Yemin 153.-154.-155. bölüm özeti fragmanı 1-2-3 Ocak 2020

Yemin dizisinin 153. bölümü 1 Ocak 2020 çarşamba günü 154. bölümü 2 Ocak 2020 Perşembe günü ve haftanın son günü 155. bölümü 3 Ocak cuma günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak. son bölümlerde özellikle Suna’nın evden kaçması ve dönmemesi Emir ve Reyhan’ın ona ulaşması ve sonrasındaki gelişmeler ön plana çıkarken Kemal Bey ile Narin arasındaki gelişmeler ve özellikle Kemal beyinlerine karşı olan yaklaşıma dikkatleri çekiyor.

Yemin dizisinin 1 Ocak 2020 çarşamba günü yayınlanacak bölümünde Cemre hastaneden çıktıktan sonra ilk olarak Sunanın yerini bulur ve Suna’ya amacına ulaşmak için adeta işkence etmeye başlar. Kemal’in şoförü olan Tacinin Suna’yı kaçırdığını Reyhan’ın söylemesi ile birlikte konak’ta kısa süreli bir gerginlik yaşanır ve Cavidan Suna’nın kaçırılmasından Reyhan’ın haberi olduğunu ve kaçıran kişiyi de Reyhan’ın bildiğini söyleyerek onu köşeye sıkıştırmaya çalışır. Diğer yandan Suna Cemre’nin hareketlerinden onun bir şeytan gibi davrandığını söylerken Cemre ise asıl şeytanı şimdi göreceksiniz diyerek bundan sonra çok daha büyük oyunlarla geri döneceğinin sinyalini vermiştir.

Yemin 153.-154.-155 bölüm özeti fragmanı 1-2-3 Ocak 2020Yemin 153.-154.-155 bölüm özeti fragmanı 1-2-3 Ocak 2020

Yemin dizisinde 153-154 ve 155. bölümler Kanal 7 ekranlarında 1-2-3 Ocak 2020 tarihlerinde yayınlanırken dizinin yeni bölümlerinde cemre’nin hastaneden iyileşerek çıkması ve yeniden Emir ve Reyhan’ın başına musallat olması bekleniyor. cemre’nin yokluğunda mutlu günler yaşayan Emir ve Reyhan bu mutluluklarını acaba ne kadar devam ettirebilecekler Cemre yeni planlar ve iyice hırslanmış oyunlarıyla bakalım Reyhan ve Emir’in başına bela olabilecek mi izleyip göreceğiz.

Emir ve Reyhan düğün yapmalarına rağmen tam mutlu olacakları sırada suna’nın evden kaçması ve ardından da cemre’nin yeniden konağı dönmesi ile adeta eski günleri yad etmeye başlayacaklar. Özellikle suna’nın yeniden ayaklarının hayat kıpırtılarına başlaması özellikle Reyhan’ı çok mutlu etmiştir. Reyhan Emir kadar endişeli olduğunu ve suna’nın gidişinden sonra yeniden konağı dönmesi ve ailesine kavuşması için elinden geleni yaparken Suna ile Raci’nin nerede olduklarına dair bilgileri konak’taki diğer ahali ile paylaşan Reyhan bakalım yeni bölümlerde neler yaşayacak. Suna’ya söz verdiği için yerini bir müddet kimselere söylemeyen Reyhan daha sonra Emir ile birlikte suna’ya kavuşmuş ve Sunayı ikna etmeye çalışacaktır.

Cemre ise hastaneden bir an evvel kaçıp kurtulmanın telaşına düşmüş ve yeni oyunlarına oynamak için fırsat gözetmeye başlamıştır. Bu kez Talas veya cavidana güvenmeyen Cemre kendi işini kendi halledecek bakalım yeni kuracağı oyunlarla Emir ve Reyhan anneler yaşatacak izleyip göreceğiz.

Yemin dizisi 153 bölüm özeti fragmanı 1 Ocak 2020 ÇarşambaYemin dizisi 153 bölüm özeti fragmanı 1 Ocak 2020 Çarşamba

Yemin dizisinin 1 Ocak 2020 çarşamba günü yayınlanacak bölümünde Cemre hastaneden çıktıktan sonra ilk olarak Sunanın yerini bulur ve Suna’ya amacına ulaşmak için adeta işkence etmeye başlar. Kemal’in şoförü olan Tacinin Suna’yı kaçırdığını Reyhan’ın söylemesi ile birlikte konak’ta kısa süreli bir gerginlik yaşanır ve Cavidan Suna’nın kaçırılmasından Reyhan’ın haberi olduğunu ve kaçıran kişiyi de Reyhan’ın bildiğini söyleyerek onu köşeye sıkıştırmaya çalışır. Diğer yandan Suna Cemre’nin hareketlerinden onun bir şeytan gibi davrandığını söylerken Cemre ise asıl şeytanı şimdi göreceksiniz diyerek bundan sonra çok daha büyük oyunlarla geri döneceğinin sinyalini vermiştir.

Yemin dizisinin 1 Ocak 2020 çarşamba günü yılın ilk bölümünde 153. bölüm ile kanal 7’de ekranlara geleceğini hemen söyleyelim. yemin dizisinin yeni bölümünde yaşanacak tüm gelişmeleri ve 153. bölüm özeti ve fragmanı burada sizlere yazacağız.

Yemin dizisi 154. bölüm özeti ve fragmanı 2 Ocak 2020 Perşembe günü Kanal 7 ekranlarında izleyicisi ile buluşacak.

Yemin dizisinin 154. bölümü 2 Ocak Perşembe Kanal 7 Özeti: Yemin dizisinde bugün Reyhan Suna’yla ilgili güzel bir sürpriz hazırlar. Narin ise Kemal’le birlikte geçireceği son günlerin üzüntüsünü yaşar. Reyhan ve Emir Suna için seferber olurken, intikam ateşiyle yanıp tutuşan Cemre amacına ulaşabilecek mi? Kemal avukattan öğrendikleriyle şok olur. Narin’e gerçekleri söylemekten çekinen Kemal arada kalır. Ayrılık saati yaklaşırken ikilinin hüznü de giderek artmaktadır.

Yemin dizisinin 154. bölümü 2 Ocak Perşembe günü devam ederken özellikle Emir ve cavidan arasındaki gergin zamanlar gün geçtikçe daha da sertleşir Emir annesinin tavırlarından oldukça sıkılmış ve bunu almış bir vaziyette artık ona tahammülün kalmadığını yaptığı tüm oyunları bir bir ortaya çıkardığını ve Cemre ile birlikte kurguladığı her şeyi yavaş yavaş öğrenmeye başlamıştır. Bu nedenle Emir cavidana karşı oldukça sabırsız bir hale gelir. özellikle Emir suna’nın gitmesinde cavidan’ın büyük rolü olduğunu yüzüne karşı vurmuş böylelikle annelik görevini yerine getiremediği için cavidana büyük bir öfke ve kin duymaya başlamıştır.

Yemin dizisi 155. bölüm özeti ve fragmanı 3 Ocak 2020 cuma günü Kanal 7 de

Yemin dizisi haftanın son bölümünde 155. Bölüm ile 3 Ocak 2020 cuma günü kanal 7’de ekrana gelmeye devam edecek ve burada sizlere kısa özeti fragmanı ve tüyoları yazmaya devam edeceğiz. Yorumcumuz Başak güzel bir yorum yazmış burada paylaşmak istedim..

Cemre  ihtirasının sonucu Reyhan ve Emiri de kendisiyle birlikte ateşe vermek ister. Onları son anda kurtaracak olan ise Suna olur..

Başak Ne Dedi? Sevgiler, saygilar, hayirli bir yıl arz ederim tüm Kainata ve insanoğluna..💝
Öncelikle gerek sanat, gerek muzik, gerek gıda tarım, tekstil ve akla gelebilecek her türlü konuda tüketici bir toplum olduk.  İşin daha kötüsü bu “sadece tüketen” furyası küresel bir boyuta ulaştı.  Yani tüm evren sadece tüketmenin peşinde.  Amerikadaki ünlü bir eleştirmen şoyle dedi köşesinde: Sahip oldugumuz hersey birbirine benzemeye başladi ve dizifilm sektörunde dünya uzerinde işlenmemiş  bir konu kalmadi.  İnsanlar artık yeni içerikler üretemez oldu ve birbirinin tıpkısı aynı protetip dizifilmler gerek ulkeler arasi gerek uyarlama yoluyla ısıtılıp ısıtılıp seyircinin önüne konulur oldu.  Herkes hazira konmanin peşinde.  Tutan bir dizi olsa da aynısıni çekip yayinlasak, biri kallavi bir şarkı patlatsa da muziğini kopyalayip söylesek, kreasyonunu sergilese de aynı elbiseyi dikip versem,ruhunu satsa da onun gibi düşünsem, estetikle aynadaki aksimiz aynı olsa gibi gibi……..

Kimse yeni şeyler uretmenin pesinde değil.  ” Üreten yerlerimiz epey bir ağrıyor artık!
Diğer değinmek istedigim en önemli konu ise dizilerde boş yere harcanan enerji ve doğal kaynaklar.  Evet yanlış duymadıniz İSRAFTAN bahsediyorum.  Gizlice lavaboda konusma yapan ana karakter odadaki şuphelenmesin diye musluğu sonuna kadar açiyor.  Ben o saatten sonra diziye değil boş yere akan suya odaklaniyorum.  Ya da konakta açilan yüz odanin ışığı gereksiz duş sahneleri, boğulma sahneleri,masada yenmeyen çöpe atılan yemekler . Nasıl içim acıyor bilemezsiniz.  Gün gelecek bu şaşalı hayatı insanlarin gözüne sokmak icin israftan bir gram bile kaçınmayan insanlar ; torunlari icin yaşayabilecek bir gram yeşil alan icin Su İklim savaşlarina katilacaklar.  Şan şohret makam mevki, mal mülk, envai hazine ve ganimetler Su bittiginde fayda vermeyecek.  The End!! Dizi çekimlerini olabildigince gündüz yapin ve dogal kaynaklari kullanmayin.  Gün gelecek kaynak olmadigi icin bir elin parmagi kadar dizi yapilacak.  Insanlar neden bu kadar bencil bu kadar dunyayi yok etmeye entegre anlamıyorum.  İllaki yok olunca mı duracaksiniz.  Dağlar nehirler kuruyunca mi uyanacaksiniz bu çanlar kimin için çalıyor 🔔🔔Lütfen Sudan ve Doğadan pis ellerinizi çekin..

Diziye gelirsek insanlarin kafam dağılsın diye açtığı ama kafası gözü dağıtıldığı canım dizilerimiz. 😊🙄 Bakin bir senarist bütün hayal gücünü bir projede kullanabilir ama halka hitap ediyorsa mantigini devreye sokmak zorundadir.  Dizide bir kız var ve her kötü durumda (şantaj, tehdit) kocasini terk ediyor.  Kocam hapse girecek terk ettim, üç aylik ömrüm varmis terk ettim, beni aldatti sanmisim terk ettim,yemin ettim terk ettim yok sehri sel basti terk ettim vss…..daha vahimi kız konuşmuyor. Bildigin konusmuyor yani şaka değil. Suskunluk orucunda hep. Artık kelime israfi mi olmasin diyor yoksa gelisimini mi tamamlayamadi bilemem ilginc ve başına gelenleri sorgulamayip suçlulari buldugu halde cezalandirmayan basiretsiz erkek modelleri.  Adam annesinin nasıl bir canavar oldugunu bile bile sirf annem diye annesi gibi bir yılanı sevdigi herkesle aynı çuvala koyuyor.  Sonuc:Yılan tüm sevdiklerini sokup zehirliyor🐍

Dizide polis, hakim savci gibi kanun teskilati yok olsa da devreye girmiyor inanilir gibi değil.  Nezarete alınan suçlular hastaneye sevk edilip yallah evine gidiyor.  Var mi böyle bir dünya.  Dizide adaletli ve mantikli tek sahne bile yok şoyle akilda kalıcı.  Dizideki çiftimiz boşandi ve elini kolunu sallaya sallaya yeniden evlendi.  Yahu evlilikte İddet(Bekleme) muddeti diye birsey vardir cahil senarist ogren bunu.  Boşanan çiftlerin yeniden evlenmesi icin kadinin hamile olup olmadigina dair rapor alinir ve dava açılir.  Hakim kısa surede onay verirse eski eşler yeniden evlenir.  Ama tabi dizilerde çocuk oyuncagi bunlar halkimiz yer nasıl olsa.  Dizideki aileler karun gibi zengin ama bu degirmenin suyu nerden geliyor bilen yok tabi.  Ailenin bir erkegi saftirik köylü guzelinin pesinden koşucam diye digeri de sahte evlilik ve evcilik oynuycam diye sirkete falan gittigi yok.  Üstelik evdeki kaynana  kendini her tehdit edene ve pis işlerini yaptirdigi muttefiklerine milyon dolarlar saçiyor ama ne aile uyeleri ne şirket bunu sorgulamiyor. Ba ba bak Karunun hazinesi olsa bitmisti çoktan ama Tarhunlarin servetinde gram azalma yok.  Ha babam saç paralari sac.   Bir çöp poşeti gibi engelli bir aile bireyinin rehabilitasyon merkezine atılmasını zaten esefle izliyorum.  Dizide hiç çalismayan kendini gelistirmek için gram çaba harcamayan koca eline bakan ve her daim kurban zavalli kadinlar, adaleti sağlayamayan basiretsiz adamlar, hicbir ceza almayan kötüler, akıllanmayan iyiler, iyilesemeyen hastalar, bitmeyen paralar, iletişim kuramayan özürlü bireyler ve masraftan kaçınılmış uyduruk romantizmler.  . Sevgili Senarist: Evet hersey insanlar için bu doğru.  Kalemin ne yazarsa yazsin ✍✍ ama yeter ki AKLIMIZLA DALGA GEÇMEYİN 👀😉Hoşçakalın

Yorum yaz

123 Yorum

 1. Avatar Özgür ((Emine kardeşim))

  Hayırlı geceler… Yorumunu şimdi okudum kardeşim… Canı gönülden âminnn ne güzel dilekler Allah razı olsun.. İyi ki hayatımdasın güzel insan… Tabi ki değerlilerrim sizlerde iyi ki varsınızzzzzz❤❤💙❤❤❤❤❤❤❤❤

 2. Avatar Sayın Mehmet Oğuz Bey

  Hayırlı akşamlar.. Sağlıklaaaa başarılar.. Benim hep söylediğim ayda bir kilo vermek yılda 12 birde tersini düşün.. Almayı sabırla her şey gönlünce olsun… Prensesleriniz için…

 3. Avatar Özgür GÜLAY’CIM

  Hayırlı akşamlar.. Osmanlıca ilgin çokkl hoş başarılar… Tani kur’anı kerim okumam.. Her şey isteğine göre olsun Allah’ın izni ile.. Âminnn ❤

 4. Avatar LAMAZİ GOGO

  Hayırlı akşamlar teyzesi… Gözlemlerim öyle hık hık gidilmiyor vede ne zamansa başkalarına muhtaç olmamak için kilo, beslemme, spor…. Teyzesiiii… Bir ay yoğun bakımda ümit yok denilen kuzenim iyileşti bakıma muhtaç.. Of birde… Yokluktan varlık yaşanırda.. Varlıktan yoklukla imtihan içinde kaldı şimdi… Burnum sızladı… Allah cc maden, mağnen, bedenen zorda, darda bırakmasın hiç bir kulunu… Âminnn..

 5. Hayırlı akşamlar.. Kendileri, kalpleri güzel dostlarımmm Her şey gönlünüzce olsun.. Güzel sohbetlere, nice güzel zamanlaraaaa sağlık sıhhatle, bolluk bereketle, huzur mutluluk la.. Gülay’cım ve değerlilerrim.. ❤❤💙❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤👣👣👣👣👣👣👣👣👣👣👣👣👣Güzel yerlere götürsün sizleri…. Allah’a emanet olun sevdiklerinizle birlikte Âminnn

 6. Son olarakta bence spora başlayınız ve yürüyüş yapınız sağlık açısından yoksa Allah korusun hık hık der gidersiniz mazaallah 🙂

 7. Saat bi hayli geçmiş hepinize hayırlı geceler tatlı rüyalar Allah rahatlık versin uzun bir aradan sonra güzel bir sohbet oldu ayrıca Osmanlıca da güzel oldu…

 8. Avatar Konyalı Emine

  Takdir senindir Yarabbi,senki imkansızı Mumkun kilansin,,darda koyma bizi,dara düştüğümuzde de, şükredenlerden eyle bizi .
  Hayırlı geceler herkese Allah rahatlık versin.

 9. Avatar Çalıkuşu

  Neyse ben gideyim artık çok geç oldu . Ne zama dır böyle sohbet etmiyorduk arada tekrarlayalim yaa özlemişim ben. Yorumlar 100 e ulaşmadı ama olsun bu kadarda iyi 😁 iyi geceler tatlı rüyalar herkese Allah rahatlık versin

 10. Osmanlıca Metinler: Okuyabilen yazsın lütfen..

 11. 💙cümleten hayırlı geceler,hayırlı cumalar güzeller

 12. Avatar Çalıkuşu

  Oğuz hocam sitenin kuşu olarak bişey isteyebilir miyim sizd3n şu yorumları otomatiğe alsanız olamazmi bu gecelik sad3ce sonra cekersiniz

  • Avatar Gülay Albasan

   Çalıkusum, bence gerek yok, benim şarjım bitecek birazdan… Nurbanum da çok fazla geç saate kalmıyor, yanlış hatırlamıyorsam..

  • Seni mi kıralım gece gece.. Aslında kötü yorumlar için bir önleme sistemi var, onu aktif ettim, bundan sonra sürekli açık kalır ama bazen kötü söz yazanlar oluyor. onlarda onaylanınca okuyanlara ayıp oluyor diye yine de yorumları onaylamalı yapıyorum çoğu zaman..

   • Avatar Gülay Albasan

    Evet yaa, bazen inanılmaz kötü kelimeler yazılıyor..
    Ben görünce nasıl imha edeceğim diye, elim ayağım dolanıyor resmen..

    • Avatar Çalıkuşu

     Sinir oluyorum öyle insanlara yaa . Dogru düzgün yaz yorumunu işte niye saçmalıyorum ki

   • Avatar Çalıkuşu

    Yok hocam sadece şimdilik ac herkes gidince kapatırsın zaten bak gideceklermiş öyle dediler bende giderim birazdan. Siz yine onaya devam edin . Bence onay daha iyi herzaman

 13. Hayırlı geceler, cuma’lar… Gülay’cım, Lamazi gogo, cicikızım ve sayın yönetici.. Geç kalan ben den sevgiler.. (bu gün yazdım mı? Hatırlamıyorum.. ÇOK HIZLI YORUM YAZIYORSUNUZ? Offff )

  • Hoş geldin Özgür Teyze, bu arkadaşların elinden telefon düşmüyor 10 saat, çok hızlanmışlar bende yetişemiyom 🙂 Yeni nesil naparsın işte

  • Avatar Çalıkuşu

   Hayırlı geceler özgür teyzem hos geldin. Biraz hizliyiz sanırım ama o kadar da com değil yaa

  • Avatar Gülay Albasan

   Hayırlı geceler özgür teyzecim.
   Hoşgeldin..
   Sevgi saygı bizden güzel teyzecim..

 14. Ee nerde kalmıştık??
  Gençlik!
  Ahalii!
  Millet!
  Nasılsınız bakalım?? 🙂

  • Avatar Gülay Albasan

   Hoş geldin Nurbanum..
   Hayırlı geceler..
   Herkesi uyuttum tek tabanca takılıyorum şuan..

   • Avatar Gülay Albasan

    Eee anlatın bakalım gençler ne var yok..

    • Avatar Çalıkuşu

     Ben anlatayım ilk bari aynı değişen bişey yok ablam evde oturup dururum işte. Dersler bitti boş boş oturuyorum haziranda bi sınav var ona girip okulu 4 yıllığa tamamlamayı düşünüyorum bakalım daha çalışmaya başlamam lazım tabi.😅😅

     • Avatar Gülay Albasan

      Hadi bakalım hayırlısı olsun çalıkusum..
      ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN..
      Bende malum, Kur’an’ı Kerim dersine başladım..
      Ve Osmanlıca okumaya çalışıyoruz..
      Ve tabi ezber veriyoruz hocaya..

      • Avatar Çalıkuşu

       Teşekkür ederim ablacım âmin inşallah. Sanada kolay gelsin rabbim zihin açıklığı versin . Bende devam ediyorum kuran dersine arti bide farsca dersine devam ediyorum

       • Avatar Gülay Albasan

        SANADA MAAŞALLAH ÇALIKUŞUM..
        ALLAH ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN..
        ÖZLEMİŞİM BENDE EZBER VERMEYİ..
        VE OSMANLICA ÇOK ZEVKLİ..
        Bİ GÖRSEN BİZİ OKURKEN, OKUMA YAZMAYI YENİ ÖĞRENEN ÇOCUKLAR GİBİ, KEM KÜM..
        HERKES BİRBİRİNİN YANLIŞINI DÜZELTMEYE ÇALIŞIYOR, HALBUKİ HEPİMİZ ACEMİ😁

        • Ooo demek Osmanlıca, süper..
         Hadi bakalım ilk sınava tabi tutalım seni:

         • Avatar Gülay Albasan

          İNSAN, AHİRETTEKİ EVİNİ, DÜNYADA İNŞA EDER..

          • OOo güzel, bu kadar becerebiliyorsan devamı gelir, ben arada sorayım size.. Bende cok severim Osmanlıcayı.. Zaten o bir dil değil, atalarımızın konuştuğu Türkçedir.

          • Avatar Gülay Albasan

           Yani bizde öğrenelim dedik..
           Çok hevesim vardı, kısmet oldu..
           Ve Kur’an’ı Kerim bilmekte, biraz daha avantajlı oluyor, Osmanlıca öğrenmekte.

         • Avatar Gülay Albasan

          Ve sayın yönetici, bizim Osmanlıca kolaylaştırılmış, yani harekelenmiş..
          Ama yinede farklı harfler ve okunuslar oluyor..
          Mesela eğer kelimesi”eker” gibi yazılıyor..
          P ç j gef, nef yef harfleri var..

      • Avatar Çalıkuşu

       Amin inşallah ablacım dil öğrenmek güzel hatta ezber vermekte güzel ama ben vermiyorum biz sadece yüzünden makamlı okuma yapoyrouz

   • Sağolasın Gülocum benim tayfa da uyudu sesizlik bazen iyi oluyor 🙂

    • Ohhh coluk cocugu uyutan kayfeye sarılmış. Bi sıcak çikolata da ben alabilir miyim?

     • Avatar Gülay Albasan

      Valla son bitane kaldı sayın yönetici, isterseniz size ikram ederiz tabiki..
      Hayırlı geceler sizede..
      İyisinizdir İNŞAALLAH..

      • Neyse sen gecekuşuna ver, ben rejimdeyim 🙂 İyiyiz şükür, annem vardı bir süredir bugün gitti memlekete. Kızlar okula gidip geliyor, bizde iş güç uğraşıyoz işte.. Seni sormalı, son resimlerde Mekkenin fethindeydin..

       • Avatar Gülay Albasan

        ALLAH KAVUŞTURSUN SAYIN YÖNETİCİ..
        BİZDE AYNI, OKUL, KURS KOŞUŞTURMACA DEVAM EDİYORUZ İŞTE..
        ALLAH SİZEDE KOLAYLIK VERSİN..
        MİNİKLEREDE ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN İNŞAALLAH AMİN

      • Avatar Çalıkuşu

       Oğuz hocam çok fazla vermissin o kadar kiloyu vermek zor olandı mı 😅😅

  • Avatar Çalıkuşu

   Hoşgeldin nurbanu sultan yeni geldik dur bakalım yani başlayacağız sohbete. Ee anlat bakalım sende ne var ne yok. Ben iyiyim herkes uyudu kardeşim yanımda tv ye bakıyor bende sizlerle sohbet ediyorum.

 15. Avatar Çalıkuşu

  Hayırlı geceler herkese nasılsınız napiyonuz

  • Avatar Gülay Albasan

   Hayırlı geceler çalıkuşum..
   Hoşgeldin canım..
   Sıcak çikolata içiyom herkesi uyuttum

   • Avatar Çalıkuşu

    Hosbuldum benim canım birtanecik gülay ablacım seninle burda sohbet etmeyi çok özledim yaa. Nereye gidersek gidelim biz bu siteden kopamıyoruz. Seviyorum ben siteyi yaa

    • Avatar Gülay Albasan

     Evet çalıkuşum..
     Yöneticinin dediği gibi, Martı sevdiği denizi terk etmezmiş.

     • Avatar Çalıkuşu

      Aynen bunu hangi sitede söylemişti oğuz hocam . Ikinci sitedeydi herhalde. Biz bu sitelerde neler yaşadık ne anılarımız oldu çok güzel bazen üzücü bazen çok kızdığımız zamanlar şakalar. Daha neler neler …

      • Avatar Gülay Albasan

       Valla hangi sitede söyledi hatırlamıyorum ama, genelde birisi siteden gidiyorum dediği zamanlar söylüyor bu sözü…

 16. Bu manyak hastaneden kaciyo kimse bilmiyo Cavidan cemre cezasını çekmeli cemre kötü biri cavidanla ikisi cezasını çeksin hapise atılsın suna iyi olsun emir reyhan mutlu olsunlar

 17. Hem fiziken hem ruhen azılı bir manyak bir psikopat elini kolunu sallaya sallaya hastaneden kaciyor ama polis teşkilatı Davacı Tarhun ailesini zahmet edip de haber verme zahmetinde bulunmuyor. Vayy be çok guvenli bir ulkede yasiyoruz cidden. İnanilmaz guvendeyiz mutluluktan gozyaslarimi tutamiycam cidden😂😂😂🤣🤣🤣 ama niye şaşirıyorum ki biz böyle bir ulkeyiz. Tesadufen şans eseri yasiyoruz cogu zaman. 40 kapılı 40 kilitli hucrelerde çürümesi gereken caniler dışarida cirit attığı icin rahatca gezebiliriz. Belki de nufus azalsın diye yapilan bir uygulama bilemem 😀
  Bu Cemre ya da Cavidan Hikmet, Suna ya da herhangi bir masumun kanını akıtirlarsa ; bunun sebebi Emir ve Reyhandir. En büyük vebal Reyhanin tabi. Suskunluklariyla, pasiflikleriyle bütün canavarlari besleyip göz yumdu. Reyhan bütün zulümlere göz yumdu hepsine. Tüm vebal senin Reyhancim. Zamaninda insanlara haykira haykira gercekleri anlatsaydin sana inanmasalar bile vazifeni yapmis olacaktin. Şimdi ayıkla bakalim pirincin taşlarını. 😏😏
  Duyduguma göre ilerde çok ilerde Suna icin eve duzenli gelen bir doktor olacakmis ve bu doktor Konağın kınalı Ceylani Reyhana deliler gibi saplantılı aşık olacakmış ve bu doktor Cavidanla Reyhani Emirden ayirmak icin yeni kötülüklere imza atacakmis. Vayy canina sayin seyirciler amma degisik hikaye. 😑 bu dizinin tam 9 senaristi var 6 kadin 3 erkek. İçlerinden bir tane mi vizyonu olan aurosu olan aklı basinda şeyler yazan bir eleman çikmaz. Demekki olmayinca olmuyormus haa

 18. Ömür dediğimiz nedir ki? Ömür dediğimiz nedir ki?
  Çay bardakta Soğuyana dek geçen zaman…
  Çayınız bardakta soğumadan Tadıyla için hayatı…
  Soğutmadan sevgileri.. Soğutmadan sevdaları.. Soğutmadan dostlukları..
  Yaşayın doyasıya Seviyorsanız koşun ardından…
  Beş dakika bile duracak zaman yok…
  Kırmadan , incitmeden Sevin İnsanı…
  Kırmaya zaman yok…
  Çayınız bardakta soğumadan İçin çayınızı hayat geçiyor…
  Yaşamamak yüreklere zarar… – Can Yücel
  Rabbim kalan ömrümüzü geçen ömrümüzden hayırlı kılsın..
  2020 yılı hayırlara vesile olsun inşaallah… geceniz mübarek olsun…

  • Amin, hayırlı bir sene olsun, bakalım ömür kaldı mı, kaldıysa nasipte ne varsa en edepli yaşamı nasip eylesin rabbim.

 19. Avatar Konyalı Emine

  Acısıyla tatlısıyla ömrümüzden bir yıl daha akıp gitti,rabbim yeni yılı ülkemiz ve tüm İslam alemine hayırlı eylesin,yeni teknolojilere,yeni icatlara,yeni umutlara,huzur ve mutluluğa ulaşmayı nasip etsin inşallah, herkese sevgiler saygılar hürmetler…

  • Hayırlı yıllar diliyorum bende tüm dostlara, Allah hayırlara vesile kılsın, vatanımıza milletimize güzel bir yıl olsun 2020

