Kopuk Dizisi Neden Bitti Erken Final Yaptı?

31.01.2024
264

Fox TV ekranlarında cumartesi akşamları yayınlanmaya başlayan Kopuk dizisi daha ilk bölümden erken final yapacağının sinyalini vermişti. Başrollerinde Kaan Yıldırım, Seray Kaya, Biran Damla Yılmaz gibi oyuncuların yer aldığı kopuk dizisi 4. bölüm itibarıyla final kararı aldı ve 5 bölümde ekrana veda edecek. Peki kopuk dizisi neden izlenmedi niçin erken final yaptı işte detaylı bilgiler.

Kopuk Dizisi Neden Bitti Erken Final Yaptı?

Adı Now olarak değişen FOX TV’de yayına başlayan kopuk dizisi beklentilerin altında kalan reyting oranları ile dikkat çekmişti. Daha ilk bölümden 2.8 oranında total reyting alarak ekrana zorlu bir giriş yapan kopuk dizisi cumartesi akşamları yayınlanıyordu. Ancak cumartesi günü TRT 1 ekranında 4 sezondur devam eden Gönül Dağı dizisinin olması, Atv ekranlarında yine 4. sezonuyla devam eden Kardeşlerim gibi güçlü bir dizinin yer alması kopuk dizisinin işini zorlaştırdı.Kopuk Dizisi Neden Bitti Erken Final Yaptı

Son dönemlerde reyting almak iyice zorlaştı. Kopuk dizisi de hem senaryosu hem de oyunculuk uyumları ile diğer dizilere çok fark atamadı. Beklentilerin altında gelen reyting oranları diziyi her hafta geriye götürdü. Son olarak 4. bölümde 2.3 oranında alınan total reyting sonuçları dizinin 5. bölümde final yapmasını bir bakıma zorunlu kıldı. Çünkü reyting oranları çok düşünce kanallar yayınladığı diziden zarar etmeye başlıyor. Bu nedenle daha fazla zarara uğramak istemeyen Now kanalı Kopuk dizisine erken final kararı aldırdı.

Bu karar ile birlikte 2024’te başlayan ve sadece 5 bölüm süren kopuk dizisi erken final yapan diziler kervanına katıldı. Dizi neden final yaptı diye merak edenlere hem zorlu bir günde yayına başlaması hem düşük gelen reytingler hem de senaryo ile oyunculukların beklentinin altında kalması şeklinde yanıt verebiliriz. Her geçen gün diziler için daha zorlu bir yarış başlıyor. İzleyici artık gerçekten kaliteli diziler bekliyor. Reyting almak her geçen gün zorlaşırken vasat kalan diziler düşük reyting nedeniyle kısa sürede erken final yapıyor. Kopuk dizisi de 2024 yılında erken final yapan diziler kervanına katıldı.

Sizce Kopuk dizisi devam etmeli miydi siz nasıl bulmuştunuz yorum ve görüşleriniz varsa aşağıya yazabilirsiniz. Ayrıca Fox tv şimdi Now adıyla bu sezon birçok diziyi erken final yaptı. Bu kanalın dizi yayınlamasında bir sıkıntı görüyor musunuz, bu konu hakkında da düşüncelerinizi merak ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..