Nizamı Alem Dizisi Oyuncuları Konusu (TRT1)

1 Yorum 24 kez izlendi

TRT ekranlarında Nizamı Alem isimli yeni bir dizi başlıyor. Ülkede ve dünyada nizamı sağlamak, düzeni yeniden kurmak ve inşa etmek anlamlarına gelen Nizamı Alem Selçuklu dönemini anlatan bir dizi olacak. Selçuklu Devleti’nin hem Anadolu’ya hem de bölgeye hakim olan düzenini anlatacak olan Nizamı Alem dizisinin oyuncularını konusunu detaylı haberlerini burada sizlere sunacağız.

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Nizamı Alem dizisi Akli film tarafından hazırlanacak. ‘Kuşlarla Yolcululuk’ dizisini yapan ve yakında yayınlanacak olan ‘Hay Sultan’ dizisini hazırlayan Akli Film, TRT 1’de yayınlanması için Nizamı Alem dizisi ile anlaşmaya vardı. Senaryosunu Serdar Özonalanın kaleme aldığı ve Selçuklu dönemini anlatacak olan dizinin adı Nizami Alem olarak kesinleşti. Diriliş Ertuğrul’un da ekibinde yer alan Serdar Özönalan dizinin tek senaristi olacak.

Nizamı Alem dizisinin oyuncuları kimler?

TRT ekranlarında yayınlanacak olan Nizamı Alem dizisinin oyuncu kadrosunda hangi oyuncular var kimlerden oluşuyor ve diziye yeni gelen oyuncuların kim olduğunu sizlere detaylıca bu sayfada yazacağız. Akli film tarafından hazırlanacak olan ve TRT1 ekranlarında yayınlanacak Nizamı Alem dizisinin oyuncu kadrosu henüz kesinleşmedi. Ancak Haziran ayı içerisinde oyuncu seçmelerinin başlayacağı biliniyor.Nizamı Alem dizisi oyuncuları

Nizam-ı Alem dizisi dışında yeni sezon için 60 dakikalık bölümlerden oluşacak olan Mevlana dizisini de hazırlayacak olan TRT 1 bu sezon bir çok yeni dizi ve program ile göz doldurdu. Selçuklu dönemindeki devlet nizamını anlatacak olan ve o tarihlerde ki devlet düzeninin şimdilerde bile örnek alınabilecek ince düşünülmüş bir sistem olduğunu hatırlatacak olan Nizamı Alem dizisi izleyenleri Selçuklu dönemine götürecek. Dönem dizileri yapmakta oldukça başarılı olan TRT Nizamı Alem dizisi ile bakalım bu başarısını devam ettirecek mi.

Nizam-ı Alem dizisinin konusu hikayesi nedir?

Büyük Selçuklu devleti ile başlayan daha sonra Anadolu Selçuklu devleti ile devam eden bir öykünün hikayesi anlatılacak Nizamı Alem dizisinde. Birçok devlete güven veren, topraklarında yaşayan halklara özgürce yaşam hakkını veren ve binlerce yıl öncesinde bile huzurun hakim olduğu topraklardaki başarının İslam dini ile geldiğini ve Müslümanların medeniyette ne kadar ileri gittiklerini anlatacak olan Nizamı Alem dizisi oldukça büyük bir prodüksiyon olacak. Dev bir bütçesi olan dizinin çekimleri yazın yapılacak.

Nizamı Alem dizisi konusu nedirNizam-ı Alem dizisi ne zaman başlayacak?

TRT ekranlarında oyuncu seçmelerine 2020 yılının haziran ve temmuz aylarında devam edecek olan Nizamı Alem dizisi oyuncu seçimlerinden sonra deneme çekimlerine başlayacak. Kostümlerin hazırlanması için hummalı bir çalışma devam ederken yaz aylarının sonunda çekimler başlayacak. Muhtemelen Eylül 2020’de ekrana gelmeye başlayacak olan Nizamı Alem dizisi TRT ekranlarında perşembe günleri yayınlanabilir. Detaylı haberler geldikçe konumuza ekleyeceğiz.

Yorum yaz

1 Yorum

  1. Avatar Baýramguly Baýramow

    Selam millet, ekranlara gelecek yeni dizi Sultan Alp Arslanın Malazgirt zaferi ile başlasa iyi olur ve ya Malazgirt zaferi hatırlanarak başlarsa iyi olur. Merv şehri de gösterilirse mutlu olurum.

Etiketler