Bir Doğu Masalı Oyuncuları Yapımcısı Yönetmeni Konusu Kanalı

7 Yorum 3.008 kez izlendi

Bir Doğu Masalı isimli yepyeni bir dizi TRT ekranlarında yeni sezonda yayınlanacak. Özellikle yeni yeni sezon öncesinde Hercai gibi bir dizinin çok yüksek reytinglere ulaşması Doğu dizilerine olan özlemi artırmış görünüyor. Bu nedenle Doğu kültürünü yansıtan diziler yapımcılar tarafından bir bir ön plana alınmaya başlandı bile. Bir Doğu Masalı dizisi isim değiştirdi ve Benim Adım Melek oldu.

Benim Adım Melek Dizi Oyuncuları Konusu Kanalı TIKLA 

Daha önce Elimi bırakma, Bir Yastıkta kocayalım, yeryüzü Melekleri, sağda inecek var ve Harem gibi birçok dizi projesine imza atmış olan ve birçok dizisi TRT ekranlarında yayınlanan Üs Yapım’ın yeni projesi olan Bir Doğu Masalı dizisi büyük bir aksilik olmazsa 2019/2020 yeni sezonda TRT ekranlarında yayınlanacak.

TRT 1 yeni sezon öncesinde perşembe günleri yayınlamış olduğu Tek Yürek dizisi salı günleri yayınladığı Halka dizisinin ve pazartesi günü ekrana gelen Vuslat dizisini gözden çıkarmış gibi gözüküyor. Kanalın sağlam projeleri ise çarşamba günleri yayınlanan Diriliş Ertuğrul, Cuma günü yayınlanan Payitaht Abdülhamid cumartesi günü yayınlanan Kalk gidelim ve pazar günü ekranlara gelen Elimi bırakma dizileri oldukça yüksek reyting oranları ile göz dolduruyor de gelecek sezonda yani 2019-2020 sezonunda da kaldığı yerden devam edecek gözüküyor.

Bir Doğu Masalı dizisi Trt1 ekranlarında yayınlanacakTRT en az 3 yeni diziyi 2019-2020 sezonunda yayınlamayı planlıyor. İşte bu dizilerden birisi olan Bir Doğu Masalı dizisi hem oyuncu kadrosuyla hem de konusu ile oldukça dikkat çekici gözüküyor. Üs yapım tarafından TRT ekranları için çekilecek olan Bir Doğu Masalı dizisinin yönetmenliğini ise Cem Akyoldaş‘ın yapması bekleniyor. Cem Akyoldaş daha önce birçok diziyi yönetmiş ve oldukça başarılı bir yönetmen olarak göz dolduruyor.

Bir Doğu Masalı dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

Bir Doğu Masalı dizisinin oyuncuları henüz kesinlik kazanmadığı için burada sizlere detaylarını veremiyoruz. Ancak önümüzdeki günlerde Bir Doğu Masalı kod adıyla yayınlanması beklenen ve cast çalışmalarına başlanan yeni dizinin yaz aylarında şekilleneceği ve oyuncu kadrosunun belirleneceği dile getiriliyor. Dizinin adı şimdilik Bir Doğu Masalı dizisi olsa da ilerleyen aylarda dizinin adının değişebileceği ve senaryoya uygun farklı bir isim olacağı düşünülüyor. Doğu illerimizde başlayıp İstanbul’da devam eden hikayelerine inat doğuda başlayıp yine doğuda devam eden bir aşk öyküsünü senaryo edinecek olan Bir Doğu Masalı dizisinin oyuncuları belli oldukça kadrosu şekillendikçe burada sizlere yazmaya çalışacağım.

Bir Doğu Masalı dizisi oyuncuları kimlerBir Doğu Masalı dizisi nerede çekiliyor hangi il ilçede çekim seti kuruldu?

