Sakla Beni Dizisi Erken Final mi Yapacak Ne Zaman Bitecek?

Tv
29.02.2024
3.851

Star tv’de ekranlarında yayınlanan Sakla beni dizisi daha ilk bölümden hem izleyicinin hem de Rtük’ün tepkisini çekti. Sakla beni dizisinin birinci bölümünde çocukların evcilik oyunu izleyici tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. Ancak sadece bununla kalmayan dizi birçok sahnesiyle ciddi bir tepkiye neden oldu.

Son dakika: sakla beni dizisi 26. bölümde erken final kararı aldı. Mayıs ayında 26. bölüm ile izleyici veda edecek olan sakla beni dizisi 2. sezonu olmayacak. Sakla beni dizisi Perşembe günü ekrana gelen aldatmak, hudutsuz Sevda ve İnci taneleri gibi dizilerin yüksek reytingleri nedeniyle final kararı aldı. Aldatmak dizisi Kanal ve yapımcının anlaştığı üzere 26. bölümde ekrana veda edecek.

Sakla Beni Dizisi Erken Final mi Yapacak?

2 Kasım Perşembe günü Star Tv de başlayan dizide Uraz Kaygılaroğlu, Cemre Baysel ve Asude Kalebek başrolleri paylaşıyor. Mete ve Naz karakterlerinin çocukken birbirleriyle cinsel ilişkiye girmiş gibi verilerek gösterilmesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Mahinur Özdemir Göktaş’ın da tepkisini çekti. Türk aile yapısına görgü kurallarına örf adet ve geleneklere tamamen ters olan bu sahnenin bir dizide geçiyor olması yediden yetmişe herkesin tepkisine neden oldu. Sakla Beni Dizisi Erken Final mi Yapacak

Aile Bakanı Mahinur hanım Sakla Beni dizisi için ne dedi? “Dün akşam televizyon ekranlarında yayınlanan “Sakla Beni” isimli dizide yer alan bir bölümde çocukların psikolojik iyilik hallerini gözetmeyen sahnelere yer verilmiştir. Söz konusu sahnelerin çocuğa yönelik ihmal ve istismar şüphesi uyandırabileceği ve bu kapsamda RTÜK uzmanları tarafından değerlendirilmesi yönündeki talebimiz ise dizi henüz yayınlanmadan 23/10/2023 tarihinde RTÜK’e iletilmiştir. Çocuklarımızı her türlü ihmal, şiddet, istismardan koruma noktasında medyayı önemli paydaşlarımızdan biri olarak gördüğümüzü her fırsatta ifade ederken böyle bir senaryoda çocuklarımızın kullanılmış olması kesinlikle tasvip etmediğimiz ve kabul etmeyeceğimiz bir durumdur. Toplumun geneline hitap eden medya içeriklerinin özellikle aile, çocuk ve gençlerimiz üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkilerin önlenmesi hususunda bir kere daha tüm medya kuruluşlarımızı gerekli hassasiyeti göstermeye ve sorumlu davranmaya davet ediyorum…” dedi.

Bu uyarının ardından Star TV ve OGM Pictures ortak karar alarak söz konusu sahneyi tekrar yayınlarında göstermeme kararı aldı. Ancak sakla beni dizisinin sadece uyarı ile kalmayıp Rtük tarafından da ciddi bir yaptırım ile karşılaşacağına kesin gözüyle bakılıyor. Böylesine hassas bir dönemde sakla beni dizisindeki bu sahneler dizi erken mi bitecek ne zaman final yapacak gibi soruları beraberinde getirdi. Zaten Sakla beni dizisinin reytingleri de beklentilerin çok altında gelmişti.Sakla Beni Dizisi ne zaman final yapacak bitecek

Sakla Beni Dizisi Reytingleri Nasıl?

Sakla beni dizisi birinci bölümüyle 2 Kasım Perşembe akşamı star tv’de yayınlandı ve ilk bölümü 2,95 oranında total reyting aldı. Ancak bu alınan izlenme oranı beklentilerin oldukça altında kaldı. Bildiğiniz üzere dizilerin aldığı reytingler 3 oranının altında kaldıkça erken final ile yüzleşmesi çok daha kısa sürüyor. Çünkü düşük reytingler kanala ve yapımcıya zarar ettirmeye başladığı için kanal ekonomik açıdan zor duruma düşmemek için erken final kararı alıyor. Sakla beni dizisinin gelecek bölümlerde alacağı reyting oranları dizinin erken final yapıp yapmayacağını gösterecek. Ancak ilk bölümden olumsuz sahnelerin, açık seçik senaryonun ve kıyafetlerin izleyici tarafından oldukça tepki gördüğü, hele ki evcilik oyunuyla bu tepkilerin doruğa çıktığını söyleyebiliriz.

Sakla Beni Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Bitecek?

En merak edilen konulardan birisi de sakla beni dizisi kaç bölüm olacak ne zaman bitecek sorusu oldu. Sakla beni dizisinin ön bölüm anlaşması 12 bölüm olacaktı. Ancak gelen düşük reytingler sonrasında sakla beni dizisi kaç bölüm sürecek kestirmek oldukça güç. Gelecek haftalarda reyting oranlarında bir artış olur ve dizi kendini toplarsa devam etme şansı bulunuyor. Ancak reytingler düşmeye devam ederse sakla beni dizisi kısa bir süre sonra erken final yapabilir.

Sakla beni dizisinin erken finali hakkında siz neler düşünüyorsunuz dizide yayınlanan sahneler sizce doğru mu bu konular hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıya samimi şekilde yazabilirsiniz. Yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyoruz. Son dakika sakla beni dizisi 2024 Mayıs ayında 26. bölüm ile final kararı aldı.

YORUMLAR

 1. Lifee dedi ki:

  Reytingler her bölüm gittikçe düsüyor Senaristler değişse keşke..Hayır altından kalkamayacwgin bir işe neden talip olursun?

 2. Anonim dedi ki:

  Lutfen bıtmesin

 3. Kayhan yıldırım dedi ki:

  Star TV hakkında kanalı şikayet ediyorum RTÜK kanun göre hareket edelim sakla beni adlı dizi istemiyorum artık yeter rica ediyorum lütfen kanalı şikayet ediyorum kızıyorum şu anda yorum yazdım

 4. Anonim dedi ki:

  Sakla beni lütfen final yapmasın çok güzel dizi

 5. Songül dedi ki:

  Bitsin bu rezillik

 6. Anonim dedi ki:

  Cok sinir bozucu bir dizi, oyuncularin boyle bir senaryoda bulunmalari bence bir sanssizlik

 7. Gül dedi ki:

  Tez Zamanda sakla beni dizisi son bulmalı bu dizi Ahlaksızlığı yayiyip kötü örnek oluyor .. inşallah Tez Zamanda bitsin

  1. Isimsiz dedi ki:

   Çok güzel Bi dizi lütfen final olmasın

 8. Anonim dedi ki:

  Rütfen final ormasln ben ona arlştlmmm🥹🥹🥹🥹🥹🥹🥹😭😭😭😭😭😭😭😭

 9. Secilay dedi ki:

  En kisa zamanda sakla beni final yapmali cinsellik siddet on planda

 10. Serpil dedi ki:

  Guzel degil cinsellik var hep cocuklara kotu ornek oluo en kisa zamanda final olması dilegiyle