Mezarlık Dizisi Oyuncuları Kadrosu Konusu Kanalı

01.12.2021
2.029

Bu konumuzda Mezarlık dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimleri, Mezarlık dizisinin konusunu ve hangi kanalda başlayacağı sizlerle paylaşacağız. Yönetmen koltuğunda Abdullah Oğuz’un oturduğu Mezarlık dizisinin yapımcılığını da yine Abdullah Oğuz üstlenmiştir. Başrollerini Birce Akalay ve Olgun Toker’in paylaştığı Mezarlık dizisinin, konusu, hangi kanalda yayınlanacağı, oyuncu kadrosu ve karakterleri de izleyiciler tarafından merak konusu olmuştur. Bizlerde bu konumuzda Mezarlık dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimleri, Mezarlık dizisinin konusunu ve hangi kanalda başlayacağı sizlerle paylaşacağız. birce akalay mezarlik dizisi konusu

Mezarlık Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Birce Akalay – Önem
Olgun Toker – Serdar
Berna Öztürk – Sofia
Sezgin Uzunbekiroğlu Yılmaz – Feriha
Hakan Karahan

birce akalay mezarlik dizisi  Birce Akalay – Önem

Mezarlık dizisinin başrolünde yer alan oyuncumuz Birce Akalay, 19 Haziran 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tiyatro eleştirmenliği ve dramaturji bölümünü yarıda bırakan Birce Akalay 2004 yılında Miss Turkey yarışmasına katılmış ve 3 seçilmiştir. Kamera karşısına ilk defa 2007 yılında Kader isimli dizi ile geçen oyuncumuz şimdilerde Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisidir. Birce Akalay, aynı zamanda seslendirme sanatçısı ve tiyatro oyuncusudur.

mezarlik dizisi olgun toker

Olgun Toker – Serdar

Mezarlık dizisinde Serdar karakterini canlandıracak olan olgun Toker 12 Mart 1986 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olan olgun Toker kamera karşısına ilk defa 2010 yılında vizyona giren Saklı Hayatlar isimli sinema filmiyle geçmiştir. Daha önce Hükümet Kadın 2, Yol Arkadaşım 2, Arıza, Bir Aile Hikayesi, Çember, Karadayı, Şeref Meselesi, Yaprak Dökümü gibi başarılı projeler de yalan oyuncumuz kamera karşısına en son 2021 yılında Son Yaz dizisiyle geçmiştir.

berna ozturk oyuncu mezarlik dizisi

Berna Öztürk – Sofia

Mezarlık dizisinde özel bilime katılan Sofia adlı hackerı canlandıracak olan oyuncumuz Berna Öztürk, 28 Nisan 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi sosyoloji bölümünden mezun olan Berna Öztürk 1999 yılında amatör olarak DJ’lik yapmaya başlamıştır. 2001 yılından itibaren profesyonel olarak DJ’lik yapan Almanya, Hollanda, İngiltere gibi birçok ülkede sahne alan Berna Öztürk 2003 yılında oyunculuğa adım atmıştır. Ayrıca oyuncumuz 2017 yılında Survivor yarışmasına katılmıştır.

sezin bekiroglu yeni dizisi mezarlik

Sezgin Uzunbekiroğlu Yılmaz – Feriha

Mezarlık dizisinde Feriha karakterine hayat verecek olan oyuncumuz Sezgin Uzunbekiroğlu Yılmaz, Belçika’nın Limburg bölgesinde yer alan Heusden- Zolder eyaletinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu Musica adlı sanat okulunda tamamlayan Sezgin Uzunbekiroğlu Yılmaz, hafta sonları çeşitli Amatör Tiyatro oyunlarında yer almıştır. Güzel Sanatlar Lisesi tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra Kraliyet konservatuarı tiyatro bölümünde eğitimine devam eden Sezgin Uzunbekiroğlu Yılmaz daha önce Mehmetçik Kut’ül Amare, Babam, O Hayat Benim gibi yapımlarda da yer almıştır.

mezarlik dizisi hakan karahan kimdir

Hakan Karahan

1 Ocak 1960 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hakan Karahan Miami Üniversitesi’nde İşletme Bölümü üzerine eğitim almıştır. Bir dönem Sabancı Holding bünyesinde çeşitli kuruluşlarda çalışan Hakan Karahan, kamera karşısında ilk defa 2006 yılında Sağır Oda isimli diziyle geçmiştir. Daha önce Kaçak, Zeytin Tepesi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kadın, Yasak Elma, Kasap Havası, Senden Bana Kalan, Gece gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son 2021 yılında Sen Çal Kapımı dizisiyle geçmiştir.

Mezarlık Dizisinin Konusu

İlk sezonu dört bölümden oluşacak olan Mezarlık dizisinde, Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kadın cinayetleri araştırmak için kurulan özel bir ekibin yaşadıkları anlatılacaktır. Başrollerini Birce Akalay ve Olgun Toker’in paylaştığı Mezarlık dizinde, birbirinden farklı ve dramatik kadın cinayetleri ekranlara gelecektir.

mezarlik dizisi olgun toker rolu

Mezarlık Dizisi Ne Zaman Ve Hangi Kanalda Başlayacak?

Oyuncu kadrosunda Birce Akalay, Olgun Toker, Sezgin Uzunbekiroğlu Yılmaz, Hakan Karahan, Berna Öztürk gibi başarılı isimlerin yer aldığı Mezarlık dizisinde birbirinden farklı kadın cinayetleri anlatılacaktır. Çekimleri önümüzdeki günlerde başlayacak olan Mezarlık dizisinin ne zaman yayınlanacağı hakkında kesin bir bilgi yoktur ancak dizi televizyonda değil dijital bir platformda izleyici karşısına çıkacaktır.

Bu konumuzda Mezarlık dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimleri, Mezarlık dizisinin konusunu ve hangi kanalda yayınlanacağını sizlerle paylaştık. Sizde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
4 Ocak 2002 tarihinde Kırıkkale’de doğdum. Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek lisesinden 2020 yılında sağlık bakım teknisyeni olarak mezun oldum. Şu an Kırıkkale Üniversitesi sağlık yönetimi bölümünde okuyorum. Dizioyuncu.Com da güncel haberleri tüm dünya ile paylaşıyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapabilirsin.