Seksenler Yeni Sezon Ergun Plak Var mı Yok mu? Serhat Kılıç Neden Katılmadı?

01.09.2019
1.973

Seksenler dizisinde en sevilen karakterlerin başında kuşkusuz Ergun plak rolü yer alıyordu geçtiğimiz sezonlarda. Seksenler dizisinde yeni Sezonda ise Ergün Plak karakterini oynayan Serhat Kılıç dizinin tanıtım fragmanlarında ve ilk bölümlerinde yer almayınca Seksenler Yeni Sezon Ergun Plak Var mı Yok mu? Serhat Kılıç Neden 80’ler dizisine 2019-2020 de Katılmadı? diye meraklı sorular sorulmaya başlandı. Hemen cevap verelim bu sorulara.

Seksenler yeni sezon Ergun Plak Var mı Yok muSeksenler Yeni Sezon Ergun Plak (Serhat Kılıç) Var mı Yok mu?

Bildiğiniz üzere seksenli yıllara damga vuran unsurlardan birisi kasetlerdi. İşte bu sektörün dizide de yer alması ve bunu başarıyla canlandıracak olan Serhat Kılıç ile Seksenler dizisi için anlaşılması ile diziye renk gelmiş ve geçtiğimiz sezonlarda Seksenler dizisinin en sevilen karakterlerinden birisi Ergun Plak karakterini oynayan Serhat Kılıç olmuştu. Bu sevgi daha sonra oynamış olduğu dizilerde de kendisine başarı getirmiş özellikle Söz dizisinde oynadığı Çolak karakteri ile ciddi bir oyunculuk becerisi ortaya koymuştur.

2019-2020 yeni sezonunda Seksenler dizisi yeniden başlıyor. Elbette gözler en çok Ergun Plak olarak bilip sevdiğimiz ve dizide Nazlı’ya olan aşkıyla bilinen ancak bir türlü anne ve babasına bu durumu açıklayamayan Ergün Plak yeni sezonda dizide olup olmayacağı merak konusu olan oyuncuların başında yer alıyordu. Ancak Seksenler dizisinin 31 Ağustos cumartesi günü çıkan yeni sezon tanıtım fragmanını izleyenler Ergün Plak rolündeki Serhat Kılıç’ı göremediler. Bu nedenle Seksenler dizisi Yeni Sezon Ergun Plak Var mı Yok mu? Serhat Kılıç’ın oynadığı  Ergun Plak rolü 80 ler dizisinin yeni sezonuna neden katılmadı? gibi sorular ardı ardına sorulmaya başlandı.

Seksenler Ergun Plak neden yokSeksenler Yeni Sezon Serhat Kılıç (Ergun Plak) Var mı Yok mu?

Seksenler dizisinin 2019-2020 yeni sezonu tanıtım fragmanında Serhat Kılıç yer almadı. Yaptığımız kısa araştırma sonucunda Mint yapım sahibi olan ve yıllar sonra Seksenler dizisinin yeniden canlandırmak için tüm oyuncuları ikna etmeye çalışıp kadroyu yeniden bir araya getiren Birol Güven, Serhat Kılıç’a yeni sezonda yeniden Seksenler dizisine gelmesi ve Ergün Plak karakterini oynaması için özel olarak görüşüp teklifte bulundu. Serhat Kılıç ise Birol Güven’den gelen bu teklif dolayısı ile çok memnun oldu.

Ancak Serhat Kılıç özel işleri nedeni ile Seksenler dizisinin kadrosuna hemen dahil olamayacağını bildirdi. Israrcı olan Birol Güven mutlaka Ergün Plak karakterinin dizide olmasını istediğini er veya geç diziye gelmesinin hem kendisi hemde dizi izleyicisi için büyük bir mutluluk olacağını belirtti. Serhat Kılıç bu ısrardan oldukça memnun olsa da kısa sürede işlerini yoluna koyup diziye döneceğine dair açık kapı bıraktı. Ancak dizi başladığı ilk haftalarda Ergün Plak Seksenler dizisinde olmayacak.

80'ler dizisi yeni sezon oyuncuları kimler ayrıldıSerhat Kılıç Ergun Plak olarak Seksenler dizisine Ne Zaman Gelecek?

