Küçük Dahi İbni Sina Oyuncuları Konusu Başlama Tarihi

01.09.2022
117

Küçük Dahi İbni Sina dizisi oyuncuları konusu başlama tarihi merak edildi. TRT dijital için hazırlanan yeni dizinin oyuncu kadrosu merak edildi. Ünlü yönetmen Hakan Arslan’ın çekeceği dizinin detayları konumuzda yer alacak. İşte merak edilen Küçük Dahi İbni Sina oyuncuları kadrosu konusu başlama tarihi ve çekim yerleri hakkındaki bilgiler. 2023 Yeni diziler

Küçük Dahi İbni Sina Oyuncu Kadrosu

Gelecek aylarda yayın hayatına başlayacak olan TRT Dijital’de yayınlanması beklenen Küçük Dahi İbni Sina oyuncu seçimlerine başladığı ve ilk deneme çekimleri gerçekleşti. Geniş bir oyuncu kadrosu ile yola koyulan yapımcı Efe Kubilay dizinin hazırlıklarını devam ettiriyor. Eylül ve Ekim aylarında kadroyu tamamlayarak çekimlere başlayacak olan Hakan Arslan yeni dizi ile adını yeniden duyuracak.

Küçük Dahi İbni Sina Oyuncuları KonusuKöklü geçmişimizin önemli isimlerini bir bir senaryolaştıran TRT sağlık alanında bir duayen olan İbni Sina’nın küçüklüğünden beri merak ettiği ve sağlık alanında tarihimize yön veren birçok detayı bu diziyle izleyiciye sunacak. Küçük Dahi İbni Sina dizisi oyuncu kadrosu belli oldukça sayfamıza eklemeye devam edeceğiz.

Küçük Dahi İbni Sina Konusu ve Başlama Tarihi

TRT Dijital muhtemelen kasım ayında izleyici ile buluşurken yepyeni projeleri de izleyicisine sunacak. Türk tarihi ile ilgili Süper Kahramanlar Altay isimli bir diziyi de hazırlayan TRT Küçük Dahi İbni Sina dizisi ile görkemli geçmişimizi tüm dünyaya güzel örneklerle sunacak. Sağlık alanında bir duayen olan İbni Sina’nın hayatını konu edinecek olan dizinin başlama tarihi muhtemelen 2023’ü bulacak. TRT Dijital platformunda yayınlanacak olan Küçük Dahi İbni Sina dizisi izleyiciden yeterli destek alınırsa devam dizileriyle bir seriye dönüşecek.Küçük Dahi İbni Sina Dizi Oyuncu kadrosu

Küçük Dahi İbni Sina Çekim Yerleri

Küçük Dahi İbni Sina dizisi nerede çekiliyor sorusuna öncelikle TRT’nin Kocaeli ilinde bulunan Darıca çekim stüdyolarında geniş bir alanın ayrıldığı ve tarihi motiflerle donatıldığı bilgisini vermek istiyoruz. Son dönemde birçok tarih içerikli dizi yayınlayan TRT yeni platformunda da bu motifleri sıkça kullanacak. Küçük Dahi İbni Sina dizisinin Selçuklu motifleri ile bezenmiş özentili bir platformda çekilmesi bekleniyor.

Küçük Dahi İbni Sina dizi hakkında merak ettiklerinizi yorum ve görüşlerinizi lütfen aşağıya yazınız. Sizce TRT’nin böyle tarihi içerikli isimlere yönelik güzel diziler ortaya çıkarması doğru bir hareket mi yorumunuzu merak ediyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Inanılmaz harika oyuncuları ve kadrosu İbn-i Sina nın hareketlerini bütün oyuncuları sevdim ama bunu TRT’DE çıkarmalıydınız tabii de göremiyoruz dizinin diğer bölümlerini nasıl görücez bilemiyorum ama dizi sürükleyici heyacanlı iyi diğer bölümleride TRT 1de izletmenizi isteriz

  2. Anonim dedi ki:

    Dizi cokguzel çok beğendim ama 2. Bölüm neden yok