Tozkoparan Dizisi Neden Bitti, Gerçek Final Sebebi Ekrem İmamoğlu mu?

Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka Ekrem İmamoğlu ile Tozkoparan dizisi. Öyle değil efendim, yazacaklarımız var sizler için. Öncelikle Tozkoparan dizisinin Okçular Vakfı tarafından organize edildiğini biliyor olmamız gerekir. En azından dizinin başında veya sonunda Okçular Vakfını görebilirsiniz. Çünkü Tozkoparan Okçular vakfı tarafından organize edildi ve ata sporumuz olan okçuluğu sevdirmeyi amaçladı.

Tozkoparan Dizisi Neden Bitti, Sebebi Ekrem İmamoğlu mu?

Öncelikle bir dizi kolay ortaya çıkmıyor. Oyuncu ücretleri kostümler, mekanlar, pahalı kameralar, kurgular bilgisayar efektleri derken tahmin edilenlerin çok üstünde paralar harcanıyor. Tozkoparan dizisi de oldukça güzel bir amaç için yola koyulmuş ve Trt1 ekranlarında izleyicileri ile buluşmuş bir dizi. Tozkoparan dizisini finanse eden Okçular Vakfının en büyük destekçisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi. Şimdi anladınız umarım demek istediğimizi.

Tozkoparan 2019-2020 Yeni Sezonda Devam Edecek mi Bitecek mi?

Ekrem İmamoğlu belediye başkanı adayı iken derneklere vakıflara asla para ayırmayacağını açıklamıştı. İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesinden ciddi bir pay alan vakıflardan birisi de Okçular vakfı. Kurucuları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın oğlu Bilal Erdoğan’ın da bulunduğu Okçular vakfını destekleyen ve ciddi miktarda belediyenin sosyal projeleri için para ayırdığı Okçular vakfı İstanbul büyükşehir Belediye başkanı değişip Ekrem İmamoğlu olunca vakıf ve derneklere eski yardımların yapılmayacağını ve bir kuruş dahi aktarılmayacağını açıklayınca dizinin finansörü olan destekçisi Okçular Vakfı yeteri kadar para ayıramamaya başladı.

İşte Tozkoparan dizisi ile Ekrem İmamoğlu arasındaki ilişki belediye bütçesinden çeşitli vakıflara verilen destek sebebiyle bir ilişki var. Şimdi Ekrem İmamoğlu Okçular Vakfına destek olmayınca vakıf bünyesindeki işler de parasız ne kadar devam edebilir ki? Bir dizinin kolay kolay çekilmediğini, desteksiz reklamsız veya yüksek oranda reytingi olmadan bir dizinin uzun süre devam edemeyeceğini iddia ediyoruz.

Tozkoparan dizisi final sebebi Ekrem İmamoğlu muEkrem İmamoğlu Okçular Vakfına Desteği Kesti mi?

Ekrem İmamoğlu seçim öncesinde tüm vakıf ve derneklere olan yardımların durdurulacağını açıklamıştı. Belediyede bir tanıdığımız yok ama en azından Ekrem İmamoğlu’nun sözüne göre vakıflara yardım bitecek ise bunlardan en çok etkilenecek olan vakıflardan birisi de Okçular Vakfı olacak. Okçular Vakfının organizesi ile yayınlanan Tozkoparan dizisi kısa süre içinde biter final yaparsa bilin ki belediyeden yapılan desteğin bitmiş olmasıdır. Eğer dizi yüksek reyting oranları alsa sorun değil ama çok fazla izlenmeden devam etmesi kesinlikle dış desteğe ihtiyaç duyacağını gösterir. Farklı bir destek gelmediği sürece Tozkoparan dizisinin çok fazla sürmeyeceğini kesinlikle ifade edelim.

Tozkoparan dizisinin Bitmesinin Gerçek Nedeni Ekrem İmamoğlu mu?

Ekrem İmamoğlu dernek ve vakıflara olan desteği belki kesti ama elbette dizinin izlenme oranları çok iyi olsa bunu kazanacağı reklam geliri ile dizinin tüm ihtiyaçları giderilebilirdi. Ancak Tozkoparan dizisinin iki önemli bitiş nedeni vardır: Neden 1- Tozkoparan dizisi yeteri kadar izlenmedi, reyting alamadı. Bu nedenle dizinin erken final yapması gündeme geldi. Neden 2- Tozkoparan dizisi Ekrem İmamoğlu belediye başkanı olunca belediyeden aldığı maddi desteği alamaz oldu ve dizi erken finale doğru gitti.

Tozkoparan dizisinin Bitmesinin Gerçek Nedeni Ekrem İmamoğlu muTozkoparan dizisinin son bölümünde neler oldu?

