2024 de Final Yapacak İlk Diziler

30.11.2023
3.393

2024 de final yapacak ilk dizileri sizlerle paylaşacağız. Yeni sezonda televizyon ekranlarında bir çok dizi başlamaktadır. Ancak yeni dizlerin başlamasıyla birlikte bir çok dizide final yaparak ekranlara veda etmektedir. 2024 yılında final yapacak olan diziler de belli olmuştur. İzleyiciler bu dizileri merak etmiş ve araştırmıştır. Bu haberimizde 2024 yılında final yapacak olan dizileri sizlerle paylaşacağız.  k

2024 de Final Yapacak İlk Diziler

2024 de Final Yapacak İlk Diziler2024 sezonunda bir çok yeni dizi ekrana gelecektir. Yeni dizilerin başlamasıyla beraber eski diziler de final yapacaktır. 2024 yılında hangi dizilerin final yapacağı da belli olmaya başlamıştır. Bizler de yeni sezonda 2024 yılında final yapacak olan ilk dizileri ve kanallarını açıklayacağız. 2024 Yılında Yeni Başlayacak Diziler:

Yıldızlar Bana Uzak – Atv

Senaryosunu Ercan Uğur’un kaleme aldığı Yıldızlar Bana Uzak dizisi ATV ekranlarında seyirci karşısına çıkmaktaydı. Kadrosunda Burcu Kıratlı, Furkan Andıç, Gürkan Uygun, İnanç Konukçu, Murat Daltaban, Goncagül Sunar, Evrim Doğan gibi başarılı isimlerin yer aldığı Yıldızlar Bana Uzak dizisi istediği reytingleri alamamıştır. Bu nedenle de erken final yapmıştır.

Aşka Düşman – Tv8

Yapımcılığını Acun Medya’nın üstlendiği Aşka Düşman dizisi yayın hayatına başlamadan önce büyük ilgi görmüştü. Ancak Mesude Eraslan yönetmenliğinde çekilen dizi yayınlandıktan sonra istediği reytingleri alamamıştır. Bundan dolayı da Ozan Aksungur ve Eylem Canpot’ın yazdığı Aşka Düşman, erken final yapan diziler arasına girmiştir.

Kara – Show Tv

Yönetmen koltuğunda Ender Mıhlar’ın oturduğu Kara dizisinin senaryosunu Ayberk Çınar, Murat Can Oğuz ve Aslı Gönülay kaleme almaktaydı. Dizinin adı önce Arak olarak belirlenmişti. Ancak daha sonra dikkat çekmesi için Kara olarak değiştirilmiştir. Fakat bu değişiklikte bir işe yaramamış Kara dizisi 2024 yılında final yapan diziler arasına girmiştir.

Bir Derdim Var – Kanal D

Yapımcılığını Kerem Çatay ve Lale Eren’in sahibi olduğu Tay Yapım’ın üstlendiği Bir Derdim dizisi özellikle kadrosu sayesinde dikkat çekmişti. Fakat Bir Derdim Var dizisi yayınlandıktan sonra beklediği ilgiyi görmemiştir. Yayınlandığı günün en az izlenen dizileri arasına girmiştir. Dolayısıyla da yapımcılar düşük reyting sebebiyle final kararı almıştır.

Ne Gemiler Yaktım – Show Tv

Senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt’un kaleme aldığı Ne Gemiler Yaktım dizisi sosyal medyada büyük ilgi görmüştü. Henüz yayınlanmadan bile en çok konuşulan diziler arasına giren Ne Gemiler Yaktım, başladıktan sonra hiç izlenmemiştir. Ne Gemiler Yaktım dizisinin gelirleri maliyetleri karşılamadığı için 2024 yılında final yaparak ekranlara veda edecektir.

Kendi Düşen Ağlamaz – TRT 1

Başrolünde Eylül Tumbar ile Enes Koçak’ın yer aldığı Kendi Düşen Ağlamaz dizisinin senaryosunu Gülbike Sonay Üte ile Tuna Kıygı yazmaktadır. TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkan Kendi Düşen Ağlamaz dizisi ilk haftalarda beklediği başarıyı elde etmişti. Ancak zamanla yakaladığı kitleyi kaybetmiştir. Bundan dolayı da Kendi Düşen Ağlamaz, 2024 yılında final yapacak diziler arasındadır.

Ateş Kuşları – ATV

Yönetmen koltuğunda Bülent İşbilen’in oturduğu Ateş Kuşları dizisi Bozdağ Film imzalıdır. Başrolünde İlayda Alişan, Hande Soral, Burak Tozkoparan ve Görkem Sevindik yer almaktadır. Ateş Kuşları dizisi kendini izleyiciye sevdirmeyi başarmıştı. Fakat yeni dizlerin başlamasıyla birlikte Ateş Kuşları’nın reytingleri düşüş yaşamıştır. Kısacası Ateş Kuşları’da 2024 yılında final yapacak diziler arasındadır.

Adım Farah – Fox Tv

Başrollerini Engin Akyürek ve Demet Özdemir’in paylaştığı Adım Farah dizisi Fox TV’de yayınlanmaktadır. Adım Farah dizisinin 2. Sezonudur. Adım Farah dizisinin geçtiğimiz sezon aldığı reytingler onu 2. Sezona getirmiştir. Fakat bu reytingler devam etmesi için yeterli değildir. Yapımcılar önce gün değişikliğine geçmişti. Ancak bu da işe yaramamıştır. Bunun üzerine yapımcılar Adım Farah için final kararı almıştır.

Dilek Taşı – Kanal D

Yönetmen koltuğunda Altan Dönmez’in oturduğu Dilek Taşı dizisi oyuncu kadrosu ve konusu sayesinde dikkatleri üzerine çekmişti. Yayın hayatına başladığı ilk aylarda, istediği oranda reyting almaktaydı. Ancak yeni dizlerin başlamasıyla beraber Dilek Taşı’nın izlenme oranları düşmüştür. Bunun üzerine de yapımcılar final kararı almıştır. Dilek Taşı yeni sezonda final yapacak ilk diziler arasındadır.

Hayatımın Neşesi – TRT 1

Başrollerini Şebnem Bozoklu ve Tolga Tekin’in paylaştığı Hayatımın Neşesi dizisi cuma günleri yayımlanmaktaydı. Fakat düşük reyting sebebiyle yapımcılar gün değişikliğine geçmiştir. Yayın günü cumadan salıya alınan Hayatımın Neşesi’ne bu gün değişikliği de etki etmemiştir. Kısacası Hayatımın Neşesi dizisi düşük reyting sebebiyle 2024 yılında final yapacak ilk dizilerdendir.

Aldatmak – ATV

Yapımcılığını TIMS&B Productions’un üstlendiği Aldatmak dizisi Murat Saraçoğlu yönetmenliğinde çekilmektedir. Senaryosunu Yıldız Tunç’un kaleme aldığı Aldatmak dizisi perşembe akşamları yayınlanmaktadır. ATV ekranlarında karşımıza çıkan Aldatmak dizisi, geniş izleyici kitlesine sahipti. Fakat zamanla reytinglerinde düşüş yaşanmıştır. Bundan dolayı da Aldatmak dizisinin 2024 yılında final yapması bekleniyor.

Bambaşka Biri – Fox Tv

Fox TV ekranlarında izleyici karşısına çıkan Bambaşka Biri dizisi özellikle başrol oyuncuları sayesinde büyük ilgi görmüştür. Yayın hayatına başlamadan önce çok konuşulan dizi başladıktan sonra istediği reytingler alamamıştır. TIMS&B Productions imzalı Bambaşka Biri, Pazartesi gününün en az izlenen dizilerindendir. Yapımcılar Bambaşka Biri için final kararı almıştır ve dizi 2024 yılında bitecektir.

Aile – Show Tv

Ahmet Katıksız ve Gökçen Usta yönetmenliğinde çekilen Aile dizisinin yapımcılığını Ay Yapım üstlenmiştir. Başrolünde Serenay Sarıkaya ve Kıvanç Tatlıtuğ’un yer aldığı Aile dizisi salı akşamları Show TV ekranlarında izleyici karşısına çıkmaktadır. Senaryosunu Hakan Bonomo’nun kaleme aldığı Aile dizisi yeni sezonda yani 2024 yılında final yapacak diziler arasındadır.

Üç Kız Kardeş – Kanal D

Senaryosunu Nilüfer Özçelik ve Sevgi Yılmaz’ın kaleme aldığı Üç Kız Kardeş dizisi salı akşamları Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkmaktadır. Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği Üç Kız Kardeş dizisi İclal Aydın’ın aynı isimdeki romanından uyarlanmıştır. Üç Kız Kardeş dizisi diğer sezonlar yüksek oranda reyting alıyordu. Fakat bu sezon reytinglerinin düşmesi sebebiyle 2024’te final yapacaktır.

Benim Güzel Ailem – TRT 1

Senaryosunu Baykut Badem’in kaleme aldığı Benim Güzel Ailem dizisinin yönetmen koltuğuna Sadullah Celen oturmaktadır. Benim Güzel Ailem dizisi TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaktadır. Fabrika Yapım imzalı Benim Güzel Ailem dizisi kendini izleyiciye sevdirememiştir. Dolayısıyla yapımcılarda final kararı almıştır. Yani Benim Güzel Ailem’de 2024 yılında final yapacak diziler arasındadır.

2024 de final yapacak ilk dizileri sizlerle paylaştık. Sizlerle konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. SERAP dedi ki:

    Hele şu kardeslerim saçmalığı hala bu salak diziyi izleyenler var galibaki bitemedigi e göre en başından beri saçma sapan o onun oğlu çıkıyor o onun kızı çıkıyor o onun anası o onun babası o onun nenesi dedesi halası amcası filmin adı kardeşlerim yerine soybaglarimi tanıma olsaymis

  2. SERAP dedi ki:

    Aldatmak dizisini ilk bölüm izledigimde çok beğendim 5 altı bölüm sonra bozdu sonra o haber spikeri kadın diziye girdi iyice midem bulandı zamanla iyice bombok saçma sapan oldu gitti ben daha nekadar ne sacmalanacak diye ve başka bişey yok diye mecburluktan izliyom ama yeter artık bukadarida saçmalama uzatmak ayıp bitirin artık ya bombok bir dizi bitsin artık hele o salak oylum tam bı gerizekali o salak onun bunun altından onun bunun altına dizide altına yatmadigi adam kalmadı artık bı irenc dizi bitsin midem bulandı nekadar sacmaladiniz ve nekadar uzattiniz