Arka Sokaklar 2020 de 555. Bölüm ile Kesin Final Yapacak Bitecek (Nedenleri Burada)

24 Yorum 2.351 kez izlendi

Merhaba dostlar, bu konumuzda Arka Sokaklar dizisinin 14. sezonuna başlarken içinde bulunduğu durumu kısaca özetlemek ve dizinin biteceği final yapacağı hakkındaki detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Arka Sokaklar dizisi 2019-2020 sezonu sonunda 555. Bölüm ile Kesin olarak Final Yapacak mı Bitecek mi kesin nedenlerini sizlere bir bir sıralamak istiyoruz bu konumuzda.

Bildiğiniz üzere 14 Haziran 2019 Cuma günü yayınlanan Arka Sokaklar’ın 521. bölümü ile sezon finali yapmış ve yaz tatiline girmişti. Arka Sokaklar 522. bölüm ile büyük ihtimal 13 Eylül 2019 tarihinde Kanal D de yeni sezonuna yani 14. sezona merhaba diyecek. Dizi yıllardır devam ettiği için seveni takip edeni de oldukça fazla. Arka Sokaklar dizisinin hem yeni sezon bilgilerini hem de sezon sonunda final yapıp biteceğine dair aldığımız kesin duyumları sizlere sırasıyla yazalım.

Arka Sokaklar 2020 de 555. Bölüm ile Kesin Final YapacakArka Sokaklar 555. Bölümde Final Yapacak Bitecek mi?

Oldukça iddialı bir bölüm sayısı yazmış olduk belki ama Arka Sokaklar her sezon ortalama 34-35 bölüm çekiliyor. 522. bölüm ile yeni sezonuna başlayacak olan Arka Sokaklar dizisi bu sezon da ortalama 34 bölüm çekilirse geçen 13 sezonda 521 bölüm + 34 bölüm bu sezon: Tam 555 bölüm ediyor. Yukarıdaki başlığı bu nedenle 555. bölüm diye yazdık. Neden bu rakam derseniz hem akılda kalıcı hem de hiç bir haftalık dizi bu sayıya ulaşmadığı için efsane bir bölüm sayısı olacak diye düşünüyoruz. Peki dizi gerçekten 555. bölümde bitecek mi final olacak mı? İşte nedenleri..

Arka Sokaklar 14. sezon sonunda 555. Bölüm ile Kesin Final YapacakArka Sokaklar Dizisinin 2020 de final yapacak olmasının nedenleri?

Arka Sokaklar dizisinin final yapmasına hiç gerek yok diyebilirsiniz belki ama iş sadece izleyicilerde bitmiyor, Kanal yönetimi yapımcı firma ve yüksek oyuncu maliyetleri dizilerin en çok zorlandığı konular arasında. Şimdi Arka Sokaklar dizisinin final yapmasını zorlayan nedenleri kısaca sizlere madde madde yazmak istiyoruz.

1 – Arka Sokaklar Dizisinin Kanalı Kanal D zor durumda: Evet yanlış duymadınız, Kanal D Demirören grubuna satıldıktan sonra bir çok borç içinde kaldı ve Kanal dizilere gerekli yatırımı yapamadı. Geçtiğimiz sezon 2018-2019 da bir çok dizisi erken final yaptı, yeni sezona onay alan Leke dizisi bile yaz aylarında apar topar yayından kaldırıldı. Zalim İstanbul isimli dizinin de 7-8 bölüm sonra fişinin çekileceğini öğrendik. Bir çok dizisi final yapan Kanal D elindeki dizilerin de bir çok oyuncusunun ayrılmasını istedi. Kanal D içinde iç yapımlar sorumlusu bir abimizden (Adını vermeyelim sıkıntı olmasın) aldığımız bilgiye göre sezon sonunda Arka Sokaklar dizisi de müthiş bir final yaparak ekrana veda edecekmiş. Düşünün en güçlü Kanal D dizisi olan Arka Sokaklar dizisi bile Kanalın borç batağı yüzünden bir çok oyuncusunu çıkararak yoluna bir sezon daha devam ediyor. Yeni gelen bir kaç oyuncu da neredeyse asgari ücretle çalışacak yeni polis memurları olacaklar.

Arka Sokaklar 555. Bölümde bitecek Final Yapacak

2- Arka Sokaklar Dizisinden 14. sezonda Bir çok oyuncu ayrıldı:  Arka Sokaklar dizisi bu sezona kadar hep gözde bir dizi olarak sezona başlar ve çok yüksek reyting oranları ile yoluna devam ederdi. Ancak bu sezon tüm diziler kadrolarına yeni oyuncular eklerken Arka Sokaklar ilginç bir şekilde bir çok oyuncusunu kaybetti. Arka Sokaklardan şimdiye kadar Metin Çoban’ı canlandıran Furkan Göksel, Asiye Çoban’ı oynayan Melisa Şalgam ve bebek rolündeki Yiğit Ali Yıldırım, Pınar karakterini canlandıran İpek Yaylacıoğlu, Volkan Komiseri canlandıran Boğaç Aksoy, Aylin Komiseri canlandıran Özlem Çınar, Eda karakterini canlandıran Beste Seyhan Arka Sokaklar dizisinden ayrıldılar. Arka Sokaklar dizisinden Ayrılan Tüm Oyuncular için TIKLAYIN >> Arka Sokaklar 14. Sezon Ayrılan Oyuncular Elbette bu kadar çok oyuncu ayrılınca dizinin doğası ve eski güzelliği bozulacak.

3- Arka Sokaklar Dizisinin Reytinglerinde Büyük Düşüş Oldu: Evet çok ilginç bir durum olmasına rağmen geçtiğimiz sezon hiç beklenmedik bir anda Arka Sokaklar dizisinde büyük bir reyting kaybı başladı. Atv de ekrana gelmeye başlayan Hercai isimli dizinin yayına başlamasıyla Arka Sokaklar dizisinde reytingler birden bire düşüş göstermeye başladı. Cuma günlerini lider kapatan dizi bir anda zirveyi Hercai dizisine kaptırdı. Bu sezon yeni dizilerin de başlayacak olması Arka Sokaklar dizisinin yıllardır devam eden reyting üstünlüğünü maalesef bitirecek görünüyor. 10-11 oranında total reyting alan Arka Sokaklar Hercai başladıktan sonra 8-7-6 hatta 5 oranında total reytinge düştü. İşte son haftalarda Arka Sokaklar dizisinin almış olduğu reyting oranları ve düşüşün yaşandığı haftalar:

Arka Sokaklar dizisinin son haftalardaki reytingleri

4- Arka Sokaklar Dizisi Yıllardır Benzer içerikler ve konuları yayınlıyor: Senaryo bir dizi için elbette önemli hemde çok önemli, yıllardır geleneksel yapısını koruyan Arka Sokaklar sürekli yakalamaca kovalamaca sahneleriyle benzer konuları sürekli tekrarlıyor. Çok çarpıcı ve dikkatleri üzerine çekici sahnelere imza atamıyor, bu nedenle yenilikçi bir dizi değil de klasik bir dizi izliyor seyirciler. Belki kendisini bu konuda biraz daha geliştirse alanında çok daha iyi bir reyting alabilir. Ama yine de dizi oldukça yüksek reytingler alıyor, özellikle yeni başlayan dizilere göre çok daha iyi bir oyuncu kadrosu bulunuyor.Arka Sokaklar 14. sezon bitecek final mi oalcak 2020

5- Diziler Artık İnternetten İzleniyor: Aslında bu sorun sadece Arka Sokaklar dizisi için değil tüm televizyon dizileri için geçerli bir sorun. Ülkemizde Netflix, Blutv, Puhu tv gibi internet platformları her geçen gün tv izleyicisini kendisine çekmeye devam ediyor. Bu nedenle dizilere eski talep yok, yüksek izlenme oranlı diziler de eski reytinglerini kaybetmeye başladılar. Velhasıl Arka Sokaklar dizisinin bitmesi final yapması için bir çok neden sıraladık gördüğünüz gibi. Ama en çok da Kanal D’nin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar Arka Sokaklar dizisine engel olacak gibi görünüyor.

Arka Sokaklar 2020 yılında Kesin Final Yapacak biteek miArka Sokaklar dizisi 2019-2020 Sezonun Sonuna Bitecek Final Yapacak mı?

Kesin bilgileri diziler için söylemek elbette çok doğru olmaz ancak gerek yukarıda sırasıyla saydığımız gerekçeler gerekse de artık oyuncuların diziden sıkılıp sürekli aynı rolde aynı amaçla aynı karakteri oynamaları onları da sıkmış bunaltmış olabilir. Maddi zorluklar da bir araya gelince diziden bir çok eski oyuncu ayrıldı. Arka Sokaklar dizisinin büyük ihtimalle son senesi olacağını bir kez daha belirtelim. Arka Sokaklar dizisi yukarıda belirttiğimiz gibi muhtemelen 555. bölümde büyük bir final bölümü çekerek olağanüstü bir final ile veda edecek gibi görünüyor. Bakalım o tarihe kadar derenin altından hangi sular akar izleyip göreceğiz. Ama görünen o ki Arka Sokaklar 2020 de Mayıs ayının sonuna doğru 555. Bölüm ile Kesin Final Yapacak Bitecek görünüyor..

Arka Sokaklar ne zaman bitecek final olacakArka Sokaklar 2020 Mayıs Ayında 555. Bölüm ile Kesin Final Yapacak Bitecek konumuz hakkında sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağıya yazabilir ve dizinin bitip bitmemesi ile ilgili yorumlarınızı bizlere gönderebilirsiniz.

Arka Sokaklar Mesut ve Volkan Vuruldu Öldü mü (522. Bölüm) Yeni Sezon

Yorum yaz

24 Yorum

 1. Lütfen diziyi bitirmeyi.toplumun yaralarına dokunan aile yapısına uygun aile bağlarını güçlü olduğu bi yapım.lütfen final yapmayın

 2. Kesin biteceginize nereden biliyorsunuz nolur bu dizisi bitmesin ben bu diziyle büyüdüm hayallerim vardı bende bu dizide oynamak istiyorum nolur hayallerimi elimden almayım lütfen elinizden ne geliyorsa bu diziyi bitirmeyin ben arka Sokaklar sız yapamam lütfen herkes bu şaşma diziyi izleme diyorlar ben izliyorum nolur onlara kapak olsun bitirmeyin yalvarıyorum size lütfen

 3. Bu dizi biterse boyle guzel Bi dizi olamaya bilir lutfen bitmesin lutfennnnnnnn metin sule asiye pınar Aylin gibi oyuncular gitmesin lutfennnnnn n

 4. Avatar kayhan yıldırım DENİZLİ

  MERHBA KANAL D İÇ YAPMLAR 15 SEZON ARKA SOKAKLAR GELİSN
  BURDA OLSUN BİRÇOK İSİMLER İSTİYORUM İNTERNET ÜZERİNDE
  GELİSİN TANITIM GÜZLE OLSUN GÜÇLÜ TAKIM 2020 2021 YILDIR
  HOŞGELDİNZİ

 5. Avatar bence bitmesin devam etsin aksiyon çünkü izlemek bir dizi bulamıyorum çok seviyorum diziyi

  aksiyon gerilim diğer dizilerde izlenir ama onlar ay le dizisi gibi bana göre

 6. ☀️Arka Sokaklar☀️Dizisi Bitmesin Oyuncular Dizini Terk Etmesin Arka Sokaklar Dizisi Uzun İllerdi Dizi Hayatında Güzel Oyuncular Dizide Yuva Kurdular Şu Yuva Dağılmasın Son Bölüme Kader Yoları Bir Olsun Dizinin Hekayesi Eyni Olmalı Polis Teşkilatı Çinayetlerin Üzerine Eyni Addımlayır Rza Komisar Obrazı Cok Güzel Polislerin İcinde Çoban Ailesi Ferkli Gülüş Sevgi Şu Ailede Var Şu Ailenin Birliki Yok Artığ Retink Aşağa Yenemez Dizi Hekayesine Hayatımızda Gercek Polisler Bakmalı Cünkü Dizinin Hekayesi Onlara Yol Gösterir Arka Sokaklar Teşkilatı Gercek Olsa İdi Sokaklarda Olan İnsanlar Mutlu Olardı Çinayetler Azalardı Dizi Kolektivine Uğurlar

 7. En sevdiğim dizilerden biri
  Ama bence 13.hatta 12.sezonda final yapmalıydı zaten 13.sezon ne izliyorum dedim aşk dizisi gibi olmuş ekinin birbirimden haberi yok aile kavramı dostluk kardeşlik yok yani bu diZiyi izlememe sebeb bulduğum hiçbir şeyi bulamadım bu sezon kısa sahneleri bile sıkmaya başladı zaten bahar karakterine verilen önem yüzünden iyice soğudum sanki başrol neyse kimse yanlış anlamaz umarım

 8. Dizi reytingleri bence o kadar düşmedi 1.değilse bile 2 ve 3. Sıralarda yer alıyor yani bitmesin şartlar zorlansin ve daha yeni iyi oyuncularla devam etmeli diye düşünüyorum kanal d bu dizisini bitirirse başka hangi dizisi arka sokaklar kadar reyting getirecek ki

 9. Kanal d zor durumdaysa diziyi atv gibi bilgindik bi kanala transfer etsin güçlü bir kadroyla devam etsinisterim

  • Evet bu düşünce mantıklı. Eğer kanal D bu işi götüremeyecekse dizinin bitmesi yerine başka kanala transfer olması çok mantıklı bence de..

 10. Ben arka sokakları 13senedir izliyorum hiç bir bölümü kaçırmadım ama dizinin bu sene sonu bitmesine çok üzüldüm diziden ayrılan oyuncuları çok üzüldüm ama en çok volkan, aylin metin, en çokta asiye ben bu oyuncuları çok seviyorum. Özellikle mesut komiser onun vurup kırıp dökmesine çok özlicem ayrıca bizim sınıfta bu filmin hayranı çok size çok yalvarıyorum diğer yani 15.sezona kadar oynayın ama diziye asiye, aylin metin oyunda hiç çıkmasınlar ne olur lütfennnnnnnnn sizi çok seven Nil

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba