Harzemşahlar Dizisi Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir Karakterleri

07.12.2019
1.885

Harzemşahlar Dizisi Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir Karakterleri.. Harzemşahlar dizisi çok özel bir dizi olarak ekrana gelecek ve dizi de yer alan oyuncular netleşmeye başladı. Harzemşahlar dizisi oyuncuları kimler olacak konusu nedir bilgilerini konumuza ekliyoruz. Harzemşahlar dizisi oyuncu kadrosunda Özbek oyuncularda yer alıyor. Dizi Özbekistan için hazırlanan bir dizi olacak zaten ama TRT1 de yayınlanması da bekleniyor.

Trt1 Diriliş Ertuğrul dizisinin Atv de geçmesinden sonra oluşan boşluğu Harzemşahlar dizisi ile doldurabilir. Harzemşahlar da aynı Diriliş Ertuğrul tarzı bir dizi olacak çünkü. Mehmet Bozdağ imzalı Harzemşahlar dizisinin oyuncu kadrosu belli oldu. Harzemşahlar dizisinin kadrosunda Emre Kıvılcım, Oğuzhan Yarımay, Cemal Hünal, Levent Özdilek, Javohir Zokirov, Yulduz Rajabova ve Shahzoda Matchanova yer alıyor.

Harzemşahlar dizisinin çekimleri İstanbul Riva’da gerçekleşiyor. Harzemşahlar dizisi yönetmenliğini Hakan Şahin yaparken diziler 60’ar dakikalık 13 bölümden oluşacak. Harzemşahlar’ın yapımcısı olan Mehmet Bozdağ daha önce Diriliş Ertuğrul, Mehmetçik Kut’ul Amare, Yunus Emre, Kuruluş Osman gibi dizilerin yapımcılığını yapmıştı. Harzemşahlar dizisi çekimleri Türkiye ve Özbekistan’da yapılıyor.

Harzemşahlar Dizisi Oyuncu Kadrosu

Emre Kıvılcım

Emre Kıvılcım 1991 yılında Malatya’da doğdu. Artistanbul menajerlik şirketine bağlı olarak çalışmaktadır. Emre Kıvılcım’ın rol aldığı diziler; 2014 yılında Kanal 7 de yayınlanan Elif dizisinde rol aldı. 2018 yılında da Fox TV de yayınlanan Adı Zehra dizisinde rol aldı. Son olarak ise sinema filminde rol aldı. Emre Kıvılcım Kim Daha Mutlu sinema filminde oynadı. Emre Kıvılcım’ın instagram hesabı: https://www.instagram.com/emre.kvlcm/?hl=tr Emre Kıvılcım Türk- Özbek ortak yapımı olan Harzemşahlar dizisinde başrol oynayacak.

Oğuzhan Yarımay

Oğuzhan Yarımay 1992 yılında İstanbul’da doğdu. Oğuzhan Yarımay İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde eğitim aldı. Oğuzhan Yarımay ilk oyunculuk deneyimini 2016 yılında Savaşçı dizisinde yaşadı. Daha sonra Nyctophilia adlı kısa metraj yabancı filminde rol aldı. Oğuzhan Yarımay Diriliş Ertuğrul dizisinde Oğuz Alp karakterini canlandırdı. Oğuzhan Yarımay instagram hesabı: https://www.instagram.com/oguzyarimay/?hl=tr

Cemal Hünal

Cemal Hünal 1976 tarihinde İstanbul’da doğdu. Cemal Hünal İskoçya’ya Gordonstoun International Summer School’a gönderildi. Londra’da tasarım okumaya karar verdi sonrasında oyunculuk eğitimi için Los Angeles’a yerleşti. Ucla Extension’da, Santa Monica College’de ve London Film School’da tiyatro ve sinema eğitimi aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli kısa filmlerde rol aldı. Cemal Hünal rol aldığı Issız Adam ve Ulak filmlerinde başrol oynadı. Cemal Hünal’ın rol aldığı diziler filmler; 2007 Asi, Kış Masalı, Leyla İle Mecnun, Bir Zamanlar Osmanlı, Paramparça, Gölgedekiler, Her Sevda Bir Veda, Diriliş Ertuğrul ve son olarak Tozkoparan dizilerinde rol aldı.