Bir Doğu Masalı dizisi Kars’ta çekilecek. Kars’ta çekilecek Bir Doğu Masalı dizisi çekim mekanları detayları konumuza eklenecektir. Bir Doğu Masalı dizisinin çekimleri henüz başlamadı ancak Urfa veya Mardin gibi illerimizin birisinde çekilmesi planlanan Bir Doğu Masalı dizisinin Doğu kültürünü en çok yansıtan Mardin ilinde çekileceği iddia edildi. ATV ekranlarında yayınlanan, almış olduğu yüksek reyting oranlarından ve başarısından sonra doğu dizilerine ve kültürüne olan ilgi alaka oldukça artmış görülüyor. İşte bu ilgi ve alakayı TRT dizilerinde de göstermek isteyen Üs yapım öncülüğünde çekilecek olan Bir Doğu Masalı konusu elbette zor bir aşk olacak. Hercai dizisinde izlediğimiz gibi imkansıza yakın bir aşkın gerçekleşmesi için uğraşan ama bir türlü elde edilemeyen bir aşkın öyküsünü bizlere aktaracak olan Bir Doğu Masalı dizisi de masalsı destansı bir aşk öyküsünü konu ediniyor.

TRT son yıllarda oldukça etkili diziler yayınlamaya başladı. Diriliş Ertuğrul ile çok yüksek reyting oranlarına ulaşan TRT 1 ekranları elimi bırakma Payitaht Abdülhamid gibi dizilerle bu başarısını tescilledi ve perçinledi. Şimdi Bir Doğu Masalı gibi bir diziyle yine ekranların tozunu almak istiyor adeta. Özellikle hercai dizisinin göstermiş olduğu yüksek başarıdan dolayı bu dizinin de reytinglerini katlayacak çok daha kapsamlı ve görsel olarak insanları doyuran bir diziyi hedefleyen TRT1 Bir Doğu Masalı dizisi ile bakalım bunu başarabilecek mi izleyip göreceğiz zamanla.

Bir Doğu Masalı dizisinin oyuncuları kimler olacak kadroda hangi isimler var?

Üs yapım tarafından tasarlanan Bir Doğu Masalı dizisinde henüz oyuncular için gerçekleşmiş bir senaryo bulunmasa da hangi oyunculara yönelik olabileceği az çok tahmin ediliyor. Öncelikle aşk ön planda olacağı için izleyicilere aşk duygusunu hissettirecek aşkı ve sevgiyi ön planda tutabilecek bir başrol oyuncusunun arandığı kesin. Bunun dışında bir doğu hikayesi dizisinde yer alacak oyuncular önemle seçilecek. Hatta Mardin ve Urfa gibi illerimizde oturan yaşayan ve oyunculuğa meraklı olan doğal insanların diziye dahil edilmesi düşünülüyor.

Bir Doğu Masalı dizisinde nasıl oyuncu olunur, Urfa ve Mardin’de dizide oynayacak oyuncu var mı?

Doğu ve Güneydoğu illerimizde yaşayan ve oyunculuğa meraklı olan yapısı uygun olan ve oyunculuk kabiliyeti becerisi olan merakı yüksek olan herkes Bir Doğu Masalı dizisinde oyuncu olmak için başvurabilir. Mardin ya da Urfa illerimizde oturup kendisini dizi oyuncusu olarak görebilen kendisinde bu yeteneğin olduğunu düşünen herkes Üs yapıma başvuru yaparak oyunculuk yapmak istediğini, yardımcı rollerde veya figüran olarak Bir Doğu Masalı dizisinde rol alabileceğinizi söyleyin ve deneme çekimleri için randevu istemeniz yeterli olacaktır. Dizilerde görev almak isteyen ve rolümün hakkını veririm diyenler lütfen başvuru yapmaktan çekinmeyin. Belki içinizdeki oyunculuk cevherini böylelikle ortaya çıkarabilirsiniz. Bir Doğu Masalı dizisinde oyuncu olmak istiyorsanız lütfen aşağıya yazınız, belki diğer merak edenlere yol gösterebilirsiniz.

