Sakarya Fırat Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu (Kanal 7)

29.08.2022
171

Sakarya Fırat dizisi oyuncu kadrosu ve konusunu sizlerle paylaşacağız. Yapımcılığını Osman Sınav’ın üstlendiği Sakarya Fırat dizisi 2009-2013 yılları arasında Kanal 7’de ekrana gelmiştir. senaristliğini Süleyman Çobanoğlu’nun üstlendiği Sakarya Fırat dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ve konusuda merak edildi. Bizlerde merak eden izleyicilerimiz için araştırdık ve Sakarya Fırat dizisi oyuncu kadrosu ile konusunu sizlerle paylaşacağız.Sakarya Firat Dizisi Oyuncu Kadrosu Kanal 7

Sakarya Fırat Dizisi Oyuncu Kadrosu

Tayanç Ayaydın – Uzm.J.II.Kad.Çvş.
İsmail Hakkı Ürün – Astsb. Kd. Bçvş. Durali Tahtakılıç
Selim Gürata – Alb. Hüsamettin Yavuzer
Gökhan Soylu – Asteğmen Hakan Küçükarslan
Yeşim Dalgıçer – Tğm. Ayda Tuna
Barış Alpaykurt – Tğm. Uğur Kutlu
Yurdaer Okur – İsth. Kerküklü Süleyman
Oktay Kaynarca – Bnb. Mevlüt Türkyılmaz
Sarp Levendoğlu – Yzb. Altan Barut
Erkan Koçak Köstendil
Çağdaş Onur Öztürk
Zerrin Sümer
Sait Genay
Sönmez Atasoy
Erkan Avcı

Tayanç Ayaydın – Uzm.J.II.Kad.Çvş.

Sakarya Fırat dizisinin başrolünde yer alan Tayanç Ayaydın, 7 Ağustos 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Tayanç Ayaydın 2004 yılında Aliye dizisiyle sektöre adım atmış ve ilk dizisiyle tanınmıştır. En son Tozluyaka dizisiyle karşımıza çıkan oyuncumuz daha önce Kırgın Çiçekler, Hayat Şarkısı, İlk ve Son, Yeni Hayat, Tek Yürek gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

İsmail Hakkı Ürün – Astsb. Kd. Bçvş. Durali Tahtakılıç

21 Mart 1976 İstanbul’da dünyaya gelen İsmail Hakkı Ürün, 1986-1989 yılları arasında Konya Anadolu Sahnesi’nde tiyatro çalışmaları yapmıştır. Almanya’da Ludwigsburg Film Akademisi’nde belgesel sinema eğitimi gören oyuncumuz kamera karşısına ilk defa 2003 yılında Bedel dizisiyle geçmiştir ve daha önce İki Aile, Recep İvedik, Hür Adam, Sümela’nın Şifresi: Temel, Uzun Hikâye gibi projelerde de yer almıştır. 2023 Yeni Diziler

Selim Gürata – Alb. Hüsamettin Yavuzer

14 mart 1960 yılında dünyaya gelen Selim Gürata, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyolojik Oseonografi bölümünde okudu. 1982 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olan Selim Gürata, oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik ve sanat yönetmenliği de yapmaktadır ve 2007-2017 yıllarında Antalya Devlet Tiyatrosu sanat yönetmenliği ile müdürlüğü yapmıştır.

Gökhan Soylu – Asteğmen Hakan Küçükarslan

1 Haziran 1009 74 yılında Denizli’de dünyaya gelen oyuncumuz Gökhan Soylu, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. 3 sene Konak Belediye Tiyatrosu’nda amatör olarak yer alan Gökhan Soylu daha önce Leyla İle Mecnun, Böyle Bitmesin, İşler Güçler, Sakarya Fırat, Karamel, Vali, Acil Servis, Acil Aşk Aranıyor, Kızılelma gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Yeşim Dalgıçer – Tğm. Ayda Tuna

14 Ağustos 1979 yılında dünyaya gelen oyuncumuz Yeşim Dalgıçer, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Üniversite yıllarında bir ajansa kaydolan ve sektöre adım atan Yeşim Dalgıçer kamera karşısına ilk defa Affet Bizi Hocam dizisiyle geçmiştir ve daha önce Nasipse Adayız, Biz Size Döneriz, İnadına Aşk, Osmanlı Cumhuriyeti, Asi, Aşk Kapıyı Çalınca gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Barış Alpaykurt – Tğm. Uğur Kutlu

20 Temmuz 1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Barış Alpaykurt, İstanbul Üniversitesi mezunudur. Oyunculuk ve tiyatro eğitimleri alan Barış Alpaykut, oyunculuğa ilk kez reklam filmlerinde yer alarak başlamıştır. 2011 yılında Bir Zamanlar Osmanlı dizisinde yer alarak profesyonel oyunculuğa adım atan Barış Alpaykurt daha önce Medcezir, Kara Sevda, Kirli Beyaz, Kurt Seyit ve Şura gibi başarılı projelerde de yer almıştır

Yurdaer Okur – İsth. Kerküklü Süleyman

29 Ekim 1974 yılında Rize’de dünyaya gelen Yurdaer Okur, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans yapmıştır ve daha önce Ferhunde Hanımlar, Dadı, Karadayı, Sevgili Geçmiş, Kuruluş Osman, Kefaret, Hakim, Uyanış Büyük Selçuklu gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Oktay Kaynarca – Bnb. Mevlüt Türkyılmaz

Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Bilim Dalı’ndan mezun olan Oktay Kaynarca, kamera karşısına ilk defa 1989 yılında Gençler isimli dizi ile geçmiştir. Kariyerindeki ilk çıkışı Kurtlar Vadisi dizisinde ki performansıyla yakalayan oyuncumuz daha önce Adanalı, Abdülhamit Düşerken, Yahşi Cazibe, Sakarya Fırat, Kardeş Payı gibi başarılı projelerde de yer almıştır

Sarp Levendoğlu – Yzb. Altan Barut

25 Aralık 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelen Sarp Levendoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı okudu ve İstanbul Kültür Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Daha önce O Şimdi Asker, Küçük Ağa, Lise Defteri, Galip Derviş, Böyle Bitmesin, Savaşçı, Ölene Kadar gibi projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son Alparslan Büyük Selçuklu dizisiyle geçmiştir.

Erkan Koçak Köstendil

Erkan Koçak Köstendil, 16 Ocak 1983 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Bir dönem Bursaspor’da profesyonel olarak futbol oynayan Erkan Koçak Köstendil, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Ulan İstanbul dizisindeki performansı sayesinde tanınır hale gelen oyuncumuz aynı zamanda yönetmenlik yazarlık ve şarkıcılıkta yapmaktadır.

Çağdaş Onur Öztürk

16 Ağustos 1979 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Çağdaş Onur Öztürk Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında eğitim almıştır. Daha önce Akrep, Avlu, Bonkis, Kış Güneşi, Yuvamda ki Düşman, Diriliş Ertuğrul, Fatma, Böyle Bitmesin, Kuzey Güneye gibi dizilerde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son 2022 yılında Sevmek Zamanı dizisiyle geçmiştir.

Zerrin Sümer

1945 yılında Sinop’ta dünyaya gelen Zerrin Sümer’in hayatının dönüm noktası Bergama Halk Eğitim Merkezi tiyatro topluluğuna katılması olmuştur. Burada tiyatro ile tanışan oyuncumuz kamera karşısına ilk defa 1983 yılında Üç İstanbul dizisi ile geçmiş ve daha önce Kadın İsterse, Bir Demet Tiyatro, Ölümsüz Aşk, Güzel Köylü, O Hayat Benim, Savaşçı, Sefirin Kızı, Gönül Dağı gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Sait Genay

20 Mart 1953 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Sait Genay, İstanbul Belediye Konservatuvarı mezunudur. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra tiyatro yönetmenliğini yapan oyuncumuz aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. 1988 yılında Uzaylı Zekiye dizisiyle kamera karşısına geçen oyuncumuz daha önce Kurtlar Vadisi, Aliye, Belalı Baldız, Kaybolan Yıllar, Yargı, Mucize Doktor gibi projelerde de yer almıştır.

Sönmez Atasoy

1944 yılında Kars’ta dünyaya gelen usta oyuncumuz Sönmez Atasoy, Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. Aynı zamanda tiyatro yönetmenliği yapan Sönmez Atasoy, daha önce Kurtlar Vadisi Pusu, Aynalar, Ayrılık gibi başarılı projelerde de yer alan oyuncumuz Sönmez Atasoy, 11 Aralık 2011’de Isparta’daki dizi çekimleri sırasında kalp krizi geçirmiş ve 15 Aralık 2011 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.

Erkan Avcı

1 Ocak 1982 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Erkan Avcı, Mimar Sinan Üniversitesinden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 2006 yılında Köprü dizisiyle geçen oyuncumuz özellikle Karadaki dizisindeki performansıyla tanınmıştır ve daha önce Kuruluş Osman, Kurtlar Vadisi Pusu, Ayrılık, Müslüm, Çukur, Şampiyon, Cesur ve Güzel, Payitaht Abdülhamid gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Sakarya Fırat Dizisinin Konusu

Uzman Jandarma Osman Kanat, Şırnak’ta Çeliktepe Jandarma Karakolu’nda görevlidir. Keskin nişancı, Uzman Jandarma II. Kademeli Çavuş’tur. Arkadaşı ve devresi Uzman Jandarma Cemil ile düzenlediği bir operasyon PKK terör örgütünü kızdırır ve PKK’lı terörist Necla, intikam almak için karakola saldırır. Sakarya Fırat dizisinde de Çeliktepe Jandarma Karakolu, ile Pkk’lı teröristler arasında geçen savaş anlatılacaktır.

Sakarya Fırat dizisi oyuncu kadrosu ve konusunu sizlerle paylaştık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
4 Ocak 2002 tarihinde Kırıkkale’de doğdum. Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek lisesinden 2020 yılında sağlık bakım teknisyeni olarak mezun oldum. Şu an Kırıkkale Üniversitesi sağlık yönetimi bölümünde okuyorum. Dizioyuncu.Com da güncel haberleri tüm dünya ile paylaşıyorum.
YORUMLAR

  1. Orcin dedi ki:

    Oyuncu olmak istyo.m