Yalı Çapkını Dizisini Nasıl Buldunuz? İzleyici Yorumları

Tv
23.09.2022
5.694
Yalı Çapkını Dizisini Nasıl Buldunuz? İzleyici Yorumları

Star tv de başlayan Yalı Çapkını Dizisini Nasıl buldunuz? yorum ve görüşlerinizi talep edeceğiz. 23 Eylül cuma akşamı Star tv de başlayan Yalı Çapkını dizisi reytingleri nasıl çıktı bilgiler burada. Yeni sezonun ilk dizilerinden birisi olan Yalı Çapkını dizisi 1. bölümüyle ekrana geldi. Diziyi izleyenler ve merak edenlere detaylar konumuzda.

Yalı Çapkını Dizisini Nasıl Buldunuz?

Yalı çapkını dizisini nasıl buldunuz sorusundan önce kısaca konusunu yazalım. Antepli olan güçlü bir ailenin sorumsuz oğullarını evlendirmeleriyle başlıyor olaylar. Dizide, Antep’te önemli bir ailenin kızı olmasına rağmen ailenin tanımadığı bir gençle evlendirilen Seyran’ın öyküsü var. İstanbul’a gelin gelen Seyran’ın başından geçen olaylar dizinin konusudur. Dizinin oyuncu kadrosu gerçekten çok iyi. Oyunculuklar da özenle oynanmış. Gelelim senaryo kısmına.

Yalı Çapkını Dizisini Nasıl BuldunuzStar tv de başlayan Yalı Çapkını Dizisinde Antep ve İstanbul arasında yaşanan biraz gergin biraz dram yüklü bir hikaye. Aslında dizi hayatın ta kendisi. Öncelikle yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenilmiş. Dolayısıyla dizi gerçekten yaşanmışları anlatıyor. Yaşanan olaylar her zaman ilgi çekici olur. Yalı Çapkını’da izleyicinin gözünden kaçmadı. Gerek sahneleri gerekse oyunculukları ile göz doldurdu. Senaryo kısmına küçük dokunuşlar yapılırsa daha izlenesi bir dizi haline gelebilir.

Yalı Çapkını Dizisi izleyici yorumları görüşleri

Yalı Çapkını dizisinde Gaziantep’te kız bakmaya giden İfakat hamamda kız görür. Ancak oraya toplanan tüm genç kızların arasından birini seçip, bir de onu çıplak bir şekilde görmek istemek çok saçma geldi bize. Maalesef kızların böyle değersiz gösterilmesi, sergilenmesi ona saygı duyulmaması seyirci olarak bizi üzüyor. Yalı Çapkını dizisinde ve diğer Türk dizilerinde kültürümüzün böyle tanıtılması çok yanlış. Çünkü Türk kadını değerlidir. Dizilerde böyle kötü tanıtılmaması gerekir. yali capkini dizisi hamam sahnesi elestirileri

Şimdi sıra gerçek izleyicimizde. Çetin Tekindor Halis ağa karakteriyle tam bir baş yapıt olmuş dizide. Seyran karakterindeki Afra Saraçoğlu oyunculuk yeteneklerini döktürmüş adeta. Diziyi biz beğendik. Ancak asıl yorumlayacak ve dizi hakkında görüş bildirecek olan sizlersiniz. Yalı Çapkını Dizisi hakkında yorum ve görüşelerinizi aşağı samimi duygularla yazabilirsiniz. Yorum kısmına Yalı Çapkını Dizisini nasıl buldunuz yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

 1. Free dedi ki:

  Bir bölüm kimse izlemede reytingler dibi görse de işin ehli bir senarist getirse yapımcı..Adam çiftin kurulan dünyanın ekmeğini yiyor şaka gibi

 2. free dedi ki:

  Şu senaristi gönderin Allah’inizi severseniz..Buse torpilli falan değil senarist aşırı yeteneksiz.Boyle üst segment bir iş elinde patladı..İnşallah dibi görür yarin

 3. Freak dedi ki:

  Ferit Pelin’e söz mü vermiş boşanıp onunla evleneceğine?? Başlarda öylesine takıldığı biriyken bir anda kopamadigi biri haline gelmedi mi bu kız?İzleyici izlediğini unutmuyor ama senarist yazdığını unutuyor ..Amatör biri bile senin dustugun hataya düşmez Mehmet Baris.Hos senin de profesyonel olduğun tartışılır ya neyse .

  1. Seylan dedi ki:

   Senaristi gönderin..

 4. Life dedi ki:

  Reytingler düşmüş bayağı.Daha dibi bulmasını umit ediyorum..Ne yazarsam yazayim nasıl olsa tutar kafasından hiç çıkma sen Mehmet Barış..

 5. Anonim dedi ki:

  Bitmesin yali capkini sevyorum

 6. Anonim dedi ki:

  Cok cok begenyorum diziyi lutfen hep dowan etsin hic bitmesin

  1. Salih dedi ki:

   Allah rızası için Ferit seyrandan boşanmasın birde sakın Pelin’le beraber olmasın seyranla olsun

 7. Life dedi ki:

  Cidden kalkıp bu senaristin yazdığını beğenip onun avukatlığına soyunan insanlar var inanilir gibi degil..Ortada bir hikaye mi birakti? Bütün karakterlerin içini boşalttı.Kepaze etti diziyi.Fenomen olacakken kadın düşmanı bir adamın elinde harcandı dizi..Basrollerin arasında geçen elle tutulur bir replik mi var?Haftalardır surekli tekrara düşen repliklerinden illallah geldi insanlara.Hadi buna eyvallah Afra’yi öyle bir avam karaktere dönüştürdü ki nerden tutsan elde kaliyor.Ferit’e kabadayı gibi diklenip arkasından sopayla kovaladığı sahne hayatımda gordugum en cringe sahneydi..Hadi yazan yazmış da oynayan biz ne yapıyoruz dememiş mi? Aldığı eleştirilerden sonra başrol kadına bir çeki duzen verir dedik.İnatla karakteri gurursuz her fırsatta Ferit’e hesap soran telefonunu kurcalayan bu yetmez gibi onu dedektif edasiyla takip edip bir dolu yanlış anlaşılmayla rezil olan birine cevirdi ..Bunları izlemek bazılarına keyifli gelebilir ama kusura bakmayın bize öyle gelmiyor.Erkek bakış açısından bu hikayeyi izlemek işkence..Dram dizisini kötü bir romantik komediye çevirmesini izlemek daha da işkence..
  Yazık oldu..Böyle üst segment bir iş bir erkeğe değil gerçekten kadın karakteri hakkıyla yazacak bir kadın senariste teslim edilmeliydi Mahinur Ergun gibi..
  Ha bu arada bir arkadaş bu eleştirenler bir araya gelse 5 bölümden fazla sürmez demiş dizi.Bu söylemden dizi forum sitesine hiç takilmadigini anlıyorum.Ordan bir ekip kursalardi bu senaristlerin yazdığına bin basacak şeyler çıkardı ortaya..

 8. Ayperi dedi ki:

  Lutfen bitmesin çok seviyorum

 9. Mustafa Kutlay dedi ki:

  O LUZUMSUZ VE YÜKSEK perdeden
  Çalınan fon müziği insani çıldırtıyor
  Gerekli gereksiz müzik konuşmaların onune geçiyor ve ekseriyetle konuşmalar cok silik kaliyor ve esas tema anlaşılmıyor dizinin başından sonuna kadar kafa patlatiyor

 10. HaKLiYiM dedi ki:

  Şu yorum yazanlarin ellerine kalem verip senaryo hazirlatsan yaptiklari dizi 5bolum reyting yapmaz ama iş eleştiriye geldigi zaman illaki bir kusur bulurlar . Kusur arayana kusur çok kusursuz insanmi var . Olaya niye hayal kurgu açisindan bakiyorsunuz arkadaşim dizi gerçek bir hayatdan kurgulanmiştir , Gülseren Bugdaycioglunun hikayesidir ve belkide gerçek Ferit Korhan psikologa ihtiyaci olup Gulseren B terapiye gitmese idi bu dizi zaten olmazdi . Önce bir Ferit karakterinin analizini yapin aşagilik herif diyeceginize neden böyle acaba?
  Herkesin hayati bir romandir zaten . Dizi bu kadar başarili olmuş olmaliki bu kadar eleştiri aliyor . Meyve veren agaca taş atarlar , meyve vermeyen agaçla kimsenin umrunda olmaz bu yüzden başarili olmanin sonuçlarida çok oluyor 🙂

  1. NAFİZE SANDAL dedi ki:

   Gerçek hikâye şeklinde yazsaydı senarist efendi insanlar eleştirmezdi. Zira; böyle erkekler hem karısı hem metresi ile iyi ilişkide olur. Karısınin susması için ilk önce onun gönlünü ederdederdi Ferit karekteri. Ama bizim senarist Buse Buçe Kahramanı öne çıkarmak için onun menejerinden beslendiği için basından okuduğumuza göre senaryonun içine etti.Tabi izleyici tepki gösterir. Izleyciler Boğaziçi Hacettepe vb. mezunu değil seler bile en azından % 90 lise mezunu. Lütfen size tavsiyem izleyiciyi eleştirmek yerine izleyiciyi anlamaya çalışın.

 11. Anonim dedi ki:

  Cok guzel dizi bitmesin lutfen

 12. Mahmut dedi ki:

  Artık pelini dizide görmek istemiyorum

 13. NAFİZE SANDAL dedi ki:

  Dizinin 20. bölüm son sahnesini abartılı bulan izleyiciler var. Seyran’ın Ferit ve Metrese davranışlarını komik ve yersiz diyenler de bir o kadarda fazla .Amma velakin malesef bu sahne doğru.Zira; tıpkısının aynısının bir benzerini yaşadım. Allah kimseyi bu şekilde imtihan etmesin. İşin acı tarafı dizide seneryo değişebiliyor. Ama gerçek hayatta torununun torununa intikal eden pis bir hayat var. Üzgünüm

 14. Gökhan omur dedi ki:

  Ferit pwlini sevmiyor ama pelinin feride olan tutkısınu seviyot ve seyranda da bunu hissedince ferit pelini aramıycak ve dikkatini seyrana çevirecek. Yönetmen gel ben sana bu dizide neler yazacağını söyleyeyim. Bunarada seyranın babasını vuranları dedesi getirtecek ve onlara dersini verecek. Hepsi özür dileyecek ama iş işten geçmiş olacak. Yönetmen bu beni sana bu diziden nasıl çıkacağını yazayım. 😂😂😂😂 Yok 10 bölüm sonra bu dizi izlenmez hal alacak. Benden seni uyarması. Adım gökhan omur. Bul beni yoksa dizin 10 bölüm sonra reytig den düşecek.

  1. NAFİZE SANDAL dedi ki:

   Sayın yöneticim ekranı değiştirmiş ama, galiba yönetmez olmuş. Yönetim yoksa sayfayı kapatırmısınız?

   1. Yönetici dedi ki:

    :)) Buradayız Nazife hanım..

    1. NAFİZE SANDAL dedi ki:

     NAFİZE ismim.

     1. Yönetici dedi ki:

      :)) Hay Allah. Kusura bakmayın Nafize hanım, hep Nazifeye alışkınız ya ondan..

   2. NAFİZE SANDAL dedi ki:

    Yalı Çapkını dizisinin cuma günü yayınlanan bölümü çok sevilmiş sosyal medyanın yorumlarına bakılırsa. Ama ben beğenmedim. Zira ; sanarist hâlâ Pelin karekterinin yalıya hizmetçinin kızını parayla gönderme, gazeteciyle anlaşmasını, Serter’i Ferit’i kıskandırmak için kullanmasını bir türlü yazamaz ken Seyran’ dan özür diletmesi çok saçmaydı. Öyle ki ; gerçek hayattan alınsaydı Seyran metresten özür dilemezdi.

    1. Yönetici dedi ki:

     Nafize sana ulaşabilecegimiz mail adresi var mı? Maşallah her diziden anliyorsun..

 15. Gökhan omur dedi ki:

  Bu bölümde seyran dedeye herşeyi anlatacak. Pelin uzaklaşacak. Feridin babası eski sevgilisiyle görüşmeye başlayacak. Bununduyan yenge kıyamet koparacak ve feridin babaısnıntakip edip kıskançlık kırızıne girecek. Yönetmen pelin aşkını bitirince başka aşk bulmak için feridin babaaının aşkını ortaya çıkartmak zorunda. Neyse ferit seyranın yaptıklarımdan etkilenip seyrana iyice aşık olacak. Seyran feritle birliktelik yaşıycak. Ama yönetmen yine sıkışacak ilerleyen bölümlerde ve pelini bir mğddet sonra diziye geri alacak.

 16. Life dedi ki:

  Senaristte is yok yonetmende de öyle.Olaylar köpük köpük .Ortada bir hikaye yok..Her bölüm başka başka şeyler izliyoruz..Diyaloglar acayip ucuz.
  Haliyle bu oyunculuğa da yansıyor.
  Ömer dizisine bakın bir de..Yönetmen duygu yugunlugunu harika veriyor Senaristi de eril kafa olmayınca tadına doyulmuyor dizinin

  1. NAFİZE SANDAL dedi ki:

   Yalı Çapkını dizisininde senaristi dize geldi gibi . Metres hayatını masum bir aşk gibi gösterme düşüncesi sosyal medyanın baskısı ile azda olsa revize edildiği yazıyor bugün Birsen’ nin haberine göre

   1. Yönetici dedi ki:

    Evet Nazife hanım, bencede gerekli bir değişiklik olmuş.

    1. NAFİZE SANDAL dedi ki:

     Teşekürler. Sayın yöneticim.

   2. Life dedi ki:

    Cidden kalkıp bu senaristin yazdığını beğenip onun avukatlığına soyunan insanlar var inanilir gibi degil..Ortada bir hikaye mi birakti? Bütün karakterlerin içini boşalttı.Kepaze etti diziyi.Fenomen olacakken kadın düşmanı bir adamın elinde harcandı dizi..Basrollerin arasında geçen elle tutulur bir replik mi var?Haftalardır surekli tekrara düşen repliklerinden illallah geldi insanlara.Hadi buna eyvallah Afra’yi öyle bir avam karaktere dönüştürdü ki nerden tutsan elde kaliyor.Ferit’e kabadayı gibi diklenip arkasından sopayla kovaladığı sahne hayatımda gordugum en cringe sahneydi..Hadi yazan yazmış da oynayan biz ne yapıyoruz dememiş mi? Aldığı eleştirilerden sonra başrol kadına bir çeki duzen verir dedik.İnatla karakteri gurursuz her fırsatta Ferit’e hesap soran telefonunu kurcalayan bu yetmez gibi onu dedektif edasiyla takip edip bir dolu yanlış anlaşılmayla rezil olan birine cevirdi ..Bunları izlemek bazılarına keyifli gelebilir ama kusura bakmayın bize öyle gelmiyor.Erkek bakış açısından bu hikayeyi izlemek işkence..Dram dizisini kötü bir romantik komediye çevirmesini izlemek daha da işkence..
    Yazık oldu..Böyle üst segment bir iş bir erkeğe değil gerçekten kadın karakteri hakkıyla yazacak bir kadın senariste teslim edilmeliydi Mahinur Ergun gibi..
    Ha bu arada bir arkadaş bu eleştirenler bir araya gelse 5 bölümden fazla sürmez demiş dizi.Bu söylemden dizi forum sitesine hiç takilmadigini anlıyorum.Ordan bir ekip kursalardi bu senaristlerin yazdığına bin basacak şeyler çıkardı ortaya..

    Bu dakikadan sonra biraz zor düzelir..Yazan da çeken de aynı kafa..Kim ne hissediyor anlamıyorsun.O yüzden herkes olan biteni farklı okuyor..

 17. NAFİZE SANDAL dedi ki:

  20.bölüm fragmanını izledim. Senarist daha ne kadar Seyran’ı ezdirecek acaba? Sürekli asağılatmaya devammı edecek yoksa kendi ayakları üzerinde duran veya durmak için çabalayan bir kadın inşa edecek ? Eğer gerçek hayattan alındı ise hikâye benzerini yaşamış biri olarak Feritin bir cümlesine aldanmış olamaz Seyran

 18. Sevinç bursa dedi ki:

  Diziyi boşta kalırsam tekrarını görürsem izliyorum ne yaptıysam sevemedim yan karekterler ne kadar iyiyse baş roller o kadar itici b

 19. 💯 dedi ki:

  Pelo diziden ayrıldın diziye yakışmıyor

 20. Anonim dedi ki:

  Pelo başrolü alırsa ben o dizi yi izlemem😡😡

 21. 💯 dedi ki:

  ya bu dizinin adı yalı şimarıgı olması lazım

 22. NAFİZE SANDAL dedi ki:

  inşallah Ferit vurulmuştur. Gebermesin acı çeksin. Bir kadının yatak odasına kadın getirmek. Anası babası bir tanıdığı yokmu bu pislik kadının. Senarist yapımcı yönetmen asıl kötü sizlersiniz. Baş rol 44 dakika metres 33 dakika. Metresin menejeri besliyormuş sizi galiba beyaz magazin den duyduğumuza göre

  1. Yönetici dedi ki:

   Ooo çok mu ağır olmuş bu yorum?