Mavi Ay zamanının yaklaşıyor olması Salih Hoca’yı Mete ile ilgili harekete geçirir. Ve tüm sorulara cevap bulmak için Cihan’la birlikte Mete’yi Kemankeş Ocağı’na götürürler. Ancak yaklaşan tehlikeden tamamen habersizdirler. Nevzat, Cihan’ın üzerine bir sinyal vericisi yerleştirmiştir. Bu sayede Celal onları takip edebilecektir. Acaba Celal yüzlerce yıldır Kuzgunların ormanda bulamadığı Kemankeş Ocağı’nın yerini bu sayede öğrenebilecek midir? Bu arada Karayel girdiği liderlik savaşında Merve ve Elif’le yakınlaşmayı başarır. Planda olmayan şey ise Asya’nın kendisinden şüphelenmesi ve gözünü üzerinden ayırmaması olacaktır. Bir gelişme de Elif ve Sinan cephesinde yaşanır.

Sinan’la aralarındaki küslüğü bitirmek için harekete geçen Elif’in hamlesi Sinan cephesinde karşılık bulabilecek midir? Burak, daha önce yapmış oldukları usturlabın kendilerini yanlış yöne çıkardığından bir yerde hata yaptıklarının farkına varır. Bunu düzeltmek adına yaptığı çalışmalar sonuç verecektir. Sezgin’in evlenme teklifi Nurgül tarafından kabul edilmiş, sonunda her iki taraf da muradına erebilmek için çok önemli bir eşik aşmışlardır. Lakin her ikisi de kendilerini bekleyen zorlu evlilik koşturmacasından ve yapılacaklardan tamamen habersizlerdir.

Berke, Azimli Bakkal’a yeniden alınması konusunda girdiği ikna turları başarısızlıkla sonuçlandığında artık savaşmaya karar verir. Acaba Berke’nin yeni planı ne olacaktır? Cihan’ın üzerindeki takip cihazını fark etmesi, onu bunu yapanın kim olduğunu aramaya itecektir. Cihan’ın bu arayışı tehlikeli bir karşılaşmayı da beraberinde getirecektir. Acaba Mete, babasını düşmüş olduğu bu zor durumdan kurtarabilecek midir?

Tozkoparan dizisi 30. Bölüm fragmanı videosu:

Yorum yaz

23 Yorum

 1. Avatar Sefik Özkan Ülkü

  Tozkoparan severek izliyoruz yeniden başlasın lütfen Sera Tokdemir ve Fırat Albayram diziye dahil olacaklarmış dizinin ismi değişebilir Tozkoparan Piri Reis olabilir sizi seviyoruz☆☆☆

 2. yaa tozkoparan bitmesin çok üzüldüm lütfen yine başlasın çok güzel diziydi canım sıkılırken izliyordum

 3. Avatar Baran aydemir

  Ne olur Tozkoparan tekrar başlasın Tozkoparan için bir ay boyunca ağladım ve Depresyona girdim Tozkoparan başlasın ne olur hala daha üzüntüsünü yaşıyorum

 4. Avatar TOZKOPARAN BITMESIN

  YA GERI DEN BASLATAMIONUZ MU BE SIRKIN DIZILERI BITIRMIOLAR GELIOLEDR BURADA GELMISLER GUZELIM DIZI BITIRIOLAR

 5. Avatar Tozkoparan hayrani

  Nolur bitmesin ben onu hayranlıkla izliyordum bari başka bir kanalda başlasın bittiğine 2 saat ağladım nolur bitmesinnnn Tozkoparan yoksa benim hayatım bitmiş demektir nolur bitmesiinnnnnnnnnnnn😭😭😭😭😭😭😭😭😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥

 6. Avatar Tozkoparan.

  Nolur bitmesin ben tozkoparanı hayranlıkla izliyordum. Başka bir kanalda oynayacak mı ?? Nolur oynasın. NOLURRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!-!!

  • Avatar Tozkoparan hayranı

   Umarım bitmez 🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊🙈🙈🙊

 7. Avatar Tozkoparan hayranı

  Nolur bitmesin ben hiçbir bölümünü kaçırmadan izledim lütfen yine başlasın ben hiçbir bölümünü kaçırmadan izledim lütfen yine başlasın ben hiçbir bölümünü kaçırmadan izledim lütfen yine başlasın ben hiçbir bölümünü kaçırmadan izledim lütfen yine başlasın ben hiçbir bölümünü kaçırmadan izledim lütfen yine başlasın nnnnnnnnnnmnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Avatar Tozkoparan hayranı

  Offf umarım bitmez evde çok sıkılırım o olmazsa. Zaten normalde sıkılıyorum offf nolur yine başlasın ben hiçbir bölümünü kaçırmadan izledim lütfen yine başlasın. 🙊🙊🙊

 9. Tozkoparan bittiği için çok üzgünüz zaten şu dönemde olan tek eğlencemiz oydu.Evden de çıkamıyoruz.Benim için hayat bitti.

 10. Avatar Bu ne şimid

  Belediye vermiyors a desteği Ak parti versin olur biter devlet onların elinde yrt onların elinde saçma bi haber

Etiketler