Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor? Çukur Mahallesi Koçovalıların Mekanı (Yeni Sezon)

15.09.2019
234

Show tv ekranlarında sevilerek izlenen dizilerden birisi olan Çukur dizisi 3. sezonda da kaldığı yerden devam ediyor. 2 Sezondur oldukça iyi bir izlenme oranı yakalayan Çukur dizisinin nerelerde çekildiği hangi mekanların kullanıldığı Koçovalılar mahallesi yada Çukur mahallesi olarak bilinen çatısız evlerin olduğu mekanlar oldukça merak ediliyor. Bu konumuzda Çukur Dizisi Yeni 3. Sezonda Nerede Çekiliyor? Çukur Mahallesi ve Koçovalı mahallesi Mekanı neresi gibi sorulara yanıt vereceğiz bu konumuzda.

Çukur Dizisi yeni 3. sezon Nerede ÇekiliyorÇukur Dizisi Nerede Çekiliyor?

Çukur dizisi 16 aralık pazartesi günü çekimleri Almanya’da yapıldı. Vartolu ve Medet yeni bölümde Almanya’nın Berlin şehrine gitti ve yeni bölüm çekimleri burada yapıldı.

Çukur dizisi 3. Sezon 7. Bölüm nerede çekildi boğaz manzaralı yer 4 kasım 2019 pazartesi gününde Azer ve Karaca boğaz manzaralı bir yerde oturup konuşurlar. Aynı zamanda Azer ile Karaca arasında yeni bir ilişkinin de başladığı bu mekan oldukça merak edildi. Boğazı çaprazdan gören bu alan belli ki Üsküdar açıklarında bir konağın bahçesi. Ama hangi konak veya villa onu bilemedik. İşte Çukurda Azer ve Karacanın konuştuğu yer:Çukur dizisi 3. Sezon 7. Bölüm nerede çekildi boğaz manzaralı yer 4 kasım

Çukur Yeni sezon Efsun Yamaç sahnesi nerede çekildi? Dizide 7 Ekim pazartesi günü yayınlanan yeni bölüm sahneleri boğaz manzaralı alan Çamlıca tepesinin alt kısmında bulunan çay bahçesi ve restoranın seyir yeridir. Boğaz manzaralı bu güzel mekanda Efsun ve Yamaç Baykal’ı kimin öldürdüğünü konuştular..Çukur Yeni sezon Efsun Yamaç sahnesi nerede çekildi

Çukur dizisi yeni sezonda bazı bölümleri Adana’da çekiliyor. 3. sezonda Çukur dizisi ekibi Adana çekimleri için seti taşıdı. Çukur dizisi 23 Eylül pazartesi günü bölümün bazı sahneleri Adana ilimizde çekildi. İşte o resim:Çukur dizisi Adanada çekiliyor 3. sezonda

Çukur dizisinin çekildiği mekanları oldukça merak eden izleyiciler dizinin nerelerde çekim yaptığını ve oyuncuların nerelerde görülebileceğini sorgulamaya başladılar. Bizde hemen vakit kaybetmeden Çukur dizisinin İstanbul’un nerelerinde çekildiğini açıklayalım. Çukur dizisinin çekimleri genelikle Çukur olarak bilinen ve Çukur mahallesi olarak adlandırılan yer aslında Balat semti. Balat İstanbul’da Haliçten Eminönü’ne doğru olan semtin adıdır.Çukur dizisi Adana çekimleri ne kadar devam edecek yeni sezonda

İstanbul’da Balat semtinde bulunan Balat Hastanesini geçip devam edince karşınıza bu orijinal mahalle çıkıyor. Aslında balat diye bilinen yer dizide Çukur mahallesi yada Koçovalıların mahallesi olarak biliniyor. Balat’ta hangi sokağa girseniz her yerde Çukur yazılarını görürsünüz. Dizide gördüğünüz Çukur yazıları da gerçek hayatta olan yazılar. Balat neresi diye merak ederseniz Haliç köprüsünden Eminönü ne doğru bakınca görünen mekanlardır.

Çukur mahallesi nerede hangi semtteÇukur Dizisi İstanbul’da hangi Mahallede Sokakta Çekiliyor?

Çukur Dizisi İstanbul ilimizde çekiliyor ancak sadece tek bir makanda değil tabiki. Çukur mahallesi olarak bilinen yerler Balat Mahallesinde Esnaf Loncası Sokağında çekiliyor. Burası en bilindik anlamda Balatta kurulan pazar yerinin arka tarafı olarak da söylenebilir. Yani siz Çukur dizisi oyuncularını görmek ve onlarla tanışmak isterseniz Balat mahallesine gidip orada genel anlamda Fatih ilçesinde bilinen bu mahalle Ayvansaray olarak bilinen semtte Çukur dizisinin ekibine ve oyuncularına ulaşmanız münkündür. Merak edenler içi hemen bir harita paylaşmak istiyorum:

Çukur Dizisi İstanbul’da Balatta nerede Çekiliyor? İşte Haritası

Çukur Dizisinin çekildiği Çukur Mahallesi Koçovalıların mekanlarının Haritası

Çukur dizisinin çekim yerleri: Vartolu Sadettin Camii olarak bilinen cami ve Balat Sahil restoranı, Balat parkı, Balat Sinagogu ve hamamın bulunduğu eski Balat lonca esnaf mahallesi olarak bilinen cadde ve sokak Çukur dizisinde çekimlerin yapıldığı alanlar olarak ön plana çıkıyor. Elbette Çukur dizisinin mekanları sadece belli bir mahalle veya park bahçe olarak düşünmemek lazım, zaman zaman sahilde de çekimler yapılıyor. Bir de yanlış anlaşılma oluyor. Dizi Balat’ta çekiliyor ama gerçek Çukur nerede diye soranlara Çukur Beyoğlu Tarlabaşı’ında diye belirtmek gerekiyor. Yani dizinin gerçekte çekildiği Fatih ilçesindeki Balat semtiyle gerçekte adı çukur olan Beyoğlu’ndaki Çukur semtini birbirine karıştırmamak gerekiyor. Dizide gördüğünüz mekanlar Balat..

Çukur Dizisi çekim yerleri mekanları Fatih BalatSelim ve Yamaç’ın Oturduğu park nerede? Çukur Yeni Sezon Mekanları

Selim ve Yamaç’ın oturup dertleştikleri bir park var. Bu parkın neresi olduğu da oldukça merak edilen yerlerden birisiydi. Çukur dizisinde Vartolu, Selim ve Yamaç’ın parkta oturdukları mekan Balat parkıdır. Zaten oturdukları bankta da dikkat edenler görmüştür Fatih belediyesi yazıyor. Kısacası zaman zaman karşımıza çıkan Çukur dizisinde gördüğümüz park ve bahçe İstanbul Fatih ilçesinde bulunan denize yakın Balat parkıdır.

Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor mekanlarÇukur dizisi Fatih ilçesinde Balat Semtinde Çekiliyor? Buralar güvenli mi?

Burada bir parantez açmak istiyoruz ve dizinin çekim mekanlarının güvenliği hakkında izleyicilerden gelen mailleri sizlere bildirmek istiyorum. En çok sorulan konu Çukur mahallesinin güvenilir bir yer olup olmadığına dair özellikle bayanlar tek başımıza Çukur mahallesine gidebilir miyiz, Koçovalıların mahallesini görmek için gelmek istiyorum ama korkuyorum gibi farklı konuları dile getirmişler. Açıkçası Çukurda çekilen görüntülerin çoğu gerçek, Balat semtindeki bu mekanlar eskiden biraz daha güvensizdi ama özellikle son dönemde daha popüler bir yer haline gelmeye başladı. Ayrıca belediye daha da itina göstermeye başlayınca Çukurun çekimlerinin yapıldığı Balat semti biraz daha temiz ve düzenli olmaya başladı denilebilir. Orada oturanlar varsa lütfen yorum kısmına detaylıca yazsınlar son durumları.

Çukur yeni sezon çekim yerleri set nerede kuruluyorÇukur dizisi Yeni 3. Sezon Çekimleri nerede yapılıyor?

Çukur dizisi son 2 sezonda büyük işler başardı ekranda. Oyuncu kadrosunda oldukça önemli ve başarılı isimleri bulunduran Çukur dizisinin çekim mekanları da sürekli değişti gelişti. Ama değişmeyen tek şey dizinin çekim mekanı olan Çukur mahallesi oldu, yani Balat. Aras Bulut İynemli, Perihan Savaş, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Necip Memili, Damla Sönmez ve Hazal Subaşı gibi önemli ünlü oyuncuların başrollerini paylaştıkları dizide 3. sezon 16 Eylül pazartesi günü başlıyor. Çukur dizisinin yeni sezondaki çekimleri hapishane sahneleri ile başlasa da kısa sürede Çukur mahallesinde yerini alacak tüm oyuncular. Çukur nerededir yeni sezonda nerede çekiliyor sorusuna bakın sokaktaki vatandaşlar ne cevap vermiş lütfen izleyin: Çukur İstanbul’da değil, İstanbul Çukurdadır..

Sadece Koçovalıların değil Çukurun da babası olan İdris Koçovalı bakın Çukur mahallesini nasıl tarif ediyor:

2019-2020 yeni Sezon Çukur dizisinin çekim yerleri neresi?

Çukur kuşkusuz İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Fatih ilçesinde ki bu ilçeye İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’in adı verilmiştir, bu ilçede Çukur dizisinin çekimlerinin yapıldığı Balat’ı gezerken kendinizi gerçek bir dizinin içinde gibi hissedeceksiniz. Gerçekten de Balatta nereye giderseniz gidin Çukur dizisinin izlerini yazılarını görürsünüz. Zaten son dönemlerde Balat semti artık Çukur diye anılmaya başladı. Hem yerli hem de yabancı turistlerin akın ettiği ve görmek istediği bir mekan olmaya başlayan  Çukur mahallesi (Balat) rengarenk evleriyle, sıcacık insanlarıyla, her köşesindeki tarihi yapılarıyla ve tarihi binaları ile eski İstanbul’u yaşatan atmosferiyle gerçekten de hem izleyenleri hemde gezmek için gelenleri büyüleyen bir atmosfere sahip. Bu yüzden Çukur dizisinin çekildiği yerler mekanlar ilgi odağı olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Çukur yeni sezon çekildiği pazar yeriÇukur Yeni 3. Sezon mekanları nereler, çekimleri hangi semtlerde yapıyor?

Değerli okurlarımız, Çukur dizisinin eski sezonlarda olduğu gibi yeni 3. sezonda da çekildiği mekanları benzer yerler olduğunu vurguladık içeriğimizde. Çukur dizisinin çekildiği yerler mekanlar değiştikçe sizlere yeni yerlerin bilgilerini ve resimlerini yazmaya çalışacağız. Çukur dizisi 3. sezon 16 Eylül 2019 pazartesi günü ekrana gelecek Show tv de. Yeni merak ettiğiniz mekanları bizlere sorabilir veya diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. Sizlerde Çukur dizisinin çekimlerinin yapıldığı bildiğiniz gördüğünüz çekim yerlerini aşağı yorum kısmına yazabilirsiniz.

Çukur mahallesi nerede nasıl gidilirÇukur dizisinin oyuncularıyla tanışmak görüşmek fotoğraf çekinmek mümkün mü?

3. Sezonu başlayan Çukur dizisinin oyuncuları ile görüşmeniz elbette mümkündür. Çekimlerin yapıldığı mekanalrda dizi çekiminin olmadığı zamanlarda oyuncularla görüşüp buluşmanız mümkün. Ancak dizi çekim sırasındaysa sete alınmayabilir ve kameralar çalışır vaziyette iken yaklaştırılmazsınız. Bu konuda set çalışanlarına lütfen yardımcı olalım. Çukur dizisinin oyuncularını çekim dışı Fatih ilçesinde Balat semti civarında pazar yeri alanında görebilir, çekimleri uzaktan seyredebilirsiniz. Oyuncularla müsait oldukça sohbet edip resim de çekilebilirsiniz. Çukura yeni gelen Oyuncular için Tıklayın >> Çukur yeni 3. sezon gelen Oyuncular

Çukur mahallesi koçovalıların mahallesi nerede nasıl gidilirÇukur dizisinde oyuncu olabilir miyim? 2019-2020 Yeni Sezon

Olabilirsiniz elbette. Bildiğiniz üzere zaman zaman Çukur dizisinin çekildiği alanlarda çok kişiye ihtiyaç duyuluyor. Ay yapım ile görüşerek Çukurda yardımcı rollerde veya figüran olarak oyuncu olmak istediğinizi belirtiniz. Çukur dizisinde oynamak isteyen ziyaretçilerimiz varsa aşağıya yorum ve görüşlerini yazabilirler. Şimdiden bol şanslar diliyoruz. Deneyimlerinizi yazın lütfen.

Çukur dizisindeki pazar yeri Balat semt pazarıdırÇukur dizisinin çekildiği Fatih Balat semtine nasıl gidilir?

Avrupa yakasındaysanız daha kolay bir erişim sağlarsınız. Öncelikle İstanbul’da Avrupa yakasında olmanız gerekiyor. Sonra nerede olursanız olun Fatih ilçesine gitmek için özel taksiler dışında toplu taşıma araçlarını Fatih yazan dolmuşları veya Balat semtine giden dolmuş veya otobüsleri kullanarak Çukur dizisinin çekimlerini yapıldığı mekanlara ulaşabilirsiniz. Fatih Balat yazan her araç dizinin çekildiği park ve pazarın kurulduğu yerin hemen önünden geçmektedir. İdris babanın pazarı da hemen sahile yakın yerde bulunan Balat semt pazarıdır. Çukura Yeni Sezon Gelen Nehir Kimdir Tıklayın >> Çukur Nehir Kimdir Gerçek Adı (Hazal Subaşı)

Bu konumuzda Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor? Yeni 3. Sezon Çukurun çekildiği yerler, Çukur Mahallesi Koçovalıların Mekanı neresi gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık. Sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazın lütfen.

YORUMLAR

 1. Yk dedi ki:

  Cagatay in (Evi) nin sahneleri nerde cekiliyor hani duvarlarda Altin resimler falan vardiya

 2. Samal dedi ki:

  Merhaba! Ben Kazakistan’dan geldim ve Çukurda figüran olarak oynamak istiyorum. Burada sadece 1 hafta kalacağım, şuan Balat’ta kalıyorum

 3. Yeşim🌹 dedi ki:

  Erik dalı oynadıkları park neresiydi

  1. Anonim dedi ki:

   Maçka parkı

 4. Melda dedi ki:

  Efsunla yamacin otel sahnesi hangi otel acaba bütün istanbul görünüyordu

 5. Ismail dedi ki:

  Azerin boğaz manzaralı villsı nerede?

  1. Oğuz dedi ki:

   Beşiktaşta Bebek koyunun hemen üzerinde bulunuyor, Çukur dizisinin başka sahneleri de yeni sezonda bu alanda çekiliyor.