Rubato Zamanı Sunucuları ve Sanatçılarının Bilgileri (Show Tv)

Rubato Zamanı Sunucuları ve Sanatçılarının Bilgileri (Show Tv)… Rubato Zamanı isimli bir şarkı programı başlıyor. Türkiye de bu aralar en çok sevilen şarkıcı grupları arasında yer alan Rubato bir kaç sezondur başka kanallarda şarkı programı yapıyordu zaten. Daha önce Kral Müzik kanalında Rubato ile Başka Şarkı isimli programda şarkılarını seslendiren grup şimdi yeni kanalında sahne alacak.

Rubato Zamanı programında iyi kaliteli müzik dinlerden usta müzisyenleri şarkıcıları da ekranda izleyeceksiniz. Rubato Zamanı ünlü isimleri konuk ediyorlar. Samimi sohbetleriyle ve düet olarak söyleyecekleri şarkılarla seyircilerin evlerine konuk olmaya hazırlanıyorlar. Rubato grubu her zaman ünlü bir ismi programda ağırlayacaklar. Hem ünlü isimlerle sohbet edecekler hem de ünlü ismin şarkılarını birlikte seslendirecekler. Rubato grubunda yer alan isimlerin hepsi usta müzisyen bu yüzden de dinlemesi çok keyifli olacaktır.

Rubato daha önceki programlarında da seyircisinin kulaklarının pasını siliyordu. Zaten tutulup sevilmese şarkı kanalından Show TV ye geçiş yapmazdı. Sevilerek izlenen Rubato’nun programı artık Show TV de yayınlanacaktır. Türkiye’nin en usta müzisyenlerinden oluşan ve sevilen şarkılarıyla herkesi büyüleyen Rubato her bölümde özel konukları ile seyircilerine şarkı ziyafeti yaşatacaklar.

RUBATO GRUBUNDA KİMLER VAR? İSİMLERİ BİLGİLERİ;

Rubato müzik grubunda yer alan müzisyenlerin isimlerini bilgilerini sizlerle konumuzun devamında paylaşıyoruz. Rubato müzik grubu bu zamana kadar 3 albüm çıkardı. Albümleri için özel bir isim istemeyen ve sırası beli olsun dercesine Rubato Bir, İki ve Üç olan albümlerinde birbirinden güzel şarkılara imza attılar. Rubato müzik grubunda  yer alan müzisyenler Fatih Ahıskalı, Göksun Çavdar, Özer Arkun ve Eralp Görgün.

Rubato grubu Fatih Ahıskalı Kimdir?

Fatih Ahıskalı aslen Ahıska Türklerindendir. Soyadı da buradan gelmektedir. Ahıska Gürcistan’ın güneybatı kesiminde bir kenttir. Fatih Ahıskalı 1976 Antalya doğumludur. Fatih Ahıskalı 14 yaşından beri müziğe ilgi duymaktadır. 14 yaşında ud çalmaya başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümü mezunudur. Üniversite eğitimi sırasında Türkiye genelinde enstrümanist yarışması yapılmış ve bu yarışma da ud alanında 1. olmuştur. Kaynaklarda bulduğumuz üzere Fatih Ahıskalı 1997 yılında Yeni Türkü grubunda yer almış görünüyor.

2007 yılında Sezen Aksu ile sahne almaya başlamıştır. Sezen Aksu ile sahnelerde yer almasının ardından tanınmıştır ve Göksun Çavdar, Özer Arkun ve Eralp Görgün ile birlikte Rubato isimli grubu kurmuştur. Rubato grubu ile birlikte 2013 yılında Rubato Bir isimli ilk albümlerini çıkarmışlardır. Fatih Ahıskalı için Müziğin Esir aldığı müzisyen diyorlar.

Fatih Ahıskalı’nın bir röportajında şunları demesi ne kadar tecrübeli olduğunun kanıtı aslında; ”Hem bestecilik tecrübem var, hem icra tecrübem var. Çok fazla sanatçının repertuarı var. Mesela Ajda Pekkan’ın, Sezen Aksu’nun tüm şarkılarını çalmışımdır onlarla beraber. Yeni Türkü’de, Kardeş Türkü’de ve Arapça, Kürtçe, Ermenice, Yunanca da çaldım. Yunan tavernasında da çalıştım senelerce.  İstanbul’a ilk geldiğimde 1993’de pavyonda en varoş müziği de yaptım. Piyanist şantörlük de yaptım. Antalya’da düğünler de yaptım”

Rubato grubu Özer Arkun Kimdir?