 20. İşinden gücünden vakit ayırıp bu siteyi hazirlayan tüm editör ve yöneticilerin eline emeğine saglik.  Allah razı olsun..
  Sevgiler, saygilar, hayirli bir yıl arz ederim tüm Kainata ve insanoğluna..💝
  Öncelikle gerek sanat, gerek muzik, gerek gıda tarım, tekstil ve akla gelebilecek her türlü konuda tüketici bir toplum olduk.  İşin daha kötüsü bu “sadece tüketen” furyası küresel bir boyuta ulaştı.  Yani tüm evren sadece tüketmenin peşinde.  Amerikadaki ünlü bir eleştirmen şoyle dedi köşesinde: Sahip oldugumuz hersey birbirine benzemeye başladi ve dizifilm sektörunde dünya uzerinde işlenmemiş  bir konu kalmadi.  İnsanlar artık yeni içerikler üretemez oldu ve birbirinin tıpkısı aynı protetip dizifilmler gerek ulkeler arasi gerek uyarlama yoluyla ısıtılıp ısıtılıp seyircinin önüne konulur oldu.  Herkes hazira konmanin peşinde.  Tutan bir dizi olsa da aynısıni çekip yayinlasak, biri kallavi bir şarkı patlatsa da muziğini kopyalayip söylesek, kreasyonunu sergilese de aynı elbiseyi dikip versem,ruhunu satsa da onun gibi düşünsem, estetikle aynadaki aksimiz aynı olsa gibi gibi…….. kimse yeni şeyler uretmenin pesinde değil.  ” Üreten yerlerimiz epey bir ağrıyor artık!
  Diğer değinmek istedigim en önemli konu ise dizilerde boş yere harcanan enerji ve doğal kaynaklar.  Evet yanlış duymadıniz İSRAFTAN bahsediyorum.  Gizlice lavaboda konusma yapan ana karakter odadaki şuphelenmesin diye musluğu sonuna kadar açiyor.  Ben o saatten sonra diziye değil boş yere akan suya odaklaniyorum.  Ya da konakta açilan yüz odanin ışığı gereksiz duş sahneleri, boğulma sahneleri,masada yenmeyen çöpe atılan yemekler . Nasıl içim acıyor bilemezsiniz.  Gün gelecek bu şaşalı hayatı insanlarin gözüne sokmak icin israftan bir gram bile kaçınmayan insanlar ; torunlari icin yaşayabilecek bir gram yeşil alan icin Su İklim savaşlarina katilacaklar.  Şan şohret makam mevki, mal mülk, envai hazine ve ganimetler Su bittiginde fayda vermeyecek.  The End!! Dizi çekimlerini olabildigince gündüz yapin ve dogal kaynaklari kullanmayin.  Gün gelecek kaynak olmadigi icin bir elin parmagi kadar dizi yapilacak.  Insanlar neden bu kadar bencil bu kadar dunyayi yok etmeye entegre anlamıyorum.  İllaki yok olunca mı duracaksiniz.  Dağlar nehirler kuruyunca mi uyanacaksiniz bu çanlar kimin için çalıyor 🔔🔔Lütfen Sudan ve Doğadan pis ellerinizi çekin
  Diziye gelirsek insanlarin kafam dağılsın diye açtığı ama kafası gözü dağıtıldığı canım dizilerimiz. 😊🙄 Bakin bir senarist bütün hayal gücünü bir projede kullanabilir ama halka hitap ediyorsa mantigini devreye sokmak zorundadir.  Dizide bir kız var ve her kötü durumda (şantaj, tehdit) kocasini terk ediyor.  Kocam hapse girecek terk ettim, üç aylik ömrüm varmis terk ettim, beni aldatti sanmisim terk ettim,yemin ettim terk ettim yok sehri sel basti terk ettim vss…..daha vahimi kız konuşmuyor. Bildigin konusmuyor yani şaka değil. Suskunluk orucunda hep. Artık kelime israfi mi olmasin diyor yoksa gelisimini mi tamamlayamadi bilemem ilginc ve başına gelenleri sorgulamayip suçlulari buldugu halde cezalandirmayan basiretsiz erkek modelleri.  Adam annesinin nasıl bir canavar oldugunu bile bile sirf annem diye annesi gibi bir yılanı sevdigi herkesle aynı çuvala koyuyor.  Sonuc:Yılan tüm sevdiklerini sokup zehirliyor🐍 Dizide polis, hakim savci gibi kanun teskilati yok olsa da devreye girmiyor inanilir gibi değil.  Nezarete alınan suçlular hastaneye sevk edilip yallah evine gidiyor.  Var mi böyle bir dünya.  Dizide adaletli ve mantikli tek sahne bile yok şoyle akilda kalıcı.  Dizideki çiftimiz boşandi ve elini kolunu sallaya sallaya yeniden evlendi.  Yahu evlilikte İddet(Bekleme) muddeti diye birsey vardir cahil senarist ogren bunu.  Boşanan çiftlerin yeniden evlenmesi icin kadinin hamile olup olmadigina dair rapor alinir ve dava açılir.  Hakim kısa surede onay verirse eski eşler yeniden evlenir.  Ama tabi dizilerde çocuk oyuncagi bunlar halkimiz yer nasıl olsa.  Dizideki aileler karun gibi zengin ama bu degirmenin suyu nerden geliyor bilen yok tabi.  Ailenin bir erkegi saftirik köylü guzelinin pesinden koşucam diye digeri de sahte evlilik ve evcilik oynuycam diye sirkete falan gittigi yok.  Üstelik evdeki kaynana  kendini her tehdit edene ve pis işlerini yaptirdigi muttefiklerine milyon dolarlar saçiyor ama ne aile uyeleri ne şirket bunu sorgulamiyor. Ba ba bak Karunun hazinesi olsa bitmisti çoktan ama Tarhunlarin servetinde gram azalma yok.  Ha babam saç paralari sac.   Bir çöp poşeti gibi engelli bir aile bireyinin rehabilitasyon merkezine atılmasını zaten esefle izliyorum.  Dizide hiç çalismayan kendini gelistirmek için gram çaba harcamayan koca eline bakan ve her daim kurban zavalli kadinlar, adaleti sağlayamayan basiretsiz adamlar, hicbir ceza almayan kötüler, akıllanmayan iyiler, iyilesemeyen hastalar, bitmeyen paralar, iletişim kuramayan özürlü bireyler ve masraftan kaçınılmış uyduruk romantizmler.  . Sevgili Senarist: Evet hersey insanlar için bu doğru.  Kalemin ne yazarsa yazsin ✍✍ ama yeter ki AKLIMIZLA DALGA GEÇMEYİN 👀😉Hoşçakalın

Etiketler