Kuruluş Osman Bala Hatun ( Özge Törer) Kimdir? Gerçek Tarihte Kimdir?

27.11.2019
1.671

Kuruluş Osman Bala Hatun ( Özge Törer) Kimdir? Gerçek Tarihte Kimdir? Kuruluş Osman dizisinde rol alan Özge Törer kimdir? Özge Törer ‘in canlandırdığı Bala Hatun kimdir? Gerçek tarihte Bala Hatun nasıl biri bilgileri sizlerle bu konumuzda sizlerle paylaşacağız. Kuruluş Osman Bala Hatun kimdir, Bala hatun ve Osman bey ne zaman evlenecek düğün nasıl olacak merak ediliyor.

Kuruluş Osman dizisi Bozdağ Film imzası taşırken yapımcısı da Mehmet Bozdağ oldu. Metin Günay genel yönetmen olmuşken yönetmen koltuğunda da Ahmet Yılmaz ve Fethi Bayram oturuyor.  Senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Ozan Bodur yazıyor. Büyük bir ekip ve çalışma sonucu ortaya çıkan bu şanlı tarihin senaryosu için büyük emek harcanıyor. 

Kuruluş Osman Bala Hatun Rolünü Oynayan Özge Törer Kimdir?

Özge Törer henüz yeni bir oyuncu olduğu için internette kendisine ait çok fazla bilgi yer almıyor. Henüz 20’li yaşlarında olan Özge Törer bir üniversite öğrencisidir. 2017 yılında Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi sahne sanatları bölümünü kazandı ve Özge Törer şuan 3. sınıf öğrencisidir. Dizinin seçmelerine katılmıştır ve yapımcı Mehmet Bozdağ’ın dikkatini çekmiştir. Özge Törer hem oyunculuk kabiliyeti hem de güzelliği ile başarı sağlamıştır.

Özge Törer Didim hayranıdır ve şimdi İstanbul’da yaşamaktadır. Özge Törerin hobileri yüzmek ve ata binmektir. Özge Törer Kuruluş Osman dizisi için kılıç kullanma ve ata binme dersleri de almıştır. Oyuncunun resmi instagram hesabı ozgetorerdir. Özge Törer ilk dizisi Kuruluş Osman’dır. Kuruluş Osman dizisi sayesinde meşhur olacak ve bundan sonra dizilerin aranan ismi olacaktır.

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ OYUNCULARI TARİHTEKİ BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYIN…

Gerçek Tarihte Bala Hatun Kimdir?

Tarihimizde Bala Hatun çok önemli bir karakterdir. Bala Hatun’un tüm adı Rabia Bala Hatun’dur. Bala Hatun Osman Bey’in ilk eşidir. Şeyh Edebali’nin kızıdır. Bala Hatun Osman Bey ile evlenir ve Alaeddin Paşa’nın annesi olur. Bala Hatun 1289 yılında doğdu. Bala Hatun 1324 yılında vefat etti. Bala Hatun’un kabri Bilecik’te bulunmaktadır. Rabia Bala Hatun’un adı Malhun Hatun ile karışmaktadır.

Bala Hatun tarihimizde önemli bir karakterdir. Osman Gazi’nin gönlünü kazanan Şeyh Edebali’nin kızı olan Bala Hatun savaşçı kimliği ile herkesin gönlünü kazandı. Bala Hatun karakterini canlandıran oyuncu Özge Törer de seyirciden de tam puan aldı. Özge Törer ilk dizisi olmasına rağmen Kuruluş Osman ile şimdiden tanındı ve meşhur oldu. Kuruluş Osman dizisinde rol alan Özge törer hakkında yeni bilgileri konumuza ekleyeceğiz. Bala Hatun tarihteki bilgilerini konumuza ekledik. Özge Törer’in Kuruluş Osman dizisindeki rolünü nasıl buldunuz? Yorumlarınızı aşağı yazınız.

Kuruluş Osman Bala Hatun hakkında detayları yazmaya devam edeceğiz. Kuruluş Osman Bala Hatun rolünü canlandıran Özge Törer hakkında sizlerde merak edilen her bilgiyi bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Cok sevdık baska dizilerdede gormek ısterız masum bır yüzü var

  2. Halime Seda dedi ki:

    çok iyi buldum

  3. Savas dedi ki:

    Olağanüstü başarılı..gelecek vaad eden,önemli bir oyuncu olacağı simdiden belli..yolu açık olsun güzel kızımızın