Seksenler Dizisi Nerede Çekiliyor, 80’ler Yeni Sezon Çekim Yerleri Mahalle Neresi?

30.08.2019
393

Seksenler Dizisi Nerede Çekiliyor, 80’ler Çekim Yerleri Çınaraltı Mahallesi Mekanlar Neresi? Trt1 kanalında yıllar önce yayınlanan ve çok sevilen Seksenler dizisi yeni sezonda da aynı kanalında Trt1 de yayınlanacak. Seksenler dizisi için özel bir plato hazırlandı. Seksenler dizisinin platosu yani çekim seti nerede, İstanbul’un hangi semtinde sizler için araştırıp öğrendik. Bilgileri adresi için konumuzun devamına bakabilirsiniz.

Seksenler dizisi çekildiği yerde ne açılıyor?

Seksenler dizisinin çekildiği çınaraltı mahallesindeki sokakta açılacak olan yeni mekan ilk bölümde ilgi odağı oldu. Fehmi başka olmak üzere dizinin tüm oyuncuları Seksenler dizisinin sokağında mahallesinde yeni açılacak mekanın ne olduğunu merak ediyorlar. Etrafı yeşil bandaj ile çevrilmiş olan ve çok yakında diye yazan yer sizce ne olacak? Tahminleriniz varsa yeni sezon başlamadan önce aşağıya yazın lütfen.. Not: Seksenler Yeni Açılacak Dükkan Nedir, Yeşil brandayla kaplı alanda Ne Açılıyor Tıklayın >> Seksenler Çok Yakında Ne Açılıyor?Seksenler dizisi çekildiği yerde ne açılıyor

Seksenler dizisi yayınlandığı 2012 yılından beri önceki seti İstanbul Yenibosna‘daydı. İstanbul Yenibosna’da platosu kurulmuş ve çekimleri burada yapılıyordu. Ancak yeni sezonda yayınlanacak olan Seksenler dizisinin adresi değişti. Yeni Seksenler dizisi çekimleri için platosu başka bir yere kuruldu. Set bilgileri, Seksenler seti adresi bilgileri belli oldu. Seksenler dizisi çekimleri Kocaeli’nde başladı.

Seksenler dizisi yeni sezon çekimleri nerede

Seksenler Dizisi Nerede Çekiliyor, çınaraltı mahallesi Seti Nerede?

Seksenler dizisi önceden İstanbul Yenibosna ve Kartal’da çekiliyordu. Yeni sezonda yayınlanacak olan Seksenler dizisi için Kocaeli’nde yeni bir plato kuruldu. Seksenler dizisi önceki çekimler için Yenibosna ve Kartal kullanılırken aradan yıllar geçmesinin ardından set mekanı da değişti. Seksenler dizisinde gençler büyüdü aile oldu artık aradan yıllar geçmiş şekilde izleyeceğiz. Bu yüzden de Seksenler dizisi seti artık değişti. Zamanın değişmesi ile mekanlarda değişti. Bakalım Seksenler dizisi yeni sezon seti nasıl olacak?

Yeni Sezon Seksenler dizisi nerede çekiliyor

Seksenler dizisi 2012-2016 Sezonu Seti Neredeydi çınaraltı mahalle Adresi?

Seksenler dizisi 2012 yılında yayınlanmaya başladı. Trt1 ekranlarında yayınlanan Seksenler dizisi seti için öncelikle Yenibosna kullanıldı. Sonrasında ilerleyen bölümler ve olaylar için set mekanı Kartal’a taşındı. Seksenler dizisi Kartal’da çekimleri devam ederken 2016 yılında final yaparak ekrana veda etti. Ancak Seksenler dizisi ruhu bitmedi. Çünkü samimi bir aile dizisiydi. Bu zamanda oturup ailecek izleyebileceğimiz olumsuz davranış içermeyen bir aile dizisi bulmak çok zor. Bu yüzden de Seksenler dizisini özledi izleyici. Seksenler dizisi yapımcısı olan Birol Güven’de buna sessiz kalamadı ve Seksenler dizisini yeniden çekmeye başladı. Dizi ekibini tekrar bir araya getirdi ve dizi çekimlerine başlandı.

Seksenler Dizisi Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu TIKLAYIN (2019-2020)

Seksenler dizisi nerede çekiliyor

Seksenler 2019-2020 Yeni Sezonu Nerede Çekiliyor Seti Nerede?

Seksenler dizisi 2019 yılı eylül ayından itibaren çekimleri başlayacak ve Ekim ayında yayınlanmaya başlayacak. Trt1 de 2019-2020 sezonunda tekrar yayınlanmaya başlayacak ve günlük olarak ekrana gelecek. Seksenler dizisi oyuncuları sete çıktı. Tüm ekip eski heyecanını kaybetmeden tekrar aynı dizi de rol alacaklar. Seksenler dizisi 2019-2020 sezonu için çekim setini değiştirdi. Seksenler dizisi yeni sezonu Kocaeli Darıca’da çekilecek. Seksenler dizisi çekimleri Birol Güven’in doğduğu ve yaşadığı yer olan Kocaeli’nin Darıca ilçesine yapılıyor.2019-2020 yeni sezon Seksenler dizisi nerede çekiliyor

Kocaeli Darıca’da özel bir set inşa ediliyor Seksenler dizisi için. A dan Z ye herşeyin planlandığını ve mahalle ruhunu yansıtacak güzel bir aile dizisi olması için ne gerekiyorsa herşey düşünülüyor. Aşağıda göreceğiniz Seksenler dizisinin çekim yerlerine mekanlarına ait olan set Seksenler dizisine özel platoda yüksek maliyetlerle inşa edildi. Seksenli yılların desenleri motifleri bile düşünüldü, ev dekorasyonları Seksenli yıllar ile birebir hazırlandı. Kısacası Kocaeli Darıca’da inşa edilen Seksenler dizisinin yeni sezon seti inşaatından çekimlerine kadar çok özel bir çalışma ile ortaya çıkarıldı. İşte setten görünümler.

Seksenler Çınaraltı Mahallesi nerede?

Seksenler dizisinde sürekli geçen Çınaraltı Mahallesi nerede? diye meraklı sorular gelecektir. Yukarıda bahsettiğimiz Darıcadaki çekim alanlarında kurulu olan platodur Çınaraltı mahallesi. Seksenler dizisi Çınaraltı Mahallesi hayatın arkadaşlığın dostluğun olduğu mekandır. İşte Seksenler dizisindeki Çınaraltı Mahallesi görüntüleri resimleri:

Seksenler dizisi çekim mekanları yeni sezon
Seksenler dizisi hangi il ilçede köyde çekiliyor
Seksenler dizisi 2019-2020 nerede çekiliyor
Seksenler dizisinin çekildiği yerler mekanlar

Seksenler dizisi çekim mekanı Kocaeli Darıca Neresi, Set Resimleri

Seksenler dizisi çekimleri Trt1 ekranlarında yayınlanan Zengin Kız Fakir Oğlan ile aynı yerde çekilecek.  Daha önce yayınlanan Zengin Kız Fakir Oğlan’ın villasının yanında çekiliyor. Seksenler dizisi plato çalışmaları devam etmektedir. Seksenler dizisi platosu hazırlanıyor. Hazırlıklar eylül ayında bitecek ve ardından çekimler yapılacak.Seksenler dizisinin mahalle çekimleri nerede nasıl gidilir

Seksenler dizisi yönetmen ve yapımcısı olan Birol Güven yaşadığı Kocaeli Darıca’da bulunan eski bir fabrika set olarak seçildi. Eski fabrika büyük bir film platosuna çevrildi. Mint Stüdyoları olarak hazırlanan bu fabrika için 1 milyar dolar harcandı. Bu plato da sadece Seksenler dizisi çekilmedi. Doksanlar dizisi ve Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinin tamamı bu platoda çekildi. Şimdi de Seksenler dizisi yeni sezonu bu platoda çekilecek.

Seksenler yeni sezon nerede çekiliyor

Mint Stüdyoları olarak hazırlanan bu eski fabrika 2.500 Metrekare büyüklüğünde platodan oluşuyor. Her dizi için ayrı dekor kuruluyor ve bu dekor kapalı ortamda olduğu için hava şartları çekimlere engel olamıyor. Seksenler dizisi yeni sezon çekim seti mekanı Kocaeli Darıca ilçesi merkez mahallesinde gerçekleşiyor. Bu sete gitmek ve oyuncular ile tanışma fırsatınız var. Yeni Sezonda Seksenler oyuncularını merak edenler için yeni sezon oyuncularını buraya yazdık. Tıklayın >> Seksenler Dizisi Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu

Seksenler dizisine nasıl gidilir hangi günler ziyaretçi alıyorSeksenler dizisinin setine nasıl gidilir? Yeni Sezon 2019-2020

Seksenler dizisinin oyuncularını çok seviyor ve onları yakından görüp konuşmak mı istiyorsunuz. Hatta onlarla birde fotoğraf çekinsem çok havalı olurum mu diyorsunuz. O zaman dizioyuncu.com size bir yol gösteriyor. Kocaeli ilimizin Darıca ilçesine varınca Mint Stüdyoları deseniz yada Seksenler dizisinin çekildiği yere mahalleye gitmek istiyorum deseniz herkes size yardımcı olur. Harita olarak merak edenler içinde işte Seksenler dizisinin çekildiği mekanların haritası:

Seksenler dizisinin yeni sezon set mekanlarını resimlerini sizlerle paylaştık. Seksenler dizisi 2019-2020 yeni sezonda ki yeni mekanları ve değişimleri nasıl buldunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Seksenler dizisi 2019-2020 yeni sezon tanıtım fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

 1. Esra dedi ki:

  Seksenleri severek izliyorum ve mümkünse seksenler setini ziyaret etmek isterim bende Kocaeli liyim herkese selamlar

  1. Anonim dedi ki:

   seksenler dizisinin yerini ögrenebildinizmi acaba bende gitmek istiyorum ama adres İ bulamıyorum

 2. Gülcan dedi ki:

  360 tv kanalından sürekli seksenlerin eski bölümünü hiç kaçırmadan tekrar tekrar çok çok çok severek hala izliyoruz. Yeni bölümlerde Ergun plak ve Hasta bakıcı Hayati geri dönsün lütfen. Yeni bölümlerin onlarsız tadı tuzu hiç yok.😌

 3. Aydın ayanoğlu dedi ki:

  Seksenler dizisi mükemmelitesi sürmeli olduğunca. Başarılı ve sevilen bir dizi… ben şahsen dizi izlemiyorum çünkü hepsi çok saçma ve mide bulandırıcı Ancak seksenler gerçekten çok başarılı tebrikler… AYRICA ERGUN PLAK GERİ DÖNSÜN

 4. Hakan ada dedi ki:

  Her kese slm öncelikle birol abi gerçekten harika bir iş çıkardın tebrik ediyorum bütün oyuncular harika oynuyor tebrik ediyorum kolay gelsin..lakin ergün plak kesinlikle olmalı….

 5. Şenol ahmet dedi ki:

  Ergün gelsin

 6. Zekiye İleri dedi ki:

  Çok severek izlediğimiz bir dizi.yapımcısından oyuncusuna dizide emeği geçen tüm ekibin eline emeğine yüreğine sağlık.hiç bitmesin istiyoruz.Yeni bölümlerde en büyük eksiğimiz Ergun plak.Sevgiler.. Selamlar..

 7. Emrah dedi ki:

  Ergun ve eski niyaziyi istiyoruz tabiki ergun nazlı askıda geri gelmeli

 8. Gülbahar Öztekin dedi ki:

  Çok güzel ailece izlenen dizi severek izliyoruz hiç bitsin istemiyorum ziyaretinize gelmek oyuncuları yakından görmek istiyoruz eşimle birlikte emeği geçen herkese teşekkür ederiz iyi günler dilerim.

 9. Davut ozen dedi ki:

  Eski seksenler dizisini istiyoruz diziden ayrilan arkadaşlar diziye donerlerse daha iyi olur severek izliyoruz

 10. Mustafa ARSLAN dedi ki:

  Seksenler dizisini eskisini yenisini kaçırmadan izliyorum.Ama yeni bölümünde Ergun , Niyazi ve Çağatay olsaydı daha iyi olurdu. Ama eşli seksenler gibi akıcı olmamış.Ve süreside kısa olmuş.Bolum en çok mahallede değil pasajda geçiyor. Önceki bölümde olduğu gibi mahalle çocuklarına pek yer verilmemiş. Pasaj bekçisi başkası olup.Yeniden bir karakol merkezi kurulup bekçi bekir ve amir ve selahattin ve yanındaki arkadaşı burada olmalı.Genellikle pasaj filmi olmuş eski bölüm gibi degil

 11. M kemal filiz dedi ki:

  Çok mutluyuz ailemizden biri gibiler
  Her akşam abonesi olduk başarılar

 12. historian dedi ki:

  Ergun plak yok! Çağatay yok! Necla yok! Eski Niyazi yok! Maalesef eski ruh hiç yok! Nazlı Fehmi babaya posta koymaya başlamış! Elvan babasına posta koymaya başlamış! Küçüklerin aile büyükleriyle dalga geçmeleri marifetmiş gibi lanse edilmeye başlanmış! Seksenler dizisinin bir eski bölümlerini izleyin birde yeni bölümlerini, aradaki farkı seksenleri severek izlemiş olan herkes anlar. Oysa eskiye sadık kalmak o kadar zor mu Birol bey?

 13. Rabiye Doğan dedi ki:

  muhteşem bir dizi toplum değerlerini sevgi aile bağlarını izleyiciye çok güzel yansıtıyorlar butür dizilerin çoğalmasını dilerim butoplum bunu hakediyor 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👍👍👍

 14. Abidin GÖK dedi ki:

  Seksenler dizisini çok seviyorum beğeniyle izliyorum yeni çekim yeri darıca olmuş yeni plato kurulmuş hayırlı olsun. ancak dizinizin 80 lı yıĺlara ait bir eksiği var diye düşünüyorum o yıllara özgü bir sokak çöpçüsü olması gerekmez miydi örnek olarak bir (Kemal sunal) Tiplemesi gibi teşekkür ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum.

 15. Rafiye dedi ki:

  Seksenler dizisinin hastasıydım tekrar yeniden çekilmesine okadar çok sevindimki anlatamam 360 kanalinda surekli tekrarını izliyorum yeni bölumlerinide hic kaçırmiyorum ayrica seksenler setini ziyaret etmeyi cok istiyorum insallah nasip olur emeği geçen herkese çok çoook tesekkür ediyorum

 16. Özlem Yokarıbaş dedi ki:

  Sizi ziyaret etmek istiyorum gelip görebilir miyim daricaya oturuyorum selamlar

 17. Hatice Ç. dedi ki:

  Çok severek izliyorum. Ama okadar paraya keşke gerçek bir mahalle inşa etseydin iz hem daha gerçekçi olurdu hemde kalıcı bir platform nuz olurdu. Yinede izleyeceğim kolay gelsin.

 18. Anonim dedi ki:

  Ergun nazlı ikilisini dizide izlemek istiyoruz mutlaka ergun diziye girmeli

 19. Hasanbakkal dedi ki:

  Severek izlediğim dizi 228 bölümünü izledim yeni bölümününde izledim yalnız Ergün ve Çağatay olursa daha iyi olur

 20. Anonim dedi ki:

  tekrar tekrar izlediğimiz 80 lerin yeni çekimleri ile devam etmesi harika ötesi bi haber çok mutlu oldum ve şu an ilk bölümü izlerken yazıyorum kesinlikle eşi benzeri olmayan tek dizi olma özelliği ile 1 numara da hep var olacaktır ve izleyicisinin özel olduğunu düşünüyorum ve bu dizi hiç bitmemeli yaşlansakta devam etmeli inşallah reyting kurbanı olmaz keyifle izlemeye devam ederiz

 21. Anonim dedi ki:

  Seksenler devam lütfen anılarım var izlerken mutlu oluyorum hüzün sağlık komşuluk dayanışma herşeyin en iyisiydi o yıllar devam lütfen

 22. Sibel altinoz dedi ki:

  Yeni mekani ve oyunculariyla muhtesem buldum severek izledigimiz bizi cocukluk yillarimiza goturen duygulandiran gulduren ve evet bizim zamanimizda boyleydi dedirten anilari yasatan ailecak izledigimiz bir dizi umarim cok uzun surer zevkle izleriz emeginize yureginize saglik basarilar

  1. Serkan dedi ki:

   Tam adresi nerde söyleyebilirmisiniz?