Mehmed Fetihler Sultanı Dizisi Helena Kimdir? (Ayşegül Günay)

27.11.2023
769

Mehmed Fetihler Sultanı dizisi Helena kimdir? Gerçek tarihte var mı? Sizlerle paylaşacağız. TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Mehmed Fetihler Sultanı dizisinin senaryosunu Ozan Bodur, Enes Şengönül, Cihan Bozkaya ve Fatih Güler yazmaktadır. 2024 yılının ilk aylarında yayınlanması beklenen Mehmed Fetihler Sultanı dizisi Helena karakterine Ayşegül Günay hayat verecektir. Bizlerde Mehmed Fetihler Sultanı dizisi Helena’yı ve Helena karakterini canlandıran oyuncumuz Ayşegül Günay’ı yakından tanıtacağız.

Mehmed Fetihler Sultanı Dizisi Helena Karakteri Kimdir?

Osmanlı İmparatorluğu’nun padişahlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayat hikayesinin anlatacağı Fatih dizisi Helena karakteri, 1442 yılında Mora’da dünyaya gelmiştir. Yunan olan Helena, Fatih Sultan Mehmed’in eşidir. Dizinin önemli karakterlerinden olan Helena aynı zamanda Dimitrios Paleologos’un da kızıdır.Fatih Dizisi Helena Kimdir, Gerçek Tarihte Var mı

Mehmed Fetihler Sultanı Dizisi Helena Gerçek Tarihte Var Mı?

Helena karakterinin gerçek tarihte olup olmadığı da merak edilmiştir. Bizlerde bu nedenle araştırdık. Helena gerçek tarihde vardır. Bu sebeple de dizinin hikayesine dahil olmuştur. Helena, Osmanlı İmparatorluğu’nun 7. Padişahı Fatih Sultan Mehmed’in eşidir. Ancak, Fatih Sultan Mehmed’in, Helena’nın Yunan olmasından ötürü kendisini zehirleyebileceği şüphesiyle haremine layık görmediğini de söylemektedir.

Mehmed Fetihler Sultanı Dizisi Helena Kimdir?

İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmed’in eşi Helena karakterini oyuncumuz Ayşegül Günay canlandıracaktır. Ayşegül Günay kimdir? Hangi üniversiteden mezun olmuştur? Daha önce hangi projelerde rol almıştır? Kamera karşısına en son ne zaman geçmiştir? Instagram kullanıcı adı nedir? Sorularını sizler için cevaplamaya çalışacağız.

Ayşegül Günay Kimdir?

9 Kasım 1969 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Ayşegül Günay, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda sunuculuk yapan oyuncumuz Ayşegül Günay kamera karşısına ilk defa 2006 yılında Kaybolan Yıllar dizisiyle geçmiştir. Oyuncumuz özellikle Yer Gök Aşk dizisinde ki performansı ile tanınmıştır. Aynı zamanda da seslendirme sanatçısı olan başarılı oyuncumuz kamera karşısına en son 2023 yılında Mukaddes karakterini canlandırdığı Üvey Anne dizisiyle geçmiştir.

Ayşegül Günay’ın Rol Aldığı Diziler ve Sinema Filmleri

Mehmed Fetihler Sultanı (Helena, TV Dizisi 2024)
Üvey Anne (Mukaddes, TV Dizisi 2023)
Mükemmel Eşleşme (Firuze, TV Dizisi 2022)
Hercai (Füsun Hanımağa, TV Dizisi 2019-2020)
Kuruluş Osman (Zöhre Hatun, TV Dizisi 2019)
Verda (Adalet, TV Dizisi 2019)
Şuursuz Aşk (Refiye, Sinema Filmi 2019)
Çukurdere (TV Dizisi 2018)
Bir Mucize Olsun (Esma Sancaktar, TV Dizisi 2018)
Sümela’nın Şifresi 3: Cünyor Temel (Şehriye Sözer, Sinema Filmi 2017)
Oflu Hoca’nın Şifresi 2 (Emine, Sinema Filmi 2016)
Asla Vazgeçmem (Aytül, TV Dizisi 2015-2016)
Moskova’nın Şifresi: Temel (Şehriye Sözer, Sinema Filmi 2012)
Sümela’nın Şifresi: Temel (Şehriye Sözer, Sinema Filmi 2011)
Yer Gök Aşk (Sultan, TV Dizisi 2010-2012)
Lale Devri (TV Dizisi, Sultan, TV Dizisi 2010-2013)
Aile Saadeti (Lamia, TV Dizisi 2009)
Küçük Kadınlar (Eda, TV Dizisi 2009)
Osmanlı Cumhuriyeti (Hayat Kadını, Sinema Filmi 2008)
Derman (TV Dizisi 2008)
Eşref Saati (TV Dizisi 2008)
Kaybolan Yıllar (Niran, TV Dizisi 2006)

Ayşegül Günay’ın İnstagram Hesabı Nedir?

Oyuncumuzun Instagram kullanıcı adı da merak etmektedir. Fakat Ayşegül Günay, Instagram hesabını çok da aktif kullanmamaktadır. Instagram’da 85 gönderisi ve 135 bin takipçisi bulunan Ayşegül Günay’ın İnstagram kullanıcı adı: @aysegulgunaayy’dır.

Ayşegül Günay Evli Mi, Sevgilisi Kim?

Fatih dizisiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan oyuncumuz Ayşegül Günay 2002 yılında Ali Sinan Demir ile dünya evine girmiştir. Ancak çift anlaşamamıştır. Daha sonra ise yollarını ayırmıştır. Oyuncumuzun şimdiki sevgilisi de merak edilmiştir. Fakat 2023 yılında Ali Sinan Demir’den boşanan oyuncumuz Ayşegül Günay’ın hayatında biri yoktur.

Ayşegül Günay Kıyafetleri, Kombin Markaları

Daha önce bir çok başarılı projede karşımıza çıkan Ayşegül Günay tarzıyla dikkat çekmektedir. Dolayısıyla oyuncumuzun kıyafetleri de merak ediliyor. Bizler de başarılı oyuncumuz Ayşegül Günay’ın giydiği tüm kıyafetlerin, kombinlerin, elbiselerin modellerini, marka ve fiyat bilgilerini sayfamızdan paylaşacağız.

Fatih dizisi Helena kimdir? Helena karakterini canlandıran oyuncumuz Ayşegül Günay’ı yakından tanıttık. Sizlerle konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..