3’te 3 Tarih Yeni Sunucu Pelin Çift Kimdir? Bilgileri (Yarışma Başvurusu)

Tv
08.12.2019
33

TRT1’in tarihi yarışma programı ”3’te 3 Tarih” programının yeni sezon tanıtım fragmanı yayınlandı.  3’te 3 Tarih yarışma programına yeni bir sunucu geldi. 3’te 3 Tarih yarışması sunucusu Pelin Çift kimdir? Pelin Çift daha önce hangi dizi programları sundu. Pelin Çift hakkında bilinmeyenler hepsi için konumuzun devamına bakınız.

Pelin Çift 3’te 3 Tarih yarışması yapımcılığını R Yapım yapıyor. Önceki sezon yayınlanmaya başlayan 3’te 3 Tarih yarışması sunuculuğunu Diriliş Ertuğrul ve Kurşun dizilerinde başrol oynayan Engin Altan Düzyatan sunuyordu. Engin Altan Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisi bitince Fox tv de Kurşun dizisinde rol aldı ancak kısa süre önce Kurşun dizisi de reyting düşüklüğü sebebiyle final yaptı.3te 3 tarih yarışması yeni sunucusu kim

Engin Altan Düzyatan bir müddet dinlenmek istediğini söylemişti röportajında. Bu yüzden de Trt1 de sunuculuğunu yaptığı 3’te 3 Tarih programın yeni sezon sunucusu Pelin Çift oldu. Yarışmada Prof. Dr. Tufan Gündüz, sorulan her sorunun tarihsel sürecini anlatırken tüm soruları doğru yanıtlayan yarışmacı büyük ödülün sahibi olacak.

3’te 3 Tarih Yeni Sunucu Pelin Çift Kimdir?

Pelin Çift 1978 yılında doğdu. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’de eğitimine devam etti. Galatasaray Üniversitesi, Radyo-Televizyon Gazeteciliği Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 1997’de NTV’de hava durumu sunuculuğu yaptı ve bu onun ilk canlı yayın deneyimiydi. Bir süre sonra haber sunuculuğunu yaptı. 

2001 yılında bu kanaldan ayrıldıktan sonra yüksek lisansını tamamladı ve Skytürk’e geçti. 5 yıl CNN Türk kanalında çalıştı.  2009 yılında da Habertürk’e geçti. Habertürk’te Gündem ve Ötesi programını sundu. 2013’te Show Tv’de Bir Milyon Kimin? adlı programın sunuculuğunu yaptı. 2015 yılında TRT 1’de Pelin Çift ile Gündem Ötesi programını sundu. Gündem Ötesi programının sunuculuğuna devam etmektedir. Trt’de sunuculuk hayatı devam ederken bir de 2016 yılında Ayasofya’nın Gizli Tarihi isimli kitabı çıkardı Erhan Altunay ile birlikte.

Pelin Çift bu kadar başarılı sunuculuk geçmişinin ardından şimdi de 3’te 3 Tarih yarışma programının sunuculuğunu üstleniyor. Pelin Çift yeni programında da çok başarılı olacaktır eminiz.

3’te 3 Tarih Yarışma Başvurusu

3’te 3 Tarih yarışma programı başvuru formuna https://basvuru.3te3tarih.com/ sitesinden ulaşabilirsiniz. Yarışma başvurusu için açılan bu özel sayfa da sizden bazı bilgiler istemektedir. 3’te 3 Tarih yarışma programında öncelikle yakın zamanda çekilmiş bir fotoğrafınızı eklemeniz gerekmektedir. Sonrasında ad-soyad, Yaşadığınız şehir, TC numarası, e-posta, cep telefonu ve adres bilgileri istenmektedir. Yarışmada istenen bilgileri doldurupu devam butonuna tıkladığınızda başvurunuz olmuş demektir. Artık geriye Trt1 kanalından ve 3’te 3 Tarih yarışması sorumluları tarafınca aranmayı beklemelisiniz. 3’te 3 Tarih yarışması başvurusunu internet sitesinden yapmalısınız. Başvurunuza en kısa sürede geri dönüş olacaktır. Başvuruyu yapınca da kabul edilirseniz İstanbul’da stüdyoya mülakata çağrılırsınız. Mülakatın ardından yarışmaya hak kazanan yarışmacıları ekranda görebiliriz. Tüm yarışmaya başvurmuş takipçilerimize başarılar dileriz.

Pelin Çift 3’te 3 Tarih Katılım Şartları

Pelin Çift 3’te 3 Tarih yarışmasına katılmak zor değil aslında ama sizler gibi bekleyen binlerce başvuru olduğunu düşününce o kadar başvuru arasından yarışmacı seçmek kolay değildir elbette. Pelin Çift yarışmasına katılmak için özel bir şart gerekmiyor. Tüm seyirciler bu yarışma da yarışmacı olarak yarışabilirler. Pelin Çift 3’te 3 Tarih yarışması yakında Trt1 ekranlarında yayınlanacak. Yayınlandığı zamanda büyük beğeni ile takip edebilirsiniz. Sizler Pelin Çift’in sunuculuğunu yapacağı 3’te 3 Tarih yarışmasını izlemeyi düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Pelin Çift 3’te 3 Tarih başvuru formlarınızı lütfen özentili olarak doldurarak TRT mail ve iletişim bilgilerine yollayınız. Tapılacak incelemeler sonrasında Pelin Çift 3’te 3 Tarih başvuru formları dikkatle incelenmekte olup katılımcılar mülakat için TRT stüdyoların adavet edilmektedir. Pelin Çift 3’te 3 Tarih başvuru ve katılım konusunda zorluk yaşayanlar lütfen aşağıdaki yorum kısmına detaylıca belirtsinler..

Pelin Çift 3’te 3 Tarih yarışma programı 19 Aralık perşembe başlıyor..

YAZAR BİLGİSİ
Dizioyuncu.Com site yöneticisi. 1978 yılında Kayseri'de doğdum. Gazi Üniversitesi'nde Yakınçağ Tarihi anabilim dalında yükseklisansımı tamamladım. Fotoğraf, Fenerbahçe ve otomobiller özel ilgi alanımdır. Eğitim ve habercilik alanlarında web siteleri kurdum. Halen Dizioyuncu.com sitesinde güncel haberler yayınlamaya devam ediyorum.
YORUMLAR

  1. Metehan TÜRK dedi ki:

    3’de e Tarih Yarışması’nın mülâkatına girdim.Heyecanla çağrılmayı bekliyorum. Rekor kıracağım!.. metehanturk.1979 @gmail.com

    1. hmy dedi ki:

      yeni sezon için başvuruyu nasıl yaptın kardeş .ben başvuru formunu bulamadım