Hekimoğlu Dizisi Oyuncuları Kimler? Kadrosu Özeti (House M.D Uyarlaması)

20.06.2019
158

Hekimoğlu Dizisi Oyuncuları Kimler? Kadrosu Özeti (House M.D Uyarlaması) Yeni sezon hazırlıklarına devam eden kanallar arasında Kanal D de yer alıyor elbette. Kanal D kanalında 2020 yeni sezon yayınlanan diziler arasına Hekimoğlu dahil oluyor. Hekimoğlu dizisi için hazırlıklara başlandı. Hekimoğlu dizisi için bilgiler ve oyuncu kadrosu hakkında detaylar konumuzun devamında.

Hekimoğlu dizisi MedYapım imzası taşıyor. Yapımcılığını ise Karga Seven Pictures üstleniyor. Hekimoğlu dizisi senaristliğini Berkun Oya yönetmenliğini ise Yağmur Taylan ve Durul Taylan üstleniyor. Hekimoğlu dizisi cast çalışmaları devam ederken dizinin başrol oyuncusu ile anlaşma sağlandı. Hekimoğlu dizisi başrolü için Timuçin Esen ile anlaşıldı. Hekimoğlu dizisinin uyarlama olduğu dizinin bilgilerini paylaşalım. Uyarlama diziler birebir aynısı olmasa da genel özellikleri aynı oluyor.

Hekimoğlu Dizisi Oyuncuları Kadrosu

Karga Seven Pictures imzalı Kanal D’nin yeni dizisi Hekimoğlu’nun oyuncu kadrosuna yeni oyuncular da katılmaya başlandı. Senaristliğini ise Banu Kiremitçi’nin üstleneceği, başrollerinde Timuçin Esen, Ebru Özkan, Damla Colbay, Aytaç Şaşmaz, Okan Yalabık ve Kaan Yıldırım gibi oyuncular şimdilik kesinleşen ilk oyuncular oldu. İşte Hekimoğlu dizisinin tüm oyuncu kadrosuna yeni sezonda Belçin Bilgim dahil oldu.

Timuçin Esen- Ateş Hekimoğlu

14 Ağustos 1973 tarihinde Adana ilimizde dünyaya gelen Timuçin Esen yüksek öğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamış ve oyunculuk eğilimi burada başlamıştır. Almış olduğu özel derslerin de ardından ilk olarak 2003 yılında Gurbet Kadını dizisi ile oyunculuğa başlayan Timuçin Esen daha sonra Gönül İşleri, Vicdan, Senin Hikayen, Kapalı Çarşı, Labirent, Hırsız Polis, Gönül Yarası, Yazı Tura gibi dizilerle popülerliği artmıştır.

Timuçin Esen‘i asıl meşhur eden Bodrum Masalı dizisindeki Faryalı karakteri olmuştur. Geçtiğimiz sezon yayınlanan Gülperi dizisinde Nurgül Yeşilçay ile birlikte oynayan ve Kadir karakteri ile büyük beğeni toplayan Timuçin Esen Hekimoğlu dizisinin erkek başrol oyuncusu oldu. Müslüm filminde Müslüm Gürsesi canlandırarak efsane bir karaktere imza atan Timuçin Esen’e başarılar diliyoruz.Timuçin Esen Hekimoğlu dizisinde erkek başrol

Ateş Hekimoğlu Karakteri; 40’lı yaşlarında. Ateş Hekimoğlu enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda isim yapmış bir doktor. Ateş Hekimoğlu zekası ve hastalıkları teşhis ederken kullandığı farklı yöntemleriyle şaşırtır ve hayranlık uyandırır. Zor ve karmaşık vakaları çözmekten keyif alan bir tipi vardır. Kişiliği gereği kimseyle anlaşamasa da doktor olarak Tıbbi Sherlock Holmes’tür.

Okan Yalabık- Orhan Yavuz

Hekimoğlu dizisinde oynayacak olan Okan Yalabık, 1978 yılında İstanbul’da doğmuş olan dizi oyuncusudur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitiren Okan Yalabık ilk oyunculuk deneyimini Kaygısızlar dizisinde yaşamıştır. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl, Analar ve Anneler, Seddülbahir 32 Saat, Hatırla Sevgili, Çapkın, Serseri, Kabuslar Evi, Sensiz Olmuyor, Avrupa Yakası, Çaylak, Yıldızların Altında, İki Arada, Çifte Bela, Aşkım Aşkım, Yılan Hikayesi, Vatanım Sensin gibi dizilerde çeşitli rolleri canlandıran Okan Yalabık yeni sezonda 2020-2021 sezonunda Hekimoğlu dizisinin oyuncu kadrosunda yer alacaktır.

