Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu Dizi Oyuncuları Kadrosu

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizi oyuncuları, kadrosu, konusu ve ne zaman yayınlayacağını açıklayacağız. Yönetmen koltuğuna Kamil Aydın’ın oturduğu Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizisinin senaryosunu İsa Yıldız kaleme almaktadır. Bizler bu haberimizde yapımcılığını Bozdağ Film’in üstlendiği Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizisinin oyuncu kadrosunu, konusunu ve yayın tarihini açıklayacağız.

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu Dizi Oyuncuları

Rüzgar Aksoy
Cem Kurtoğlu
Duygu Gürcan
Hakan Örge
Tuğba Melis Türk

Rüzgar Aksoy

Aziz Mahmud Hüdayi Aşkın Yolculuğu Dizi OyuncularıAziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizisinin başrolünde yer alan Rüzgar Aksoy, 5 Ocak 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Rüzgar Aksoy, Haliç Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olmuştur. 2010 yılında Adanalı dizisiyle sektöre adım atan oyuncumuz özellikle Kara Sevda dizisiyle tanınır hale gelmiştir. Rabia Sultan Düzenli menajerlik şirketine bağlı olan oyuncumuz en son Kirli Sepeti dizisinde rol almıştır.

Cem Kurtoğlu

31 Temmuz 1959 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Cem Kurtoğlu, Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümü mezunudur. Kamera karşısına ilk defa 1982 yılında Preveze Öncesi diziyle geçmiştir. Dizideki performansıyla büyük beğeni toplayan ve ertesi yıl Küçük Ağa dizisinde yer alan Cem Kurtoğlu aynı zamanda da seslendirme sanatçısıdır. Sunuculuk performanslarıyla da izleyici karşısına çıkan oyuncumuz en son Al Sancak dizisinde yer almıştır.

Duygu Gürcan

24 Eylül 1989 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Duygu Gürcan, Süleyman Demirel Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. İlk kez 2016 yılında Sevda Kuşun Kanadında dizisi ile kamera karşısına geçmiştir. Oyuncumuz ertesi yıl ise Payitaht Abdülhamit dizisinde rol almıştır. Özellikle Payitaht Abdülhamit dizisiyle tanınan başarılı oyuncumuz kamera karşısına en son 2023 yılında Barbaros Hayreddin Sultan Fermanı dizisiyle geçmiştir.

Hakan Örge

18 Ekim 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Hakan Örge, İstanbul Büyükşehir belediyesi, Şehir tiyatroları oyuncularındandır. Aktif olarak tiyatro oyunlarında sahne alan oyuncumuz kamera karşısına ilk defa 2015 yılında Milat dizisiyle geçmiştir. Oyuncumuz özellikle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde canlandırdığı Seçkin karakteriyle tanınmıştır. Oyuncumuz daha önce Uyanış Büyük Selçuklu, Mehmetçik Kutul Amare, Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı gibi yapımlarda da yer almıştır.

Tuğba Melis Türk

Tuğba Melis Türk, 7 Eylül 1990 yılında Bulgaristan’da dünyaya gelmiştir. 21 yaşında Best Model of Turkey’e katılmış ve 2011 birincisi olmuştur. Tuğba Melis Türk, 2020 yılında dünyanın en zor yarışması olarak bilinen Survivor’a katılmıştır. Popüler oyuncumuz, daha önce Arka Sokaklar, Merhamet, Büyük Buluşma, Kara Ekmek, Kaçak, Kolpaçino, Gidersen Gitme, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Tutsak, Adını Feriha Koydum gibi projelerde de yer almıştır.

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu Dizi Konusu

İzleyiciler dizinin konusunu da merak etmiştir. Bizler de merak eden okuyucularımızın araştırdık. Mahmud, Kahire’den Bursa’ya kadı naibi olarak atanacaktır. Şehirde adaletin tesisi için Kadı Nazırzade ile birlikte çalışırken, Şeyh Üftade ile tanışacaktır. Kadı olma hayalleri kurmuş ve bunu başarmıştır. Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizisinde de bu olanlar anlatılacaktır.

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Aziz Mahmud Hüdayi Aşkın Yolculuğu Dizisi kadrosuTRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizisinin ne zaman başlayacağı da merak konusudur. Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizisi Ramazan ayı boyunca hafta içi her akşam ekrana gelecektir.

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu dizi oyuncuları, kadrosu, konusu ve ne zaman yayınlayacağını açıkladık. Sizlerde konumuz hakkında merak ettiklerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..