Gönül Dağı Dizisi Azize Kimdir? Dişçi Musa’nın Arkadaşı (Ayten Uncuoğlu)

31.03.2023
44

Gönül Dağı dizisi Azize kimdir? Sizlerle paylaşacağız. Yönetmen koltuğunda Yahya Samancı’nın oturduğu Gönül Dağı dizisinin yapımcılığını Köprü Film üstlenmiştir. Mustafa Çiftçi’nin bozkır hikâyelerinden esinlenerek çekilen Gönül Dağı dizisi Azize karakterine oyuncumuz Ayten Uncuoğlu hayat verecektir. Bizlerde Gönül Dağı dizisi Azize karakterini ve Azize karakterini canlandıran oyuncumuz Ayten Uncuoğlu’nu yakından tanıtacağız.

Gönül Dağı Dizisi Azize Karakteri Kimdir?

Gönül Dağı Dizisi Azize KimdirTRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkan Gönül Dağı Azize karakteri, diziye yeni katılmıştır. Azize karakteri, geçtiğimiz bölümde kasabadan ayrılan ve huzurevine yerleşen Dişçi Musa’nın (Nuri Gökaşan) arkadaşıdır. Dişçi Musa’nın arkadaş olarak karşımıza çıkacak olan Azize oldukça renkli bir karakterdir. Gönül Dağı dizisine yeni gelen oyuncular:

Gönül Dağı Dizisi Azize Kimdir?

Dizi yeni katılan Azize karakterini oyuncumuz Ayten Uncuoğlu canlandıracaktır. Geniş izleyici kitlesine sahip olan dizinin sevenleri usta oyuncumuz Ayten Uncuoğlu’nu da merak etti. Bizlerde Ayten Uncuoğlu kimdir? Daha önce hangi dizilerde yer almıştır? Özellikle hangi proje ile tanınmıştır? Kamera karşısına ilk defa hangi proje ile geçmiştir? Gibi soruları en iyi şekilde cevaplamaya çalışacağız.Gönül Dağı Dizisi Azize dişçi Musanın arkadaşı

Ayten Uncuoğlu Kimdir?

24 Mayıs 1946 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Ayten Uncuoğlu, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Kamera karşısına ilk defa 1988’de Bir Tren Yolculuğu filmiyle geçen oyuncumuz özellikle Çılgın Bediş dizisiyle tanınır hale gelmiştir. 76 yaşının içinde olan usta oyuncumuz kariyerinde ki çıkışı Kavak Yelleri dizisiyle devam ettirmiştir. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olan Ayten Uncuoğlu, en son O Kız dizisinde rol almıştır.

Ayten Uncuoğlu Yer Aldığı Diziler

Gönül Dağı Dizisi Azize rolü adı soyadıGönül Dağı – 2023 – Azize
O Kız – 2022-2023 – Fatma
Kırmızı Oda – 2021
Zümrüdüanka – 2020-2021 – Azimet Demirkan
Avlu – 2019 – Safiye
Meryem, 2017-2018, Nurten Sahin
Aşk ve Mavi – 2017, Saadet
Hanım Köylü – 2016
Kadın İşi: Banka Soygun – 2014
20 Dakika – 2013
Usta – 2009
Eve Dönüş
Kavak Yelleri – 2007-2011 – Ayşe Seven
Aliye – 2004-2006
Haziran Gecesi
Dadı
Çılgın Bediş
Hangimiz Sevmedik (Şener ve Münir’in halaları)-Adalet Hala
Derya Deniz – Börülce babanne

Ayten Uncuoğlu Resmi Instagram Hesabı

Usta oyuncumuz resmi Instagram hesabından sık sık paylaşım da bulunmaktadır. Instagram da 86 gönderisi ve yaklaşık 15 bin takipçisi bulunan oyuncumuz Ayten Uncuoğlu’nun resmi Instagram hesabı: @aytenuncuoglu

Ayten Uncuoğlu Evli Mi, Eşi Kim?

Oyuncumuzun sevenleri Ayten Uncuoğlu’nun eşini de merak etti. Ancak usta oyuncumuz Ayten Uncuoğlu özel hayatını gözlerden uzak yaşamaktadır. Ayten Uncuoğlu daha önce hiç evlenmemiştir.

Gönül Dağı dizisi Azize kimdir? Azize karakterini canlandıran oyuncumuz Ayten Uncuoğlu’nu yakından tanıttık. Sizlerle konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..