Babil Dizisi Oyuncuları Kanalı Fragmanı Yapımcısı Yönetmeni

30.04.2019
1.257

Türkiye’nin en iyi yapım şirketlerinden birisi olan Ay yapım 2020 yeni sezonunda yayınlanması planlanan yeni dizisini duyurdu. Babil dizisi tanıtım fragmanı yayınlandı. Tanıtım fragmanı yayınlanır yayınlanmaz da seyircinin merak konusu oldu. Babil dizisi bilgileri oyuncularını sizlerle konumuzun devamında paylaşıyoruz. Babil dizisi bilgileri; Ay Yapım imzasıyla yayınlanacak olan Babil dizisinde yepyeni bir aşk hikayesi anlatılacak.

Güncelleme: Babil Dizisi Oyuncuları şimdi her biri farklı dizide rol almaya başladı. Kimisi oyunculuğu bıraktı kimi hayat mücadelesine katıldı. Babil Dizisi Oyuncularının yeni dizilerini merak ediyorsanız lütfen tıklayın >> 2022 yeni sezon dizileri   Güncelleme 25 Nisan 2021

Babil dizisi oyuncu kadrosu afişi yeniBabil dizisinin Star TV de yayınlanması bekleniyordu ve beklenen oldu. Star TV ile anlaşma sağlandı ve Babil dizisi Star TV ekranlarında yayınlanacak. Senaryosunu Nükhet Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı Babil dizisi Uluç Bayraktar tarafından yönetiliyor. Babil dizisi yönetmen koltuğunda da Uluç Bayraktar oturuyor. Babil isimli Dizinin fragmanı sayfanın alt kısmında..

Babil Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Babil dizisi Bein Medya tarafından yayınlanacak. Ay yapım imzalı Babil dizisi ilk tanıtım fragmanı çıktı. Başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay ve Nur Fettahoğlu paylaştığı Babil dizisi konusu da ok dikkat çekici.  Sürükleyici bir drama tarih dizisi Türkiye’nin en önemli kadrosuyla çekiliyor.

Babil dizisi oyuncu kadrosunda kimler varBabil Dizisi Konusu; Efsaneye göre Babil Kulesi dik başlılığı temsil etmektedir. İnsanoğlu güçlerini tamamen birleştirmek ve Tanrı’ya ulaşmaya çalışmışlardır ancak bu imkansızdır elbette. Zamanla herkesin dilleri ayrılmış ve insanlar birbirleri ile anlaşamaz duruma gelmiştir. Kule ardından yıktırılmış ve bir daha da inşa edilmemiştir.  Babil dizisinde de düzene karşı çıkmakta olan akademisyen İrfan’ın hikayesi ekranlara taşınacak.

Babil Dizisi Oyuncuları Kimler?

Halit Ergenç

1970 tarihinde İstanbul’da doğan Halit Ergenç 1996 yılından bu yana sanatla içiçedir ve  Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Halit Ergenç bu zamana kadar rol aldığı dizilerin hepsi ile adını duyurmuştur. Başarılı oyuncuların rol aldığı yapımlar; 1994 Gülşen Abi, Kara Melek, Köşe Kapmaca, Kumsaldaki İzler, Binbir Gece, Muhteşem Yüzyıl, Vatanım Sensin dizilerinde rol aldı. Onu meşhur eden dizileri Aliye ve Binbir Gece olmuştu. Oyuncu Bergüzar Korel ile evlidir ve mutlu bir evlilikleri var. 

Ozan Güven

1975 Almanya doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü’nden mezun oldu. İzmir Belediye Konservatuarı’nda oyunculuk dersleri aldı ve ardından Şahika Tekand Tiyatrosu’nda çalıştı. Ozan Güven’in rol aldığı dizi filmler; İkinci Bahar, Koçum Benim, Çiçeği Büyütmek, Aslı ile Kerem, Bir İstanbul Masalı, Canım Ailem ve Muhteşem Yüzyıl gibi televizyon dizilerinde rol almıştır. GORA, AROG, Yahşi Batı ve Pek Yakında sinema filmlerinde yakın arkadaşı Cem Yılmaz ile birlikte rol almıştır.

Aslı Enver

1984 tarihinde Londra’da  doğmuştur. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. İlk kez 2003 yılında Hayat Bilgisi dizisinde rol aldı. Sonrasında Kavak Yelleri dizisi ile tanındı ve meşhur oldu. Suskunlar, 41, Kayıp, Bana Artık Hicran De,Kış Güneşi ve İstanbullu Gelin dizilerinde rol aldı. Bir çok reklam filminde de rol almıştır. Aslı Enver güzelliği ve oyunculuktaki başarısı ile herkesin takdirini kazanıyor.

Birce Akalay

Birce Akalay 1984 İstanbul doğumlu. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde tamamladı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nü kazandı ancak yarım bırakarak Haliç Üniversitesi Konservatuvar’ı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında Türkiye Güzellik Yarışmasında üçüncü oldu. Birce Akalay’ın rol aldığı diziler filmler; ilk kez 2007 yılında Senin Uğruna dizisinde rol aldı. Sonrasında Asi, Kader,Kış Masalı, Alayına İsyan, Yer Gök Aşk, Küçük Ağa, Hayat Bazen Tatlıdır ve Siyah Beyaz Aşk dizilerinde rol aldı.

Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu 1980 yılında Almanyada doğdu. Nur Fettahoğlu Haliç Üniversitesi’nde Moda Tasarımı eğitimi aldı. Kamera karşısına borsa spikeri olarak çıktı. İlk kez 2007 yılında Beden Baba Olmaz dizisinde rol aldı. Sonrasında Aşkı Memnu, Kurtlar Vadisi, Hayat Yolunda, Filinta, Fi,Bozkır, Deliler ve Kardeş Çocukları dizisinde rol aldı. Babil dizisinin Star TV de yayınlanması kesinleşti. Babil dizisinin oyuncuları ise henüz netleşmedi. Mayıs ve Haziran ayı boyunca cast çalışmalarının tamamlanacağı ve yeni sezonda ekrana gelmesinin muhtemel olduğu belirtildi. Şu sıralar Star TV’de ekranlara gelen bir çok dizi var ama bir çoğu sezon bitişi ile final yapacak. Çarşamba akşamları yayınlanan Kuzgun dizisi ile yine Ay Yapımın hazırladığı Show TV’de yayınlanan Çukur ile Çarpışma dizilerinin de yapımcılığını üstlenen Ay yapım bakalım yeni dizisi Babil ile beklenen reytinglere ulaşacak mı?

Babil Kulesi dizisi oyuncuları kimler

Babil dizisinin yapımcısı Senaristi Kim?

Babil dizisinin Ay yapım tarafından izleyiciye sunulacağını yukarıda yazmıştık. Babil dizisi senaryosunu ise Nüket Bıçakçı‘nın kaleme alacağını hemen yazalım. Sıra dışı bir adı olan dizinin oyuncu kadrosunda da çok önemi isimlerin olduğu söylense de anlaşmalar bitmeden bizlere duyurulmayacağını tahmin ediyoruz. Ay yapımın hazırladığı yeni dizi projesi Babil senaristliğini Nüket Bıçakçı yapıyor. Dizinin yönetmeni ise henüz belli değil.

Babil dizisinin konusu ne Hikaye bir kitaptan romandan mı uyarlandı?

Babil Dizisinin konusu şöyle: İrfan (Ergenç), prestijli bir üniversitede Ekonomi alanında ders veren idealist bir profesördür. Günün birinde işinden olur ve dahası oğlu pahalı bir tedavi gerektiren ölümcül bir hastalığa yakalanır. Akademide kara listeye alınan, vasıf gerektirmeyen işler dahi bulamayan İrfan çaresiz durumda kalır.

İrfan ve arkadaşı Egemen (Güven), para toplamak için emlak sektöründe bir sahtekarlığa girişirler. Kısa sürede başarılı olurlar ama kazık attıkları mafya nedeniyle her şeyi kaybederler. Öncekinden daha kötü bir duruma düşen iki arkadaş Türkiye’nin bu sefer en büyük saadet zincirini organize ederler. Yüz yılın sahtekarlığı İrfan, eşi (Fettahoğlu), yakın arkadaşı ve eski nişanlısı arasında uzun süredir gömülü sırların ortaya çıkmasına sebep olur.

Babil tarihte Babiller tarafından inşa edilmiş ilk amacı tanrıya yakın olacağı düşüncesi ile başlanan inşaat daha sonraki dönemlerde güvenlik amacıyla sürdürülmüştür. Efsaneye göre Babil’de bir genç zengin bir soylunun kızın aşık olur. Ancak aralarındaki derin mesafe bu aşka engel olur. Aşıkların birbirine kavuşmak için çektikleri çileden esinlenerek uyarlanan Babil dizisi zor bir aşka kavuşmak için ölümüne mücadele eden iki aşığın yaşadıklarını efsanevi bir dille aktaracak bizlere.

Babil dizisi Nerede Çekilecek? Babil Nerede?

Babil bugünkü Irak sınırlarında Dicle ile Fıratın suladığı verimli alanlarda bulunuyor. Ancak eski Babil’i bulmak mümkün değil. Tarih booyuncu büyük savaşlara ve istilalara sahne olan Ortadoğu’da nadide bir yer olan Babilin Asma Bahçeleri de yakın bir alanda bulunsa da eski görünümlerinden eser kalmadığı için hem Babil hemde Babilin Asma Bahçeleri artık bir hayalden ibaret ve efsanelerde geçmekte.. Babil dizisi orjinal merkezinde çekilmeyecek kadar zorlu ve halen çatışmaların yaşandığı bir alan.

Ancak Babil dizisi için özel bir alan hazırlanacağı ve gerçek bir aşk hikayesinin yapılacak olan bu sette  izleyiciye aktarılacağı sosyal medyada konuşuluyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz sezon Bir Zamanlar Çukurova dizisi özel bir set kurmuş ve Adananın eski halini çok başarılı bir şekilde diziye dönüştürmüş ve neredeyse reyting rekorları kırılmıştı. Ay yapımın yeni dizisi Babil dizisinde benzer bir set hazırlayarak gerçek bir aşk öyküsünü tarihi mekanlar kullanarak izleyiciye aktaracak. Babil dizisinin Hatay ve Şanlıurfa gibi mekanlarda çekilmesi planlanıyor.

Babil dizisi 2019-2020 yeni sezonunda Star tv de yayınlanması bekleniyor. Yeni dizi Babil oyuncuları belli oldukça sizlere buradan yazacağız. Sizlerde merak ettiklerinizi aşağı yazabilirsiniz.

Yorumlar: Ay Yapım’ın dizileri gerçekten de çok güzel ve kaliteli oluyor.. Ay yapım her daim insanları heyecanlandıran diziler ortaya çıkarıyor. Babil dizisi de umarız bu güzel aşk dizilerinden birisi olur. Öncelikle dizinin adı çok enteresan. Umarız babil kulesinden esinlenip fakir bir kızın zenginlik basamaklarını çıkıp kulenin en tepesinde zengin olduğunun hikayelerini anlatmıyordur. Yok yok Ay Yapım’ım yapmaz öyle şeyler 🙂

Babil dizisi Tanıtım Fragmanı

Babil Dizisi 2022-2023 yeniden yayınlanacak mı?

Babil Dizisi Oyuncuları farklı kanallarda dizilerde oynasa da 2022-2023 yıllarında yeniden babil dizisinin yayınlanıp yayınlanmayacağı merak ediliyor. Yeni gelişmeler olursa ve 2022-2023 sezonunda Babil dizisi tekrar ekrana gelirse gelişmeleri yazacağız sizlere.

YORUMLAR - GÖRÜŞLER

 1. Bahar küçükmem dedi ki:

  Birce akalay bu dizinin hakkını verir bence siyah beyaz aşka verdiği gibi

 2. Bahire dedi ki:

  Bircem için izlerim

 3. Bahire solmaz dedi ki:

  Birce akalay için izlerim bircenin dizilerine bayılırım

 4. Bahar küçükmen dedi ki:

  Birce Akalay için izlerim digerleri umrumda degil

 5. Mine dedi ki:

  Aslı Enver için izlicem inşallah en kısa zaman iyi şehirler hayırlısı diyelim birde ozan güven de varsa muhteşem ikili

 6. Anadolu kadını dedi ki:

  Halit Ergenç varsa izlenir zaten

 7. Naciye eris dedi ki:

  Yaprak dokumu gibi zevkle izleriz insallah yegenimde bu dizide rol alıyor çekimler başladı

 8. Anonim dedi ki:

  Çağatay Ulusoy olmalı