Atiye Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi İl İlçe Mekanlar Neresi?

28.11.2019
57

Atiye Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi İl İlçe Mekanlar Neresi? Atiye dizisi ile ilgili bilgiler gelmeye devam ederken dizinin çekim yerleri de merak konusu oldu. Atiye dizisi Netflix’te yayınlanacak ve tanıtım fragmanı yayınlanan Atiye dizisinin detayları da merak ediliyor. Atiye dizisi konusu nedir? Atiye dizisi nerede çekiliyor bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Atiye dizisi Netflix te yayınlanacak. Bilindiği üzere Netflix internet üzerinden yayın yapan bir internet kanalı. Artık dizilerin bazıları Netflix Puhu TV gibi internet kanallarında yayınlanıyor ve genç ve orta yaşlı izleyiciler bu kanalları çok tavsiye ediyorlar. Atiye dizisi bilgileri konumuza ekliyoruz. Atiye dizisi konusu bilgileri oyuncuları detayları konumuzun devamında.

Atiye dizisi Nerede Çekiliyor? Atiye Dizisi Hangi İl İlçede Çekiliyor?

Atiye dizisi nerede çekiliyor? Atiye dizisi Göbeklitepe’de çekiliyor. Atiye dizisi İstanbul Göbeklitepe sahneleri çok dikkat çekti. Göbeklitepe nerede? Göbeklitepe UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunuyor. Göbeklitepe’yi tanıtmak için İstanbul Yenikapı Metro İstasyonu’nda bir fotoğraf sergisi açılmıştı. Ama Göbeklitepe aslında
Şanlıurfa’da bulunuyor. Göbeklitepe ‘de Beren Saat’in rol alacağı Netflix’in 2. Türk yapımı dizisinde de bu tarihi nokta işlenecek.

Göbeklitepe’ye Nasıl Gidilir?  Havalimanından Göbeklitepe’ye direkt geçiş yapmak için özel aracınızın olması gerekiyor. Toplu taşıma aracı yok. Toplu taşıma aracına geçmek isterseniz Şanlıurfa şehir merkezine gitmelisiniz. Şanlıurfa Havalimanı ile Göbeklitepe arası yaklaşık 36 kilometre.

Şanlıurfa Göbeklitepe Yol Tarifi Nasıl?

Şanlıurfa şehir merkezinin 18 kilometre doğusunda bulunan Göbeklitepe, Örencik Köyü yakınlarına konumlanmıştır. Şehir merkezinden araç ile buraya gitmeyi düşünüyorsanız D400 otoyolu üzerinden yaklaşık 20 dakika yol gitmelisiniz.  Göbeklitepe Adres: Göbeklitepe Ören Yeri, Dağetegi Mahallesi, Haliliye, Şanlıurfa.

Atiye dizisi çekimlerine İstanbul’da başlandı. Sonrasında Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimlerine devam edildi. Atiye dizisi 27 Aralıktan itibaren seyirci ile buluşuyor.

 Atiye Dizisi Bilgileri

Atiye dizisi ilk fragmanı ile dikkat çekti. Atiye dizisi başrollerinde Mehmet Günsur ve Beren Saat rol alıyor. Atiye dizisinde mistik bir olay anlatılacak. Atiye dizisinde hikaye Göbeklitepe’de başlıyor. Atiye dizisinde gizem perdesi aralandıkça olaylar daha da derinleşecek. Netflix’in yeni dizisi Atiye’nin fragmanında Göbeklitepe sahneleri dikkat çekiyor.

Atiye Dizisi Konusu;

Atiye genç ve güzel bir ressamdır. Atiye ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak hayatı birden bire değişir. Dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişir. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır. Anadolu topraklarındaki bir kazı sırasında yapılan keşif, genç bir ressamın hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesine yol açacaktır.

Atiye dizisi İstanbul’da ve Güneydoğu Anadolu da çeşitli illerde çekildi. Atiye dizisinde en dikkat çeken sahneler Şanlıurfa Göbeklitepe’de geçiyor. Atiye dizisi oyuncularının bilgilerini konusunu sizlerle paylaştık. Atiye dizisi tüm oyuncu detaylarını başka konumuzda sizlerle paylaşıyoruz.

Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrollerini paylaştığı Atiye dizisi detayları çekim mekanlarından en özel resimleri de sizlere konumuzun içine ekledik. Atiye dizisi 27 Aralıktan itibaren yayınlanacak. Atiye dizisini izlemeyi düşünüyor musunuz? Atiye dizisi ile ilgili yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Atiye dizisi 2. Sezon Nerede Çekiliyor?

İlk sezonuyla büyük beğeni toplayan Atiye dizisinin ilk sezonuyla 20 milyon izleyiciye ulaştığı açıklandı. Dizi Göbeklitepe’deki çekimlerini bitirdi. Şimdi ise ikinci sezon Atiye nerede çekilecek sorusu merak ediliyor. Atiye dizisinin 2. sezon çekimleri Kapadokya’da sürdürecek. Atiye dizisi yeni sezonda Nevşehir ilinde Ürgüp ve Göreme gibi ilçelerde çekimlerini yapacak. Merak edilen alanların resimlerini paylaşmaya devam edeceğiz. Atiye dizisi 2. sezon Kapadokya‘nın gizemli alanlarında çekimlerini sürdürüyor.

Atiye dizisi 2. Sezon Nerede Çekiliyor

Atiye Dizisi 2. Sezon Nerede Çekiliyor, Atiye Dizisi 3. Sezon Nerede Çekiliyor, Atiye Dizisi 4. Sezon Nerede Çekiliyor soruları mekanlar değiştikçe sayfamız yenilenecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

  1. irem dedi ki:

    2.sezonda kapadokyada gittikleri kafe neresi?