   1. NAFİZE SANDAL dedi ki:

    Sn yönetici size cevap vermeden önce bir kez daha izledim son bölümü. Metresini güya koruma amaçlı getirdi. Tutacağı evin adresini sadece kendi bilecekmiş. Serter in girdiği tuvalete girmez oturduğu koltuğa oturmazmış. Ama Seyran ‘ın bütün mahremiyeti metrese açık. Sürekli birlikte olmak ister. Ama bir kez metrese dediği gibi hücrelerine kadâr benimsin seni seviyorum demedi. 19 bölümde. Dedesi istediği için istiyor muş bey efendi. Bu açıklama eşliğinde bir kez daha tartın.

 23. Sermaye dedi ki:

  Tam bir kepazelik kötü baba kötü anne bunu yazan zavallı birisidir bilgi yoksunu birisi topluma hiç yarari olmayan bir yapıt

 24. Anonim dedi ki:

  Bu kadar sinir bozucu müziği kim yaptıysa tebrik ederim

 25. RAZİYE dedi ki:

  Pelin diziden ayrılsın hiç fehriye yakşimyor seran yakşiyor

 26. Oznur dedi ki:

  Diziyi Seyran ve ferritin tatli atismalari icin izliyirduk birkac bolumdur dram yerini aldi seyirci kaybedebilirsiniz insanlar acili seyler izlemekten bikti artik

 27. Anonim dedi ki:

  Diziyi Seyran ve ferritin tatli atismalari icin izliyirduk birkac bolumdur dram yerini aldi seyirci kaybedebilirsiniz insanlar acili seyler izlemekten bikti artik

 28. 💯 dedi ki:

  18 bölüm ne bölümmüş be,gezdiler koştular ordan oraya başka olan şey yok😨

 29. ; ) :)Yalı Çapkını dedi ki:

  Lütfen dizi iyi bitsin mutlu olsun hepsi ve bitmesin.Ferit ölüyor diyorlar ama o ölürse reytingleriniz baya bi düşücek

 30. Dilek dedi ki:

  Dizide müzik sesi çok yüksek. Müzik yüzünden çoğu konuşmayı anlayamıyoruz.

 31. Ben dedi ki:

  Yalı capkını dızısı mükemmel

  1. Ebru dedi ki:

   Çok güzel birdizi ben severek izliyorum lütfen bitmesin ❤️❤️❤️❤️

 32. Hasret dedi ki:

  Çok güzel bir dizi ben severek izliyorum lütfen bitmesin

 33. Anonim dedi ki:

  Cahil ve gerizekalıların izleyeceği bir dizi.

 34. Anonim dedi ki:

  İğrenç bir dizi

 35. Sindirella dedi ki:

  Çok yazik ya Seyrana Ferit oyle igrenc karakterki komiklikleri her seyi kapatmiyor çapkinlik adi ustunde her gorduguyle birlikte oluyor safim Seyranda asik olup onu bekliyor oh ne ala. Ask adi altinda her seyi kirletiyorlar evli barkli kisilerde bir biriyle her cani sikilanda gidip baskasiyla olucaksa ohoo

 36. NAFİZE SANDAL dedi ki:

  Senarist yapımcı yönetmen tvıtır yorumlarını takip ediyordur herhalde. Çapkın değil sapık bir Ferit karekteri sundunuz. Bunun da sonucu reytinglere yansıdı zaten. Fragmanı bile vermekten acizsiniz. inşallah izleyiciyi dikkate alırsınız

  1. Gül 🌹 dedi ki:

   Aynen katılıyorum, konu yok, bağırıp çağıran bir kız,her tür kadına giden bir oğlan.Bu kadar

 37. Yavru kedi dedi ki:

  Arkadaşlar bence turk filmlerinin en iyileri :
  Kardeşlerim, yali capkini ,yargi ,aşk mantik intikam, iyilik ,sen cal kapimi.
  Sizde bana katiliyosaniz lutfen like tiklayin

 38. Anonim dedi ki:

  Diziyi izlediğimde hayatım anlamı olarak o derece bir film süper bir dizi bitmesin lütfen

  1. Hasret dedi ki:

   Size katiliyorum super dizi

 39. Mahmut dedi ki:

  Lütfen yönetmenden bir ricada bulunacağım peloyu sakin hamile yapmayın seyranı yapınki çarpık ilişkileri özendirmeyin

 40. 😉 dedi ki:

  daha bu hizmetçinin (ismini unutum) çocugu Faritin çıkar

 41. NAFİZE SANDAL dedi ki:

  15.bölüm berbat. 14.bölümdeki gururlu Seyran nerede? Senarist mi değişti? Yoksa her halinizle izlenmeye devam edebileceğinizi mi sanıyorsunuz? izleyiciyi hiçe sayan bir yapım olmanız çok üzücü.

  1. Yavru kedi dedi ki:

   Arkadaşlar bence turk filmlerinin en iyileri :
   Kardeşlerim, yali capkini ,yargi ,aşk mantik intikam, iyilik ,sen cal kapimi.
   Sizde bana katiliyosaniz lutfen like tiklayin

   1. Kurt dedi ki:

    Senin gibi İblisler izler ancak bu diziyi. ahlaksız bir dizi

  2. Yavru kedi dedi ki:

   Nafize Sandal sen nediyorsun biraz kafani çaliştir
   Arkadaşlar sizcede 15 bolum kotumi benim icin degil hele Ferit in Seyrani kacirdigi yer cooook ama cooook guzel olmus bana katilanlar yorum yazsyn

   1. NAFİZE SANDAL dedi ki:

    Hadi dediğin gibi olsun. Size katılayım. Zira ; hakkında ayet yok hâdis yok. Sizi mi kırayım?

 42. Fatma dedi ki:

  Siz diziyi hazırladıktan sonra izliyomusunuz bu müziği koyan kişi izledinizmi

 43. Fatma dedi ki:

  Neden hala müziğin sesini azaltmıyosunuz lütfen başımız ağrıyo konuşmaları duyamıyoruz

  1. Füsun dedi ki:

   Aynen bu nasıl fon müziğidir,konuşmaların önüne geçiyor,konuşmalar anlaşılmıyor.Siz hiç yabancı dizi,filmlerde konuşmanın önüne geçen fon müziği duyuyor musunuz? Y a da şöyle sorayım,siz izliyor musunuz? İzliyorsanız hiç farketmiyor musunuz?Rahatsız olmuyor musunuz?Bu nedir ya????

 44. Mahmut dedi ki:

  Allah Ferit’e akıl versin seyrana yapılan çok büyük haksızlık feritin seyranın ayaklarını öpüp binlerce kez özür dilemesi gerek hem suçlu hem güçlü nedemek kapıyı insan karısına bu şekilde göstermesi birde eşini bırakıp sevgilisinin yanına gitmesi çok büyük terbiyesizlik

  1. Zeynep dedi ki:

   Ewet size katylyyorum haklisiniz

 45. Ekrancı dedi ki:

  Cumalari yali capkini gününü iple çekiyorum.14.bölum yine ekran başından bir saniye bile kalkamadım.oyuncular bu kadar mi guzel oynar.seyranın babasının arkasından gidişi öldürdü beni.guzel gözlü seyran.ferit anla şu kızın kıymetini be çocuğum.ne güzel yüreğin var aslında,göz yaşlarına yazık.

 46. sema yıldırım dedi ki:

  müzik sesinden konuşmaları duyamıyoruz lütfen müziği kapatın lütfen

 47. Anonim dedi ki:

  Diziyi izlerken müzikten dolayı konuşmaları anlamıyoruz ki müzikler olmasa daha iyi

 48. Nurcan Yılmaz dedi ki:

  Çok basit bir dizi

  1. Leyla dedi ki:

   Bu diziye bayldim her cumany sabrsyzlykla bekliyorm

 49. Mahmut dedi ki:

  Acilen gelecek bölümdeki Ferit Pelinin öpüşme sahnesini çıkarın bukadar ahlaksızlık olmaz kendinize gelin

 50. mähri dedi ki:

  bu diziye bayildim

 51. M???? dedi ki:

  Merhaba Mahmut sen nerelisin ? gerçek adın ne ?

