TRT Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Jüri Üyeleri kimler?

TRT 1 kanalının Ramazan ayına özel yayınlanacağı programlardan bir tanesi de Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması oldu. 2021 Ramazan ayı boyunca ekranlarda kalacak olan program büyük bir kitleye hitap etmeyi beklerken programda yer alan jüri üyeleri de oldukça merak edildi. Bizde bu konumuzda programı büyük bir merakla bekleyen okurlarımız adına programda yer alan jüri üyelerini ve programın sunucusunu sizlere yakından tanıtacağız.

TRT Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Sunucusu: Mustafa Cihat Kılıç

TRT Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Sunucusu Mustafa Cihat KılıçKur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının sunuculuğunu üstlenen Mustafa Cihat Kılıç, 19 Kasım 1976 tarihinde Isparta’da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini imam hatip lisesinde tamamlamıştır. Müziğe de oldukça ilgili olan Mustafa Cihat Kılıç’ın en bilindik şarkısı ise Emrin Olur isimli şarkıdır. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının sunuculuğunu 3 sezondur olduğu gibi bu sezonda da kendisi üstlenecektir.

2021 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Jüri Üyeleri

4. sezonu ile birlikte 2021 Ramazanda karşımıza çıkacak olan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Ramazan ayı boyunca ekranda kalacaktır. Ramazan aylarının vazgeçilmez programlarından bir tanesi haline gelen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması bu yıl da TRT 1 kanalında bizimle buluşacaktır. İşte 2021 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Jüri Üyeleri

Mehmet Ali Sarı

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Mehmet Ali SarıMehmet Ali Sarı, 1933 yılında Bolu’da dünyaya gelmiştir. 88 yaşında olan Mehmet Ali Sarı, eğitimini İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden mezun olmuştur. İslamiyet ve Kur’an-ı Kerim ile ilgili birden çok kitap yazmıştır. Emekli olmasının ardından  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı’nda Vakıf Müdürü olmuştur. Dini ve İslami olarak pek çok kişiyi eğitmiş ve eğitimler vermiştir.

Halil Necipoğlu

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Halil NecipoğluHalil Necipoğlu, 1968 yılında Erzurum’da doğmuştur. Babası da imam olan Halil Necipoğlu, hafızlık eğitimini 14 yaşında tamamlamıştır. İmam Hatip lisesinde eğitim görmesinin ardından İlahiyat fakültesinde ön lisansını tamamlamıştır. Birden çok meslek ile yakından ilgilenen Halil Necipoğlu, din adamı, ilahiyatçı, tasavvuf müziği sanatçısı ve program sunuculuğu gibi pek çok meslek ile yakından ilgilenmektedir.

Osman Şahin

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Osman ŞahinTRT Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Jüri Üyelerinden bir diğeri olan Osman Şahin, 1940 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Eğitimini beden eğitimi bölümü üzerine tamamlamasının ardından Malatya, İzmir ve İstanbul gibi pek çok farklı ilde beden eğitimi öğretmenliği yapmıştır. Pek çok kitap yazmıştır. Mor Cepken, Ölümün Süt Dişleri, Eşkiya Kuza, Ölüm Oyunları ve Mahşer isminde pek çok esere sahiptir. Başarısında dolayı pek çok ödüüle de layık görülmüştür.

Osman Egin

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Osman EginOsman Egin, 25 Eylül 1960 yılında doğmuştur. İlkokul öğreniminde önce Arapça eğitimi almıştır ve 7 yaşında hafız olmuştur. Üniversite eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamıştır. Günümüzde ise Abdurrahman Gürses Diyanet Eğitim Kurumu’nda müdür olarak meslek hayatını devam ettirmektedir. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının ilk sezonundan itibaren programda jüri üyeliği yapmaya başlamış ve program sayesinde tanınmaya başlamıştır.

Bu konumuzda da sizlere 2021 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının sunucusundan ve jüri üyelerinden bahsetmek istedik. Sizlerin de program ve konumuz hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Şimdiden sizlere iyi seyirler dileriz.

Etiketler