Serhat Kılıç Ergün Plak olarak Seksenler dizisinde oldukça önemli bir rolde oynuyor. Hem Nazlı hem de Butik Ali ve Çırak Mehmet ile Şahin karakterlerinin sürekli takıldıkları plakçının mutlaka dizide yer alması gerekiyor. Aynı zamanda Ahmet karakterinin can yoldaşı ve sırdaşı olan Ergün Plak son olarak Almanya’ya giderek diziden ayrılmıştı. Ancak o kadar sevilen ve dizide ihtiyaç olan bir karakter ki mutlaka kısa süre içinde diziye dönmesi gerekiyor. Bu yüzden Seksenler yapımcısı olan Birol Güven Serhat Kılıç ile özel görüşerek ikna etmeye çalıştı ancak özel işleri nedeniyle bir süre daha dizide olmayacağını bildiren Serhat Kılıç’in diziye tam olarak ne zaman geleceğine dair bir açıklama yapılmadı. Ama bizim tahminimize göre Ergun Plak büyük bir coşku ile diziye gelip herkesin sevgisini saygısını bir kez daha kazanacaktır.

Seksenler Ergun Plak yeni sezonda neden yokErgun Plak Karakterinin oynayan Serhat Kılıç Neden Seksenlerde Yeni Sezonda yok?

Bu konuda resmi bir açıklama olmadı elbette ama öğrendiğimiz tüyolara göre ilk haftalarda dizide yer alamasa da Ergun Plak karakteri dizinin olmazsa olmaz oyuncularından birisi olarak ilerleyen bölümlerde diziye dahil olacak. Vazgeçilmez bir karakter olan Ergun plak karakteri dizinin en can alıcı rollerinden birisinde olduğu için özel işleri biter bitmez diziye geleceğini umuyoruz. Serhat Kılıç Ergün Plak olarak Seksenler dizisine kesin olarak hangi bölümde gelecek ilerleyen zamanda göreceğiz bu sorunun cevabını.

Serhat Kılıç geçtiğimiz sezonlarda özellikle Söz dizisindeki performansı ile göz doldurmuş Çolak karakteriyle herkesin rol kabiliyetini alkışladığı bir yetenek olarak dizide ön plana çıkmıştı. Ergün Plak olarak Seksenler dizisinde biran evvel kendisini görmek ve yine Nazlı ile cilveleşmesini, Ahmet ile dostluğunu kurmasını ve Şahin ile usta çırak ilişkisini merakla izlemek istiyoruz. Yeni sezona bomba gibi hazırlanan Seksenler kadrosunda şimdilik yer almaya Ergun Plak umarız bizi çok fazla bekletmez. 80’ler dizisi yeni sezon oyuncuları  için Tıklayın >> 80’ler dizisi yeni sezon oyuncu kadrosu

Ergün Plak Gezi Olayları Nedeni ile Seksenlerden Kovuldu İddiası

Bu arada konu hakkında bir açıklama gereği gereği duyduğumuz konuyu açıklığa kavuşturmakta fayda var. Bildiğiniz üzere Gezi olayları nedeni ile Serhat Kılıç’ın Seksenler dizisindeki Ergun Plak rolünden ayrıldığına dair iddialar ortaya atılmıştı. Hatta gezicilerin başındaki resimleri ile gündem olan Serhat Kılıç’ın TRT yönetimi tarafından diziden çıkarıldığı yazılıp çizilmişti.80'ler dizisi Ergun plak neden yok TRT den ceza mı aldı

Ancak olayın gezi eylemleri ile alakası olmayıp başka dizi projelerinden dolayı Ergun Plak karakterinin Almanya’ya gideceği konu olarak işlenmiş ve diziden ayrılan Serhat Kılıç bir müddet sonra Söz dizisinin kadrosuna dahil olup Çolak karakterini canlandırmaya başlamıştı. Dolayısı ile Serhat Kılıç’ın yeni sezonda Seksenler dizisine dönmeyeceğine dair bilgiler gerçeği yansıtmamakta olup büyük ihtimalle Ergun plak karakteri olarak bir süre sonra 80’ler dizisindeki yerini alacaktır başarılı oyuncu.

Son Haberler (6 Eylül Cuma) : Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına 5 Eylül günü katılan Seksenler dizisinin Almancı Şahin karakteriyle tanınan oyuncu Ceyhun Fersoy’dan geldi. Ergun plak rolüyle ilgili son dakika bilgisi geldi. Almancı Şahin rolündeki Ceyhun Fersoy:  Serhat Kılıç’ın canlandırdığı Ergun Plak karakterinin ilk bölümlerde olmadığını ancak diziye sonraki bölümlerde dahil olacağını söyledi. Sonuç: Yukarıda izah ettiğimiz gibi Ergun Plak diziye ilerleyen bölümlerde dahil olacak.

Son Dakika Bilgisi (10 Eylül Salı): Serhat Kılıç yeni bölümlerde yer alacak mı? sorusuna Başarılı oyuncu Serhat Kılıç, Instagram hesabı üzerinden izleyicileri üzen bir açıklama yaptı. Açıklamasında, “Çok kıymetli ve vefalı “Seksenler” izleyicileri… Yaklaşık beş yıl boyunca canlandırdığım Ergun Plak karakteriyle, benim de severek ve büyük keyif alarak parçası olduğum Seksenler dizisinin yeni bölümlerinde maalesef rol almıyorum. Bu tatli macera benim için üç yıl önce sona erdi. Severek kucakladığınız ve zaman içinde kıymetli bir kahramana dönüştürdüğünüz ‘Ergun Plak’ karakteri, benim de oyunculuk kariyerimde unutulmaz bir tecrübe olarak kalacak emin olun. İnanıyorum ki, “Seksenler” dizisi bunca yıldır istikrarla sürdürdüğü başarısını yeni bölümlerinde de yakalayacak ve bizleri gülümsetmeye devam edecektir. Hepinize keyifli seyirler dilerim. Yeni projelerde farklı karakterlere hayat vermekle ilgili merakımı ve heyecanımı anlayışla karşılayacağınızdan hiç şüphem yok. En içten sevgi ve selamlarımla…” cevabını yazdı. Anlaşılan o ki bu sezon Serhat Kılıç diziye geç gelecek. Assolistler en son çıkar sahneye..

Ergun Plak açıkladı Seksenler yeni sezonda var mı yok muLütfen sizlerde Seksenler Yeni Sezon Ergun Plak Var mı Yok mu? Serhat Kılıç 80’ler dizisi yeni sezon oyuncularına Neden Katılmadı? konumuza yorum ve görüşlerinizi aşağı yazınız. İşte 80’ler dizisi yeni sezon tanıtım fragmanı:

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. Anonim dedi ki:

  Seksenlerde ergun plak ve nazlı yı birarada göemek istiyoruz .onların eksikligi çok büyük hisediliyor.

 2. Abdülmecit dedi ki:

  Ergun plak, hasta akıcı hayati ve ilk bölümlerdeki önceki niyazi olmadan dizi hiç çekilmiyor yeni niyaziyide dizide görmek istemiyoruz

 3. Rügzan dedi ki:

  Seksenler dizisi icin olmazsa olmaz bir karakter,yerini başka birinin doldurabilmesi mümkün değil kanımca,muhteşem bir tipleme “Ergun plak” ve Serhat Kılıç bu rolü gereği müthiş bir performans sergiliyor.en kısa zamanda diziye dönmesini arzu ediyoruz ailece . tüm dizi oyuncularını ve emeği geçenleri bu başarılı yapım için tebrik ederiz

 4. Özden dedi ki:

  80 ler eski kadrosuyla devam etsin dizinin olmazsa olmazları başta Ergun Plak,komiser Rıza ve diğerleri..yeni bölümde Seyfi karakteri çok itici sadece karakter değil onu canlandıran oyuncudan da iğreniyoruz.Aynı şekilde eski bölümlerdeki hasta bakıcı Hayati’de iğrençti. Ve en çok merak ettiğimde neden TRT de bu dizi? Teve2 yada fox da olabilirdi o zaman hala muallakda kalan “Ergun dizide trt tarafından mı istenmiyor acaba” sorularına da cevap olurdu eski kadrosuyla devam ederdi.

 5. Banuu dedi ki:

  Oğlum ile izleyebildiğimiz tek dizi. Tüm eski bölümlerini tekrardan bile izliyoruz ve oğlum her gün Ergun bugünmü gelecek diye sizi soruyor sabırsızlıkla nazlıyla buluşmanızı bekliyoruz ❤️

 6. Elif DOĞAN ACAR dedi ki:

  Evet İlk sezon oyuncularının hepsi olsun Rıza komser özellikle de Ergun Plak olmadan dizinin tadı olmaz Ailecek seyredebildiğimiz tek dizi Türk toplumunun yapısına uygun teşekkür ederiz

 7. Nedim dedi ki:

  Bana göre dizinin en önemli karakteri.gerçek sevginin sembolü
  Mutlaka varolmalı diye düşünüyorum 👏

 8. nazlı dedi ki:

  eğer oyuncuysan kimseyi yarı yolda bırakmazsın bu izleyici istiyorsa dönmek zorundasın Serhat bey bekliyoruz

 9. Annmarie Şahin dedi ki:

  watching seksenler is not the same without Ergun played by Serhat Kılıç, Nazlı deserves to get her true love back in her life. His role brings comedy and an amazing aura to the show. Nobody else will do! His acting skills are superb!
  Loving fan from Amerika.

  1. Oğuz dedi ki:

   Türkçesi: Serhat Kılıç’ın oynadığı Ergun olmadan seksenler aynı değildir, Nazlı hayatındaki gerçek aşkı geri kazanmayı hak eder. Rolü gösteriye komedi ve inanılmaz bir hava getiriyor. Başka kimse yapmaz! Oyunculuk becerileri mükemmel! Amerika’dan sevgi dolu bir hayranım.

 10. Hiŕaz dedi ki:

  Ergun plak inşallah seksenler ailesine katilir

 11. Seyirci dedi ki:

  Ergun Plak şu diziye tekrar gel. Hayatta paradan daha önemli şeyler de var. İnsanları öyle diziye alıştırıp sonra çekip gitmek yakışık almaz. Kendimizi kandırılmış hiseetirme.

 12. Figen dedi ki:

  Serhat Kılıç Sen Seksenler dizisinin renkli simasıydin. Gözlerimiz seni aradı. Nazlı Ergün aşkını ve 80 li yılları bize yürekten hissettiren adam gibi adamdın. Diğer oyuncuları da tabii ki seviyoruz ama senin yerin ayrı. Bizim için sevenlerin için bir daha düşün bu işi. Lütfen

 13. Hilalnur dedi ki:

  Lütfen Ergun plak ve eski çırağı dahil olsun diziye. Ve eski niyazi olsun.Seksenlerin seksenler yapan onlardı.Tabiki diğer oyuncularda çok iyi fakat bunların yeri apayrı.lütfen

 14. Hilal dedi ki:

  Lütfen Ergun plak seni tekrardan seksenlerde görmek istiyoruz. Bizi kırma.Sen olmazsan diziyi izlemeyecez.O esli çırağınla tstşı tatlı atışmaların.Ayhan ışık bıyıkların.Rengarenk kıyafetlerin ve plakların. Lütfen diziye dahil ol

 15. mai dedi ki:

  Serhat Kılıç’ı dönmeme kararından dolayı kutluyorum
  Nazlı ile Ergun kavuşamayan aşıklar değiller artık senaryo onları evlendirdi ve boşadı. Aşkın bütün büyüsü sihiri bitti gitti. Madem boşanacaklardı niye evlendirdi ki kavuşamayan aşıklar olarak bıraksaydı. Madem boşadı nereye döndürecek Ergun’u 30 yıl sonrasına mı, Niyazi’den de boşanmış Nazlı’ya dönüp tekrar mı evlenecek onunla?

  Bence zaten bu Nazlı-Ergun aşkı değildi, Ergun’un aşkıydı, al aşkını git Ergun geri dönme iyice berbatlaşacak bir senaryoya. Serhat Kılıç da niye karakteri bir daha üstüne giymek istesin ki

 16. Reyhan dedi ki:

  Ergun plak komiser Rıza ve orjinal Niyazi karakterileri mutlaka olmalı . Onlar gidince dizinin ruhu gitti sanki

 17. Bordo mavi dedi ki:

  Ergun plak mutlaka geri döner

 18. Gerder dedi ki:

  Ergun plak seyirci istiyorsa oynayacaksın bu sizin işiniz bir işi yarım bırakmak olmaz

 19. fatma yucel dedi ki:

  Ergun plak seni 80 lerde gormek istiyoruz lutfen seni cok seviyoruz oyunculuguna bayiliyoruz

 20. Anonim dedi ki:

  Ergun abi ben 11 yaşındayım ve seni çok seviyorum geri dönmeni cok istyorum ismim berat lütfen sende ol abi

 21. Anonim dedi ki:

  Ergunsuz izlenilmez bu dizi olmusken tm olsun lütfen ergun geeellllll

 22. Gonca Bayülken dedi ki:

  Seksenler tek seyrettiğim türk dizisidir. Serhat kılıç mükemmel bence en başarılı oyuncu
  Son zamanlarda gülmek zorlaştı ama bu sanatçı gerçekten çok komik Sadri alışık in yerini aldı diyebilirim
  Bence onsuz bu dizi olmaz

  1. Anonim dedi ki:

   Ergunsuz olurmu olmaz serhat Kılınç seni istiyoruz sensiz olmaz cıkma artık diziden üzme bizi artık seni seviyoruz

 23. ayten dedi ki:

  ergunsuz 80ler olmazzz o b farkli bir renk hemde o ask yarim kalmamali

 24. Anonim dedi ki:

  yes

 25. Cangül dedi ki:

  Ergun plak lütfen geeeellĺllllllllllll senı sevıyoruz ..eskı kadro ile yenıden seksenler dızısını brkkıyoruz..seksenler harikasın sizi seviyoruzz

 26. Anonim dedi ki:

  Ergun plak serhat kılıç kendisini çok seven dizide olmasını isteyen izleyicilerini ve sevenlerini kırmayıp 80 ler dizisine mutlaka dönecektir. Dönmesini çok ıstiyor ve rica ederiz

  1. Hüseyin K. dedi ki:

   Ergun plak mutlaka seyircinin karşısına dönecektir. İlerleyen bölümlerde mutlaka dönecektir. Ergun plak’ı bekliyoruz ve seyirci olarak çok seviyoruz…