Orhan Yavuz; 40’lı yaşlardadır ve onkoloji uzmanıdır. Ateş Hekimoğlu’nun lise ve üniversiteden arkadaşı. Ateş Hekimoğlu’nun tek arkadaşıdır… Hekimoğlu’yla tamamen zıt karakterdedir. Orhan her zaman Ateş’in iç sesi ve vicdanıdır. Orhan ve Ateş birlikte mükemmel bir ekip oluşurlar. Orhan, Ateş’i çıkarsız ve gerçekten seven tek arkadaşıdır.

Ebru Özkan Saban- İpek Tekin

Hekimoğlu dizisinde rol alacak olan Ebru Özkan 1978 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezundur. 2006 yılında Kabuslar Evi: Bir Kış Masalı adlı filmde rol aldı. Bu onun ilk oyunculuk tecrübesi oldu. Ebru Özkan daha sonra Gözyaşı Çetesi, Kara İnci, Güldünya, Çınar Ağacı, Anneler ile Kızları, Hayatımın Rolü, Not Defteri gibi dizilerde rol aldı. 2009 yılında Hanımın Çiftliği dizisinde rol almasıyla tanındı. Halide karakteri ile meşhur oldu. Şahin Tepesi adlı dizide Melek karakterine hayat vermekteydi. Ebru Özkan instagram hesabı; https://www.instagram.com/ebruozkan__/ takip etmek isterseniz linki kopyalabilirsiniz.

Ebru Özkan’ın rol aldığı diziler:
2006 – Gözyaşı Çetesi dizisinde rol aldı.
2006 – Kabuslar Evi: Bir Kış Masalı (TV Filmi)
2007 – Kara İnci dizisinde rol aldı.
2009 – Güldünya dizisinde rol aldı.
2009-2010 – Hanımın Çiftliği dizisinde rol aldı.
2010 – Çınar Ağacı (Sinema Filmi)
2011 – Anneler ile Kızları dizisinde rol aldı.
2012 – Hayatımın Rolü dizisinde rol aldı.
2014 – Not Defteri dizisinde rol aldı.
2014-2016 Paramparça dizisinde rol aldı.
2014 – Uykusuz Rüya (Sinema Filmi)
2014 – Rüzgarın Hatıraları (Sinema Filmi)
2015 – Rüzgarın Hatıraları (Sinema Filmi)
2018 – Şahin Tepesi dizisinde rol aldı.

İpek Tekin; İpek hastanedeki doktorlardan Orhan ve Hekimoğlu’nun okuldan arkadaşıdır. İpek Tekin Tıp fakültesinin dekanı ve hastane yöneticisidir. İpek, Endokrinoloji uzmanıdır. İpek Tekin yalnız bir kadındır hayatını hastalara ve hastaneye adamıştır. Ateş Hekimoğlu’na katlanabilen iki karakter var. Biri Orhan diğeri İpek. İpek, Ateş’in her zaman yanında olmuştur. Aslında aralarında duygusal olarak bir şey başlayacak gibi olsa da bir türlü başlamaz.

Kaan Yıldırım- Mehmet Ali Çağlar

Kaan Yıldırım, 1986 yılında İstanbul’da doğmuş olan başarılı dizi oyuncularımızdan birisidir. Kaan Yıldırım yüksek eğitimini Brunel üniversitesi Pazarlama Bölümü’nde bitirdikten sonra oyunculuk konusunda aldığı özel dersler sonrasında 2013 yılında ilk olarak dizi oyunculuğuna adım attı ve Kayıp dizisinde ilk deneyimini yaşadı. Kaan Yıldırım daha sonraki yıllarda Kalbim Yangın Yeri, Adı Mutluluk ve Ulan İstanbul ve Klavye Delikanlıları dizilerinde oldukça başarılı karakterleri canlandıran Kaan Yıldırım son olarak 2019 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Halka dizisinin kadrosunda yer almıştı.Kaan Yıldırım yeni dizisi Hekimoğlu dizisinde

Mehmet Ali Çağlar; Ateş’in ekibinde yer alan uzman nörologtur. Ateş’i en çok eleştiren kişidir. Mehmet Ali, İstanbul’un fakir mahallelerinden birinde büyümüştür. Eski kimliğine dönmemek için görünüşüne tavırlarına her zaman dikkat eder. Ateş’ten hoşlanmaz ama doktor olarak ona hayranlık duyar. Ateş Mehmet Ali’nin geçmişine dokunmaktan ve bu mevzuuyu açmaktan çekinmez bu yüzden de bir türlü anlaşamazlar. 

