Mevlana Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi İl İlçede

04.09.2021
168

2021-2022 sezonda TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başlayacak olan Mevlana dizisi hakkında merak edilen pek çok şey oldu. Oyuncu kadrosu, konusu ve çekim yerleri ile oldukça merak edilen dizi şimdiden izleyicilerden tam not almayı başardı. Mevlana dizisinin oyuncu kadrosundan ve konusundan geçtiğimiz günlerde sizlere bahsetmiştik. Bu konumuzda da sizlerle Mevlana dizisinin çekim yerlerini ve çekim mekanlarını paylaşacağız. Mevlana dizisinin nerede çekildiğini detaylı bir şekilde sizlere aktarıp, dizinin çekimlerinin hangi il ve ilçede gerçekleştirildiğini paylaşacağız. İşte Mevlana dizisinin çekim yerleri ve çekim mekanları..Mevlana Dizisi Nerede Çekiliyor

Mevlana Dizisi Nerede Çekiliyor?

Başrol oyunculuğunu Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe’nin üstlenmiş olduğu Mevlana dizisi çekim yerleri ve ile oldukça merak ediliyor. 30 bölümden oluşması beklenen Mevlana adresi kısa bir süre sonra TRT 1 kanalında izleyici karşısına çıkacaktır. Çekimlerine hızlı bir şekilde başlanmış olan Mevlana dizisinin Konya’da çekimlerine geçtiğimiz haftalarda başlandı. Dizinin çekimleri için Konya’ya bir platformu kuruldu ve set hazırlıkları tamamlandı.

Mevlana Dizisi Çekim Mekanları

Mevlana Celaleddin Rumi’nin hayatını konu edinecek olan Mevlana dizisi çekim mekanları ile oldukça merak edildi. Dizinin tanıtımının yayınlanmasının ardından Mevlana dizisinin çekim yerlerine olan merak daha da arttı. Mevlana dizisinin çekim mekanları izleyiciler tarafından araştırılmaya başlandı. Mevlana dizisi çekim mekanı olarak açık-kapalı pek çok alana yer verilirken Konya’da uygun yerlere platform kurulmasına Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte karar verildi.Mevlana Dizisi Çekim Mekanları

Mevlana Dizisi Hangi İl ve İlçede Çekiliyor?

Mevlana dizisinin hangi il ve ilçede çekileceği de izleyiciler tarafından oldukça merak ediliyor. Oyuncu kadrosunda Timuçin Esen, Ahmet Mümtaz Taylan, Ushan Çakır, Baki Davrak, Özlem Tokaslan, Mert Karabulut, Kaan Yıldırım, Mert Turak, Burak Can, Haluk Piyes ve Devrim Özkan gibi birbirinden başarılı isimleri barındıran Mevlana dizisinin çekim ili olarak Konya tercih edildi. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Konya’da yer alan pek çok ilçede çekimlerin gerçekleştirilmesi bekleniyor.Mevlana Dizisi Hangi İl ve İlçede Çekiliyor?

Mevlana Dizisi Çekim Yerleri

60’ar dakikalık 30 bölümden oluşacak olan Mevlana dizisi çekim yerleri ile izleyicilerin dikkatini oldukça çekti. Birkaç hafta sonra TRT 1’de olan yayın hayatına başlaması beklenen Mevlana dizisinin çekim yeri olarak pek çok farklı alandan yararlanıldı. Uygun ortam bulunamadığı takdirde ise uygun platformlar oluşturuldu. Mevlana dizisi TRT 1’de olan yayın hayatına başladığı zaman dizinin çekim yerlerini daha detaylı bir şekilde sizlere sunacağız. Mevlana dizisinin çekim yerlerini güncel olarak detaylı bir şekilde öğrenebilmek adını bizi takipte kalabilirsiniz.

TRT 1’in yeni dizilerinden bir tanesi olan Mevlana dizisinin çekim yerlerini sizlerle bu konumuzda paylaştık. Sizlerinde Mevlana dizisinin çekim yerlerinden merak ettiğiniz kısımlar olursa bölün ve sahne bilgisi ile birlikte aşağıda yer alan yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz. Mevlana dizisinin oyuncu kadrosunu yakından incelemek isterseniz de Mevlana Dizisi Oyuncuları Kimler Konusu (Ne Zaman Başlayacak) isimli konumuza bakabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Ahmet Türkoğlu dedi ki:

  Kardeşim devlet sırrımı neden detaylı yazmadınız çekim yerlerini bu habercilik değil vatandaşı salak yerine koyuyorsunuz haber okutmak adına Bizde biliyoruz konyada çekildiğini bu diziyi Konya merkezde Alaaddin tepesinde çekmediler demi ya karapınar çölünde yada obruk yaylasında yada cihanbeyli kulu tarafında çektiler 😡😡yakışmadı size bu haberi yapmak eğer gizli ise çekim yeri ozaman haber yapmayın.

 2. Konyalı dedi ki:

  Selamün aleyküm bende seslendirme yapma yeteneğim güçlüdür lütfen…

 3. Mahmut emre yakut dedi ki:

  Bende dizide oynamak istiyorum ve yedi guzel adam da da oynadım tecrübem var

 4. levend dedi ki:

  kızımın da bu dizi de oynama şansı var mıdır? size ulaşabileceğimiz bir numara varmı benim tel nu 0 505 530 7830

 5. Anonim dedi ki:

  Dizide rol almak icin ne gerekiyor

 6. yusuf dedi ki:

  konya tuyap fuar alaninda cekiliyor

 7. Beyza dedi ki:

  Merhabalar gitmek istiyoruz ama Konya’nın neresinde ne zaman çekim yapılıyor bilginiz varsa lütfen söyler misiniz ❤️🙏

 8. Anonim dedi ki:

  Tam olarak Konya’nın nerelerinde çekiliyor bilginiz var mı

  1. Havva dedi ki:

   Konya millet bahçesinin 200 m ilerisinde çekiliyor Antalya çevre yoluna yakın yerde