 52. Mahmut dedi ki:

  Artık feritin Pelin’le ilişkisi kalmasın shov tvdeki gelsin hayat bildiğin gibi dizideki gerçek olmayan evlilikte bile sizden daha hızlı çıktı

 53. Mahmut dedi ki:

  Dizinin bir albenisi yok seyran ile feriti çıkar yüzyıl geçse seyretmem

 54. Mahmut dedi ki:

  Eski haline biran önce dönülsün tatlı atışmalar ve Kazım gibileri diziden çıkartın yada biraz yumuşaşın birde dizi dar ve ağır ilerliyor cevap bekliyoruz

 55. Mahmut dedi ki:

  Eski haline biran önce dönülsün tatlı atışmalar ve Kazım gibileri diziden çıkartın yada biraz yumuşaşın birde dizi dar ve ağır ilerliyor

 56. Mahmut dedi ki:

  Son üç bölüm çok kötü anlamadığım şey Pelin ile Yusuf’un ne işi var daha bunlar karı koca zateni ikilisinin tatlı atışmaları filme renk katıyordu zateni filmdeki rezillikler seyretmeye değmiyor

 57. Anonim dedi ki:

  Son üç bölüm çok kötü anlamadığım şey Pelin ile Yusuf’un ne işi var daha bunlar karı koca zateni ikilisinin tatlı atışmaları filme renk katıyordu zateni filmdeki rezillikler seyretmeye değmiyor

 58. M dedi ki:

  Cok guzel ve cok iyi oyuncu kadrosu var ozelikle mert ramazan demir Allah vermis cokda yakysykly cocuk afrada cok guzel 14bolum fragmani uzdi ama niye gidiyor ferit gitmesin🥺🥺

 59. NAFİZE SANDAL dedi ki:

  Kargaya sesin şakrak demişler. Gitmiş okyanusun ortasında ötmüş. Yalı Çapkını nı seviyoruz dedik. Fragmanı galiba okyanus ortasında yayına koydular.

 60. NAFİZE SANDAL dedi ki:

  Çok çok çok güzel bir çalışma. Ancak bu gün Mert Ramazan Demir in diziden ayrılacağı haberleri dolaşıyor. Irmağın ortasında at değiştirilmez. Lütfen kadroyu koruyun. Özellikle baş rol oyuncuları diziyi bırakmasın. Lütfen

 61. Hayel dedi ki:

  Dizinin en son bölümü nü hiç begenmedim

 62. ahmet ölmez dedi ki:

  bokunu çıkardınız, saçma senaryolara devam. Bu kadar çok ukala fazla geliyor diziye. Türk aile yaşantısına da uymuyor.

 63. Zümrüt dedi ki:

  Yalı capkını dizisinde ve diğer dizilerde de var neden dizi boyunca müzik var konuşulanlar yapılanlar anlaşımıyo arada artıyo arada düşen müzik olmasın sakın sakın diziyi seyredip keyif alalım lütfen dizilerde müzik yayınını kaldırın bırde yargıda var mümkünse oda kalksın.
  Dizileri keyifli seyretmek için seyir halınde konuşma anında müzik yayınını kesın lütfen

 64. Ayşe dedi ki:

  İlk bölümlerde severek izliyordum sonraki bölümler bana saçma geldi artık izlemiyorum

 65. Kadriye dedi ki:

  Fon müziği aşırı derecede yüksek başımız ağrıdı

 66. Anonim dedi ki:

  Fon müziği çoookkk yüksek. Baş ağrıtıyor. Seyredemiyoruz

 67. Anonim dedi ki:

  Fon müziği çoookkk yüksek. Çok yoruyor. Seyretmekten baz geçeceğim

 68. M dedi ki:

  Cok guzel bir dizi ❤oyuncularda cok cok iy ❤

 69. Anonim dedi ki:

  Bugün saçmalık tavan yaptı çok severek izliyordum ama artık sıkmaya başladı pelo, bitti derken Yusuf un pislikleri bitmek bilmiyor. Seyranda artık simardi babasının evindeki ezik kız burda ferite aslan kesiliyor yani biraz yumuşatın ve evlilerse aşk olsun ❤️

 70. Ağa dedi ki:

  Çok tekrara düştü hele bugünkü bölüm çok saçmaydı severek heyecanla başlamıştım bakmaya hala aynı konu etrafinda dolanıyor Yusuf da çok iğrençlesti bir sempatisi yok toparlanmasi lazım dizinin yoksa izlemiycem artık

 71. Anonim dedi ki:

  Çok tekrara düştü hele bugünkü bölüm çok saçmaydı severek heyecanla başlamıştım bakmaya hala aynı konu etrafinda dolanıyor Yusuf da çok iğrençlesti bir sempatisi yok toparlanmasi lazım dizinin yoksa izlemiycem artık

 72. Ferhat dedi ki:

  Biraz daha müzik sesini açın da hiç konuşulanları anlamayalım bu ne ya

 73. Fatma dedi ki:

  Allah aşkına müziği kısın nolursunuz oyuncuların sesleri duyulmuyor

 74. NAFİZE SANDAL dedi ki:

  Tek kelime ile harika. Mert Ramazan Demir oğlumu ayrıca tebrik ediyorum. Ailesine teşekürler iletiyorum. Başarılar diliyorum.

  1. Anonim dedi ki:

   Dizden ayrlcak diyolar ayrılsa dizi bitdi demekdir

 75. Ercan dedi ki:

  Öyle çok derin bir hikayesi yok iviriyon ceviriyon serytanla Ferit 90 dk bakıyor kameralara

 76. Feryal dedi ki:

  Şakamı bu az sonra yeni bölüm fragmanı diyorsunuz ve bekliyoruz sabırla siz dalga geçer gibi aynı sahneyi seyrettirip bitiriyorsunuz çok kırıcı ve üzücü bir daha seyretmeyeceğim

 77. Anonim dedi ki:

  Seyranın havalara girmesi çok saçma babasının evinden şuanki konumu çok iyi kendisine değer veriliyor sürekli feritle didişeceğine feriti anlamaya çalışsın yoksa nankörlük olur.

 78. Memo dedi ki:

  Şu Kazım ağayı çıkarın filmin içine ediyor çok cıvık resmen filmi batırıyor

 79. JALE AHISKALI dedi ki:

  Yahu Allahaşkına artık şu Yusufla Seyranın bahçede gizli konuşmalarını kaldırın diziyi resmen aşağı çekiyor. Odasına çağırıp utanmadan soruyor birde beraber oldunuzmu diye bu ne bayağılık bu senaritsler neyin kafasını yaşıyor silkelenin de kendinize gelin. aynı şekilde Ferit ve diğer kız içinde geçerli evlendiği gece odasına girmesi falan sınırları zorluyorsunuz hakikaten salak değiliz bu saçmalıklar sürerse kesinlikle izlemeyi bırakacağım

 80. Adalı dedi ki:

  Dizi güzel,seyrediyoruz ancak şu müziğin sesini kısın,konuşmaları anlamak için habire sesi aç,kıs sıktı artık…müziğin sesini kısııııınnnnn.

 81. Dizi kuşi dedi ki:

  Yaa evde hepimiz geleciğii gidiciii diye konuşmaya başladık…😂😅😂😅Antep şivesi demek ki bu…yalnız süper oyuncular hepsi…hele Kazım…adam çitlembik zayıflığı ile o korkuyu veriyor yaaa…psikopat roller çok yakışıyor o adama…Damat Ferit’in kırıtarak yürümesi beni bitiriyor…Seyran da favorim yalnız o yalının dul ablası iyi oynuyor da harem ağası gibi ne bileyim gıcık etti.Şükrettim valla öyle ortamda doğmadığıma…ahlak kıstasları bu kadar gündemdeyken süper mini eteklerin görgüsüzlük yarışında başı çekmeye çalışılması gibi bir açıklaması geçse bir yerde önce namus olayı daha gerçekçi olacak bir de

 82. anadolu dedi ki:

  son bölümde resmen artık oğlan kızı ne zaman………. diye bekliyoruz yaa. bu ne terbiyesiz bir dizi, çoluk çocuk bakmasın çok çirkin

 83. Aydanur dedi ki:

  Okumak isteyen kadının pinpon oyunu sonucuna bağlanarak aşağılanması çok acı.Ayrıca Ferit yurtdışında okumuş bir genç ama Seyran’ın eski erkek arkadaşını çağırıp siz birlikte oldunuz mu? demesi ilkelliğin son noktası.Senaristler kendinize gelin biraz.Ferit yaşına bakmadan Osmanlı erkeği pozlarında lütfen biraz hayatın gereklerine bağlanın hayal dünyasından çıkın.

 84. Adalı dedi ki:

  Müzik sesi konuşmalardan 2 kat fazla güçlü…resmen aptalca bir iş…kısın şu müziğin sesini

 85. Çiçek dedi ki:

  Bazen müziğin sesi o kadar yükseliyor ki konuşmaları duyamıyoruz lütfen daha az Açılsın Bu müzik

 86. Fatma dedi ki:

  Aslında çok beğendindim ama müzik çok yaşlımız var orta yaş var kaldıramıyoruz lütfen müzik kalksın rica ediyorum konuşmalardan fazla müzik sesi var

 87. Anonim dedi ki:

  Seyran cok itici sanki babasinin eindeutig gülük gülüstanlik vardi sürekli kizmalari cok gicik birdr aģzinda yep lokalisieren varmiş gibi sinir en güzel kazim yapyor

  1. Anonim dedi ki:

   Tek kelime ile rezalet senaryo gerçek dışı kazımin kafata yediği dambıl ile komalık olması gerekirdi,bu hikaye hiç kurgu olmadan ekranda ise gerçek karekterler gercekten saçma imiş ama kurgu olduğunu ve senaryoyu yazanın sacmaladigini dusunuyoruz asla bir asmalı Konak olamaz

 88. Halk dedi ki:

  Seyran gerizekalisinin triplerunden bikıldi..Agzina kürekle yapıstıracan..Feriti sürekli aşağılayan tip..Defol git..

 89. Yıldız dedi ki:

  Çooooook güzel lütfen final olmasın

 90. Şeref dedi ki:

  Dizideki karakterleri hafif tõrpüleyerek ınsanların doğruya ve güzele erişimlerinin dikkatle işlenmesi gerek. Sırf reyting uğruna gereksiz zorlamalar ancak hayal kırıklığı yaratır. Seyranın hayallerinin islenmesi, Feritin hayat görüşünün aşama
  asama toplumun sosyal yaşantısına paralel hale gelmesi önemli ancak bir an önce. Yoksa o reytingler çok zor.

 91. Sibel dedi ki:

  Aslında senaryo güzel. Amaaaa. Antepliler böylemi hakkaten. Antepli birisine slm vermek istemiyorum. Babayı ve Halis ağayı gördükten sonra. Antepliler neden ses etmiyor biz böyle değiliz demiyor. Dizi güzel o adamlar ayar istiyor🧜🏿🧜🏿🧜🏿

  1. Fatma gül aydogan dedi ki:

   Ferid kızı bırakma yalicapkini sev onu star dizisi yazık kıza lan yapma abisi bırakma tm m> ask bitmemeli aldatma lan

  2. Anonim dedi ki:

   Ne saçma bir dizi bu böyle .. Ergenlikten çıkamamış , aklı fikri uçkurunda olan şımarık bir oğlan çocuğunun sevişmelerinden başka bir şey yok dizide . Bir de sözde sert ama torununun yaptıklarından habersiz aptal bir ağa var .

 92. Damla dedi ki:

  Dizi süper cuma gününü sabırsızlıkla bekliyoruz.Dizi bitmesin.Başrol oyuncular Seyran ve ferit ve baba harika dizi güzel.

 93. Seyran dedi ki:

  Cooooooooook guzel bir dizi hiç bitmesin 100 bolum bence 200 bolum olmali

  1. ❤️ Yalı Çapkını dedi ki:

   1000…….bölümleri olmalı yani

 94. Ayse dedi ki:

  Lutfen dizide muzik sesini biraz kısın oyuncularin sesi duyulmuyor

 95. Anonim dedi ki:

  Dizide muzigin sesi o kadar yuksek ki oyuncularin konusmalari duyulmuyor,lutfen ayarlayin

 96. sedat dedi ki:

  Alllah aşkına bu dızıyı finansman edenler lütfen sapık ve sapkın senarızleri eleyin çıkartın yakında baba gelınndamat annne kardes vs….. hepsını sexsüellıkte bırleştırıcwkler avrupa az olan dızı sayısında bıle bu qhlaksızlık yok denecek kadar az oncelwrı cuma qksamları evden cıkmqzdık şimdi bitti bızım ıcın bitti bu dizi

 97. Banu dedi ki:

  Ailece izlenemeyecek çocuklar sorduğunda cevap verilemeyecek davranışların bu kadar fazla olması reytink için ne kadar çirkin . Ahlaki değerlerimizi nasıl yok edebilirizi mi düşünüyor senaryoyu yazan acaba bravo. Kızların dövülmesi fikrinin sorulmaması değer verilmemesi evliliğe önem verilmeden herkese bir ikinci sevgili yakıştırılması gibi gibi bunları düşündünüzde ama ahlaksızlığında bir derecesi vardır değil mi kızın kardeşinin eşinı öpmesini nasıl düşünebiliyorsunuz bunu çocuklarımız izliyor bunu düşünenlerin ve onu uyarmayanların çocukları kardeşi yok mu ya bu kadar rahatsız edici bir sahne ve düşünce olamaz. Reyting için dermi yazıklar olsun.iğrenç bir düşünce

  1. Yönetici dedi ki:

   Banu hanım çok haklısınız, fikirlerinize katılıyorum. Çocuklarımla izleyemedim, bu çok kötü bir senaryo, reyting için yapılsa da kesinlikle reytinglerin düşürecek bir bölüm izledik. Sadece Antep değil hiç bi şehrimize milletimize dinimize yakışmayacak sahneler çok fazla.

   1. Seyran dedi ki:

    Ben katilmiyorum size bence dizi 100 bolum olmali

 98. Ali dedi ki:

  Ahlaksızlıklarla dolu bir dizi doğunun örf ve adetlwrini yerle bir ediyor senarist geber emi

 99. Ali dedi ki:

  Senarist sen ne biçim senaristsin gevşekliğin lüzümü yok. tam harika bir dizi derken Enişteyi baldızı öpüştürüyorsunuz.bütün ahlaksızlıkları normal yapmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. başlarım dizinize ahlaksızlar allah bin türlü belanızı versn.yeni nesli mahfettiniz sizi rütüke bol bol şikayet edeceğim siz bir diziyi normal örf ve adetlerimize göre neden çekmeyi beceremiyorsunuz gerzekler illa o dizide ahlaksızlıkmı olacak sizden izleyicileriniz böle şeylermi istediki böyle sapıtıyorsunuz

 100. İclal çelebi dedi ki:

  Ahlaksızlık diz boyu filmde

 101. Anonim dedi ki:

  Dizi cok güzel valla cumayı iple çekiyorum. Yalnız lütfen şu yusufu dizide fazla tutmayın çok sevimsiz… eger fazla musallat olursa izleyiciyi sıkar

  1. Sirin dedi ki:

   Çok dogru soyluyorsunuz yusufu bence hemen diziden çykartmali

 102. Melisa Nilgul dedi ki:

  Tum oyuncular harika .👏👏👏

  Sadece bazi sahnelerde abarti var!
  ( Yemek sahneleri ,gorevliler vs. )

  Senaryo da, kadinlara yonelik her turlu davranisin, toplum adina saglikli mesajlara ornek olabilmesi, dizinin degerini cok arttiracaktir .

  Bugun ;
  Besiktas ta “Yusuf “karakterini gorduk ekrandan cok daha yakisikli .Maasallah.Ekranda oynadigi karakterdeki sivesi, beden dili iyunculugu harika.. …👏👏👏 !Cok da beyefendi..Yakinda bir basrolde gorecegimiz kesin gibi ..

  Insallah , bu guzel davranisi daim olur.

  Hepsinin yollari sagliklarla acik olsun.

  1. Fatma gül aydogan dedi ki:

   Aşkınız bitmesin ferit yali capkini kızı bırakma Ferid aldatma sev onu bırakma star dizisi evlen onu çok sevvvvvvv

   1. Anonim dedi ki:

    Ferit ölüyor diyorlar ama o ölürse dizi biter ve dizinin bitmesini istemiyorum ben ve Ferit ‘le seyranında çocukları olsun lütfen

 103. Hasan Saman dedi ki:

  Dizi her zamanki gibi aynı senaryo Bana göre çok ta ahım şahım bir dizi değil hele Ferit rolünü oynaya eski Türk filimleri deyimi ile esas oğlanı çok mu arayıp buldunuz.

