Başkan Filmi Oyuncuları, Konusu Ve Çekim Yerleri

02.07.2023
2.140

Başkan filmi oyuncuları, konusu ve çekim yerlerini sizlerle paylaşacağız. Yönetmen koltuğunda Ulaş Bahadır’ın oturduğu Başkan filmin senaryosunu da yine Ulaş Bahadır yazacaktır. Çekimler önümüzdeki günlerde başlayacak olan Başkan filminin oyuncu kadrosu, konusu ve nerede çekildi de merak edilmiştir. Bizler de merak eden izleyicilerimiz için araştırdık. Bu konumuzda Başkan filminin oyuncularını, konusunu ve çekim yerlerini sizlerle paylaşacağız.

Başkan Filmi Oyuncuları

Necip Memili – Zeynel Korkmaz
Diren Polatoğulları – Fikri
Büşra Pekin – Sakine
Füsun Demirel – Sultan
Nursel Köse – Hacer
Bülent Çolak – Sefer
Hülya Duyar – Pakize
Cezmi Baskın – Deli İbo
Gürberk Polat – Kenan
Sinan Demirer – FikoBaşkan Filmi Oyuncuları

Necip Memili – Zeynel Korkmaz

Başkan filminin başrol oyuncusu Necip Memili 27 Mayıs 1980 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 2005 yılında Beşinci Boyut dizisiyle geçmiştir. Daha önce Selana, Yaprak Dökümü, Arka Sokaklar, Dolunay, Yalan Dünya, Ulan İstanbul, Çukur, Kanunsuz Topraklar, Darmaduman gibi projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son 2023’te Yüz Yıllık Mucize dizisiyle geçmiştir.

Diren Polatoğulları – Fikri

Başkan filminin başrolünde yer alan Diren Polatoğulları, 12 Şubat 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk sanatında eğitim almıştır. Daha önce Kurtlar Vadisi Pusu, Saklı Hayatlar, Aşk ve Devrim, Bir Ses Böler Geceyi, Kurtuluş Son Durak, Üsküdar’a Giderken, Karadayı, Son, Eski Hikaye, Kaçak, Üç Kuruş Şevkat Yerimdar, Kırık Kalpler Bankası, Küçük Esnaf gibi birçok farklı projede yer almıştır. Oyuncumuz özellikle Yalı Çapkını dizisindeki performansıyla tanınmıştır.

Büşra Pekin – Sakine

Büşra Pekin, 30 Haziran 1982’de Suudi Arabistan’da dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Tiyatro Bölümünden mezun olan Büşra Pekin, 2002 yılında En Son Babalar Duyar dizisiyle kamera önü oyunculuğa ilk adımını atmıştır. Özellikle Çok Güzel Haraketler Bunlar’da ki performansıyla tanınmıştır. Oyuncumuz daha önce Kardeş Payı, Hadi İnşallah, Kutsal Damacana, Neşeli Hayat, Tatlım Tatlım, Bayi Toplantısı, Dilberay, İşler Güçler, Yılbaşı Gecesi gibi yapımlarda da rol almıştır.

Füsun Demirel – Sultan

Füsun Demirel, 20 Ağustos 1958 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Perugia Yabancılar Üniversitesi ve Roma Dramatik Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 1980’de Almanya Berlin Kollektiv Theater’da Zengin Mutfağı oyunuyla sanat hayatına adım atan oyuncumuz özellikle Züğürt Ağa, Uçurtmayı Vurmasınlar, Büyük Adam Küçük Aşk, Sıdıka ve Şaşıfelek Çıkmazı gibi projeler sayesinde tanınmıştır. Füsun Demirel, en son Çöp Adam dizisinde rol almıştır.

Nursel Köse – Hacer

29 Mart 1961 yılında Malatya’da dünyaya gelen Nursel Köse, 17 yaşındayken Köln Üniversitesi Mimarlık öğrenimi için Almanya’ya gitmiştir. Üniversite yıllarında oyunculuk, komedyenlik, yazarlık ve şairlik yapmıştır. Kamera karşısına ilk defa 1988 yılında vizyona giren Yasemin filmiyle geçen oyuncumuz daha önce Güvercin, Avlu, Kavak Yelleri, Menajerimi Ara, Paramparça, Üç Kuruş, Al Yazmalım, Kış Masalı gibi başarılı projelerde de yer almıştır. Başarılı oyuncumuz en son Aldatmak dizisinde rol almıştır.

Bülent Çolak – Sefer

Bülent Çolak, 20 Eylül 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Anadolu Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Bülent Çolak, kamera karşısına ilk defa 1998 yılında Hoşçakal Yarın isimli projeyle geçmiştir. Semaver Kumpanyada tiyatro çalışmalarını sürdüren oyuncumuz özellikle Geniş Aile dizisinde hayat verdiği Ulvi karakteriyle tanınmıştır. Oyuncumuz daha önce Sucu Kamil, Fırtına, Mitat, Hatırla Sevgili, Aile İşi, Çakallarla Dans, Ada Masalı, Mitat, Tutunamayanlar gibi projelerde yer almıştır.

Hülya Duyar – Pakize

26 Haziran 1970 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Hülya Duyar, 1989 yılında eğitimini tamamlayarak kuaför ve makyaj sanatçısı olarak tiyatroya adım atmıştır. Kamera karşısına ilk defa 2002 yılında Günlük dizisi ile geçen oyuncumuz daha önce Gönülçelen, Zenne, Karagül, Deliha, Nefes Nefese, Sevgili Geçmiş, Azizler, Kulüp, Eltilerin Savaşı, Doğduğun Ev Kaderindir, Fazilet Hanım ve Kızları ismli projelerde de yer almıştır. Başarılı oyuncumuz şimdilerde Yalı Çapkını’nda rol almaktadır.

Cezmi Baskın – Deli İbo

Cezmi Baskın, 11 Mart 1949 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tiyatroya Bakırköy Halkevi’nde amatör olarak başlamıştır. Daha sonra ise LCC Language and Culture Center’da tiyatro eğitimi almıştır. Bugüne kadar sayısız tiyatro oyununda rol alan ve yönetmenlik yapan Cezmi Baskın, özellikle Akasya Durağı dizisindeki performansıyla tanınmıştır. En son 2023 yılında Yargı dizisinde rol almıştır. Usta oyuncumuz daha önce Bizim Okul, İkinci Bahar, Gora, Organize İşler, Neşeli Hayat, Kuzey Yıldızı İlk Aşk gibi projelerde de yer almıştır.

Gürberk Polat – Kenan

Sektörün yeni yüzlerinden olan oyuncumuz Gürberk Polat, 1997 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. 2018 yılında katıldığı Geleceğin Starı yarışmasında erkekler takımında birinci olmuştur. Gürberk Polat, oyunculuğa 2019 yılında Benim Tatlı Yalanım dizisiyle adım atmıştır. Daha önce Mahkum, Modern Kadın, Kimya, Kahraman Babam, Kırk Yalan, I am the Sea /  Ben bir  Denizim, Babil gibi projelerde rol olan oyuncumuz şimdilerde ise Maviye Sürgün dizisinde Murat karakterini canlandırmaktadır.

Sinan Demirer – Fiko

Sinan Demirer 27 Mart 1972 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 2007 yılında Ters Köşe isimli proje ile geçmiştir. Devlet ve özel olmak üzere bir çok tiyatro kurumunda çalışan Sinan Demirer aynı zamanda tiyatro yönetmenliği de yapmaktadır. Daha önce Doğduğun Ev Kaderindir, Kurak Günler Kayıp Şehir, Eşki Hikaye, Edho, Kasaba Doktoru gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Başkan Filminin Konusu

Necip Memili’nin canlandırdığı Zeynel karakteri ile Diren Polatoğulları’nın hayatı vereceği Fikri karakteri düşmandır. Sakine (Büşra Pekin) ise Fikri’nin karısıdır. Gişede büyük ilgi görmesi beklenilen Başkan filminde belediye başkanlığı seçimi yapılan kasabada ki renkli olaylar anlatılacaktır.

Başkan Filmi Çekim Yerleri

Başkan filminin çekim yerleri de merak edilmiştir. Ulaş Bahadır’ın hem yönettiği hemde senaryosunu yazdığı Başkan filminin çekimleri önümüzdeki günlerde Tunceli’de başlayacaktır. Yani Başkan filmi Tunceli ilimizde çekilecektir.

Başkan filmi oyuncuları, konusu ve çekim yerlerini sizlerle paylaştık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..