Mehmed Fetihler Sultanı Çekimleri Nerede Yapılıyor İl İlçe Köy Neresi?

21.02.2024
153

Mehmed Fetihler Sultanı çekimleri nerede yapılıyor? Hangi il, ilçe ve köyde çekildiğini açıklayacağız. Yapımcılığını Gökhan Özekin’in sahibi olduğu Miray Yapım’ın üstlendiği Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin yönetmen koltuğunda Şafak Bal oturmaktadır. İlk bölümü 27 Şubat Salı akşamı saat 20.00’de yayınlanacak olan Mehmed Fetihler Sultanı’nın çekimlerini nerede yapıldığı da merak konusu olmuştur. Bu haberimizde Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin nerede çekildiğini açıklayacağız. Mehmed Fetihler Sultanı Dizisi Oyuncu Kadrosu, Karakterleri ve Konusu:

Mehmed Fetihler Sultanı Çekimleri Nerede Yapılıyor?

TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin çekimleri geçtiğimiz günlerde başlamıştır. Mehmed Fetihler Sultanı dizisi İstanbul’da çekilmektedir. Ancak dizinin yurtdışı çekimleri de olacaktır. Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin yurtdışı çekimi ise İran’da yapılmıştır. Hollywood tasarımcıları, İran’da bulunan Nour Cinema City Platosu için özel tasarım yapmıştır. Yani, Mehmed Fetihler Sultanı dizisi hem ülkemizde hem de İran’da çekilmektedir.Mehmed Fetihler Sultanı DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR

Mehmed Fetihler Sultanı Çekimleri Hangi İl, İlçe ve Köyde Yapılıyor?

Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli padişahlarından olan Fatih Sultan Mehmed’in hayatının anlatılacağı Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin çekimlerinde belirli bir yere bağlı kalmayacaktır. Yani çekimler hem ülkemize hem de yurtdışında yapacaktır. Dizinin Yurtiçi çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştır. Ekip daha sonra İstanbul’a gelmiştir. Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin yurtdışı çekimi İran’da ki Nour Cinema City Platosu’nda yapılmıştır. İstanbul’daki çekimler için özel bir plato kurulmuştur:Mehmed Fetihler Sultanı Çekimleri Nerede Yapılıyor

Mehmed Fetihler Sultanı Çekim Yerleri ve Mekanları

İslam alemi için de önemli hükümdarlardan olan Fatih Sultan Mehmed’in hayatını konu alan Mehmed Fetihler Sultanı dizisi, Hollywood tasarımcıları tarafından inşa edilen Nour Cinema City Platosu’nda çekilmiştir. Bu plato İran’da bulunmaktadır. Ancak yurtdışı çekimleri tamamlandıktan sonra ekip ülkemize gelmiştir. Kısacası dizi hem yurtdışında hemde ülkemize çekilecektir. Türkiye çekimleri ise İstanbul’da yapılacaktır. Bizler, İstanbul’da tercih edilen çekim mekanları belli olunca konumuzu güncelleyeceğiz.

Mehmed Fetihler Sultanı nerede çekiliyor? Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin hangi il, ilçe ve köyde çekildiğini açıkladık. Sizlerde konumuz hakkında merak ettiğiniz şeyleri ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
4 Ocak 2002 tarihinde Kırıkkale’de doğdum. Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek lisesinden 2020 yılında sağlık bakım teknisyeni olarak mezun oldum. Şu an Kırıkkale Üniversitesi sağlık yönetimi bölümünde okuyorum. Dizioyuncu.Com da güncel haberleri tüm dünya ile paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..