TRT1 Mesneviden Hikayeler Sunucusu Bahadır Yenişehirlioğlu Kimdir?

Tv
19.04.2020
28

Bu konumuz TRT1 Mesneviden Hikayeler Sunucusu Bahadır Yenişehirlioğlu Kimdir? detayları hakkında olacak. Mesneviden Hikayeler programı Ramazan ayı boyunca ‘TRT 1’de ekrana gelecek. Bizde Mesnevi hikayelerini güzel ve yumuşak ses tonu ile anlatan, anlatırken de huzur veren sunucusu Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir bilgiler verelim istedik.

Mesneviden Hikayeler Sunucusu Bahadır Yenişehirlioğlu

Trt bu sene Ramazan ayına güzel hazırlanmış. Bahadır Yenişehirlioğlu gibi usta bir oyuncu ve yazarı Mevlana hazretlerinin şiirleri ve hikayelerini anlatmak üzere hazırlanan Mesneviden Hikayeler programı da çok sevilecek görünüyor. Geçtiğimiz sezonlarda Yedi Güzel Adam, Sevda Kuşun Kanadında ve Payitaht Abdülhamid gibi dizilerde rol alan oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu şimdi TRT de program sunacak.

Dizi oyunculuğunun yanı sıra çeşitli filmlerde de roller alan Bahadır Yenişehirlioğlu aynı zamanda bir yazar. Tahta At, Antikacı, Kara güneş, Hünkarım Bir Tahsin Paşa Romanı ve Kanaviçe gibi kitapların yazarı olan Bahadır Yenişehirlioğlu’nun sunumu ile TRT1 ekranlarında ‘Mesneviden Hikayeler’ ramazan boyunca izleyici ile buluşacak. Şimdi kısaca sunucu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’nun bilgilerine bakalım.

Bahadır Yenişehirlioğlu kimdir Mesneviden Hikayeler Sunucusu TRT

Mesneviden Hikayeler Sunucu Bahadır Yenişehirlioğlu Kimdir?

Bahadır Yenişehirlioğlu 1962 yılında Akhisar’da doğdu. TRT1 de ekrana gelen Mesneviden Hikayeler programının sunucusudur. 1979 yılında Manisa – Akhisar Lisesi’ni bitirdi. İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre avukatlık yapan Bahadır Yenişehirlioğlu dünyanın bir çok ülkesinde sosyal araştırmalarda bulundu. Bahadır Yenişehirlioğlu evlidir ve iki çocuk babasıdır. 2020 Ramazan ayı TRT1 Mesneviden Hikayeler Sunucusu Bahadır Yenişehirlioğlu hakkında bilgiler verdik.

Bahadır Yenişehirlioğlu Mesneviden Hikayeler programı

Mesneviden Hikayeler Program Tekrarı Ne Zaman?

2020 Ramazan ekranında en izlenebilir kanal devlet kanalı olan TRT olacak. Neden derseniz hem dizileri ile hem de programları ile en seviyeli ve düzgün kanal olduğu için. Bu sezon Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin ölümsüz eseri Mesnevi’den en güzel hikaye ve şiirleri TRT yayınlayacak. Bahadır Yenişehirlioğlu’nun özgün yorumları ile TRT 1’de ekrana gelecek program çok sevilecek eminiz. Mesneviden Hikayeler programı Ramazan ayı boyunca saat 18.30’da TRT 1’de. Mesneviden Hikayeler tekrar bölümü muhtemelen sahur öncesi veya sonrasında yayınlanacak.

Yok artık Mustafa Hocam.. >> Mustafa Karataş 2020 Ramazan Ücreti Maaşı Ne Kadar?Mesneviden Hikayeler Sunucusu Bahadır Yenişehirlioğlu

Mesneviden Hikayeler Programı Tanıtım Fragmanı videosu

TRT1 de ekrana gelecek olan Mesneviden Hikayeler programının Sunucusu olan Bahadır Yenişehirlioğlu Kimdir? konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştık. Sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın evde kalın.. Not: Mesneviden Hikayeler programı sunucusu Bahadır Yenişehirlioğlu 2021 Ramazan ayı boyunca saat 02.30 da TRT de sahur programı ile ekrana gelecek.

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

  1. Ayfer dedi ki:

    Çok beğeni ile izliyoruz Mevlana şiirleri sözleri bizlere hatırlatmanız ve uslübü ile güzel anlatımları için Allah razı olsun

    1. Yönetici dedi ki:

      Teşekkür ederiz, iyi seyirler..