Damla Colbay- Zeynep Can (Diziden Ayrıldı)

Hekimoğlu dizisinde Zeynep rolünü canlandıran oyuncu Damla Colbay diziden ayrılıyor. 1993’te İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. Kara Para Aşk dizisi ile tanınmıştır. 2015 yılında Hayat Mucizelere Gebe dizisinde ilk başrolünü oynamıştır. İçerde, Zengin ve Yoksul dizisinde de rol almıştır. Başarılı oyuncunun yeni dizisi de Hekimoğlu oldu. Hekimoğlu dizisinde Zeynep Can karakterini canlandırdı.

Zeynep Can; Ateş’in ekibindeki tek kadındır ve bağışıklık sistemi uzmanıdır. Hastalara şefkatle yaklaşır onlarla fazla bağ kurar. Ateş vakaları bulmaca tadınca çözmeyi seviyorsa Zeynep Can’da insanları merak eder. Ateş’in herşeyi ile tam zıttıdır. Zeynep Can Ateş’e benzemeye başlar zamanla. 

Aytaç Şaşmaz- Emre Acar

Aytaç Şaşmaz, 1994 yılında İstanbul’da doğmuş ve oyunculuğa olan merakı ayrıca kardeşi olan İsmail Ege Şaşmaz’ın da teşviki ile oyunculuk eğitimleri almıştır. Aytaç Şaşmaz aldığı özel eğitimler sonrası ilk oyunculuk deneyimini 2017 yılında Kötü Çocuk sinema filmiyle yaşamıştır. Star Tv 3 sezon yayınlanan Söz dizisinde Uzman Çavuş Feyzullah rolüyle beğeni toplayan Aytaç Şaşmaz Hekimoğlu dizisi ile yeniden dizi severlerin karşısına çıkacak. Aytaç Şaşmaz bakalım Hekimoğlu dizisinde Emre Acar karakterini canlandıracak.Aytaç Şaşmaz yeni dizisi Hekimoğlunda oynayacak

Emre Acar; Ateş’in ekibindeki kardiyoloji ve yoğun bakım uzmanıdır. Emre Acar zengin ve yakışıklı bir adamdır. Emre Acar’ın hayatı sorunsuz gibi görünse de 15 yaşındayken babası tarafından terk edilir ve tek başına alkolik annesine bakmak zorunda kalır. Emre Acar sürekli hastanede Ateş’e kendini beğendirmeye çalışır. Ateş’in fikirlerini kabul eder ve hastanede kendini ispat etmeye çalışır. Genellikle umursamaz ve biraz sinsi görünür ancak insancıl ve derin tarafları vardır.

Hekimoğlu Dizisi Yeni Gelen Oyuncular Kimler

belcim bilgin hekimoglu dizisine katildi Belçim Bilgin

Hekimoğlu dizisi yeni sezon 1 eylül 2020 de başlarken diziye Belçim Bilgin katıldı. Belçim Bilgin Hekimoğlu dizisinde Hekimoğlu’nun eşi Selin rolünde olacak. Hekimoğlu dizisi yeni sezonunda katılan Belçim Bilgin kimdir rolü ne detaylı bilgileri için TIKLAYIN…

Emre Kızılırmak

Emre Kızılırmak 9 Mart 1983 Ankara doğumludur. Emre Kızılırmak Anadolu Üniversitesi Spor Akademisi Rekreasyon Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katıldı ve ikinci oldu. 2008 yılında Güney Kore’de düzenlenen Manhunt International erkek güzellik yarışmasında Dünya’nın En İyi Podyum Mankeni seçildi. Atv’de yayınlanan Aşk Bir Hayal dizisinde canlandırdığı Asteğmen Altay rolü ile oyunculuğa adımını attı.  Emre Kızılırmak instagram hesabı; https://www.instagram.com/emrekzlrmk/ Emre Kıvılcım’ın rol aldığı dizi filmler;
2009- Aşk Bir Hayal- Altay,
2011-Dedektif Memoli- Memoli,
2012- Atlılar,
2014- Kara Para Aşk- Levent İnanç,
2014- Peri Masalı- Mert,
2015- Bir Deniz Hikayesi-Hakan karakterlerini canlandırdı. Emre Kızılırmak kimdir Hekimoğlu dizisine katıldı

Hakan Meriçliler

Hakan Meriçliler 1968 yılında İzmir’de doğdu. Hakan Meriçliler Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nde eğitim aldı. Sivas Devlet Tiyatrosu, Trabzon Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrolarında görev aldı. Hakan Meriçliler ilk dizi oyunculuğu deneyimini 2003 yılında Kurtlar Vadisi dizisi ile oldu. Hakan Meriçliler’in rol aldığı diziler; Menekşe ile Halil, Adanalı, Küçük Kadınlar, Deli Saraylı, Yalan Dünya, Kaderimin Yazıldığı Gün, Hayat Sevince Güzel dizilerinde rol aldı. Hakan Meriçliler son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol aldı.

Mert Öner

Mert Öner 1983 İstanbul doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Tuba Taçan ajansa kayıtlıdır. 2011 yılında Sende Gitme dizisi ile ilk oyunculuk tecrübesini yaşamıştır. Sonrasında 6 Mantı, Mihrap Yerinde, Aşk Yeniden, Deliha 2 dizilerinde rol aldı.

Ece Dizdar

Hekimoğlu dizisine Ece Dizdar katılıyor. Ece Dizdar 1981 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdi. Londra’ya taşındıktan sonra ARTSED oyunculuk akademisinde burslu olarak oyunculuk eğitimini tamamladı. Ece Dizdar ilk kez En Son Babalar Duyar dizisinde rol aldı. Hayalet, Güneşi Beklerken, Beş Kardeş, Arkadaşlar İyidir, Siyah Beyaz Aşk dizi filmlerinde rol aldı. Ece Dizdar instagram hesabı https://www.instagram.com/ecedizdar/

Ece Dizdar Hekimoglu dizisi konuk oyuncu

Serkan Ercan

Serkan Ercan Hekimoğlu dizisine katıldı. Serkan Ercan dizi de Hekimoğlu’nu vuruyor ve Hekimoğlu yanına gidip beni neden öldürmek istedin dediğinde ”Ölmeni istemedim, seni öldürsem her şey sona ererdi. Ben yaşamanı istedim acı çekerek inlemeni görmek istiyorum.” dedi. Serkan Ercan Hekimoğlu’nu öldürmeye kalkması ile herkesi şaşırttı. Mehmetçik Kutül Amare, Şubat, Bir Aile Hikayesi ve Ya İstiklal Ya Ölüm dizi filmlerinde rol aldı.

serkan ercan kimdir hekimoglu

Alihan Türkdemir

Alihan Türkdemir Hekimoğlu dizisine katıldı. Alihan Türkdemir Hekimoğlu 32. bölümünde konuk oyuncu katılacak. Alihan Türkdemir Sevinç Meltem Ajansa kayıtlıdır. 11 yaşındadır. Serçe Sarayı, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Evlat Kokusu, Dolunay, Bir Annenin Günahı dizi filmlerinde rol aldı.

Alihan Turkdemir Hekimoglu dizisine konuk oyuncu oldu

Sevtap Özaltun- Sevda Hemşire

Hekimoğlu dizisi oyuncu kadrosuna Sevtap Özaltun katılıyor. Sevtap Özaltun Hekimoğlu dizisinde Sevda Hemşire rolünü canlandıracaktır. Sevda hemşire ilk günden itibaren Orhan ve Mehmet Ali’nin dikkatini çekti. Bakalım Sevda Hemşire’nin sırrı nedir? Sevtap Özaltun kimdir? Oyuncu Sevtap Özaltun 1984 İstanbul doğumlu. Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. Canım Ailem, Fatmagül’ün Suçu Ne, Ulan İstanbul, Yağmur Çiçeği, Sevda Kuşun Kanadında, Çarpışma ve Kimse Bilmez dizi filmlerinde rol aldı. Sevtap Özaltun instagram hesabı https://www.instagram.com/sevtapozaltunn/

