Asi Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Kanal D)

29.11.2021
4.879

Bu konumuz da Asi dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterlerini yakından tanıtacağız. 2007-2009 yılları arasında yayınlanan ve dönemin en çok izlenen dizileri arasında yer alan Asi dizisi önümüzdeki günlerde tekrar Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayacaktır. Tims Productions imzalı Asi dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri de izleyiciler tarafından merak edilmiştir. Bizde sizler için bu konumuzda hafta içi her gün saat 11:00’de Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Asi dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri yakından tanıtacağız. asi dizisi resimleri

Asi Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Tuba Büyüküstün – Asiye
Murat Yıldırım – Demir Doğan
Selma Ergeç – Defne Kozcuoğlu
Çetin Tekindor – İhsan Kozcuoğlu
Nur Sürer – Neriman Kozcuoğlu
Cemal Hünal – Kerim Akbar
Aslıhan Güner – Gonca Kozcuoğlu
Tülay Günal – Süheyla
Tuncel Kurtiz – Cemal Ağa
Tülay Bursa – Fatma
Necmettin Çobanoğlu – Ökkeş
Saygın Soysal – Aslan Kozcuoğlu
Onur Saylak – Ziya
Elif Sönmez – Melek Doğan
Kenan Bal – Namık
Menderes Samancılar – Haydar Doğan
Emrah Elçiboğa – Zafer

tuba buyukustun asi dizisi

Tuba Büyüküstün – Asiye

Asi dizisinin oyuncu kadrosunda başrolde yer alan güzel oyuncumuz Tuba Büyüküstün, 5 Temmuz 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi sahne dekorları ve kostüm tasarımı bölümünden mezun olan oyuncumuz üniversite okuduğu yıllarda çeşitli reklam filmlerinde Yer almıştır. Kamera karşısına ilk defa 2003 yılında yayınlanan Sultan Makamı isimli dizi ile geçen oyuncumuz, Ihlamurlar Altında ve Asi dizleri sayesinde tanınır hale gelmiştir.

murat yildirim asi dizisinde

Murat Yıldırım – Demir Doğan

Asi dizisinin kadrosunda başrolünde yer alan Demir karakterini canlandıran oyuncumuzun Murat Yıldırım 13 Nisan 1979 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi makine mühendisliği bölümünden mezun olan Murat Yıldırım kamera karşısında ilk defa 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz isimli dizi ile geçmiştir. Asi dizisindeki performansıyla büyük beğeni toplayan Murat Yıldırım kamera karşısında en son 2021 yılında Aziz dizisi ile geçmiştir.

selma ergec asi dizisi

Selma Ergeç – Defne Kozcuoğlu

Asi dizisinin oyuncuları arasında başrolde yer alan oyuncumuz Selma Ergeç 1 Kasım 1988 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Best Model Of Turkey güzellik yarışmasına katılan ve güzel bir derece elde eden Sema Ergeç profesyonel olarak modellik yapmaktadır. 1997 yılında yayınlanan Böyle mi Olacaktı isimli dizi ile sektöre adım atan Sema Ergeç şimdilerde Camdaki Kız dizisinde hayat verdiği Selen karakteri ile izleyici karşısına çıkmaktadır.

asi dizisi cetin tekindor

Çetin Tekindor – İhsan Kozcuoğlu

Asi dizisinin oyuncu kadrosundaki bir başka isim de usta oyuncu Çetin Tekindor. 16 Temmuz 1945 yılında Sivas’ta dünyaya gelen oyuncumuz Çetin Tekindor Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sahne ve diksiyon dersleri veren Çetin Tekindor, kamera karşısında ilk defa 1977 yılında Sırça Kümes dizisiyle geçmiştir. Daha önce Küçük Ağa, Karadayı, İçerde, Mehmet Bir Cihan Fatihi, Babam ve Oğlum, Ayla, Av Mevsimi gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz Asi dizisinde İhsan Kozcuoğlu karakterini canlandırmıştır.

nur surer asi dizisi

Nur Sürer – Neriman Kozcuoğlu

Asi dizisinin ana karakterlerinden biri olan Neriman karakterini canlandıran oyuncumuzu Nur Sürer, 21 Haziran 1954 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Kamera karşısında ilk defa 1979 yılında vizyona giren Bereketli Topraklar Üzerinde isimli sinema filmiyle geçen oyuncumuz hindi hayat verdiği Fatma karakteriyle büyük beğeni toplamış ve ertesi yıl Bir Günün Hikayesi isimli filmde yer almıştır. 67 yaşındaki oyuncumuz Nur Sürer şimdilerde Camdaki Kız dizisiyle izleyici karşısına çıkmaktadır.

cemal hunal asi dizisi

Cemal Hünal – Kerim Akbar

2 Ekim 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncumuz Cemal Hünal, Londra’da tasarım okumuştur. Daha sonra oyunculuk eğitimi için Los Angeles’a giden ve yurtdışında Tiyatro ve sinema eğitimi alan oyuncumuz birçok kısa filmide de yer almıştır. Cemal Hünal’ın ülkemizde yer aldığı ilk projesi ise 2007 yılında vizyona giren Ulak isimli sinema filmidir. Türkiye’deki ilk projesi olmasına rağmen Ulak filminde başrolü oynayan oyuncumuz Cemal Hünal Asi dizisinde Kerim karakterini canlandırmıştır.

aslihan gunel asi dizisi

Aslıhan Güner – Gonca Kozcuoğlu

17 Aralık 1987 yılında Istanbul’da dünyaya gelen Aslıhan Güner, Barış Manço Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Kamera karşısına ilk defa 2002 yılında yayınlanan Sırlar Dünyası adlı dizi ile geçen Aslıhan Güner özellikle Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde ki performansıyla tanınır hale gelmiştir. Asi dizisinde Gonca Kozcuoğlu karakterine hayat veren oyuncumuz Aslıhan Güner kamera karşısına en son 2021 yılında Uzak Şehrin Masalı dizisiyle geçmiştir.

asi dizisi tulay gunal

Tülay Günal – Süheyla

9 Eylül 1970 yılında Kastamonu’da dünyaya gelen Tülay Günal, Asi dizisinde Süheyla karakterini canlandırmıştır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Tülay Günal, bir dönem şarkıcılık yaptıktan sonra oyuncu olmaya karar vermiştir. Kamera karşısına ilk defa 2007 yılında vizyona giren Sis ve Gece isimli sinema filmiyle geçen oyuncumuz bugüne kadar özel ve devlet olmak üzere birçok tiyatro da çalışmıştır.

tuncel kurtiz asi dizisi

Tuncel Kurtiz – Cemal Ağa

Asi dizisinin başrolünde yer alan Cemal Ağa karakterini canlandıran usta oyuncumuz Tuncel Kurtiz, 1 Şubat 1936 yılında Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir. 1959 yılında çeşitli Tiyatro oyunlarında oynayarak oyunculuğa adım atan Tuncel Kurtiz, kamera karşısında ilk defa 1964 yılında Şeytanın Uçakları isimli sinema filmiyle geçmiştir. Bugüne kadar oldukça başarılı projelerde yer alan usta oyuncumuz, 27 Eylül 2013 tarihinde evinde kalp krizi geçirerek vefat etmiştir.

tulay bursa kimdir asi diziis

Tülay Bursa – Fatma

Asi dizisinde Fatma karakterini canlandıran oyuncumuz Tülay Bursa, 1958 yılında dünyaya gelmiştir. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Tülay Bursa, aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Kamera karşısına ilk defa 2013 yılında Aramızda Kalsın dizisi ile geçen oyuncumuz dizi oyunculuğunu yanı sıra tiyatro oyunculuğu da yapmaktadır. Oyuncumuz şimdilerde Mamsumlar Apartmanı dizisi ile izleyici karşısına çıkmaktadır.

necmetiin cobanoglu asi

Necmettin Çobanoğlu – Ökkeş

1 Mart 1953 yılında Erzincan’da dünyaya gelen oyuncumuz, kamera karşısına ilk defa 1978 yılında Kanal isimli projeyle geçmiştir. Özellikle Yılmaz Güney’in Yol filmindeki performansıyla tanınır hale gelen Necmettin Çobanoğlu, kamera karşısında en son 2020 yılında Çukur dizisi ile geçmiştir. 68 yaşının içinde olan Necmettin Çobanoğlu Asi dizisinin ana karakterlerinden biri olan Ökkeş karakterini canlandırmıştır.

asi dizisi saygin soysal kim

Saygın Soysal – Aslan Kozcuoğlu

21 Mart 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncumuz Saygın Soysal, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları bölümünden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 2005 yılında güz yangını isimli dizi ile geçen Saygın Soysal, aynı yıl Kırık Kanatlar dizisinde de yer almıştır. 2007-2008 yılları arasında Asi dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan Saygın Soysal kamera karşısına en son 2021 yılında Maraşlı dizisiyle geçmiştir.

onur saylak asi dizisi

Onur Saylak – Ziya

Asi dizisinde Ziya karakterini canlandıran oyuncumuz Onur Saylak, 12 Mayıs 1977 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünde ki eğitimini yarıda bırakarak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitimini tamamlayan Onur Saylak üniversitenin tiyatro kulübünde yer alarak oyunculuğa adım atmıştır.  Kadir Has Üniversitesinde film ve drama bölümünde öğretim görevlisi olan oyuncumuz kamera karşısında en son 2020 yılında Babil dizisiyle geçmiştir.

asi dizisi elif sonmez

Elif Sönmez – Melek Doğan

20 Kasım 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Elif Sönmez, İtalyan Lisesi ve Milano Güzel Sanatlar Akademisi heykel bölümünden mezun olmuştur. Kamera karşısında ilk defa 2005 yılında Yağmur Zamanı isimli dizi ile geçen Elif Sönmez Asi dizisinde canlandırdığı Melek karakteri ile tanınır hale gelmiştir. 43 yaşındaki oyuncumuz Elif Sönmez şimdilerde ise Aziz dizisi ile izleyici karşısına çıkmaktadır.

asi dizisi kenan bal

Kenan Bal – Namık

1950 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kenan Bal, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesinden mezun olmuştur. Kamera karşısına ilk defa 1978 yılında Denizin Kanı isimli dizi ile geçen Kenan Bal daha önce Çemberimde Gül Oya, Yedi Güzel Adam, Asmalı Konak, Karaoğlan, Lale Devri, Yılan Hikayesi gibi başarılı projelerde de yer almıştır. Asi dizisinde Namık karakterini canlandıran oyuncumuz kamera karşısına en son 2020 yılında Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi ile geçmiştir.

asi dizisi menderes samancilar

Menderes Samancılar – Haydar Doğan

Asi dizisinde Haydar Doğan karakterini canlandıran Menderes Samancılar, 1 Mayıs 1954 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Kamera karşısına ilk defa 1974 yılında vizyona giren Gecelerin Ötesi isimli sinema filmiyle geçen Menderes Samancılar, filmdeki performansıyla büyük beğeni toplamış ve ertesi yıl Kara Çarşaflı Gelin filminde yer almıştır. 67 yaşındaki oyuncumuz kamera karşısında en son 2021 yılında Hükümsüz dizisiyle geçmiştir.

emrah elciboga asi dizisi

Emrah Elçiboğa – Zafer

Asi dizisinde Zafer karakterini canlandıran oyuncumuz Emrah Elçiboğa, 24 Nisan 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Amatör Tiyatro oyunlarında yer alarak sektöre adım atan Emrah Elçiboğa Akademi İstanbul tiyatro bölümü Ahmet Levendoğlu atölyesinden mezun olmuştur. Kamera karşısında ilk defa 1998 yılında Üçüncü Sayfa isimli sinema filmiyle geçen Emrah Elçiboğa oyunculuğun yanı sıra tiyatro eğitmenliği ve yönetmenlik de yapmaktadır.

Asi Dizisi Nerede Çekildi?

Asi dizisinin çekim yerleri mekanları çok merak edildi. Asi dizisi nerede çekiliyor hemen belirtelim. Asi dizisinin büyük bölümü Hatay’ın Reyhanlı ilçesinin Harran Mahallesinde çekilmiştir. Asi dizisinin bazı sahneleri ise Hatay’ın merkezinde ve İskenderun ilçesinde çekilmiştir. Asi dizisinin büyük çoğunluğu Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde geçtiği için bu bölgedeki en büyük ırmak olan Asi nehri diziye adını vermiştir.

Asi dizisinin başrol oyuncuları ve yardımcı oyuncu kadrosu

Asi dizisinin başrol oyuncuları
Tuba Büyüküstün – Asiye -Asi Kozcuoğlu
Murat Yıldırım – Demir Doğan
Selma Ergeç – Defne Kozcuoğlu
Çetin Tekindor – İhsan Kozcuoğlu
Nur Sürer – Neriman Kozcuoğlu
Asi dizisinin tüm oyuncuları
Cemal Hünal – Kerim Akbar
Aslıhan Güner – Gonca Kozcuoğlu
Tülay Günal – Süheyla
Tülay Bursa – Fatma
Necmettin Çobanoğlu – Ökkeş
Saygın Soysal – Aslan Kozcuoğlu
İbrahim Bozgüney – Arif
Onur Saylak – Ziya
Elif Sönmez – Melek Doğan
Kenan Bal – Namık
Dilara Deviren / Zeynep Çopur – Ceylan Kozcuoğlu
Tuncel Kurtiz – Cemal Ağa
Ayça Ayşın Turan – Leyla Akbar
Şahnaz Çakıralp – Sarmaşık
Setenay Yener – Sevinç
Kanbolat Görkem Arslan – Ali Uygur
Emrah Elçiboğa – Zafer
Menderes Samancılar – Haydar Doğan
Sibel Kasapoğlu – Asi’nin çocukluğu
İdil Vural – Süheyla’nın çocukluğu
Çağla Çakar – Asya
Elif Sude Dorukoğlu – Elif
Eli Mango – Madam
Ezgi Çelik – İnci
Remzi Evren – Mahmut
Elvin Aydoğdu – Cevriye
Elif Sümbül Sert – Emine Doğan
Salahsun Hekimoğlu – Reha
Murat Çamur – Kaan

Bu konumuz da Asi dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterlerini yakından tanıttık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Asi dizisi oyuncu kadrosunu umarım beğendiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.