Ben Bu Cihana Sığmazam Deli Zeliha Kimdir? Firuze’nin Halası (Sevil Akı)

30.10.2022
24

Ben Bu Cihana Sığmazam Deli Zeliha’yı yakından tanıtacağız. Yapımcılığını Güzel Adamlar Medya’nın üstlendiği Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin sevenleri Deli Zeliha karakterini de merak etti. Bizlerde bu nedenle araştırdık. Başrollerini Oktay Kaynarca, Ebru Özkan ve Pelin Akil’in paylaştığı Ben Bu Cihana Sığmazam Deli Zeliha’yı Sevil Akı canlandıracaktır. Deli Zeliha karakteri kimdir? Ben Bu Cihana Sığmazam Deli Zeliha karakterini canlandıran oyuncumuz Sevil Akı’yı yakından tanıtacağız.

Ben Bu Cihana Sığmazam Deli Zeliha Karakteri Kimdir?

Deli Zeliha, ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisine yeni katılmıştır. Deli Zeliha karakteri dizinin başrolünde yer alan oyuncumuz Pelin Akil’in hayat verdiği Firuze’nin halasıdır. Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin ana karakterlerinden biri olan Deli Zeliha karakterini ise oyuncumuz Sevil Akı canlandıracaktır.Ben Bu Cihana Sığmazam Deli Zeliha

Ben Bu Cihana Sığmazam Deli Zeliha Kimdir?

Firuze’nin halası Deli Zeliha karakterine oyuncumuz Sevil Akı hayat verecektir. Aldığı reytinglerle yayınlandığı günün en çok izlenen dizisi olan Ben Bu Cihana Sığmazam’ın sevenleri Deli Zeliha karakterinin yanı sıra bu karakteri canlandıran oyuncumuz Sevil Akı’yı da merak etti. Bizlerde bu nedenle oyuncumuz Sevil Akı’yı araştırdık. Bu haberimizde de sizler için Sevil Akı’yı yakından tanıtacağız.

Sevil Akı Kimdir?

50 yaşındaki oyuncumuz Sevil Akı, 9 Eylül 1971 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Trakya Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Tiyatro eğitimi almıştır. Selvi Akı, özel ve devlet olmak üzere birçok tiyatro kurumunda da çalışmıştır. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan oyuncumuz daha önce Tatlı Hayat, Gurbetçiler, Hacı, Aman Reis Duymasın, Nadide Hayat gibi başarılı projelerde de yer almıştır. Sevil Akı özellikle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle tanınmıştır.

Sevil Akı Yer Aldığı Diziler

Hacı
Utanmaz Adam 1998
Tatlı Hayat-2001
Gurbetçiler 2000
Benim Annem Bir Melek 2018-2010
Keşanlı Ali Destanı-2012
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 2015-2021
Destan – 2022
Ben Bu Cihana Sığmazam – 2022

Sevil Akı Resmi İnstagram Hesabı

Resmi İnstagram hesabından özel hayatı ve yer aldığı projeler hakkında sık sık paylaşım da bulunan oyuncumuz Sevil Akı’nın instagram da 524 gönderisi ve yaklaşık 86 bin takipçisi vardır. Sosyal medyayı aktif kullanan oyuncumuz Sevil Akı’nın resmi İnstagram hesabı: @sevilaki

Sevil Akı Evli Mi, Sevgilisi Var Mı?

Sevil Akı’nın sevenleri onun hayatında birinin olup olmadığını da merak etti. Bizlerde bu nedenle araştırdık. Ancak oyuncumuz özel hayatı ile gündeme gelmekten hoşlanmamaktadır. Sevil Akı’nın 15 yıllık bir evliliği vardır. Fakat oyuncumuz Sevil Akıl ve eşi Murat bu evliliklerini gözlerden uzak yaşamaktadır. Mutlu bir evliliklerinin olduğunu bildiğimiz çiftin Can isminde bir de oğulları vardır.

Ben Bu Cihana Sığmazam Deli Zeliha’yı ve bu karakteri canlandıran oyuncumuz Sevil Akı’yı yakından tanıttık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
4 Ocak 2002 tarihinde Kırıkkale’de doğdum. Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek lisesinden 2020 yılında sağlık bakım teknisyeni olarak mezun oldum. Şu an Kırıkkale Üniversitesi sağlık yönetimi bölümünde okuyorum. Dizioyuncu.Com da güncel haberleri tüm dünya ile paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..