Mehmed Fetihler Sultanı Dizisi Oyuncuları Konusu Kadrosu (2024)

Mehmed Fetihler Sultanı dizisi oyuncuları ve konusu sizlerle paylaşacağız. Yönetmen koltuğunda Şafak Bal’ın oturduğu Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin yapımcılığını Medyapım üstlenmiştir. Mehmed Fetihler Sultanı dizisi 2024 yılının ilk aylarında TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkacaktır. Bizler bu içeriğimizde senaryosunu Ozan Bodur, Enes Şengönül, Cihan Bozkaya ve Fatih Güler’in kaleme aldığı Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ve konusunu sizlerle paylaşacağız.

mehmed fetihler sultanı dizisi

Mehmed Fetihler Sultanı Dizisi Oyuncuları

Serkan Çayoğlu – Fatih
Ayşegül Günay – Helena
Sinan Albayrak – Zağanos Paşa
Fikret Kuşkan
Tuba Ünsal
Selim Bayraktar- Çandarlı Halil Paşa
Savaş Özdemir (2. Murat)
Açelya Akkoyun (Hüma Hatun)
Kenan Çoban
Bülent Alkış
Esila Umut
Ali Nuri TürkoğluTRT Fatih Dizisi Oyuncuları Konusu Kadrosu (2024)

Serkan Çayoğlu – Fatih

Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin başrolünde yer alan Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 yılında Almanya’da doğmuştur. Almanya’da Erlangen Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olan Serkan Çayoğlu, aynı zamanda da mankenlik yapmıştır. Çeşitli oyunculuk eğitimleri alan ve kamera karşısında ilk defa 2011 yılında Kuzey Güney dizisi ile geçen oyuncumuz özellikle Kiraz Mevsimi dizisiyle tanınmıştır. Popüler oyuncumuz daha önce Ah Belinda, Börü, Kader Bağları, Yeni Hayat, Halka gibi dizilerde de rol almıştır.

Ayşegül Günay – Helena

Ayşegül Günay, 9 Kasım 1969 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda sunuculuk yapan Ayşegül Günay kamera karşısına ilk defa 2006’da Kaybolan Yıllar dizisiyle geçmiştir. Daha önce Yer Gök Aşk, Kuruluş Osman, Aile Saadeti, Lale Devri, Asla Vazgeçmem, Hercai, Mükemmel Eşleşme gibi projelerde rol alan başarılı oyuncumuz en son Üvey Anne dizisi ile izleyici karşısına çıkmıştır. fatih dizisi ayşegül günay kim

Sinan Albayrak – Zağanos Paşa

Sinan Albayrak, 27 Şubat 1973 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur. Sinan Albayrak kamera karşısına ilk defa 1993 yılında Geçmişin İzleri isimli dizi ile geçmiştir. Sinan Albayrak aynı zamanda gazetecilik ve yazarlıkta yapmaktadır. Mavi Marmara Gemisi ile Gazze yoluna çıkan aktivistler arasında yer alan oyuncumuz daha önce Ferhunde Hanımlar, Kader Bağları, Sende Gitme, Kasaba Doktoru, Sen Çal Kapımı dizilerinde de rol almıştır. sinan albayrak fatih dizisi

Fikret Kuşkan

Fikret Kuşkan, 22 Nisan 1965 İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur. 1988’de Sis filmiyle oyunculuğa adım atan Fikret Kuşkan aynı zamanda fotoğrafçıdır. Daha önce Direniş Karatay, Kurtuluş, Zalim İstanbul, El Kızı, Akif, Kızlarım İçin, Mucize 2. Aşk Bıçak Sırtı, Kasabanın İncisi, Parmaklıklar Ardında, Hanımın Çiftliği, Yangın Günleri (İndependenta) gibi projelerde rol olan oyuncumuz en son Cem Karaca’nın Gözyaşları filmiyle kamera karşısına geçmiştir. fatih dizisi fikret kuşkan

Tuba Ünsal

7 Aralık 1981 yılında Denizli’de dünyaya gelmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İşletme Bölümü’nün 1. Sınıfta bırakmış ve 1998 yılında Elite Model Look yarışmasına katılmıştır. Daha sonra ise profesyonel mankenlik kariyerine başlamıştır. 1992 yılında Mahallenin Muhtarları filmiyle oyuncu adım atan Tuba Ünsal daha önce Bebek İşi, Ayşecik, Karaoğlan, Çılgın Dershane, Beni Unutma, Kurt Kapanı, Türkler Çıldırmış Olmalı, Aşk 101, Çakallarla Dans, Gecenin Ucunda gibi projelerde de yer almıştır.

Selim Bayraktar- Çandarlı Halil Paşa

Mehmed Fetihler Sultanı dizisi oyuncu kadrosuna Çandarlı Halil Paşa rolü ile Selim Bayraktar katıldı. Selim Bayraktar 1975 Kerkük doğumludur. 1987 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezundur. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda ve Antalya Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Zümrüdüanka, Destan, Veda Mektubu dizilerinde rol aldı. selim bayraktar yeni dizisi fatih

Kenan Çoban

22 Ocak 1975 yılında Elazığ’da doğan Kenan Çoban, Elazığ Ticaret Ve Meslek Lisesini bitirmiştir. Daha önce muhasebecilik, çaycılık, boyacılık ve ticaret gibi işlerle uğraşan Kenan Çoban, Kurtlar Vadisi dizi setinde prodüksiyon elemanı olarak çalışıyordu. Raci Şaşmaz’ın onu dizide oynatmaya karar vermesi ile sektöre adım atmıştır. Kurtlar Vadisi dizisiyle adını geniş kitlelere duyuran oyuncumuz Nizama Adanmış Ruhlar, Edho, Beyaz Karanfil, Bal Kaymak gibi projelerde yer almıştır.

