Kuruluş Osman Ayşe Hatun (Açelya Özcan) Kimdir? Bilgileri

26.12.2019
1.008

Kuruluş Osman Ayşe Hatun (Açelya Özcan) Kimdir? Bilgileri… Kuruluş Osman dizisinde yeni katılan oyuncu Açelya Özcan kimdir? Kuruluş Osman dizisi henüz bir kaç haftadır yayında ancak yayınlandığı ilk andan itibaren herkes tarafından severek takip ediliyor. Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’in hikayesi yavaş yavaş ilerlerken diziye yeni katılan oyuncu bilgilerini konumuza eklemeye devam ediyoruz.

Kuruluş Osman dizisi Bozdağ Film imzası taşıyor. Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın yaptığı Kuruluş Osman dizisinin genel yönetmenliğini Metin Günay yaparken yönetmen koltuğunda Ahmet Yılmaz ve Fethi Bayram yer alıyor. Kuruluş Osman dizisi senaryosunu da Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Ozan Bodur yazıyor. Kuruluş Osman dizisi başrol oyuncuları Burak Özçivit, Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Saruhan Hünel, İsmail Hakkı. Başarılı oyuncuların yer aldığı kadrosuna yeni bir isim katılıyor. Kuruluş Osman dizisinde Ayşe Hatun karakterini canlandıracak olan oyuncu Açelya Özcan kimdir? Açelya Özcan bilgileri daha önce rol aldığı dizileri sizlerle paylaşıyoruz.  

Açelya Özcan

Açelya Özcan 1986 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2009 yılında Akademi 35 Buçuk’ta tiyatro ve uygulamalı kamera önü oyunculuğu eğitimi aldı. Cem Köksal Müzik Atölyesinde şan ve armoni eğitimi aldı. 2005 yılından beri Sovereign Symphony isimli progressive rock grubunun vokalistliğini yapıyor.  Açelya Özcan güzelliği ve oyunculuk performansı ile göz dolduruyor. Oyuncunun bilgileir ve rol aldığı dizilere bakalım. Açelya Özcan’ın instagramı; https://www.instagram.com/acelyaozcan/

Açelya Özcan Rol Aldığı Diziler;
Tutar mı Tutar, Kiraz Mevsimi ,cKibarlık Budalası , Ayhan Hanım, Müzikallere Selam,  Aşkın Halleri , Sensiz Olmaz ,Martı , Bir Yaz Gecesi Rüyası , AMPHITRION 2000 tiyatro dizi ve filmlerinde rol aldı.

Ayşe Hatun Tarihte Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde obanın önemli kadınları arasındadır. Her zaman kadınlar biraraya geldiğinde Ayşe Hatun’da orada bulunur ve erleri için gerekirse cenk edeceklerini söyler cesur Kayı boyu kadınları. Ayşe Hatun’da cesur bir kadındır. İlerleyen bölümlerde Ayşe Hatun sahneleri artacak mı göreceğiz.

Kuruluş Osman dizisi son bölümünde Osman Bey Yannis’in elinden Bala Hatun’un panzehirini alır. Aynı zamanda Kulucahisar Kalesi’nin arkasındaki gizli el olan Yannis’i teşhir etmiştir. Osman Bey artık cinayet suçlamasından kurtulmuştur. Dündar Bey artık Osman Bey’e karşı kötü düşünmez. Edebalı ise Osman’ın bazı hareketlerinden hoşnut değildir. Osman Edebalı ile konuşmak ister ama Edebalı’yı obada göremez. Gizli mekana gittiğinde ise karşısında Yannis’i bulur.

Osman ile Yannis’in buluşması ne sonuçlar doğuracak? Obaya gelen Selcan Hatun ile Zöhre Hatun arasında neler olacak? Sofia ve Kalanoz Yannis’in idamına ne tepki verecek? Osman Bey ve Edebalı tekrar ne zaman biraraya gelecek? Kuruluş Osman dizisi yeni bölümleri çarşamba akşamları Atv ekranlarında yayınlanıyor. Dizinn her bölümü merakla izlenirken dizideki her oyuncu merak ediliyor. Bu yüzden bu konumuzda sizlere Kuruluş Osman dizisinde Ayşe Hatun karakterini canlandıran Açelya Özcan oyuncumuzu tanıtmak istedik. Sizlerde Kuruluş Osman dizisini izliyor musunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Yunus dedi ki:

    Ayşe Hatun nerde neden dizi de yok