Uyanış Büyük Selçuklu Çaka Bey Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı (Okan Şenozan)

09.03.2021
23

Bu konumuzda sizlere Uyanış Büyük Selçuklu dizisine yeni katılan Çaka Bey karakterini yakından tanıtacağız. Uyanış Büyük Selçuklu Çaka Bey Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı detaylar konumuzda.. Akli Film imzalı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yayınlandığı günden beri aldığı reytinglerle her haftayı zirvede tamamlamaktadır. Yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu ve senaryosunu Serdar Özönalan’ın kaleme aldığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi geniş izleyici kitlesine sahiptir.

Her pazartesi TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkan Uyanış Büyük Selçuklu dizisine Çaka Bey karakteri dahil olmuştur. Bizde sizler için bu konumuzda Uyanış Büyük Selçuklu dizisine yeni katılan Çaka Bey karakterini yakından tanıtacağız ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Çaka Bey kimdir? Gerçek tarihte var mı? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Çaka Bey karakterine hayat veren oyuncumuzun adını soyadını ve daha önce hangi dizilerde yer aldığını sizlerle paylaşacağız.Uyanış Selçuklu Çaka Bey gerçek adı bilgileri

Uyanış Büyük Selçuklu Çaka Bey Karakteri Kimdir?

Henüz ilk sezonunda olmasına rağmen Pazartesi akşamının en çok izlenen dizisi olmaya devam eden Uyanış Büyük Selçuklu dizisine yeni katılan Çaka Bey karakteri, Selçuklu komutanı ve denizcisidir. Aynı zamanda Çakabey beyliğinin de kurucusudur. Türk tarihinin ilk donanmasını oluşturan Çaka Bey ilk Türk amirali olarak da kabul edilmektedir. Önümüzdeki günlerde Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde karşımıza çıkacak olan Çaka Bey karakterini hep beraber izleyip göreceğiz.

Uyanış Büyük Selçuklu Çaka Bey Gerçek Tarihte Var Mı?

Önümüzdeki günlerde Uyanış Büyük Selçuklu dizisine dahil olacak olan Çaka Bey karakteri gerçek tarihte de vardır. Tarihimizde de Selçuklu komutanı ve denizcisi olarak karşımıza çıkan Çaka Bey, Abidos’u kuşatması sırasında l. Kılıç Arslan tarafından öldürülmüştür ve kuşatma başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Yani Çaka Bey’i karakteri gerçek tarihimizde de Çaka Bey’i Beyliği’nin kurucusu ve denizci bir komutan olarak yer almaktadır. Bundan dolayı da Uyanış Büyük Selçuklu dizisine dahil edilmiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu Çaka Bey Kimdir?

Her pazartesi Trt 1 ekranlarında karşımıza çıkan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Çaka Bey’i karakterine başarılı oyuncumuz Okan Şenozan hayat verecektir. Geniş izleyici kitlesine sahip olan dizinin sevenleri de Çaka Bey’i karakteri kadar bu karaktere Hayat verecek olan oyuncumuzu da merak etmiştir. Bizde sizler için bu konumuzda oyuncumuz Okan Şenozan’ı daha yakından tanıtacağız ve Okan Şenozan kimdir? kaç yaşındadır? daha önce hangi dizilerde yer almıştır? kamera karşısına ilk defa hangi proje ile geçmiştir? resmi instagram hesabı nedir? evli mi, sevgilisi var mı? Gibi soruları en iyi şekilde cevaplamaya çalışacağız.Uyanış Büyük Selçuklu Çaka Bey Kimdir

Okan Şenozan Kimdir?

52 yaşında ki oyuncumuz 29 Mart 1968 yılında Adana da dünyaya gelmiştir. 1991 yılında A.Ü.D.T.C.F tiyatro bölümü oyunculuk dalından mezun olan Okan Şenozan, daha sonra devlet tiyatrolarında görev almaya başlamıştır. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan oyuncumuz hâlâ aktif olarak tiyatro oyunlarında yer almaktadır. 2014 yılında Bizim Oyun isimli tiyatro oyununda sergilediği performansıyla Sanat Kurumu, en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır. Kamera karşısında ilk defa 1998 yılında yayınlanan Cumhuriyet filmi ile geçen oyuncumuz ileri derecede fransızca ve ingilizce bilmektedir. Bugüne kadar birçok başarılı projeye karşımıza çıkan oyuncumuz kariyerindeki asıl çıkışı 2012 – 2018 yılları arasında yayınlanan Beni Affet dizisinde hayat verdiği Şahin karakteri sayesinde yakalamıştır. Kamera karşısına en son 2020 yılında yayınlanan Beni Bırakma dizisiyle geçen oyuncumuz bu sezon Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile ekranlarda olacaktır.

Okan Şenozan Yer Aldığı Diziler

Sahra (2004-2005) Sinan
Bizim Evin Halleri (2000-2008) Sayhan Kiziroğlu
Unutma Beni (2009-2012) Zafer
Beni Affet (2012-2018) Şahin
Halka (2019) Külçe
Beni Bırakma (2020) Orhan/Ramiz
Uyanış Büyük Selçuklu (2021) Çaka Bey

Okan Şenozan Resmi İnstagram Hesabı

Bu sezon Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde hayat vereceği Çaka Bey’i karakteri ile ekranlarda göreceğimiz oyuncu Okan Şenozan sosyal medyayı da oldukça aktif kullanmaktadır. Resmi instagram hesabından özel hayatı ve yer aldığı işlerle iligili sık sık paylaşım yapan oyuncumuzun instagramda 189 gönderisi ve 105 bin takipçi vardır. Usta oyuncumuz Okan Şenozan’ın resmi instagram hesabı: @okansenozan

Okan Şenozan Evli Mi, Sevgilisi Var Mı?

Usta oyuncumuz Okan Şenozan 1996 yılında eşi Keriman Şenozan ile evlenmiştir. 25 yıldır mutlu bir evlilikleri olan çiftimiz 5 Temmuz 1997 yılında büyük kızları Çaglasu’yu kucaklarına almıştır. 29 Ekim 2004 yılında ise ikinci kızları Nehir’i kucaklarına alan çiftimizin küçük kızı geçtiğimiz aylarda 16 yaşına girmiştir. Yani usta oyuncumuz Okan Şenozan 25 yıldır Keriman Şenozan ile evlidir ve 2 kız babasıdır.

Bu konumuzda sizlere Trt’nin reyting rekortmeni Uyanış Büyük Selçuklu dizisine yeni katılan Çaka Bey’i karakterini ve bu karaktere hayat veren Usta oyuncumuz Okan Şenozan’ı yakından tanıttık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Uyanış Büyük Selçuklu Çaka Bey Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı konusu hakkında detaylıca yazdık. Uyanış Büyük Selçuklu Dizisine Yeni Katılan Oyuncular konumuza da gö atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
4 Ocak 2002 tarihinde Kırıkkale’de doğdum. Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek lisesinden 2020 yılında sağlık bakım teknisyeni olarak mezun oldum. Şu an Kırıkkale Üniversitesi sağlık yönetimi bölümünde okuyorum. Dizioyuncu.Com da güncel haberleri tüm dünya ile paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..