 104. Seyran Ferit dedi ki:

  Dizi çokkk guzel dizi..bayildim..Seyranin duguninde ewinden çikma sahnesi çok üzildim..Ama o ewden gitdigi içinde mutluyum..Seyranla Ferit çok yakişiyor..Gerçek hayatda da sewgili olsunlar yaaaa

 105. BUPER dedi ki:

  Bence dizi kötü örnek kimin eli kimin cebinde Ferit evli ilk gece sevgilisini eve getiriyor Ferit tin babası yengesiyle beraber yani kısacası kötü örnek

 106. Mehmet dedi ki:

  Yalı çapkını dizisi gayet iyi filmi seyranın babası kazım ağa çok cıvık filmin tadini kaçırıyor

  1. Ali dedi ki:

   Yalı yalı değil genel evi resmen baba yenge ile ferit hem sevgilisi hem karısı ile canı kimi isterse abisi feridin baldıZı ile ferit balıdızı ferit yapışıyor şöför evi ev ahalisine ferit hizmetçiden çocuk yapmış yusuf bütün yalıya yürüyor bahçıvanı merak ettim o nerde şakamısınız lan antep in hangi örf ve adetinde var 😃😃😃😃

 107. Sezer dedi ki:

  Dizi çok güzel ama müzikten oyunculari sesini duyamıyorum

 108. Mahinur dedi ki:

  Sunanın oyunculuğu cidden muhteşem 👏👏👏👏 Helal olsun ..

  1. Karamel dedi ki:

   Seyran neden o kadar itici..Her seye atarli..olmamiş…bizide diziden itti..

 109. Mahinur dedi ki:

  Çok eksiklikler var . Hepsi halledilir ama ne yapın edin şu Kazım ağa karekterini degiştirin !! İgrenç oyunculuk iğrenç şive igrenç , iğrenç , iğrenççç onun oynadığı sahneler çekilmez !! Çokmu aradınız ? Biraz Fikretin ustasından oyunculuk dersi alıversin bi zahmet .. Geri kadroda ki herkes çok iyi ..

  1. Anonim dedi ki:

   Sadece geçmişte tatmin olamdigi hayali yazan toplum değerriyle oynayan bir yazar .

 110. Demet dedi ki:

  Feritin sevgilisini odaya getirmesi evlendiği gece ve sonrasında izin vermesi inanılmaz kötü affedilmez bir davranış. Evlilikleri kağıt üstünde de olsa kabul edilemez, Seyraninda buna tepki göstermesi lazım ki, seyranın eski sevgilisi geldiğinde feritin tepkisi olduğu gibi…

 111. Sermin deniz dedi ki:

  Çok güzel bir dizi haftayı iple çekiyoruz hastası oldum. Uzun ömürlü olur inşallah. Hikayesi çok güzel ve gizemli. Merak uyandırıyor. Oyuncuların hepsi harika. Başarılar dilerim.

 112. Bı dost dedi ki:

  Cinsellik açikca gösterilmemeli öpüşme çıplaklık vesair çocuklarımızla rahatça seyredebilmeliyiz , teşekkürler.

  1. Ahbap dedi ki:

   Cocugunla bakmak için hiç uygun değil. Çocuğunu düşünüyorsan bu tür dizilere bakmamalisim

   1. Anonim dedi ki:

    Ferit gitmesn seyranla çok yakışıyor

 113. İsfehan Bolat dedi ki:

  Evdeki çalışanlarin onlar yemek yerken ayakta elleri bağlı durması ne kadar aşağılayıcı resmen ikinci sınıf vatandaş muamelesi ,zengin ve fakir ayrımı herkes yalidami yaşıyor yeter bu şımarık zengin çocuğu yalı dizileri insanları uzendirir gibi

  1. Yönetici dedi ki:

   Evet haklısınız benim de dikkatimi çekmişti, gerçekten böyle el pence bekleten insanlar var mı acaba?

  2. Hasan Sancı dedi ki:

   Oyuncular harika,senaryo mukemmel fon muziki yakismamis anlasilmiyor kesik kesik keman sesi bozuk anlasilmiyor muzik konu ve anlam butunlugunu bozuyor

 114. Hatice dedi ki:

  Dizi çok güzel izliyorum he hafta fakat ama hamam rolü kötü ahlak dışı ve evdeki yengenin eşinin kardeşiyle aşk yaşaması rolü çok uygunsuz ve biz insanoğluna kötü örnek bir aile ye yanlış örnek bile bile insanları ahlak teşvik ediyor cok uygunsuz yeni gençlere nesillere yanlış örnek yenge başka biri uzaktan akraba olaydı rolde güzel dizi olurdu. hayırlısı diyelim

 115. Deniz dedi ki:

  Lütfen başrol erkek oyuncu acil değişsin rol sıfır bosrole uygun bile değil seyretmiyoruz kaşlar harika

 116. iskelet dedi ki:

  Dizide baş rol oynıyan esas oğlanı çok mu aradınız.

  1. Hacer dedi ki:

   Dizi çok güzel izliyorum he hafta fakat ama hamam rolü kötü ahlak dışı ve evdeki yengenin eşinin kardeşiyle aşk yaşaması rolü çok uygunsuz ve biz insanoğluna kötü örnek bir aile ye yanlış örnek bile bile insanları ahlak teşvik ediyor cok uygunsuz yeni gençlere nesillere yanlış örnek yenge başka biri uzaktan akraba olaydı rolde güzel dizi olurdu. hayırlısı diyelim

   1. Kaptan dodo dedi ki:

    Gerçekten çok güzel bir dizi ama seyranin oyunculuğunu pek beğenemedim sempatik bir yapısı yok

 117. Anonim dedi ki:

  Yalıçapkını dizisindeki baş rol oynayan esas oğlanı çok mu aradınız. dizideki en zayıf halka

 118. Tumlulu dedi ki:

  Çok keyifli ve güzel olmuş zaman nasıl geçiyor anlamıyorum

 119. Sevgi dedi ki:

  Yali çapkını ahlaki değerlere aykırı ahlaksızlığı empoze eden kadını aşağılayan bir dizi aile ici ahlaksızlığı normalleştirmek te neki yazık bu diziler ne katıyor insana aile ile neyi izleyeceğiz aldatma aşağılanma haysiyetsizligi sadakatsizligi hangisini saymalı

 120. Ali İhsan dedi ki:

  Elim yoruldu kumandadan….sesi aç, müzik çıktı eyvah.. hemen sesi kıs..çok başarılı olmuş…😡

 121. aysel dedi ki:

  şu anda izliyorum diziyi tip bir diyabetli annesi olarak çok kırıcı ve üzücüdür sahneler yuzbinlerce diyabetli genc ve çocuk var senaryoyu yazarken bunnlarida düşünün yıpratıcı olmayın

 122. Anonim dedi ki:

  Dizideki müzik sesi o kadar yüksek ki konuşmalar duyulmuyor.

 123. a dedi ki:

  şu anda izliyorum bende tip bir diyabet li annesiyim ne kötü konuşmalar senarist hiç düşünmeden yazmış herhalde milyonlarca tip bir hastası genc var çok incitici ve kırıcı olmus lütfen bundan sonraki bölümlerde doğru düzgün iş cikarin

 124. gonca dedi ki:

  ilk bölümü izledim Ahlak kurarlları hiç sayılmış Kadınları ne kadar aşağılamışlar. Gaziantep de bayanlar bu kadar değersizmi Gaziatepliler bu diziyi nasıl izliyrlar acaba. eşi ölmüş evin gelinini resmen her kesi gönülleyen ahlaksız bir karakter . bizim ahlakımıza uymayn dinimizce uygun olmayan hal ve hareketler nasıl normalmiş gibi anlatılmış. En
  çok da Çetin Tekindr gibi çk değerli bir sanatının bu kadar ahlaksız bir dizi de rol alması

 125. Anonim dedi ki:

  Her gün aynı dizi yeter artık bu ne ya bıktırdınız bu kadar yayınlamanıza gerek yok beğenen beğenir zaten her gün yetmiyor birde hafta sonu yayınlıyorsunuz yeter artık