Seçkin Özdemir (Konstantin)

25 Ağustos 1985 yılında İstanbul’da doğan Seçkin Özdemir, dizide Konstantin rolünü canlandıracaktır. 2000 yılında Red Fm’de radyo programcılığına başlamıştır. Antalya, İstanbul ve Bodrum’da DJ olarak çalışan Seçkin Özdemir, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır. Kamera karşısına ilk defa 2008 yılında Yaban Gülü isimli dizi ile geçen oyuncumuz aynı zamanda sonucunu da yapmıştır. Oyuncumuz özellikle Ateş Böceği dizisiyle tanınmıştır.

Açelya Akkoyun (Hüma Hatun)

Fatih Sultan Mehmet’in annesi Hüma Hatun rolünü Açelya Akkoyun oynayacaktır. 31 Aralık 1972 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Açelya Akkoyun, MSGÜ Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümününden mezun olmuştur. 1992 yılında Son Söz Sevginin projesiyle profesyonel oyunculuğa adım atan oyuncumuz 4×4 adlı yarışma programıyla da sunuculuğa başlamıştır. Özellikle Evlilik Okulu dizisiyle tanınan oyuncumuz en son Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde rol almıştır.

Bülent Alkış

25 Temmuz 1974 yılında İzmir’de dünyaya gelen Bülent Alkış, Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvar Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha önce İffet, Bir Çocuk Sevdim, Arka Sokaklar, Çemberimde Gül Oya, Filinta, Tek Yürek, Son Nefesime Kadar, Uyanış Büyük Selçuklu, Evlilik Hakkında Her Şey, Tek Yürek, Tozluyaka, İsimsizler gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son Güneşi Beklerken Simitçi filmiyle geçmiştir.

Savaş Özdemir (2. Murat)

Mehmed: Fetihler Sultanı dizisinde 2. Murat’ı Savaş Özdemir oynatacaktır. 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Savaş Özdemir, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu Bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılında ise devlet tiyatrosuna girmiştir. Özellikle Kurtlar Vadisi Pusu, EDHO dizilerindeki performansıyla tanınan oyuncumuz daha önce Avrupa Yakası, Mavi Düşler, Dilek Taşı, Aman Reis Duymasın gibi yapımlarda da yer almıştır.

Esila Umut

2001 yılında Antalya’da dünyaya gelen genç oyuncumuz Esila Umut, aslen İzmirlidir. Oyunculuğa ilk kez ilk kez 2015 yılında Sevdam Alabora dizisi ile başlamıştır. Oyuncumuz ertesi yıl ise Kardeşim Benim filminde rol almıştır. Dikkatleri üzerine çeken genç oyuncumuz özellikle Ufak Tefek Cinayetler dizisinde canlandırdığı Pelin’in Gençliği rolüyle tanınmıştır. Esila Umut daha önce Kin, Payitaht Abdülhamid, Akrep, Alparslan Büyük Selçuklu, Bir Derdim Var gibi projelerde de yer almıştır.

Ali Nuri Türkoğlu

21 Kasım 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ali Nuri Türkoğlu, 1983 yılında yayınlanan Kuruntu Ailesi dizisinde canlandırdığı Veysel rolü ile sektöre adım atmıştır. kısa sürede dikkatleri üzerine çeken oyuncumuz aynı zamanda da seslendirme sanatçısıdır. Ali Nuri Türkoğlu Geçtiğimiz yıllarda Sıcak Saatler, Eyvah Kızım Büyüdü, Aşk Olsun, Çifte Bela, Koçum Benim, Haziran Gecesi, İyi ki Varsın, Vazgeç Gönlüm, Firar gibi dizi ve filmlerde de yer almıştır.

Mehmed Fetihler Sultanı Dizisinin Konusu

Ozan Bodur, Enes Şengönül, Cihan Bozkaya ve Fatih Güler’in yazdığı Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin konusu da merak etmiştir. Bizlerde bu nedenle araştırdık. Mehmed Fetihler Sultanı dizisinde, Osmanlı İmparatorluğu’nun 7. Padişahı Fatih Sultan Mehmed’in hayat anlatılacaktır. Mehmed Fetihler Sultanı dizisinde de İstanbul başta olmak üzere bir çok yeri fetheden Fatih Sultan Mehmed’in Osmanlı İmparatorluğu için verdiği mücadeleler anlatılacaktır.

TRT1 Mehmed Fetihler Sultanı dizisi oyuncuları ve konusu sizlerle paylaştık. Sizlerle konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri, tüm görüş ve düşüncelerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Not: önümüzdeki günlerde kadroya yeni isimler dahil oldukça konumuzu güncellemeye devam edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter


Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2023

Konu hakkında yorum veya sorunuzu yazın: