Kovala Filmi Oyuncuları Kimler Konusu Vizyon Tarihi (Rap Film)

14.02.2020
146

Türkiye’nin ilk rap filmi Kovala’da rapçi Stabil ile Ozan Akbaba’nın başrolü paylaşacağı açıklanmıştı. Filmin kadın başrol oyuncusu Hande Soral oldu. Kovala Filmi Türkiye’nin ilk Rap Filmi olarak anılıyor. Oldukça sıra dışı bir film olarak 2020 yılının yaz aylarına doğru vizyona girmesi beklenen Kovala filminin oyuncu kadrosunu ve başrol oyuncularını burada sizlerle paylaşmak ve Türkiye’nin ilk rap filmi olarak adı geçen Kovala filmi hakkında detaylı bilgileri sizlere sunmak istiyoruz.

Oyuncular: Stabil (Dağra Solmaz), Ozan Akbaba, Hande Soral, Melis Sezen, Nebil Sayın, Şahin Eryılmaz, Alican Altun, Emrah Aytemur, Erdem Şanlı, Kimya Gökçe, Zeynep Cüreklibatır, Zafer Öztürk Konuk MC’ler: Killa Hakan, Şehinşah, Patron, Sansar Salvo, Ati242, Canbay & Wolker, Uzi, Rozz Kalliope, Kubilay Karca, Muşta

Kovala filminin başrol oyuncuları kimler?

Türkiye’nin ilk rap filmi olacak olan Kovala filminin başrollerinde oynayan oyuncuları hemen kısaca sizlere yazmak istiyoruz. Kovala filminde rapçı Stabil gerçek adıyla Dağra Solmaz baş rolde oynayacak. Başrol oyuncusu olan rapçi Stabil‘e Ozan Akbaba eşlik edecek. Bu sıradışı filmde kadın başrol oyuncu ise Hande Soral oldu. Dizilerin aranan oyuncusu olan Hande Soral bu kez bir film ile karşımıza çıkıyor. İşte ülkemizin ilk rap filmi olan Kovala filminin oyuncu kadrosu.

Kovala filmi başrol oyuncusu StabilRapçi Stabil – Dağra Solmaz

Gerçek adı Dağra Solmaz olan Stabil lakabıyla anılan ünlü rap şarkıcısı 26 Nisan 1996 yılında Aydın ilimizin Kuşadası ilçesinde doğmuştur. Daha sonra Ankara ilimizde taşınan Stabil doğmuş olduğu topraklara birkaç yıl sonra geri dönmüştür. Ailesi aslen Sivaslı olan Stabil henüz 7 yaşında rap dünyasına ilk adımını atmıştır. İlk ses kayıtlarını 2012 yılında evinin bodrum katında kendi hazırlamış olduğu stüdyo karakale de hazırlayan Stabil kurmuş olduğu bu stüdyodan sonra rap dünyasına atılmıştır.

Kovala film oyuncularıSon olarak paranormal adlı single albümü ile sevenleriyle buluşan Stabil az ama oldukça öz olan hayran kitlesi ile sık sık buluşuyor. Ülkemizde rap denince akla gelen önemli isimlerden birisi olan Stabil olarak bilinen Dağra Solmaz YouTube kanalından yayınlamış olduğu videolar ile de tanınıyor.

Kovala filmi oyuncuları Ozan AkbabaOzan Akbaba – Demir

Ozan Akbaba 9 Haziran 1982 tarihinde Kars ilimizde doğmuştur. Hepimiz Ozan Akbaba’yı ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisinde İlyas Çakırbeyli karakteri olarak tanıyoruz. Ozan Akbaba Akdeniz üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi iç mimari ve çevre tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli reklam filmlerinde yer almış aynı zamanda televizyonda dizi ve filmlerde oyuncu olarak roller almıştır.Kovala filminin oyuncu kadrosunda kimler var

Ozan Akbaba 2005 yılında kırık kanatlar dizisi ile ilk olarak oyunculuk deneyimine adım atmış 2013 yılında arka sokaklar dizisinin kadrosunda yer almıştır. Ozan Akbaba 1.80 boyunda 75 kilo ağırlığında ikizler burcu yakışıklı uzun boylu sakallı bir dizi oyuncusudur. 2017 yılında Buket Arıkan ile evlenen Ozan Akbaba şimdilerde Atv’de salı akşamları yayınlanan eşkıya dizisinde İlyas Çakırbeyli rolünde yer alıyor. Türkiye’nin ilk rap filmi Kovala’nın diğer başrolü Ozan Akbaba Demir rolünde; filmde, elde ettiği kariyeri ve hayatını sorgulayan bir reklamcı olan Demir karakterini canlandıracak

Hande Soral Öykü rolüyle Kovala filmindeHande Soral – Avukat Öykü

Hande Soral Demirci 2 Şubat 1987 tarihinde Bursa ilimizin İnegöl ilçesinde dünyaya gelmiştir. Kendisi gibi oyuncu olan eşi İsmail Demirci şu sıralar Kuzey yıldızı dizisinde başrolde oynamaktadır. Hande Soral oyunculuğa ilk olarak izleyici gibi gittiği komedi dükkanında bir bölümde sahneye konuk oyuncu olarak çıkarak başlamıştır. Daha sonra yeteneğinde keşfederek birçok dizi ve filmde yer alan Hande Soral 2018 yılında Diriliş Ertuğrul dizisinde yer almıştı. 2017 yılında Evlat kokusu isimli Show TV dizisinde başrolde oynayan Hande Soral daha önce de kalbim yangın yeri, birleşen gönüller, yılanların öcü, Çalıkuşu, Fatih, Alev Alev, Bir günah gibi, Küçük kadınlar gibi dizilerde önemli rollerde oynamıştır.

Kovala filminde kimler varKovala filminde kadın başrol olan Hande Soral  Öykü karakterini canlandıracak. Ozan akbaba ile birlikte Stabil’in oynadığı filmde kadın başrol olarak yer alan Hande Soral, Avukat Öykü karakteriyle KOVALA’da! Genç, kararlı ve idealist bir avukat olan Öykü; Stabil ve Demir’in en büyük destekçisi olacak! Kovala, 17 Nisan’da sadece sinemalarda!

Kovala film oyuncu kadrosu MerveMelis Sezen

Killa Hakan – Kovala

Killa Hakan Kovala filminde

Ati242 – Kovala

Ati242 Kovala filminde oynuyor

Patron Flexin – Kovala

Patron Flexin Kovala Filminde oynayacak

Kovala Filminin Konusu Hikayesi Nedir?

Kovala filminin konusunu hikayesini merak edenler için kısaca ülkemizde rap dünyasının gelişimi olarak izah edebiliriz. Rap sadece bir şarkı türü ve tarzı değil aynı zamanda bir yaşam biçimidir, işte bu filmde rap şarkılarına hükmeden ve sadece şarkıları değil insanların yüreğine dokunan insanların öyküsüne yer verilecek. Ülkemizde rap kültürünün gelişmesine de katkıda bulunacak olan Kovala filmi yüzlerce rapçının ortak heyecanını yansıtacak.

Kovala filmi oyuncu kadrosu karakterleriKovala Filmi Vizyon Tarihi (Rap Film)

Çekimlerine Mart ayında başlanması beklenen kovala filminin Mayıs ya da Haziran ayları gibi vizyona girmesi bekleniyordu ancak tarih daha erkene çekildi ve kesin tarih 17 Nisan 2020 oldu.. Kovala filminin kesin olarak vizyon tarihi (17 Nisan 2020) açıklandığında burada sizlere duyuracağız ve film ile ilgili bilgileri vizyon tarihini ve kovala filminin ilk olarak hangi televizyon kanalında yayınlanacağını sizlere duyuracağız. Kovala filminin haberlerine ve kovala filminin nerede çekildiğine dair görüntüler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz şimdilik hoşça kalın.

Kovala Filmi Tanıtım Fragmanı Çıktı:

Kovala Filmi şarkısının sözleri müziği Kovala film müziği sözleri

Kovala kovala kovala yolunu bulana kadar
Kovala arabada durana kadar sonuna varana kadar
Gözlerim kapalı dünya benim baktım tepelerden
Umudum hala var durduramam
Her yerin altında dert keder para gam
Yolum yol değil onlara göre
Her yer kan sorun olmaz bile
Düş yere kalk bir daha dene bir daha dene
Yorulana değil ölene kadar dene koş yolu koştur daha
Baksın gözler sana
Nazar mermi karavana
Bıktım viranelerden hep aynı terhanelerden bro
Mikrofonu megafon yapmak demek pislikten kurtulmak demek
Budala budala der otur
Karala karala gene dur
Parola maroladada budur boy
Kovala kovala yolu bul bro
Çakallar etrafımdalar hala kıskana kıskana tiksine tiksine tipler
Kısıldı gözler fokusta izler beni
Manyak gibi ağlıyolar hangi birine baksam ellerim zamana gömülü benden biri varsa bu dünyada kazanıyor illa
Gelme yanıma bir daha
Affetmem seni zor yaralar beni kurtuldum gibi ne dersin ha
Betersin ha mutluda değilsin gururluda dokunamazsınız umuduma istemem paranı pulunuda
Dokunamazsınız umuduma bir türlü giderim oluruna
Kovala kovala kovala yolunu bulana kadar
Kovala arabada durana kadar sonuna varana kadar
Uğruna savaştığın hayallerin, peşinden gittiğin insanlar ve seni ayakta tutan umudun…
Sonuna kadar gideceğini bilerek yola çıkman lazım.
Arabanın peşinden koşan köpekler araba durunca ne yapacaklarını bilemezler.
Sen bilerek kovala. Sonuna kadar!

Kovala Filmi Tanıtım Fragmanı

YORUMLAR

  1. Hülya dedi ki:

    Bence çok güzel bir film olmuş repten anlamayan ben şarkı sözlerini çok beğendim bravo

  2. Hdhshs dedi ki:

    Şanışer siz olmaz