 126. Anonim dedi ki:

  DIZIYI IZLIYORUM AMA UZUN SOLUKLU OLMASI ICIN KAREKTERLEEIN OYNADIGI YERLERIN SIVESINI KULLANMASI LAZIM KIZ ISTEME VEDE GORUCU OLAYI TAMAMEN ACELEYE GELMIS VEDE IYI YAZILMIS BIR SENERYO DEYIL HIC BIZIM KULTURUMUZDE VEDE DINIMUZDE EDEP YERLERINI GOSTERMEK VARMI DIZIDE RESMEN PILATYILAR TAM HAMAM OLAYI VAR AMA HICTE OYLE DIZIDEKI GIBI DEYIL ABARTI VAR .KIM KIMIN KOYNUNDA KIM KIMI HASNE FISNE ONUDA AYRICA IZLEYICI OLARAK RAHATSIZ OLDUM BIR ANTEPLU OLARAK KULTIRUMUZU DAHA IYI YANSITSAYDUZ DAHA IYI OLURDU

 127. Yasemin dedi ki:

  Türk kadınlarının bu kadar değersiz gösterilmesi bizi çok üzdü Rütük nasıl izin veriyo böyle dizilere

 128. Serpil dedi ki:

  Diziyi çok beğendim oyuncular hakkını vermiş. Usta oyuncular var.tesekkur ediyorum. Uzun zamandır bu kadar keyifli bir dizi seyretmedim .dizideki bazı yaşanan olayları gerçek hayata taşımanın anlamı yok.gereksiz eleştiri bence…bazı olaylara dönemsel bakılmalı sanki bu dönemde yaşanan olaylar gibi almamalı…

 129. Kemal dedi ki:

  Feritin taktıgı saat pek uymamış o vairetteki kişiye sanki benden söylemesi

 130. Muzaffer Erkendirci dedi ki:

  Rezalet ben 7 caddi Gaziantepli olan birisiyim
  Gaziantep ve gazianteplileri çağın gerisinde gösteren bu diziyi protesto ediyorum.Atalarımdan böyle olayların yaşandığını duymadım .Belki bu tip olaylar Afrika’da bazı kabilelerde oluyordur….!!!!!!!

 131. Rana dedi ki:

  Ya siz neyin kafasini yasayip cekiyosunuz bu diziyi.
  Gaziantepte kadini , kizi 2.3. Sinif vatandas gibi gostermeyi mi dersiniz şivesi Gaziantep şivesinden uzak , tarih olmus adetleri guncel gibi bu yuzyilda uygilanir gibi gostermeler.
  Siz neyin kafasini yasiyorsunuz

 132. Anonim dedi ki:

  Maşallah çapkin herifin kaşlari benim biyiklarimdan daha kalın

 133. Hulya Ozsut dedi ki:

  Dizinin oyuncuları böyle saçmasahneleri olan bir senaryoyla harcanmış,dul gelinin gecelikle kayinpederinin ayağını yikamasi( hangi yörede böyle bir adet var,ben bilmiyorum) ,evli kayinbiraderin dul gelinle aşk yaşaması veya yatması da ayrı bir sapkınlık,bunun yanında evlilik delisi kizin hamamda illa çıplak olarak görulup,incelenmek istenmesi,köle seçer gibi seçilmesi de diğer bir saçmalık.Gülseren budayicioglu nün kitaplarında bunlar var mi,yoksa seyirciyi böyle mi tutacaklarini sanıyorlar.Ayrica ben Gülseren budayicioglu nün hastalarının yaşamlarını roman haline getirmesini de doktorluk yeminine aykiri ve etik dışı buluyorum.

  1. Anonim dedi ki:

   Aynen katıliyorum ailece izlemek utandırır

  2. melek dedi ki:

   Aynen arkadaşım eğer gerçek bir hikayeden olmuş sa yazıklar olsun örf adetimize..ama izleyip yorumlarımı yapacağım böyle dizileri seyreden cahil kesim sonra her yerde boy gösterir malesef

 134. Yönetici dedi ki:

  “YALI ÇAPKINI “SAÇMALIYOR.
  Ulusal yayın yapan Bir TV kanalında” YALI ÇAPKINI” diye bir dizi yayınlanmaya başladı.
  Dizinin hemen başında da “Gerçek hikâyeden uyarlama “deniyor.
  Filmin konusu aslen Gaziantepli olan ve İstanbul’da yaşayan zengin bir ailenin; sorumsuz, şıpsevdi torununa, ailenin büyüğü olan, geleneklerine bağlı dedenin Gaziantep’te evlenebileceği evsafta bir kızı arama emrini vermesiyle başlıyor.
  Filmin bir bölümü İstanbul’da, bir kısmı da Gaziantep’te geçiyor.

  Dizi de pek çok saçmalıklar var. Ama en önemlisi ve aşağılayıcısı olan ise gelin namzedi kızın hamamda, hamamın göbek taşına çıkarılarak, gelin kıza talip olacak aileden bir hanımın isteği üzerine herkesin içinde saçının açılması, peştamalı üzerinden alınarak kızcağızın anadan üryan, çırılçıplak bırakılıp, oradakilere teşhir edilmesi.
  Bunca yıldır Gaziantep kültürü ile araştırmalar yaparım, yazarım, anlatırım ama ben böyle bir uygulama biçimine hiç rastlamadım.
  Böyle bir şeyi ne anamdan ne ninemden ne de bu işin uzmanlarından asla duymadım.
  Şunu açık ve net olarak ifade etmek isterim ki…Filme renk katsın diye çekilen böyle bir sahnenin veya benzerinin bizim hayatımızda asla yeri olamaz.

  Çünkü bizim hamam kültürümüzde kadın erkek fark etmez; edep, terbiye, haya vardır.
  Bizim hamam kültürü, bizim birbirimize olan saygımızın, sevgimizin, muhabbetimizin, paylaşmamızın, sıcak, samimi insani ilişkilerimizin, medeniyetimizin, zengin kültürümüzün muhteşem bir parçasıdır.
  Dizide gözler önüne serilen sahneyle ilgili olarak Gaziantep’te hamam kültüründe böyle bir gelenek görenek veya adet yoktur.
  Bu sahnede Gazianteplilerin kızlarını hamama götürüp esir pazarında cariye satışı yapılır gibi hamamın göbek taşına çıkarıp ; edepsizce taktim ve teşhir edilmesi tam bir rezalettir, skandaldır
  Bu sahne yöresel kültürümüzü tanımayan, bilmeyen, anlamayan, idrakten yoksunların saçmalaması, palavrasıdır.
  Ayrıca dizide kızını everecek Antepli bir baba portresi çizilmiş ki tam bir utanç belgesi, yüz karasıdır.
  Gaziantep’te kız babası ağırdır, vakurdur. Kıymetli kızını evlendirmenin gururunu yaşarken, hüzünlüdür.
  Öyle dizide olduğu gibi kızını zengin biri istedi diye çirtiksiz oynamaz.Gercik gercik gülmez. Kızını varlıklı bir aileye gelin verecek diye içki masası kurdurup, oğlan evine çalgı çengi eşliğinde dansöz oynatmaz. Sululuk yapıp “el oğluna” karşı küçük düşürmez, ileride kızının “başına kalkılacak” davranışları sergilemez.

  Aslında bu sadece Antep’e özgü değildir. Bizim Kültür coğrafyamızın hiçbir kentinde, kasabasında, köyünde de görülmez. Ayıp sayılır, edepsizliktir!
  Ayrıca dizide bir de “ağadır” gidiyor. Antep’te “AĞA” yoktur. Bizde ağa sözcüğü karşımızdakine olan saygımızın bir ifadesidir. Feodal yapının toprak ağalarını hiç hatırlatmaz.
  Bu diziye bakıp; “tanıtımın kötüsü olmaz” deyip, olumlu bakanlar olabilir. Ancak “yalı çapkını” daha birinci bölümünde Gaziantep’i ve Gazianteplileri yerin dibine soktuğu, aşağıladığı aşikâr.
  Hiç kimse kusura bakmasın! …Tanıtım adına bir dizi saçmalığa katlanıp, kendi kültür değerlerimizin örselenmesine; kızlarımızın, babalarımızın, ailelerimizin gururlarını ayaklar altında alınmasına, aşağılanmasına, zihinlerde yanlış imalar doğurmasına da katlanmak zorunda da değiliz, müsaade de etmeyiz.
  Gaziantep,nüfusu 3 milyonu aşan, kültürünü yaşatmak ve yaşamak, onu tanıtmak için büyük çabalar harcayan; modern, sanayi merkezi, metropol bir kenttir. Burasını Anadolu’nun hala küçük bir kasabası gibi görenlere şunu hatırlatmak isterim…
  Biz Gaziantepliyiz! Biz Gaziantep delisi insanlarız!

  Biz yöresel kültürünü yaşamak ve yaşatmak hususunda hassasiyeti olanlar olarak, dizide sergilenen saçmalıkları her platformda ortaya koymaya, bize ait olmayan; yalan ve yanlışları muhataplarının suratlarına vurmaya devam edeceğiz.
  Ortaya konan birtakım dizlerle, dün olduğu gibi bugünde BİZİ; ahlaksız, edepsiz, köksüz sürü gibi gösterme gayretlerinin farkındayız. BİZ ONLARIN ANLATTIĞI GİBİ DEĞİL, TARİHİN YAZDIĞI ŞEREFLİ, GURURLU, ONURLU BİR MİLLETİZ.
  Bir şehrin kültürü bir diziye feda edilemez!
  Şunu açık ve net olarak ifade etmek isterim ki bu diziyi çekenler Gazianteplilerden özür dilemeli, bundan sonraki bölümleri çekerken de toplumun değerlerine hassasiyetlerine dikkat etmelidirler.

  1. 61 dedi ki:

   Kendinizi fazlaca yormuşsunuz bu saydıklarınızın hiç birisi (edep, hayâ, örf,âdet) vs. Yapımcıların umurunda hiç değil, onlar işin “sanat” adı altında her türlü rezilliğe, batı özentisine, islâm düşmanlığına, paraya dayanır. Diziyi izlemedim adından belli zaten ne olduğu…. Eskiler mi güzeldi, eskinden mi güzeldi??? ayrıştıramıyorum…

  2. Anonim dedi ki:

   👋👋👋

   1. Ben dedi ki:

    Senin için ☹️

  3. Meliha dedi ki:

   Sonuna kadar destekliyorum

  4. Ülkü Ozdemir dedi ki:

   Harikasınız duygularima tercüme olsunuz🙏🙏🙏

 135. Ülkü Ozdemir dedi ki:

  53 yaşındayım antepliyim 4 kardeşiz örf adet alakası yok bizde ne eşler asagilanir nede kız evlat meta olarak görünür. Aksine kız cocuklarida eslerde el üstünde tutulur. Aşırı saçma ve aşağılayıcı. Reyting almayıp devam etmesin diye izlemiyorum!!!!

  1. İsmail ismail dedi ki:

   Bu dizi dört hafta yayından kalkmasın bende bişey bilmiyorum çok saçma sapan

 136. Gülten dedi ki:

  Gaziantep li olarak bizim adetlerimizle alakası yok diyorum abartılmış

 137. Yagmur dedi ki:

  Abi başroldeki genç oyuncunun acil değişmesi lazım öne ya hem yeteneksiz hem uygun değil hicmi yakışıklı iyi oyuncu yok

 138. Anonim dedi ki:

  Antepliler böylemi kız beyeniyormuş hiç olmamış kusura bakmayın

 139. isik11 dedi ki:

  Dizi olarak sevdim,izlemeyi düşünüyorum,kaçırdığım yerler için tekrar izleyeceğim,müzikler çok güzel,bence konuşmalar gayet iyi anlaşılıyor,müzik etkilemiyor,hemen ahlak sorgulanıyor,keşke gündüz yayınlanan kadın kuşaklarını sorgulasalar,bu sadece bir dizi ve oyuncular harika,güllük gülistanlık olsa dizisi olmazdı ki,İnşallah devam eder,çok dizi başladı,bu dizi çok izlenenlerden olabilir,

 140. Neriman dedi ki:

  Rezil bir senaryo Antep halkını ve kadınları bu kadar aşağılayamazsınız. Ayrıca Çetin Tekindor u kınıyorum böyle bir projede yer aldığı için. Asla izlemeyeceğim.

 141. Yasemin dedi ki:

  Yalı çapkıni dizisi çok merakla mekliyordum
  İzlerken müzik fonun ağırlıklı yapıldığından konuşmaları çok anlayamadım konuşmaları müzik fonunu cok yüksek tutmaları sıkıntılı
  Dizimi müzik fonlu görselmi anlayamadım.
  Ben konuşulanları anlaşılir ve müzik fonu konuşma ses tonun altında olmasında diziyi anlaşılır kılinacağını düşünüyorum dikkate alınirsa sevinirim

  1. Anonim dedi ki:

   Katılıyorum

 142. Anonim dedi ki:

  Önceden Ölen abinin karisini bekar kardese nikahlarmişlar galiba emre altug mecburen almiş iki evli yani karisida bilio kayinpederine sarktigini sanmiyorum olursa etik olmaz cetin tekindorada yakismaz ferit hizmetcinin oglu sanirim en basta ağa soyum sürmedi dedi dizi bende merak uyandirdi

 143. Anonim dedi ki:

  Ahlaksız bir dizi olmuş

 144. Anonim dedi ki:

  Dizide ifakat karakteri türk örf ve adetlerimize yakışmıyor hem kayınpederine hem kaynına asılıyor örfümüze hiç yakışmamış lütfen kayınpeder baba demek nasıl asılır bu algıyı lütfen kaldırın

 145. ... dedi ki:

  İğrençliklerle dolu bir senaryo izlenmez umarım. o usta oyuncuların bu saçma dizide harcanmaması gerekir diye düşünüyorum

 146. Anonim dedi ki:

  O degil de ifakat karekteri nasil ya kayinbabasinin yaninda uzerinde gecelik varken sabahliyi cikarmasi ve kocasinin kardesiyle iliskisi olmasi nasil igrenc bir senaryo

 147. Melek dedi ki:

  Bi antepli olarak yorum yapayım saçma sapan bi dizi olmuş. Antep ile alakasız kıyafeti olsun kültürü olsun gelenek olsun alakasızzzzzzzzzz sacmalamayin abartmayın lütfen

 148. Mehmet Ali Tasyürek dedi ki:

  Dizi akıcı ve merak uyandırır nitelikte. Fakat seslendirme genelde çok sıkıntılı oluyor. Oyuncuların konuşmaları ara müziklerden dolayı anlasılmamaktadır. Bir Yaorak Dökümü bir Aşk-ı Memnun dizilerin seslendirilmesi gibi olmalıdır.

  1. Yönetici dedi ki:

   Evet haklısınız, ses konusu benimde dikkatimi çekti, Yalı çapkını iyi reyting alır ama seslendirmeye bir çare bulması lazım.

   1. Ülkü Ozdemir dedi ki:

    Sadece ses konusumu dizi baştan aşağı sikik!!!

    1. S dedi ki:

     Terbiyeli konuşun yorumu kendine sakla

     1. Ekrancı dedi ki:

      Tiryakisi olduğum dizi.ne Gaziantep adetlerine ne feride ne kazıma takmadım.bu bir dizi.oyuncular çok güzel oynamış.yorumlarda okuyorum,bu bir belgesel değil,gercekle örtüşmesi gerekmiyor. Oturduğum yerde keyifle seyrediyorum,haberlerde dahil hangi tv programı artik çocuklarla seyrediliyor. Bu yazdıklarım diziyi eleştirenlere.bayildiğim bir dizi.gelecek haftayı sabırsızlıkla bekliyorum.

 149. Kardelen dedi ki:

  Enteresan degisik bir konusu var ancak aile icinde birtakım gizemler var sanirim sonunda belli olacak bekliyoruz

 150. Çiçek Ayşe dedi ki:

  Çok saçma buldum ben Antepliyim böyle saçmalık görmedim Antep te hamamda soyup mu bakıyorlarmış kıza böyle görücüye çıkıyormuş kızlar ben 53 yaşındayım böyle saçmalık görmedim
  Antep liyi bu kadar aşağılamasınlar lütfen

 151. Anonim dedi ki:

  Çok saçma buldum ben Antepliyim böyle saçmalık görmedim Antep te hamamda soyup mu bakıyorlarmış kıza böyle görücüye çıkıyormuş kızlar ben 53 yaşındayım böyle saçmalık görmedim
  Antep liyi bu kadar aşağılamasınlar lütfen

  1. Anonim dedi ki:

   Çok şükür akılı birisi çıktı

   1. Gökhan omur dedi ki:

    Sadece antepde değil herywrde bu böyleydi. Adile başit in filimlerinde de var ona neden karşı çıkmadın olay antepde oluncamı sesin çıkıyor. Boş yapıyorsunuz hemd eçokk boşşş