sevda hemsire hekimoglu

Başak Daşman- Berrak

Hekimoğlu dizisi oyuncu kadrosuna Başak Daşman katıldı. Dizi de Berrak rolünü canlandıracak olan oyuncu Başak Daşman kimdir? Başak Daşman son olarak Akrep dizisi ilk bölümünde rol almıştır. 1981 İstanbul doğumludur Parmaklıkların Ardında, Asmalı Konak, İntikam, Oflu Hocanın Şifresi, Rüzgarın Kalbi, Yüzyüze, Azize dizilerinde rol aldı. Başak Daşman instagram hesabı https://www.instagram.com/basagu/

hekimoglu Berrak kimdir Basak Dasman

Hekimoğlu dizisinin uyarlandığı House M. D. dizisi konusu

Gregory House hastanenin tıbbi tanı uzman doktorudur. Gregory House kişiliği gereği kendini aşırı beğenmiş insanları önemsemeyen ve boşveren özellikleri ile herkesi şaşkına çevirir. Gregory House müthiş özellikleri olan bir doktordur. Doktor Gregory House uzmanlık alanı bulaşıcı hastalıklar yani intaniyedir. Doktor Gregory House hiç kimsenin tanı koyamadığı hastalara tanı koyarak onların hayatlarını kurtarmaktadır. Ancak onun ekibinde olan doktorların da psikolojilerini bozmaktadır.

Hastanenin yöneticisi Lisa Cuddy onu kontrol altında tutmak ister hakkında çalışanlardan sürekli şikayet alsa da Doktor Gregory House’dan kesinlik vazgeçmez. O en zor durumlarda hastaları kurtaran mükemmel bir doktordur. Ancak onun bazı tavırları yüzünden de hastane sürekli dava konusu olur. Hekimoğlu dizisinin konusu da aynısı olacaktır. Hekimoğlu dizisinde Gregory House gibi bir doktor olacaktır.

House M.D. dizisi 2004-2012 yılları arasında 45 dakikalık bölümler halinde yayınlandı. 2006 2007 yılında Altın Küre ödülü kazanmıştır. House M.D. dizisinin yapımcıları Shore, Attanasio, Katie Jacobs ve yönetmeni Bryan Singer’dır. Hekimoğlu dizisi yabancı ”House M.D.” dizisinden uyarlama. Yukarı da sizlere uyarlandığı dizinin konusunu paylaştık. Hekimoğlu dizisinin konusu aynı olacaktır. Bakalım efsane House M.D. dizisi Türkiye’de aynı başarıyı sağlayacak mı? Hekimoğlu dizisi ile ilgili yorumlarınız nelerdir? Hekimoğlu dizisini izliyor musunuz? Hekimoğlu dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman final

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

 1. Nurbanu dedi ki:

  Kaan Yıldırım olduğu için izliyorum ve güzel bir dizi ama Mehmet Ali ile Zeynep in birlikte olmalarını isterdim

 2. aytacsasmazfanı dedi ki:

  bence bu diye cansu dere gitmezdi zaten .cansu dere daha romantik diziler icin yaratılmıs bir guzel kadən.oyuncular icinde favorim aytaç şaşmaz. umarım dizi reytinklerde mucize doktoru geçer ve 1 sıralamada 1 olur

 3. eylem dedi ki:

  orjinalini izlemiş ve beğenmistim umarım rezil etmezler.kardo iyi ama konu pek ülkenin hazır oldugu bir konu mu bilemiyorum.
  oyuncuların cogunu begeniyorum ama favorim “kaan yıldırım”.
  mucize doktor farkındalık yaratan bir dizi belkş de onun için seviddi. am bu house kendini begenmis,agnostik ve egoist umarı iyi canlandırılabilir

 4. myseven dedi ki:

  neden Amnerikan dizilerinden kopya Türk dizileri yapılıyor, The Good Doctor’ın Türkçe kopyası orijinali izleyince çok kötü duruyor, bu tarz dizi çekmekten vazgeçilmeli.

  1. Anonim dedi ki:

   Çok saçmalıyoruz.Bence böylesi daha iyi. Saçma sapan aşk hikâyelerindense bu daha iyi…