Bir Doğu Masalı dizisinin şarkıları müzikleri jenerik Fonları

Dizi Doğu kültürüne ait bir dizi olunca şarkıları müzikleri de oldukça ilgi çekici oluyor. özellikle doğu kültürünün mistik ortamını yansıtan, duygusal fon şarkıları oldukça ilgi alaka görüyor. Her ne kadar Bir Doğu Masalı dizisinin şarkılarını müziklerini yapan sanatçı belli olmasa da dizinin tanıtım fragmanı ile birlikte Bir Doğu Masalı dizisinin müziği Bir Doğu Masalı dizisinin şarkısı sizler tarafından büyük bir talep görecektir. Bu nedenle dizi ile ilgili tüm şarkıları müzikleri sizlere buradan sunmaya çalışacağız.

Bir Doğu Masalı dizisi oyuncu kadrosuBir Doğu Masalı dizisi çekim yerleri, Doğu Masalı dizisi nerede çekiliyor?

Dizinin Antep’te yada Urfa gibi illerimizde çekilmesi planlanırken daha güçlü ve bölge turizmine daha fazla katkıda bulunması amacıyla Mardin Valiliği devreye girdi ve bu dizinin Mardin’de çekilmesi ve Mardin’deki tarihi turistik yerlerin ön plana çıkarılarak bölge turizmine katkıda bulunması hedeflendi. Önümüzdeki aylarda çekimlerine başlanacak olan Bir Doğu Masalı dizisinin sadece Mardin’de mi yoksa Urfa dışında başka yerlerde çekilip çekilmeyeceği de oldukça merak edilirken Batman Hasankeyf civarında bazı çekimlerinde olabileceği belirtiliyor. Bu konuda zamanla detaylar netleştikçe sizlere yazmaya çalışacağız.

Bir Doğu Masalı dizisinin yapımcısı yönetmeni ve senaristi kimdir?

Üs yapımdan yeni dizi Bir Doğu MasalıBir Doğu Masalı dizisinin yapımcısının Üs Yapım olduğunu söylemiştik. Bir Doğu Masalı dizisi Cem Akyoldaş tarafından yönetilecek Mardin ya da Urfa’da dizi çekimleri devam edecek. Bir Doğu Masalı dizisinin senaristi henüz belli olmadığı için buraya yazamıyorum ancak hem senarist hem de oyuncu kadrosu kesinleştikten sonra Bir Doğu Masalı dizisi ile ilgili yazacak çok şeyimiz olacak. Lütfen bizi takip etmeye devam edin.

Bir Doğu Masalı dizisi yeni sezonda Trt1 ekranlarını süsleyecek. 2019-2020 yeni sezonda yayınlanması beklenen ve güzel bir aşk öyküsünü konu edinecek olan Bir Doğu Masalı dizisi izleyenleri adeta kendine hayran bırakacak. Sizlerde bu güzel diziye ve sıra dışı bir aşka şahitlik etmek için Trt1’den ayrılmayın. Bir Doğu Masalı dizisi Trt1 de ekrana gelecek..

Yorum yaz

7 Yorum

 1. Avatar Halil ibrahim YAŞAR

  Merhabalar Urfa’da yaşıyorum deneyimlerim var dharma cast ajansının oyuncusuyum
  Deneyimlerim
  Kavak Yelleri
  Karagül
  Can û Ceger

  • Avatar abdulbaki ısık

   merhaba hocam bende bu gun dharma cast’a uyelik sözleşmesi yaptım merak ediyorum da iş geldimi size cok kirli bilgi dolaşıyor nette acıklarsanız sevinirim

 2. Avatar Rızan güçlü

  Merhabalar diyarbakırlıyım ve istanbulda tiyatro ve oyunculuk eğitimleri aldım kendime güveniyorum ve dizide oynamak için bir şans istiyorum

  • Rızan Güçlü umarız Doğu Masalı dizisinin oyuncu kadrosunda seni görürüz. Üs Yapım ile oyunculuk konusunda görüşmen gerekiyor.

Etiketler