Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Oyuncuları Konusu (TRT1)

TRT ekranlarında Uyanış Büyük Selçuklu isimli yeni bir dizi başlıyor. Ülkede ve dünyada nizamı sağlamak, düzeni yeniden kurmak ve inşa etmek anlamlarına gelen Uyanış Büyük Selçuklu Selçuklu dönemini anlatan bir dizi olacak. Selçuklu Devleti’nin hem Anadolu’ya hem de bölgeye hakim olan düzenini anlatacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncularını konusunu detaylı haberlerini burada sizlere sunacağız.

uyanis buyuk selcuklu dizisi oyuncu kadrosu

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Akli film tarafından hazırlanacak. ‘Kuşlarla Yolcululuk’ dizisini yapan ve yakında yayınlanacak olan ‘Hay Sultan’ dizisini hazırlayan Akli Film, TRT 1’de yayınlanması için Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile anlaşmaya vardı. Senaryosunu Serdar Özonalanın kaleme aldığı ve Selçuklu dönemini anlatacak olan dizinin adı Uyanış Büyük Selçuklu olarak kesinleşti. Diriliş Ertuğrul’un da ekibinde yer alan Serdar Özönalan dizinin tek senaristi olacak.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları kimler?

Buğra Gülsoy – Melikşah
Hatice Şendil – Terken Hatun
Gürkan Uygun – Hasan Sabbah
Ekin Koç – Ahmed Sencer
Leyla Lydia Tuğutlu – Elçin (diziden ayrıldı)
İlker Kızmaz – Arslantaş
Mehmet Özgür – Nizamülmülk
Cemal Toktaş – Gazzâlî
Osman Sonant – Andreas
Sevda Erginci – Turna
Murat Garipağaoğlu – Abd’ûl-Melik bin Attaş
Bülent Alkış – Ömer Hayyam
Çiğdem Selışık Onat – Seferiye Hatun
Ali Gözüşirin – Muhammed Tapar
Leyla Feray – Gevher Hatun
Serdar Kılıç – Alp Arslan
Volkan Keskin – Bozkuş
Mehmet Bozdoğan – Tâcülmülk
Ertuğrul Postoğlu – Korkut Ata
Nik Xhelilaj – Yorgos
Janbi Ceylan – Aydoğdu
İsmail Ege Şaşmaz-
Kaan Taşaner- Markus,
Canan Ürekil,
Ogün Kaptanoğlu- Turanşah

Emre Erdil- Ebulkasım karakteri detaylı bilgisi için TIKLAYIN…
Buçe Buse Kahraman kimdir?
Sezin Akbaşoğulları

TRT ekranlarında yayınlanacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosunda hangi oyuncular var kimlerden oluşuyor ve diziye yeni gelen oyuncuların kim olduğunu sizlere detaylıca bu sayfada yazacağız. Akli film tarafından hazırlanacak olan ve TRT1 ekranlarında yayınlanacak Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosu belli olmaya başları. Temmuz ayı içerisinde tüm oyuncu seçmelerinin başlayacağı biliniyor.

uyanis buyuk selcuklu oyunculari

Senaryosunu Serdar Özonalan’ın kaleme aldığı, proje tasarımını Emre Konuk’un yaptığı ve Büyük Selçuklu Devleti’nin Hasan Sabbah ile olan çetin mücadelesini anlatacak olan dizinin kadrosuna Buğra Gülsoy ve Ekin Koç dahil oldu. Buğra Gülsoy’un Sultan Melikşah‘ı, Ekin Koç’un Ahmed Sencer‘i canlandıracağı dizinin kadın başrolleri ise Leyla Lydia Tuğutlu ve Sevda Erginci oldu. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Nizamı Alem dizisi oyuncuları

