Ömer Dizisi Neden Bitti Erken Final Yaptı?

01.03.2024
4.505

Pazartesi akşamları Star TV ekranlarında yayınlanan Ömer dizisi son almış olduğu reytinglerin ardından erken final yapar mı biter mi gibi sorular merak edilmeye başlandı. Çünkü birkaç bölümü geride bırakmasına rağmen 5 oranında Total reyting alamadığı için eleştiri oklarını da üzerine çekmeye başladı. Ömer dizisi ne zaman bitecek erken final mi yapacak gibi merak edilen sorulara yanıt vermek istiyoruz.

Son dakika: Ömer dizisi 6 Mayıs günü yayınlanacak olan 54. bölümü ile final kararı aldı. Geçtiğimiz sezon başlayan dizi bu yıl mayıs ayında final yapacak ve 54. bölümde izleyici ile vedalaşacak. 6 Mayıs veya bir sonraki hafta 13 Mayıs tarihinde final yapacak olan Ömer dizisinin 3. sezonu olmayacak.

Ömer dizisi erken final mi yapacak?

Ömer dizisi 48. bölümü ile 1 Nisan 2024 Pazartesi günü Star TV’de ekrana geldi. Son 3 bölümde 5 total oranını bulamayan Ömer dizisi bundan sonra daha da aşağı düşer mi pazartesi günleri yayınlanan diziler arasında ilk sıralara gelemeyen Ömer erken final mi olacak diye merak edenler arttı. Pazartesi günleri Alparslan Selçuklu, yasak elma, bir küçük gün ışığı ve sipahi gibi diziler yer alıyor. Bu dizilerin arasından sıyrılıp yüksek oranda reyting almak oldukça zor. Ömer dizisi de ilk 3 hafta daha çok kötü olmasa da 5 oranını geçen reytingler alamadı. Bu da beraberinde Ömer dizisi erken final yapar mı sorusunu getirdi.

Ömer dizisi kaç bölüm sürecek?

Ömer dizisinin kaç bölüm süreceğine dair bilgilerde merak edildi. Star TV ile Ömer dizisinin yapımcısı arasında yapılan 20 bölümlük önsözleşme bulunuyor. Ancak bu dizinin çok yüksek reytinglere ulaşması durumunda uzatılabilir ya da çok düşük reytingler alınması durumunda daha erken bir final gündeme gelebilir. Şimdilik orta seviyelerde seyreden Ömer dizisinin reyting oranları ileriki haftalarda düşüşe geçebilir. Çünkü Pazartesi günü güçlü diziler yer alıyor. Ayrıca son yıllarda yaz aylarına doğru dizilerin reyting oranlarında ciddi düşüşler yaşanıyor. Ömer dizisi 6 Mayıs 2024 pazartesi günü yayınlanacak olan 54 bölüm ile ekrana veda edecek final yapacak.

Ömer dizisi ne zaman bitecek final olacak?

Ömer Dizisi Neden Bitti Erken Final miÖmer dizisinin kaç bölümü olacağı ne zaman final yapacağına veya erken final olup olmayacağına dair şimdilik herhangi bir resmi yanıt bulunmuyor. Ancak dizinin ilerleyen haftalardaki reytingleri bizlere yol gösterecektir. Şimdilik 4 ve 5 oranında alınan total reytingler diziyi sezon sonuna kadar götürecektir. Yakın zamanda bir erken final beklemiyoruz. Ancak Ömer dizisinin 3. sezonu olacak mı olmayacak mı bu konuda şimdiden olmasını söylemek çok zor. Son dakika Ömer dizisi 54 bölümle final yapacak ve 6 Mayıs 2024 pazartesi günü ekrana veda edecek.

Ömer dizisi yeni 3. sezonda devam edecek mi?

Yüksek oranda izlenme oranları alan diziler genellikle yeni sezonda yoluna devam ediyor. Ancak Ömer dizisinin reytingleri ilk haftalarda genellikle 4 ve 5 arasında sabit kaldı. Bu nedenle dizinin 2. sezonda olup olmayacağını öngörmek zor olsa da sezon sonunda final yaparak ekrana veda etmesi daha mantıklı olacaktır. Çünkü 2. sezona Ömer dizisi bu reytinglerle devam edemez. Star TV’de buna izin vermeyecektir.

Bu konumuzda Ömer dizisi kaç bölüm olacak ne zaman bitecek final yapacak ve erken final yapar mı gibi merak edilen sorulara yanıt verdik. Ayrıca Ömer dizisi 2. sezon devam eder mi yeni sezon olacak mı sorularını da sizler için yanıtladık. Sizler de samimi duygu ve düşüncelerinizi aşağıya yazabilir Ömer dizisinin gidişatını özgün görüşlerinizle bizlere yazabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Emine ataman dedi ki:

    Ömer dizisinde boşanmış çocuklu kadınları aşağılayan tutumu kınıyorum. Musibet gibi nitelendirmelerle bu konu gerçekten çok utanç verici boyutlarda