Şahmeran Dizisi Nerede Çekiliyor? Konak ve Mekanlar Neresi

10.10.2020
19.892
Şahmeran Dizisi Nerede Çekiliyor? Konak ve Mekanlar Neresi

Yeni sezonda ekrana gelecek dizilerden birisi olan Şahmeran nerede çekiliyor konak nerede hangi mekanlar dizide kullanılacak ve set nereye kuruluyor gibi meraklı sorulara yanıt vereceğiz. Şahmeran Dizisi Nerede Çekiliyor? Şahmeran Dizisindeki Konak ve Mekanlar Neresi, dizi hangi mahallede il ve ilçede çekiliyor tüm soruların yanıtları burada:Şahmeran dizisi nerede çekiliyor

Şahmeran Dizisi Nerede Çekiliyor?

Güncelleme: Şahmeran dizisi Marmaris’te başlayan ve daha sonra Adana’da devan edecek. Şahmaran dizisinin ilk sezonunun yılın son çeyreğinde yayınlanması bekleniyor.

Şahmaran dizisi Muğla Marmaris çekimleri Karacasöğüt ilçesinde bulunan Sığla Ormanı‘nda gerçekleşiyor. Ancak bölge halkı buranın el değmeyecek bölge ilan edildiğini bu yüzden de dizi çekimlerinin yapılmasını istemediğini dile getirmişti. Muğla Marmaris Sığla Ormanı muhteşem bir doğaya sahip.  muğla marmaris sığla ormanı şahmaran çekimleri

Şahmeran Dizisi yeni sezonda 2021 yılında ekrana gelecek dizilerden birisi olacak. Şahmeran Dizisi oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Evrim Alasya, Bekir Aksoy ve Yusuf Çim gibi başarılı isimler yer alıyor. Şahmeran dizisinin nerede çekileceği hangi mekanların dizinin seti olarak kullanılacağı da merak ediliyor. Öncelikle yapımcılığını 1441 Prodüksiyon’un üstlendiği Şahmeran dizisinin Adana’da çekimlerinin yapılacağını hemen söyleyelim. Şimdilerde dizi film platosu olarak kullanılan Adana dizi ve filmlerin vazgeçilmez bir şehri oldu. Büyük ilgi görmesi beklenilen Şahmaran dizinin çekimleri Adana ilimizde başkadıktan sonra dizinin çekimleri Tarsus ve Datça’da devam edecektir.

Şahmeran Dizisi Hangi Konakta Çekiliyor

Erkan Birgören tarafından senaryosu yazılan Şahmeran dizisi öyle bir güzel konakta çekim yapacak ki izleyen herkes bu konağı nereden tanıyorum daha önce hangi dizide kullanılmıştı Şahmeran dizisindeki Konak kime ait veya nerede gibi sorular soracak. Mahalleyi anımsatan mekanlar ise yine Adana’da bulunan bu büyük dizi platosunda yer alıyor. Şahmeran dizisi hangi konakta çekiliyor sorusunun yanıtıise henüz net bir şekilde ifade edilmedi.Şahmeran dizisi hangi mekanlarda çekim yapıyor

Şahmeran Dizisi Çekimleri Nerede Yapılıyor

Son günlerde ülkemizde ve dünyada etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle diziler artık gerçek mekanlar yerine halktan soyutlanmış ve kalabalık olmayan dizi ve film için özel olarak hazırlanmış mekanlarda çekiliyor. Şahmeran dizisi de çekimlerini Adana’da bulunan dizi-film için özel olarak hazırlanmış olan çekim platosunda gerçekleştiriyor. Şahmeran dizisinin çekimleri Adana’daki bu konakta ve çevresinde yapılacak. Ancak sadece Adana’nın merkezi değil, pek çok farklı ilçesi Şahmeran dizisinde kullanılacak. Çekimleri önümüzde ki günlerde Adana ilimizde başlayacak olan Şahmaran dizinin çekimleri Mersin’in Tarsus ilçesinde ve Muğla’ya bağlı olan Datça ilçesinde de yapılacaktır.

Şahmeran Dizindeki Konak ve Mekanlar Hangi Mahalle

Şahmeran dizisindeki konak ve çekimlerin yapıldığı tüm mekanlar izleyiciler tarafından nerede hangi mahallede olduğu merak edilirken Şahmeran dizisinin çekildiği mekanlar oyuncuların yaşadığı ev konak izleyenler tarafından yorum olarak bizlere soruluyor. Şahmeran dizisinin çekimleri Adana’nın merkezi dışında birçok mekanda yapıldığı için sadece bir konak ya da bir mahalleyi değil birçok alanı etkileyen ve güçlü bir ekip ile çekimleri yapılan Şahmeran dizisi tanıtım fragmanı çıkınca daha detaylı bilgileri sizlere sunacağız. Dijital bir platform olan Netflix’te yayınlanacak olan Şahmaran dizinin çekimleri önümüzde ki ay Adana’da başlayacak ve dizinin çekimleri Mersin’in Tarsus ilçesi ile Muğla’ya bağlı olan Datça ilçesinde devam edecektir.

Şahmeran Dizisi Hangi İl İlçede Nerede Çekiliyor?

Çekimleri Adana’da başlayacak olan Şahmeran dizisinde Adana ilimizin birden çok ilçesinde bulunan eski kundura fabrikasında ki şimdilerde dizi film platosu olarak kullanılan mekanlar kullanılacaktır. Ancak Şahmaran dizisinin çekimleri sadece Adana’da gerçekleşmeyecektir. Dizinin Adana’da yapılan çekimleri tamamlandıktan sonra tüm set Mersin Tarsus’a gidecek ve çekimlere burada devam edecektir. Ayrıca Şahmaran dizinin çekimlerinin bir kısmı da Datça’da yapılacaktır.

Şahmeran dizisi hangi konakta çekiliyor

Sizler de Şahmeran dizisi nerede çekiliyor hangi mekanlarda dizinin çekimleri devam ediyor bu konulardaki meraklı sorularınızı aşağıya yazabilirsiniz. Ayrıca Şahmeran dizisi oyuncu kadrosu konumuza göz atabilir yeni oyuncuları ve diziye sonradan giren tüm kadroyu görebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  Diziden ziyade fantastik bir film çok güzel olurdu Şahmeran hikayesi çok fantastik ve çok etkileyici hüzünlü bir hikaye

  1. Lütfiye0134 dedi ki:

   Bizim mah görmüştüm set ekibini kışla mah.. Kanal boyu cengiz Topel okulunun sokagındaydı.. Bı hafta önce… Çekimler tarsusa gecıcek tı sanırım.. Emegı gecelere tşklr.

 2. Anonim dedi ki:

  Burak deniz Adana görmek çok güzel Maraşlı devam ediniz

 3. Adanadan oyincu mehmet kaçıra dedi ki:

  Sabirdizlikla çrkim gününü bekliyorum şimdiden hayirli olsun deferli usta oyunculara ve tüm teknik ekibe basarilar diliyorum rabbim kolayliklar versin
  Saygılarimla Adanadan oyuncu. Mehmet kaçira