Aybüke Filmi Oyuncuları, Kadrosu ve Konusu

13.08.2023
58

Aybüke filmi oyuncuları ve konusunu sizlerle paylaşacağız. Bee Yapım ile TRT ortaklığında çekilecek olan Aybüke filminin 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında seyirciyle buluşturulması planlanmaktadır. Yönetmen koltuğunda Murat Ombul oturmaktadır. Aybüke filminin kadrosunda yer alan isimler ve filmin konusu da merak edilmiştir. Bizlerde bu haberimizde Aybüke filminin oyuncu kadrosu ve konusunu sizlerle paylaşacağız.Şehit Aybüke Öğretmen filmi oyuncu kadrosu

Aybüke Filmi Oyuncuları

Nihayet Şahin – Aybüke
Aysima Zeynep Erişir – Aybüke öğretmenin çocukluğu
Caner Kurtaran – Aykübe Yalçın’ın babası
Turgay Tanülkü – Ragıp Baba
Engin Hepileri – Kaymakam
Necip Karakaya – Fırıncı Numan
Doğukan Çevik – Civan
Zeliha Kendirci – Seher
Mustafa Keser – Mithat
Buse Pehlivan – Gülistan
Onur Yenidünya – Erdal
Ercüment Çırak – İzzet
Gizem Arıkan – Tuğçe
Gülşah Yavuz – Buket
Uluç Avcı – Veysel
Murat Han – Yücel
Aslıhan Kapanşahin – Dilan
Adem Türkyılmaz – Soner

Nihayet Şahin – Aybüke

Aybüke Öğretmen filmi oyuncuları Nihayet Şahin AybükeHenüz 22 yaşında teröre kurban giden Şehit Aybüke Öğretmen’i canlandıracak olan oyuncumuz Nihayet Şahin, 1995 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aybüke filminin başrol oyuncusu Nihayet Şahin, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 2022 yılında Seversin dizisi Hediye karakteriyle geçen genç oyuncumuz en son Aşıklar Bayramı filminde Serap karakterini canlandırmıştır.

Aysima Zeynep Erişir – Aybüke öğretmenin çocukluğu

Filmde Aybüke öğretmenin çocukluğuna oyuncumuz Aysima Zeynep Erişir hayat verecektir. 9 yaşının içinde olan Aysima Zeynep Erişir, oyunculuk kariyerine 2022 yılında Gülümse Kaderine adlı diziyle adım atmıştır. Daha önce Halley, Knorr, Nestle Pure Soft, Pınar, Ankara Sigorta, Molped, Enza Home ve Garanti gibi markaların reklam filminde yer alan çocuk oyuncumuz Layla Şirin menejerlik şirketine bağlı olarak çalışmaktadır.Aysima Zeynep Erişir Aybüke öğretmenin çocukluğu

Caner Kurtaran – Aykübe Yalçın’ın babası

26 Ekim 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Caner Kurtaran, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur. İlk defa 2005 yılında Güz Yangını dizisinde rol almıştır. Oyuncumuz ertesi yıl ise Kurtlar Vadisi Irak ve Kırık Kanatlar isimli projelerde yer almıştır. Özellikle Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Şevket karakteriyle tanınan oyuncumuz en son Biltmore Oteli Cinayeti dizisinde rol almıştır.Caner Kurtaran Aykübe Yalçın’ın babası

Turgay Tanülkü – Ragıp Baba

18 Temmuz 1953 yılında Uşak’ta dünyaya gelmiştir. Turgay Tanülkü Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirmiştir. Leningrad’da Tiyatro Akademisi’nin drama kurslarına katılan ve Psikojimnastik eğitimi almıştır. Turgay Tanülkü kamera karşısına ilk defa Kıssadan Hisseler dizisiyle geçmiştir. Aynı zamanda tiyatro dersleri de vermektedir. Başarılı oyuncumuz özellikle Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki performansıyla tanınmıştır.

Engin Hepileri – Kaymakam

3 Mart 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Engin Hepileri, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Tiyatro oyunculuğunın yanı sıra tiyatro yönetmenliği yapmaktadır. Engin Hepileri daha önce Yılan Hikayesi, Yaprak Dökümü, Aile Saadeti, Kimse Bilmez, Doğduğun Ev Kaderindir, Evlilik Hakkında Her Şey gibi projelerde yer alan Engin Hepileri en son Tımarhane filminde rol almıştır.

Necip Karakaya – Fırıncı Numan

1976 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. Necip Karakaya, İmam Hatip Lisesi, İlahiyat ve Türk Müziği eğitimi almıştır. Aynı zamanda ses sanatçısı ve sunucu olarak birçok yurt içi ve yurt dışı programlarda bulunmuştur. Divan ve mesnevi türlerinde şiirler yazan Necip Karakaya özellikle Payitaht Abdülhamid’te canlandırdığı Muallim İsmail Hakkı Efendi karakteri ile tanınmıştır. Başarılı oyuncumuz en son Başım Belada dizisinde yer almıştır.

Doğukan Çevik – Civan

Doğukan Çevik İstanbul Topkapı Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitirmiştir. Orta Direk Tiyatro topluluğunda aktif olarak sahne almaktadır. Doğukan Çevik daha önce Shell, Patos, Metro Çikolata gibi markaların reklam filmlerinde rol almış ve sektöre adım atmıştır. Sektörde yeni olduğu için hakkında fazla bir bilgi bulunmayan Doğukan Çevik, Leylifer dizisiyle profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. En son ise Alparslan Büyük Selçuklu dizisiyle izleyici karşısına geçmiştir.

Zeliha Kendirci – Seher

2003 yılında Adana’da dünyaya gelen Zeliha Kendirci, O Ses Türkiye programıyla sesini duyurmuştur. Şahin Kendirci’nin kardeşi olan Zeliha Kendirci, aktif olarak şarkı söylemektedir. Aynı zamanda şarkıcılık yapan Zeliha Kendirci, İcon Talent menejerlik şirketine bağlı olarak çalışmaktadır. Aybüke filminde Seher karakterini canlandıracak olan genç oyuncumuz 2022 yılında dilberay filmi ile oyunculukla tanışmıştır.Aybüke Öğretmen filmi oyuncuları zeliha  kendirci

Mustafa Keser – Mithat

1 Ocak 1945 yılında Elazığ’da dünyaya gelen Mustafa Keser’in babası müzisyendir. Mustafa Keser, ortaokul ve lise yıllarında ud, keman, bağlama gibi enstrümanları iyi derecede çalmasını öğrenmiştir. 1975 yılında TRT’nin açmış olduğu amatör ses yarışmasını Türk halk müziği dalında kazanmıştır. Daha önce Benzemez Kimse Sana, Mustafa Keser Sizlerle gibi programları sunan sanatçı, Aybüke filminde Mitat karakterini canlandıracaktır.

Buse Pehlivan – Gülistan

Genç oyuncumuz Buse Pehlivan, filmde Gülistan karakterini canlandıracaktır. Oyuncumuz sektörün yeni yüzleri arasındadır. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olan Buse Pehlivan, aktif olarak tiyatro oyunlarında sahne almaktadır. Emir Kaplan menejerlik şirketine bağlı olarak çalışan oyuncumuzun resimlerde arası gayet iyidir. Ancak profesyonel olarak da makyaj yapan genç oyuncumuz sektöre yeni olduğu için hakkında başka bir bilgi yoktur:

Onur Yenidünya – Erdal

Aybüke filminde erdal karakterini canlandıracak olan oyuncumuz Onur Yenidünya’dır. Oyuncumuz kamera karşısına ilk defa 2011 yılında Adını Feriha Koydum dizisiyle geçmiştir. Onur Yenidünya, aynı zamanda tiyatro oyuncusudur ve aktif olarak sahne almaktadır. Huzur Sokağı, Muhteşem Yüzyıl, Kuzey Güney, Mazi Kalbimde Bir Yaradır, Destan, Yalan Dünya, Bir Fetihin Ülküsü Kızılelma, Alparslan Büyük Selçuklu gibi dizilerde de rol almıştır.

Ercüment Çırak – İzzet

2018 Best Model yarışmasında 2. Olan Ercüment Çırak bu şekilde tanınır hale gelmiştir. Ercüment Çırak yarışmadan sonra oyuncu olmaya karar vermiştir. Daha sonra ise menajer Cebrail Emir Kaplan ile anlaşma sağlamıştır. Aktif olarak oyunculuk eğitimleri alan ve bu eğitimleri hiç bırakmayacağını söyleyen Ercüment Çırak, sektöre yenidir. Bu nedenle de genç oyuncumuz hakkında fazla bir bilgi bulunmamaktadır.

Gizem Arıkan – Tuğçe

10 Şubat 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gizem Arıkan, kamera karşısına ilk defa 2016 yılında vizyona giren Aşkın 5 Hali isimli sinema filmi ile geçmiştir. Tiyatroyla çocuk yaşta tanışan Gizem Arıkan daha önce Ardından Çocuktan Al Haberi isimli programda yer almıştır. Daha önce Organize Aşk, Bir Deli Rüzgar, Yaralı Kuşlar, İçimizde ki Ateş, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Aile Şirketi gibi projelerde yer almıştır.

Gülşah Yavuz – Buket

Gülşah Yavuz, 20 Ağustos 1987 yılında Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. Beykent Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde oyunculuk ve yazarlık eğitimide almıştır. Aynı zamanda yapım asistanlığı ve yönetmen yardımcılığı yapan oyuncumuz en son Toprak İle Fidan dizisinde rol almıştır.

Uluç Avcı – Veysel

Sektörün yeni yüzleri arasında yer alan genç oyuncumuz Uluç Avcı, Aybüke filmi ile anlaşma sağlamıştır. Uluç Avcı, Aybüke filminde Veysel karakterine hayat verecektir. Kamera karşısına ilk defa 2018 yılında Sado karakterine hayat verdiği Gülperi dizisi ile geçen oyuncumuz sektörde yenidir. Bu nedenle de oyuncumuz hakkında fazla bir bilgi bulunmamaktadır. Uluç Avcı en son 2022 yılında Burak Atalay karakterini canlandırdığı Arka Sokaklar dizisi ile karşımıza çıkmıştır.

Murat Han – Yücel

1 Mayıs 1975 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Murat Han, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra ise Los Angeles’ta Stella Adler oyunculuk akademisini bitirmiştir. 2007 yılında ilk filmiyle Altın Portakal ödülü kazanan oyuncumuz daha önce Vazgeç Gönlüm, Ömre Bedel, Savaşçı, Sensiz Olmaz, Eve Düşen Yıldırım, Vicdan, Sana Bir Sır Vereceğim, Yalnız Kurt gibi projelerde de rol almıştır.

Aslıhan Kapanşahin – Dilan

2 Kasım 2000 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslıhan Kapanşahin, Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Şimdilerde ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde eğitimine devam etmektedir. Oyuncumuz daha önce Yeter, Ufak Tefek Cinayetler, Aşk Ağlatır, Hayatımın Şansı, Filme Gel, Paramparça, Not Defteri gibi başarılı projelerde yer almıştır. Aslıhan Kapanşahin, özellikle Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisiyle tanınmıştır.

Adem Türkyılmaz – Soner

Sektörün yeni yüzlerinden olan oyuncumuz Adem Türkyılmaz, Aybüke dizisinin önemli karakterlerinden biri olan Soner karakterine hayat verecektir. Kamera karşısına ilk defa 2016 yılında Dağ 2 filmiyle geçmiştir. Hakkında fazla bir bilgi bulunmayan oyuncumuz daha önce Börü ve Tutunamayanlar dizilerinde de rol almıştır. En son 2022 yılında Kara Tahta dizisi ile izleyici karşısına çıkan oyuncumuz Adem Türkyılmaz hakkında başka bir bilgiye ulaşınca bunu sizlerle paylaşacağız.

Aybüke Filmi Konusu

2016 yılında Batman’a atanan Aybüke öğretmen 9 Haziran 2017’de öğrencilere karnelerini dağıttıktan sonra arkadaşlarıyla arabaya binip yola çıkmıştı. İlçe merkezindeki bir yan yolda gasp ettiği takside bekleyen PKK’li saldırgan önündeki yoldan Belediye Başkanı Veysi Işık’a ait araç geçerken uzun namlulu silahla araca ateş açmıştır. Ağır yaralı olan Aybüke Öğretmen, Kozluk Devlet Hastanesi’nde şehit olmuştur. Aybüke filminde de, henüz 23 yaşında teröre kurban giden Aybüke Öğretmen’in hayatı anlatacaktır.

Aybüke filmi oyuncuları ve konusunu sizlerle paylaştık. Sizlerle konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri ve görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..