Levent Özdilek

1955 yılında Adana’da doğan Levent Özdilek Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Tecrübeli oyuncu Levent Özdilek bu zamana kadar bir çok dizi filmde rol aldı. Bazı yer aldığı projeleri buraya yazıyoruz. Levent Özdilek ilk olarak 1989 yılında Kaldırım Serçesi dizisinde rol aldı. Haziran Gecesi, Üç Kadın, Sessiz Gemiler, Kavak Yelleri Aşk Yakar, Benim Hala Umudum Var, Hayat Yokuşu, Görünen Adam, Aslan Ailem dizi filmlerinde rol aldı.

Javohir Zokirov

Javohir Zokirov 1972 doğumlu. Javohir Zokirov Özbek sanatçısı, aktör ve müzisyendir. Hem oyunculuk hem de müzisyenlik yapan oyuncu Özbekistan’da çok başarılı ve tanınıyor. Türk- Özbek yapımı olan Harzemşahlar dizisinde rol alacak. Harzemşahlar dizisi sayesinde hem Türkiye hem de Özbekistanda ününe ün katacaktır.

Yulduz Rajabova

Yulduz Rajabova İnstagram hesabı: https://www.instagram.com/yulduz_radjabova_official/  Yulduz Rajabova Özbekistan’da oldukça başarılı bir oyuncu. Türkiye de çok tanınmayan oyuncu Harzemşahlar dizisindeki rolünden sonra eminiz ki ünlenecektir.  Harzemşahlar dizisi Yıldız kimdir

Shahzoda Matchanova

1987 doğumlu olan oyuncu Shahzoda Matchanova güzelliği ve başarısı ile instagramda 2 milyona yakın takipçiye sahiptir. Shahzoda Matchanova instagram hesabı:  https://www.instagram.com/shahzodamatchanova/?hl=tr. Harzemşahlar dizisinde rol alan Özbek oyuncular çok başarılı isimler. Türkiye de tanınmayan oyuncular bu dizi sayesinde ülkemizde de tanınacak.

Harzemşahlar dizisi Özbek kanalında yayınlanacak. Muhtemelen Trt1 de de yayınlanabilir. Trt1 de yayınlandığı takdirde Diriliş Ertuğrul dizisine rakip olabilir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Harzemşahlar dizisinin oyuncularını yukarıda paylaşmıştık. Harzemşahlar dizisi hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz.  Harzemşahlar dizisi oyuncuları isimleri bilgileri

YAZAR BİLGİSİ
1991 Kırıkkale doğumluyum. Kırıkkale Üniversitesi Sınıf Öğretmeni mezunuyum. www.dizioyuncu.com sitesinde yıllardır yazarlık yapıyorum. Güncel dizi film haberlerini dizioyuncu.com sitemizde ziyaretçilerimize sunuyorum.
YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. Anonim dedi ki:

  Cok guzel dizi yaa

 2. Anonim dedi ki:

  Bu dizi hangi tarihte yayınlanacak?

 3. Anonim dedi ki:

  Mendirmen Ertuğrula rakip olabilir demişsiniz.Ertuğrul bitti ve Diriliş Osman devam ediyor.Her iki dizide rakip olacağını duşunmuyorum ikiside sevilerek izlenecek ben boyle duşunuyorum.Türk ve Özbek tarihini dunya tanısın🇺🇿🇹🇷

 4. Durdona dedi ki:

  Beklemekten ağaç oldum hadi çabuk başlasın

 5. Sametyazıcı dedi ki:

  Başroller hep tanıdık isimler artık şu duvarınızı aşın yoksul insanları işsiz insanların elinden tutun hem hayır işlemiş olursunuz hemde filminiz dikkat çeker 😉

  1. Mert dedi ki:

   Bunu düşünürken ne yiyip ne içiyordun Allah aşkına eğitimi olmayan birisini neden alsınlar ki?

 6. Ebubekir Subaşı dedi ki:

  Bendeniz en fazla bu dizinin alt yapısının ne kadar sağlam ve Celaleddin hakkındaki bilgilerin ne kadar gerçeğe yakın olduğunu merak ediyorum. Ayrıca Türk dizilerinin ‘bilgi altyapısı bakımından’ zengin kaynak üzerine yürümediği kanaatindeyim.