Rubato grubu üyeleri arasında yer alan Özer Arkun 1973 İstanbul doğumludur. 8 yaşından itibaren keman çalan Özer Arkun 11 yaşında viyolonsel ile tanışmıştır. Türkiye de saz severlerin değişmez adresi haline gelmiştir. 2010 yılında kendi başına solo albüm çıkarmış ve adı Cello&Me olmuştur. İTÜ Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümü mezunudur. Özer Arkun öyle tecrübeli başarılı bir isim ki hem klasik, hemde popüler icraları ile gönülleri fetheder.

Rubato grubu katıldığı Mehmetin Gezegeni radyo programında şöyle demiştir grup hakkında. ”Biz zaten yıllardır beraber saz çalan arkadaşlardık. Sezen Aksu’nun orkestrasından çıkmadır bu grup. Yani aslında Sezen Aksu vesile oldu diyebiliriz. Rıza Okçu’da var tabi. O zaman çok fazla turne geziyorduk. Rıza birgün bize “siz neden beraber çalmıyorsunuz” dedi ve bizi ateşledi diyebilirim.”

Rubato grubu Göksun Çavdar Kimdir?

Göksun Çavdar 1974 yılında Fransa’da doğmuştur. 11 yaşında Türkiye’ye geldikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girmiştir. Tülay Örser’den klarnet ve Kamil Özler’den kompozisyon eğitimi almıştır. Kendini sürekli geliştiren Göksun Çavdar sibemol klarnetin yanı sıra alto saksafon ve soprano saksafonda da kendini kanıtlamıştır.

Klarnet ustası Göksun Çavdar sayısız albümde çalmış ve birçok yıldıza gerek sahnede gerekse albüm kayıtlarında eşlik etmiştir. İşte Göksun Çavdar’ın eşlik ettiği şarkıcılardan bazıları; Ajda Pekkan, Burcu Güneş, Candan Erçetin, Fahir Atakoğlu, Göksel Baktagir, Gürol Ağırbaş, Halil Sezai, Kenan Doğulu, Nil Karaibrahimgil, Mısırlı Ahmet,Ozan Doğulu, Sezen Aksu, Sıla, Volkan Konak, Zara, Zuhal Olcay, Zülfü Livaneli verilebilir. Çavdar, aynı zamanda Atatürk Kültür Merkezi Modern Folk Grubu sanatçısıdır. Beyza’nın Kadınları, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Mutluluk gibi filmlerin ve Acı Hayat, Aşka Sürgün, Aşk Yakar, Cam Kırıkları, Kırık Yaşamlar Diyarı, Kurşun Yarası, Sultan Makamı  gibi dizilerin müziklerinde de çalmıştır.

Rubato grubu Eralp Görgün Kimdir?

Rubato ekibinin en değerli üyeleri arasında yer alan Eralp Görgün çok tecrübeli bir isimdir. Sezen Aksu’nun sahnesinde çıkan Eralp Görgün ve diğer grup arkadaşları sonrasında grup olmaya karar vermiştir. Birlikte bir çok güzel işe imza atan grupta kim hangi görevi üstlenmiş aşağıda yazıyor. Rubato grubunu siz nasıl buluyorsunuz yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

 Fatih Ahıskalı: Ud, Cümbüş, Gitar, Solo Vokal
Özer Arkun: Viyolonsel, Solo Vokal
Göksun Çavdar: Klarnet, Bas Klarnet, Saksafon, Vokal
Eralp Görgün: Bas gitar, Vokal
Rubato Zamanı programında hangi şarkıcıları görmek istersiniz? Yorumları yazabilirsiniz.

Yorum yaz

4 Yorum

  1. Mükemmel müzik yapiyorlar Show tv de yaptiklari programlari defalarca tekrar tekrar izledim. Kaliteli müzige öyle hasret kalmisiz ki Onlar bize ilac gibi geldiler. Programin düsük reyting aldigini yazmislar, birden final yaptilar hic inandirici degil bu. Yobaz kafalarin isi mi ? yoksa gurup kanalla sorun mu yasadi? Sorun her ne ise biz bu grubu izlemek istiyoruz bizleri mahrum birakamazsiniz.

  2. Avatar Ramazan nazlı

    Harika bir program çok keyif aldım yapanların emeğine yüreğine sağlık aynen devam ediyoruz

  3. Lütfen rubato zamani devam etsin her cumartesiyi dört gözle bekliyordum çoook güzel bir programdı

  4. Avatar Gülnaz Gürgül

    Programlarınızı birkaç haftadır takip ediyorum. Tek kelimeyle HARİKA.. Tam televizyondan vazgeçiyorken sizlere rastladım. İyi ki varsınız. Funda Arar da kaymakla bal gibi oldu.

Etiketler