Kuruluş Osman Dizisi Akça Koca Kimdir? Uğur Pektaş

25.03.2021
162

Bu konumuzda sizlere Kuruluş Osman dizisinde yeni katılan Akça Koca karakterini yakından tanıtacağız. Bozdağ Film imzalı Kuruluş Osman dizisi 2. sezonunda olmasına rağmen aldığı reytinglerle çarşamba gününün en çok izlenen dizisi olmaya devam etmektedir. Atv ekranlarında izleyici karşısına çıkan Kuruluş Osman dizisi Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğindedir. Geniş izleyici kitlesine sahip olan Kuruluş Osman dizisinin sevenleri de, Kuruluş Osman dizisine yeni katılan Akça Koca karakterini merak etmiş ve araştırmaya başlamıştır. Bizde sizler için bu konumuzda Kuruluş Osman dizisine yeni katılan Akça Koca karakterini yakından tanıtacağız ve Kuruluş Osman dizisi Akça Koca kimdir? Kuruluş Osman dizisi Akça Koca karakterine hayat veren oyuncumuzun adını soyadını ve daha önce yer aldığı dizileri sizlerle paylaşacağız.

Kuruluş Osman Dizisi Akça Koca Karakteri Kimdir?

Yönetmen koltuğunda Metin Günay’ın oturduğu Kuruluş Osman dizisine yeni katılan Akça Koca karakteri, 51. bölümde izleyici karşısına çıkacaktır. Önümüzdeki bölüm ekranlarda göreceğimiz Akça Koca karakteri, Osman Bey ve Ertuğrul Bey’in silah arkadaşıdır. Ayrıca Orhan Gazi’ye de lalalık yapan Akça Koca, Osmanlı Devletinde önemli hizmetlerde bulunan biridir.Kuruluş Osman Dizisi Akça Koca gerçekte kim

Kuruluş Osman Dizisi Akça Koca Gerçek Tarihte Var Mı?

51. bölümde karşımıza çıkacak olan Akça Koca karakteri gerçek tarihimizde de vardır ve Kuruluş Osman dizisine bu yüzden dahil edilmiştir. İzmit üzerine sefere çıkacağı sırada Kandıra’da vefat eden Akça Koca’nın, vasiyeti Ertuğrul Gazi gibi otağının bulunduğu tepeye gömülmektedir ve vasiyeti gerçekleştirilir. Bundan dolayı o yöre Kocaeli adını almıştır.

Kuruluş Osman Dizisi Akça Koca Kimdir?

Osmanlı Devleti’ne büyük hizmetler veren Akça Koca karakterine başarılı oyuncumuz Uğur Pektaş hayat verecektir. Bizde sizler için bu konumuzda oyuncumuz Uğur Pektaş ı daha yakından tanıtacağız ve Uğur Pektaş kimdir? Kaç yaşındadır? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Kamera karşısına ilk defa hangi proje ile geçmiştir? Resmi Instagram hesabı nedir? Evli mi, sevgilisi var mı? Gibi soruları en iyi şekilde cevaplamaya çalışacağız.Kuruluş Osman Dizisi Akça Koca Kimdir

Uğur Pektaş Kimdir?

41 yaşındaki oyuncumuz 16 Nisan 1979 yılında dünyaya gelmiştir. 2005 yılında katıldığı Survivor yarışmasında 1. olduktan sonra sektöre adım atan Uğur Pektaş, aynı yıl yarışma bittikten sonra Düşler ve Gerçekler isimli dizide yer almıştır. Dizide hayat verdiği Orhan karakteriyle büyük beğeni toplayan oyuncumuz, ertesi yıl Kuşdili dizisiyle ekranlarda olmuştur. Kariyerindeki asıl çıkışı 2006-2016 yılları arasında başrolünde yer aldığı Arka Sokaklar dizisi sayesinde yakalamıştır. Dizide hayat verdiği Murat karakteri ile adını herkese duyuran Uğur Pektaş geçtiğimiz yıl tekrar Survivor yarışmasına katılmış ancak sakatlığından dolayı yarışmayı bırakmak zorunda kalmıştır.

Uğur Pektaş Yer Aldığı Diziler

2005 – Düşler Ve Gerçekler (Orhan)
2006 – Kuşdili (Yunus)
2006 – 2016 – Arka Sokaklar (Murat Ateş)
2021 – Kuruluş Osman (Akça Koca)

Uğur Pektaş Resmi İnstagram Hesabı

Bu sezon Atv ekranlarında karşımıza çıkacak olan oyuncumuz Uğur Pektaş sosyal medyada da oldukça aktiftir. Resmi instagram hesabından yer aldığı işlerle ve özel hayatı ile ilgili sık sık paylaşım yapan oyuncumuzun instagram’da 84 gönderisi ve 93 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Oyuncumuz Uğur Pektaş’ın resmi instagram hesabı: @ugurrpektas

Uğur Pektaş Evli Mi, Sevgilisi Var Mı?

41 yaşındaki yakışıklı oyuncumuz Uğur Pektaş daha önce Arka Sokaklar dizisinde birlikte rol aldığı partneri, Gamze Özçelik ile 2008 yılında dünya evine girmiştir. Çiftin bu evliliğinden 2010 yılında Murathan isminde bir oğlu olmuştur. Ancak ikili daha sonra anlaşamayarak 2011 yılında yollarını ayırmış ve boşanmışlardır. Oyuncumuzun şimdilerde ise hayatında bilinen biri yoktur.

Bu konumuzda sizlere Atv’nin reyting rekortmeni Kuruluş Osman dizisine yeni katılan Akça Koca karakterini ve bu karaktere hayat veren oyuncumuz Uğur Pektaş’ı yakından tanıttık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri, görüş ve düşüncelerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Kuruluş Osman Dizisi Akça Koca Kimdir? Uğur Pektaş hakkında bilgiler sunduk. Kuruluş Osman Dizisine yeni Gelen Oyuncular konumuza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Nihat Ağır dedi ki:

    67. Bölüm oldu daha girmedi yalan haber yapmayın bari umutlaniyoruz ne zaman gelcek akça koca