Buğra Gülsoy – Sultan Melikşah

Melikşah ; Devleti uğruna evladından geçen kudretli bir baba ve Selçuklu Devletinin tecrübeli Sultanı… Âleme nizam verme uğruna geçen mücadeleli ömrün kahramanı. Adaleti ile mazlumların ümidi, celali ile zalimlerin korkulu rüyası. Bâtınilerin devletini ve kendini ortadan kaldırmak için amansız mücadele verdikleri tarihi şahsiyet. Bizans’ın korkudan titrediği hükümdar; Sultan Melikşah!

bugra gulsoy meliksah

Buğra Gülsoy son olarak Kanal D de ekrana gelen Azize isimli dizide Hande Erçel ile birlikte oynamıştı. Bu dizinin kısa sürmesiyle Buğra Gülsoy yeni bir dizi ile anlaştı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde başrolde oynayacak olan Buğra Gülsoy Sultan Melikşah karakterine hayat verecek. Melikşah Hasan Sabbah ile amansız bir mücadeleye girmiş ve haşhaşilerin korkulu rüyası olmuştu. Buğra Gülsoy Sultan Melikşah rolü ile Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde başrolü üstlendi.Bugra Gulsoy Nizami Alem dizisinde Meliksah karakteri

Ekin Koç – Ahmed Sencer

Sencer; Selçuklu Devleti’nin kutlu sırrı ve en cesur kahramanı. Atalarının cesaretinden doğmuş bir Selçuklu kartalı. Nizamülmülk’ün elinde çelikleşmiş karakteri, Gazali’nin yanında keskinleşmiş zekâsı ve Hemedani’nin sunduğu gönül pınarından içen kutlu melik. Devletin kaderini omuzlarında taşıyan sağlam irade, tarihin seyrini değiştiren efsanevi kahraman!

sencer ekin koc

Ekin Koç uzun süredir dizilerde oynamamıştı. Son olarak Şampiyon filminde Bold Pilot ile müthiş bir ikili olarak karşımıza çıkan Ekin Koç sevenleri bu dizi haberimize çok sevinecek. Sultan Melikşah’ın oğlu Ahmed Sencer karakteri ile Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde yer alacak olan Ekin Koç uzun bir aradan sonra dizi severlerin karşısında olacak. Nizamı Alem dizisinde Ekin Koç – Ahmed Sencer rolünde oynayacak. Ekin Koç daha önce ‘Sana Bir Sır Vereceğim’, ‘Benim Adı Gültepe’, ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’, ‘Hayat Sırları’ ve son olarak ‘7 Yüz’ dizileri ile izleyici karşısına çıkmıştı.Ekin Koc Nizami Alem dizisinde Ahmed Sencer rolunde

Leyla Lydia Tuğutlu ve Sevda Erginci Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde.. AKLİ FİLM’in TRT1 için hazırladığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Buğra Gülsoy ve Ekin Koç’a başrolde Leyla Lydia Tuğutlu ve Sevda Erginci eşlik edecek.

Leyla Lydia Tuğutlu – Elçin Hatun (Diziden Ayrıldı)

Elçin; Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ın asil kızı Elçin, Selçuklu sarayını karıştıracak zekaya ve cesarete sahip güzelliği ile başları döndüren savaşçı asil Türkmen kızı.

elcin Leyla Lydia tugutlu

Son olarak Tv8 de ekrana gelen Kızım isimli dizide yine Buğra Gülsoy ile birlikte rol alan başarılı ve güzel oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu Nizamı Alem dizisi ile anlaştı. Leyla Lydia Tuğutlu Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde hangi rolde oynayacak muhtemelen Sultan Melikşah’ın eşi Terken (Türkan) Hatun karakteri olması bekleniyor.

Elçin Hatun Kimdir? Elçin Hatun saraya gelişiyle birlikte bütün dengeleri değiştirecektir. Güzelliği ile dillere destan olan Elçin Hatun sarayda ne gibi olaylara imza atacak göreceğiz.

Leyla Lydia Tugutlu Nizami Alem dizisinde

Sevda Erginci – Turna

Turna; Güzelliği dillere destan, şifacılığı ile bedenleri, güzel huyu ile gönülleri mest eden Türkmen kızı. Sencer’in hayatının aşkı.

turna sevda erginci

Sevda Erginci son olarak Atv ekranlarında yayınlanan ve sadece 6 bölüm süren Sevgili Geçmiş dizisinde rol almıştı. Daha önce de Yasak Elma dizisinde oldukça popüler olan Sevda Erginci son olarak TRT ekranlarında yayınlanacak olan Nizamı Alem dizisinde oynayacak. Sevda Erginci Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Ahmed Sencer’in Eşi Turna Sultan karakterinde olması bekleniyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Turna karakteri bakalım nasıl bir oyunculuk çıkaracak.

Turna kimdir? Turna karakteri Ahmed Sencer yani Ekin Koç’un partneri olacak.Sevda Erginci Nizamı Alem dizisinde

Hatice Şendil – Terken Hatun

Terken Hatun; Melikşah’a olan dillere destan aşkı, hırslarının esiri olmasının önüne geçemeyen bir hanım Sultan. Devleti yönetme arzusu içinde geçen mücadeleli saray günlerinin tehlikeli kadını.

terken hatun hatice sendil

Hatice Şendil Uyanış Büyük Selçuklu dizisine erken hatun karakter olarak dahil oldu. uzun süredir herhangi bir dizide rol almayan Hatice Şendil TRT ekranlarında yeni sezonda yayınlanacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde terken ya da Türkan hatun karakterine hayat verecek. Son olarak vurgun dizisinde rol alan ve Erkan Petekkaya ile birlikte oynayan Hatice Şendil 2020-2021 yeni sezonda TRT ekranlarında izleyici ile buluşacak.Nizam-i Alem dizisi terken hatun Hatice Sendil

Gürkan Uygun – Hasan Sabbah

Hasan Sabbah; O, dünyanın gördüğü ilk ve en tehlikeli terör örgütünün lideri. İkna gücü ile kaleleri teslim alan, fedaileri ile sokaklara korku salan Selçukluyu yıkmaya azmetmiş bir terörist. Kurduğu istihbarat ağı ile en hususi bilgilere ulaşan, insanların zaaflarından faydalanarak gücü elde eden bir lider. Binlerce masumun kanını elinde tutan azılı katillerin azmettiricisi; Hasan Sabbah.​

hasan sabbah gurkan uygun

Gürkan Uygun Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin kadrosuna güçlü bir isim olarak Gürkan Uygun dizide önemli bir karakter olacak olan ve dizinin kötü karakterlerinden biri olarak katıldı. Gürkan Uygun Hasan Sabbah karakteriyle izleyici karşısına çıkacak.Gurkan Uygun Nizami Alem dizisinde

Mehmet Özgür – Nizamülmülk

Nizamülmülk; İsmiyle müsemma bir devlet adamı, Selçuklu bürokrasinin kalbi, Sultan Alparslan’ın veziri, Sultan Melikşah’ın Hace’si ve Sencer’i yetiştiren tecrübe abidesi. Selçuklu’nun sırlarına vakıf bir siyaset kurdu.

nizamulmulk mehmet ozgur

Mehmet Özgür Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Nizamülmülk isimli veziri canlandıracak. TRT’nin yeni sezona damga vurmaya hazırlanan Akli Film imzalı Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin kadrosuna Nizamülmülk rolü ile Mehmet Özgür katıldı. Mehmet Özgür geçtiğimiz sezon TRT ekranlarında yayınlanan Vuslat dizisinde Salih Baba karakterini canlandırmıştı.

Mehmet Özgür Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde ise Melikşah’ın sağ kolu olan veziri Nizamülmülkü oynayacak. Nizamülmülk gerçek tarihte Siyasetname isimli kitabı yazarak devlet yöneticilerinin nasıl olması gerektiğini kaleme almıştır. 30 Ağustos 1970 yılında Antalya ilimizde doğan tiyatro kökenli usta oyuncu Mehmet Özgür Uyanış Büyük Selçuklu dizisindeki Nizamülmülk karakteri ile adından çok söz ettirecek.Mehmet Özgür Nizamı Alem dizisinde Nizümülmülk karakteri

İlker Kızmaz -Arslantaş

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosuna İlker Kızmaz dahil oldu. Oyuncu dizide Arslantaş karakterine hayat verecek. Daha önce birçok farklı dizide rol alan İlker Kızmaz Uyanış Büyük Selçuklu dizisindeki oyunculuğu merak ediliyor. Arslantaş rolü ile Uyanış Büyük Selçuklu kadrosuna katılan İlker Kızmaz yeni sezonda TRT ekranlarında olacak.Ilker kizmaz nizam-i alem dizisinde

Cemal Toktaş – İmam Gazali

Cemal Toktaş Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde İmam Gazali karakterine hayat verecek. 14 Ocak 1983 tarihinde İstanbul’da doğan Cemal Toktaş tiyatro kökenli bir dizi oyuncusudur. Geçtiğimiz sezon 2019 da Vurgun dizisinde Turan karakterini, 2018 yılında Bizim Hikaye dizisinde Ömer karakterini, 2017 yılında ise Meryem dizisinde savcı Oktay rolünü başarıyla oynamış olan Cemal Toktaş Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde İmam Gazali olarak karşımıza çıkacak.Cemal Toktas Nizami alem dizisinde Imam Gazali oldu

Çiğdem Selışık Onat

1939 Ankara doğumlu olan oyuncu Çiğdem Selışık Onat İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ne başladı. Üniversite okurken Genç Oyuncular’ın kurucuları arasında yer aldı. 2015-Çırak,2016- İstanbul Kırmızısı, 2017- Yol Ayrımı filmlerinde rol aldı. Çiğdem Selışık Onat Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde rol alacak. cigdem selisik onat kimdir uyanis buyuk selcuklu

İsmail Ege Şaşmaz

İsmail Ege Şaşmaz Uyanış Büyük Selçuklu dizisi kadrosuna katıldı. Henüz karakteri belli olmasa da yakın zamanda netleşecektir. Uyanış Büyük Selçuklu dizisine dahil olan oyuncu İsmail Ege Şaşmaz son olarak Sen Çal Kapımı dizisinde rol aldı. İsmail Ege Şaşmaz 1993 Manisa doğumludur. Güneşi Beklerken, Serçe Sarayı, Aşk Yalanı Sever, Aşk Laftan Anlamaz, Lise Devriyesi, Mehmetçik Kutül Amare dizilerinde rol aldı.  İsmail Ege Şaşmaz instagram hesabı https://www.instagram.com/ismailegesasmaz/

Ismail Ege Sasmaz uyanis buyuk selcuklu dizisi kadrosuna katildi

Kaan Taşaner

Uyanış Büyük Selçuklu dizisine Kaan Taşaner katılıyor. Kaan Taşaner Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde acımasız korkusuz Romalı savaşçı Markus rolünü canlandırıyor. Kaan Taşaner kimdir? Kaan Taşaner 1979 Antalya doğumludur. Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Fatmagülün Suçu Ne, Kuzey Güney, Kayıp Diriliş Ertuğrul dizi filmlerinde rol aldı. Kaan Taşaner instagram hesabı https://www.instagram.com/kaantasaner/

Kaan Tasaner Uyanis Buyuk Selcuklu dizisi Markus kimdir

Buçe Buse Kahraman

Buçe Buse Kahraman Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde rol alacak. Oyuncunun karakteri konumuza eklenecektir. Buçe Buse Kahraman 1996 İzmir doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Buçe Buse Kahraman Yasak Elma dizisindeki Lila karakteri ile tanındı. Buçe Buse Kahraman Kötü Çocuk sinema filminde rol alırken Çarpışma ve Yasak Elma dizisinde oynadı. Buçe Buse Kahraman instagram hesabı https://www.instagram.com/bucekahraman/

Buce Buse Kahraman uyanis selcuklu

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi dışında yeni sezon için 60 dakikalık bölümlerden oluşacak olan Mevlana dizisini de hazırlayacak olan TRT 1 bu sezon bir çok yeni dizi ve program ile göz doldurdu. Selçuklu dönemindeki devlet nizamını anlatacak olan ve o tarihlerde ki devlet düzeninin şimdilerde bile örnek alınabilecek ince düşünülmüş bir sistem olduğunu hatırlatacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi izleyenleri Selçuklu dönemine götürecek. Dönem dizileri yapmakta oldukça başarılı olan TRT Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile bakalım bu başarısını devam ettirecek mi?

sezin akbasogullari uyanis buyuk selcuklu dizisinde

Sezin Akbaşoğulları

Kırmızı Oda dizisinin ardından Uyanış Büyük Selçuklu dizisine katılan Sezin Akbaşoğulları’nın Uyanış Büyük Selçuklu dizisindeki rolü henüz belli olmasa da oyuncunun yeni rolünde oldukça başarılı olacağına eminiz. Sezin Akbaşoğulları 1981 İzmir doğumludur. Bilkent Üniversitesi Tiyatro mezunudur. Ah Neriman, Hatırla Gönül, Cesur ve Güzel, Fi, Ağlama Anne ve Kırmızı Oda dizilerinde rol aldı. Sezin Akbaşoğulları instagram hesabı https://www.instagram.com/sznakb/

canan urekil kimdir

Canan Ürekil

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde rol alan Canan Ürekil kimdir? Canan Ürekil 27 yaşındadır. Oyuncu Kemal Ekenel ajansa kayıtlıdır. Koza Tiyatrosu ve Aktör İstanbul Akademi’de oyunculuk eğitimleri almıştır. Baba Candır, Seviyor, Sevmiyor, Savaşçı dizi filmlerinde rol aldı. Canan Ürekil Uyanış Büyük Selçuklu dizisindeki rolü ile göz doldurmaktadır. Canan Ürekil instagram hesabından dizi ile paylaşımlara sıkça yer vermektedir. Canan Ürekil instagram hesabı https://www.instagram.com/cananurekil/?hl=tr

Okan Senozan kimdir uyanis buyuk selcuklu caka bey

Okan Şenozan

Uyanış Büyük Selçuklu dizisine Çaka Bey karakteri dahil oluyor. Çaka Bey kimdir? Tarihte böyle biri var mı? konumuzu ziyaret edebilirsiniz.  Okan Şenozan kimdir? 1968 Adana doğumlu olan oyuncu Ankara Üniversitesi Devlet Tiyatroları Fakültesi tiyatro bölümü oyunculuk dalından mezun oldu. Devlet Tiyatrolarında görev almaya başladı. Dizi film çalışmalarında bulundu. Okan Şenozan Bizim Evin Halleri, Unutma Beni, Beni Affet ve Sahra dizi filmlerinde rol aldı.

Uyanis selcuklu ogun kaptanoglu Turan Sah kimdir

Ogün Kaptanoğlu- Turanşah

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yeni bölümünden itibaren Ogün Kaptanoğlu katılıyor. Ogün Kaptanoğlu Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Turanşah karakterini canlandıracaktır. Ogün Kaptanoğlu 1977 İzmir doğumludur. Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Sınıfı Askerde, Amerikalılar Karadeniz’de, İstiklal, Parmaklıkların Ardında, Keşanlı Ali Destanı, Deli Gönül, Diriliş Ertuğrul, Mehmetçik Kutül Amare, Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı dizi filmlerinde rol aldı.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin konusu hikayesi nedir?

Büyük Selçuklu devleti ile başlayan daha sonra Anadolu Selçuklu devleti ile devam eden bir öykünün hikayesi anlatılacak Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde. Büyük Selçuklu Devleti’nin Hasan Sabbah ile olan çetin mücadelesi ve haşhaşilerin sıradışı yaşamları Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde anlatılacak. Birçok devlete güven veren, topraklarında yaşayan halklara özgürce yaşam hakkını veren ve binlerce yıl öncesinde bile huzurun hakim olduğu topraklardaki başarının İslam dini ile geldiğini ve Müslümanların medeniyette ne kadar ileri gittiklerini anlatacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oldukça büyük bir prodüksiyon olacak. Dev bir bütçesi olan dizinin çekimleri yazın yapılacak.

Nizamı Alem dizisi konusu nedirUyanış Büyük Selçuklu dizisi ne zaman başlayacak?

TRT ekranlarında oyuncu seçmelerine 2020 yılının haziran ve temmuz aylarında devam edecek olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncu seçimlerinden sonra deneme çekimlerine başlayacak. Kostümlerin hazırlanması için hummalı bir çalışma devam ederken yaz aylarının sonunda çekimler başlayacak. Muhtemelen Eylül 2020’de ekrana gelmeye başlayacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi TRT ekranlarında perşembe günleri yayınlanabilir. Detaylı haberler geldikçe konumuza ekleyeceğiz.

Yorum yaz

9 Yorum

 1. Avatar Kerim Sazakov

  Bu diziye başlamadan önce mutlaka Amin Malouf “Semerkand” ve Vladimir Bartol “Fedailerin kalesi Alamut” kitaplarını okamanizi tavsiye ederim…

 2. Merhaba bizim geçmişimizi bizi anlatan diziler gerçekten çok güzel. Bizleri sapkınlıklarla dolu dizilerle bozmaya çalışan batı tarzı diziler yerine böylesine güzel atalarımızı anlatan diziler. Her akşam ayrı dizi olsa hepsini izlemeye çalışırım. Yeterki diziler gerçeği yansıtsın çarpıklık olmadan. Hayırlı olsun inşallah

 3. Avatar Zbizden bizim icimizden

  Devletimizin guzide kanali TRT mizde su anda farkli kanallarda olan ulkemizle ulke insanlarimizla hic alakali olmayan gayri ahlaki sapkin siddet hainliklerle dolu olup insanlarin aileleriyle oturup bakamadigi gina gelen dizilere alternatif Turk orf adet ahlak anane ve yardimlasmalarini ekrana yansittigi dizilerden birini su an insanimizin severek izledigi badem sekeri sinama dispzisini TRT ye uyarlayarak yine ayni kadroyla yeni bazi aile dizi karakterleride ekleyerek yeniden cekmesi su an ekranda sayisi yok denecek kadar az olan bizden bizim icimizden bizi yasatacak dizilerin icerisinde yeni bir aile dizisini TRT ekranlarinda gormek istemekteyiz. kalk gidelim seksenler payitaht abdulhamit gibi bizden olan dizilerin yanina badem sekerinin TRT uyarlanmis yeni aile versiyonuda olmasi guzel olmazmi buna guzel koylu dizisinin TRT versiyonipunuda eklersek ulke insani olarak en az 3-4 sezon ekrsnlarimizda gormek istemekteyiz onceki ve su andaki bizden bizim aileden olan TRT dizileri gibi

 4. Avatar Baýramguly Baýramow

  Selam millet, ekranlara gelecek yeni dizi Sultan Alp Arslanın Malazgirt zaferi ile başlasa iyi olur ve ya Malazgirt zaferi hatırlanarak başlarsa iyi olur. Merv şehri de gösterilirse mutlu olurum.

  • Hassan sabbah döneminden ve ahmet sancar ve hatta alparslanın torunu melikşahdan bahseden bi dönem dizisi tarihte alparslan hassan sabah la karşılaşmamış o kadar yaşamamıştır yani dediğin olursa dizinin tarihle gerçeklerle zerre alakası olmaz anca saçma savaş dizilerinden farksız olur bi kıymeti kalmaz az kitap okusa halkımız tarih bilse okusa böyle saçma yorumlar hiç yapmaz

Etiketler