Seksenler Dizisi Nerede Çekiliyor, 80’ler Yeni Sezon Çekim Yerleri Mahalle Neresi?

Yorum Yap 434 kez izlendi

Seksenler Dizisi Nerede Çekiliyor, 80’ler Çekim Yerleri Mahalle Mekanlar Neresi? Trt1 kanalında yıllar önce yayınlanan ve çok sevilen Seksenler dizisi yeni sezonda da aynı kanalında Trt1 de yayınlanacak. Seksenler dizisi için özel bir plato hazırlandı. Seksenler dizisinin platosu yani çekim seti nerede, İstanbul’un hangi semtinde sizler için araştırıp öğrendik. Bilgileri adresi için konumuzun devamına bakabilirsiniz.

Seksenler dizisi yayınlandığı 2012 yılından beri önceki seti İstanbul Yenibosna‘daydı. İstanbul Yenibosna’da platosu kurulmuş ve çekimleri burada yapılıyordu. Ancak yeni sezonda yayınlanacak olan Seksenler dizisinin adresi değişti. Yeni Seksenler dizisi çekimleri için platosu başka bir yere kuruldu. Set bilgileri, Seksenler seti adresi bilgileri belli oldu. Seksenler dizisi çekimleri Kocaeli’nde başladı.

Seksenler dizisi yeni sezon çekimleri nerede

Seksenler Dizisi Nerede Çekiliyor, Seti Nerede?

Seksenler dizisi önceden İstanbul Yenibosna ve Kartal’da çekiliyordu. Yeni sezonda yayınlanacak olan Seksenler dizisi için Kocaeli’nde yeni bir plato kuruldu. Seksenler dizisi önceki çekimler için Yenibosna ve Kartal kullanılırken aradan yıllar geçmesinin ardından set mekanı da değişti. Seksenler dizisinde gençler büyüdü aile oldu artık aradan yıllar geçmiş şekilde izleyeceğiz. Bu yüzden de Seksenler dizisi seti artık değişti. Zamanın değişmesi ile mekanlarda değişti. Bakalım Seksenler dizisi yeni sezon seti nasıl olacak?

Yeni Sezon Seksenler dizisi nerede çekiliyor

Seksenler dizisi 2012-2016 Sezonu Seti Neredeydi Adresi?

Seksenler dizisi 2012 yılında yayınlanmaya başladı. Trt1 ekranlarında yayınlanan Seksenler dizisi seti için öncelikle Yenibosna kullanıldı. Sonrasında ilerleyen bölümler ve olaylar için set mekanı Kartal’a taşındı. Seksenler dizisi Kartal’da çekimleri devam ederken 2016 yılında final yaparak ekrana veda etti. Ancak Seksenler dizisi ruhu bitmedi. Çünkü samimi bir aile dizisiydi. Bu zamanda oturup ailecek izleyebileceğimiz olumsuz davranış içermeyen bir aile dizisi bulmak çok zor. Bu yüzden de Seksenler dizisini özledi izleyici. Seksenler dizisi yapımcısı olan Birol Güven’de buna sessiz kalamadı ve Seksenler dizisini yeniden çekmeye başladı. Dizi ekibini tekrar bir araya getirdi ve dizi çekimlerine başlandı.

Seksenler Dizisi Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu TIKLAYIN (2019-2020)

Seksenler dizisi nerede çekiliyor

Seksenler 2019-2020 Yeni Sezonu Nerede Çekiliyor Seti Nerede?

Seksenler dizisi 2019 yılı eylül ayından itibaren çekimleri başlayacak ve Ekim ayında yayınlanmaya başlayacak. Trt1 de 2019-2020 sezonunda tekrar yayınlanmaya başlayacak ve günlük olarak ekrana gelecek. Seksenler dizisi oyuncuları sete çıktı. Tüm ekip eski heyecanını kaybetmeden tekrar aynı dizi de rol alacaklar. Seksenler dizisi 2019-2020 sezonu için çekim setini değiştirdi. Seksenler dizisi yeni sezonu Kocaeli Darıca’da çekilecek. Seksenler dizisi çekimleri Birol Güven’in doğduğu ve yaşadığı yer olan Kocaeli’nin Darıca ilçesine yapılıyor.2019-2020 yeni sezon Seksenler dizisi nerede çekiliyor

Kocaeli Darıca’da özel bir set inşa ediliyor Seksenler dizisi için. A dan Z ye herşeyin planlandığını ve mahalle ruhunu yansıtacak güzel bir aile dizisi olması için ne gerekiyorsa herşey düşünülüyor. Aşağıda göreceğiniz Seksenler dizisinin çekim yerlerine mekanlarına ait olan set Seksenler dizisine özel platoda yüksek maliyetlerle inşa edildi. Seksenli yılların desenleri motifleri bile düşünüldü, ev dekorasyonları Seksenli yıllar ile birebir hazırlandı. Kısacası Kocaeli Darıca’da inşa edilen Seksenler dizisinin yeni sezon seti inşaatından çekimlerine kadar çok özel bir çalışma ile ortaya çıkarıldı. İşte setten görünümler.

Seksenler dizisi çekim mekanları yeni sezon
Seksenler dizisi hangi il ilçede köyde çekiliyor
Seksenler dizisi 2019-2020 nerede çekiliyor
Seksenler dizisinin çekildiği yerler mekanlar

Seksenler dizisi çekim mekanı Kocaeli Darıca Neresi, Set Resimleri

Seksenler dizisi çekimleri Trt1 ekranlarında yayınlanan Zengin Kız Fakir Oğlan ile aynı yerde çekilecek.  Daha önce yayınlanan Zengin Kız Fakir Oğlan’ın villasının yanında çekiliyor. Seksenler dizisi plato çalışmaları devam etmektedir. Seksenler dizisi platosu hazırlanıyor. Hazırlıklar eylül ayında bitecek ve ardından çekimler yapılacak.Seksenler dizisinin mahalle çekimleri nerede nasıl gidilir

Seksenler dizisi yönetmen ve yapımcısı olan Birol Güven yaşadığı Kocaeli Darıca’da bulunan eski bir fabrika set olarak seçildi. Eski fabrika büyük bir film platosuna çevrildi. Mint Stüdyoları olarak hazırlanan bu fabrika için 1 milyar dolar harcandı. Bu plato da sadece Seksenler dizisi çekilmedi. Doksanlar dizisi ve Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinin tamamı bu platoda çekildi. Şimdi de Seksenler dizisi yeni sezonu bu platoda çekilecek.

Seksenler yeni sezon nerede çekiliyor

Mint Stüdyoları olarak hazırlanan bu eski fabrika 2.500 Metrekare büyüklüğünde platodan oluşuyor. Her dizi için ayrı dekor kuruluyor ve bu dekor kapalı ortamda olduğu için hava şartları çekimlere engel olamıyor. Seksenler dizisi yeni sezon çekim seti mekanı Kocaeli Darıca ilçesi merkez mahallesinde gerçekleşiyor. Bu sete gitmek ve oyuncular ile tanışma fırsatınız var. Yeni Sezonda Seksenler oyuncularını merak edenler için yeni sezon oyuncularını buraya yazdık. Tıklayın >> Seksenler Dizisi Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu

Seksenler dizisine nasıl gidilir hangi günler ziyaretçi alıyorSeksenler dizisinin setine nasıl gidilir? Yeni Sezon 2019-2020

Seksenler dizisinin oyuncularını çok seviyor ve onları yakından görüp konuşmak mı istiyorsunuz. Hatta onlarla birde fotoğraf çekinsem çok havalı olurum mu diyorsunuz. O zaman dizioyuncu.com size bir yol gösteriyor. Kocaeli ilimizin Darıca ilçesine varınca Mint Stüdyoları deseniz yada Seksenler dizisinin çekildiği yere mahalleye gitmek istiyorum deseniz herkes size yardımcı olur. Harita olarak merak edenler içinde işte Seksenler dizisinin çekildiği mekanların haritası:

Seksenler dizisinin yeni sezon set mekanlarını resimlerini sizlerle paylaştık. Seksenler dizisi 2019-2020 yeni sezonda ki yeni mekanları ve değişimleri nasıl buldunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Seksenler dizisi 2019-2020 yeni sezon tanıtım fragmanı

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba