2023 Yılında Final Yapacak Bitecek 15 Dizi

30.09.2023
25.375

2023 yılında final yapacak 15 diziyi açıklayacağız. Bu sezon birçok yeni dizi başlamış ve kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaşmıştı. Ancak, sezonun başlamasıyla birlikte bu diziler reytinglerinde düşüş yaşamıştır. Aynı şekilde, geçtiğimiz yıllarda yayınlanan bazı diziler de yeni dizilerin başlamasıyla yakaladıkları kitleyi kaybetmiştir. Bizlerde bu içeriğimizde 2023 yılında final yapacak, bitecek 15 diziyi açıklayacağız.

2023 Yılında Final Yapacak 15 Dizi

Bu sezon Duy Beni, Tozluyaka, Mükemmel Eşleşme, Balkan Ninnisi, Yazgı, Kusursuz Kiracı gibi birçok yeni dizi başlamıştı. Bu dizilerden bazıları düşük reytingle başlamış olsada bir çoğu zamanla reytinglerinde düşüşe geçmiştir. Aynı zamanda hikayesi bittiği için bitecek olan dizilerde vardır. Bizlerde, 2023 yılında final yapacak olan Mahkum, Yasak Elma, Baba, Camdaki Kız, Kasaba Doktoru gibi dizileri yakından tanıtacağız.2023 Yılında Final Yapacak Bitecek 15 Dizi

Güzel Günler

Show TV ekranlarının romantik komedi dizisi Güzel Günler maalesef final kararı aldı. Güzel Günler izleyici olarak bu duruma üzülüyoruz. Ekranda böyle içten, komik bir aile dizisi daha yok şuan. Bu yüzden bitmemesi gerekir diye düşünüyoruz. Final kararı alındı ancak geri dönülmesini isteriz. 4 Haziran 2023 te final yapacak. Siz Güzel Günler dizisini izliyor musunuz? guzel gunler dizisi final yapmasin

Veda Mektubu

Veda Mektubu dizisi reytinglerde istediğine ulaşamadı. Bu yüzden de sezon sonunda final yaparak bitecek.  27 Şubat 2023 tarihinde yayına başlayan Veda Mektubu dizisi haziran ayında final yapacak. veda mekubu final yapiyo

Bir Küçük Gün Işığı

ATV ekranlarında yayınlanan Bir Küçük Gün Işığı dizisi de sezon sonunda final yapma kararı aldı. 5 Eylül 2022 tarihinde başlayan Bir Küçük Gün Işığı dizisi 29 Mayıs 2023 tarihinde final yapacaktır. Maalesef reytingler düştü ve kanal daha fazla diziyi yayınlamayacak. bir kucuk gun isigi dizisi final yapiyor

Gelsin Hayat Bildiği Gibi- SHOWTV

Show TV de 21 Temmuz 2022 de yaz sezonu dizisi olarak başlayan Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisi reytingleri iyi gittiği için yeni sezonda da devam etmişti. Ancak sezonda dizilerin reytingleri içinde geride kaldı. Bu yüzden de sezon sonunda yani 25 Mayıs 2023 tarihinde final yaparak ekrana veda edecek. gelsin hayat bildigi gibi dizisi final yapiyor

Yasak Elma

19 Mart 2018 tarihinde yayın hayatına başlayan ve yayınlandığı andan itibaren Pazartesi gününün en çok izlenen dizisi olan Yasak Elma dizisi sosyal medyada da büyük ilgi görmektedir. Yasak Elma dizisi geçtiğimiz yıl final yapacaktı fakat geniş izleyici kitlesine sahip olduğu için yapımcılar diziyi bir sezon daha uzatmıştır. Yani, Yasak Elma dizisi 2023 yılının haziran ayında final yapacak dizilerden biridir. yasak elma dizisi final

Mahkum

MF Yapım imzalı Mahkum dizisinin yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk oturmaktadır. Mahkum dizisi aldığı reytinglerle yayınlandığı günün en çok izlenen dizilerinden biri olmuştur. Ancak, bir Güney Kore dizisi olan Innocent Defendant dizisinden uyarlan Mahkum dizisi 2. sezonunda beklediği reytingleri alamamıştır. Bundan dolayı da Mahkum dizisinin yapımcıları final kararı almıştır ve dizi 2023 yılında final yapacaktır.

Camdaki Kız

Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı isimde ki romanından uyarlanan Camdaki Kız dizisi perşembe gününün en çok izlenen dizilerinden biridir. OGM Pictures imzalı Camdaki Kız dizisi perşembe günü yayınlanmaya başlayan, Aldatmak ve Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizilerden dolayı yakaladığı kiteyi kaybetmiş ve reyting sıralamasında alt sıralara yerleşmiştir. Bundan dolayı Camdaki Kız diziside bitecek dizilerden biridir.

Duy Beni

Süreç Film imzalı Duy Beni dizisinin senaryosunu Makbule Kosif ile Gülsev Karagöz kaleme almaktadır. Star Tv ekranlarında izleyici karşısına çıkan Duy Beni dizisi yayın hayatına başladığı hafta büyük ilgi görmüştü. Ancak daha sonra Duy Beni dizisi, totalde aldığı 2,18 oranında ki reytingle, reyting sıralamasında 16. Sıraya yerleşmiş ve 2023 yılında final yapacak dizilerden biri olmuştur.

Tozluyaka

Yönetmen koltuğunda Semih Bağcı’nın oturduğu Tozluyaka dizisi Fox Tv ekranlarında izleyici karşısına çıkarmaktadır. Yapımcılığını NTC Medya ve Fatih Aksoy’un üstlendiği Tozluyaka dizisi son zamanlarda reytinglerinde düşüş yaşamıştır. Totalde 3,99 oranında reyting alan Tozluyaka dizisi bu sezon başlamış olsada 2023 yılında final yapacak, bitecek diziler arasına girmiştir.

Baba

Ay Yapım imzalı Baba dizisinin yönetmen koltuğunda Çağrı Bayrak oturmaktadır. Başrollerini Tolga Sarıtaş ve Haluk Bilginer’in paylaştığı Baba dizisi ilk sezonunda yakaladığı başarıyı devam ettirememiştir. Show Tv ekranlarında karşımıza çıkan Baba dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam, Üç Kız Kardeş gibi dizilerden dolayı izlenmemiştir ve dizi 2023 yılında final yapacak diziler arasına girmiştir.

Mükemmel Eşleşme

MinT Motion Pictures imzalı Mükemmel Eşleşme dizisinin yönetmen koltuğunda Emre Kavuk oturmaktadır. TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkan Mükemmel Eşleşme dizisi beklediği reytingleri alamamıştır. Mükemmel Eşleşme dizisinin aldığı reytingler dizinin maliyetini karşılamaya yetmeyecek kadar azdır. Yani Mükemmel Eşleşme dizisi reytinglerinin düşük olması sebebiyle final yapacaktır.

Kusursuz Kiracı

MF Yapım imzalı Kusursuz Kiracı dizisinin senaryosunu Nermin Yıldırım kaleme almaktadır. Fox Tv’de yayınlanan Kusursuz Kiracı dizisi yayın hayatına başlamadan önce büyük ilgi görmüştü. Özellikle başrol oyuncuları sayeninde konuşulan dizi başladıktan sonra bu ilgiyi devam ettirememiştir. Fox Tv ve dizinin yapımcısı en az izlenen diziler arasına giren Kusursuz Kiracı için final kararı almıştır.

Kasaba Doktoru

Başrollerini Ozan Akbaba, Hazal Subaşı ve Deniz Can Aktaş’ın paylaştığı Kasaba Doktoru dizisinin yönetmen koltuğunda Arda Sarıgün oturmaktadır. ARC Film imzalı Kasaba Doktoru cuma günü yayınlanan Yalı Çapkını ve İyilik gibi geniş izleyici kitlesine sahip olan dizilerden dolayı ilk sezonda yakaladığı başarıya ikinci sezona devam ettirememiştir ve 2023 yılında final yapacak dizilerden biri olmuştur.

Balkan Ninnisi

Yönetmen koltuğunda Doğan Ümit Karaca’nın oturduğu Balkan Ninnisi dizisinin çekimleri Makedonya’nın başkenti Üsküp’te devam etmektedir. TRT 1 ekranlarında karşımıza çıkan Balkan Ninnisi dizisi beklediği reytingleri alamamıştır. Bundan dolayı başrollerini Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Emre Bey ile Merih Öztürk’ün paylaştığı Balkan Ninnisi dizisi 2023 yılında final yaparak ekranlara veda edecek dizilerden biridir.

Gecenin Ucunda

Peride Celal’in kitabından uyarlanan Gecenin Ucunda dizisinin başrolünde Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül yer almaktadır. Senaryosunu Emre Özdur ile Başar Başar’ın yazdığı Gecenin Ucunda dizisi fena bir başlangıç yapmamıştır. Gecenin Ucunda dizisinin aldığı reytingler diziyi sezon sonuna götürmeye yetecek olsa da önümüzdeki ki yıllar için azdır. Yani dizi reytinglerinde yükselişe geçmezse 2023 yılında final yapacak diziler arasına girecektir.

Emanet

Karamel Yapım imzalı Emanet dizisi hafta içi her gün Kanal 7 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaktadır. Senaryosunu Başak Yazı Odası’nın kaleme aldığı Emanet dizisi totalde 1 oranında reyting alarak sıralamarda en son da yer almaktadır. 3. sezonu yayınlanan dram ve romantik türünde ki Emanet dizisinin finali kesin olarak açıklanmamış olsada bizler, Emanet dizisinin 2023 yılının Haziran ayında biteceğini düşünüyoruz.

Aşk Ve Umut

Yönetmen koltuğuna Gürsel Ateş ve Reyhan Usta’nın oturduğu Aşk Ve Umut dizisi hafta içi her gün Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkmaktadır. Focus Film imzalı Aşk Ve Umut dizisi beklenen reytingleri alamamıştır. Totalde aldığı 0,72 reytingle en az izlenen diziler arasına giren Aşk Ve Umut dizisinin yapımcıları final kararı almıştır. Yani, Aşk Ve Umut dizisi düşük reyting sebebiyle 2023 yılında final yapacak ve ekranlara veda edecektir.

Gül Masalı

Yapımcılığını Pastel Filmin üstlendiği Gül Masalı dizisinin yönetmen koltuğunda yönetmen koltuğunda Sadullah Celen oturmaktadır. ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkan Gül Masalı dizisi istediği başarıyı elde edememiştir. En az izlenen diziler arasına giren ve düşük oranda reyting alan Gül Masalı dizisinin yapımcıları bundan dolayı final kararı almıştır ve dizi önümüzdeki günlerde ekranlara veda edecektir.

Yazgı

2023 yılında final yapacak olan dizilerden biride Yazgı’dır. Tv 8’in yeni günlük dizisi Yazgı’nın başrolünde Erkan Meriç ve Yağmur Öztürk yer almaktadır. Yönetmen koltuğunda Hakan Şahin’in oturduğu Yazgı dizisi totalde 0,54 oranında reyting almış ve reyting sıralamasında 82. sıraya yerleşerek en az izlenen dizi olmuştur. Yazgı dizisi sıralamanın sonunda yer aldığı ve izlenmediği için erken final yapacaktır.

2023 yılında final yapacak 15 diziyi açıkladık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. HALE dedi ki:

  Aldatmak dizisi saçmaladı final yaprın

 2. kerim dedi ki:

  Ben bu cihana sigmazam,aldatmak,ates kuslari,aile,güzel günler,ask ve umut,hicran FINAL YAPMALI diziler cooooook sacma diziler

  1. jessi dedi ki:

   ewet katiliyorum

 3. kerim dedi ki:

  Lütfen ankarada cekilen günlük diziler baslasin lütfen focus film imzali ask ve umut cok sacma focus film olsada bide istanbulda cekiliyor ankarada cekilen diziler baslasin mesela:beni birakma,beni affet,sevdim seni bir kere gibi diziler beni birakma bitmemeliydi

 4. Mähri dedi ki:

  Yali Çapkini Kizilcik şerbeti Ateş kuşları Veda mektubu Yüzyıllık mucize bitmesin

  1. Anonim dedi ki:

   Dünyanın en saçma dizisi aşk ve umut ahlaksız dizi aynı adama aşık olan iki kızkardes abla kardeş aynı adama aşıklar kardeş ablasının sevdiğine göz koymuş anne desen kızını zengin koca vermek derdinde diğer kızını pavyona satmış böyle igrenç bir dizi yazıklar olsun bu diziyi izleyenlere

 5. Hatice dedi ki:

  Aşk ve umut dizisinde ege ve Zeynep evkenmeli

 6. Candan Güleryüz dedi ki:

  Aşk ve umut sanatçıları çok iyi,seneryo on para etmez.Eski Türk filmlerinde 2 saatte izlediğimiz hikayeyi ısıtıp ısıtıp önümüze koymaktan bıkmadılar.Isıtıp ısıtıp önümüze koydukları da ne kadar rezillik,yalan dolan varsa sanki iyi örneklermiş gibi seyirciye sunmaları.Süper zeka diye önümüze koyulan süper aptal zeynep karekteri,önünü görmeyen,muhakemeden yoksun güya en iyi avukatlar,dibine kadar üç kağıtçı bir evlat olan Melis’in eğitimli prof.annesinin evladı için hiç bir şey yapmaması,evladının kaybolduğunun bile farkına varmaması…Aptal mı aptal,seyirciye kötüler daima kazanır mesajından başka bir şey vermeyen bir dizi.

  1. Anonim dedi ki:

   Melisin ve annesinin bağırmalarından dolayı diziyi izleyesim yok normal bir ko uşmaları yok feraye ve melis sürekli bağırmayın ne bu yüksek ses ya böyle oyunculuk olmaz bağırmadan bir bölüm geçmiyor

 7. Anonim dedi ki:

  DİZİ OYUNCU COM TR SESLENİYORUM BİZZAT OKUSUN LÜTFEN KONU ARKA SOKAKLAR ÇEKİMLERİ NEDEN BAŞLAMADI MI ARKA SOKAKLAR 639 FRAGMAN NE ZAMAN YAYINLANACAK TARİH BELLİ Mİ ARKA SOKAKLAR İZLEYİCİLERİ VE SEYİRCİLERİ ÇOK MERAK EDİYOR ÇOK AYRINTILI VE DETAYLI ŞEKİLDE YAZAR MISIN

 8. Anonim dedi ki:

  ATvede hangi dizi final yapacak

 9. Anonim dedi ki:

  Bir güçik gun ysgy final yapsyn lutfen

  1. Anonim dedi ki:

   Kyz San delimisin bir kucuk gun ysygy final yapyrsa Sen suclusun deli apladal

 10. Anonim dedi ki:

  Arka sokaklar bence artik bitsin 15.sezon bu yaaa

  1. T dedi ki:

   İlgini çekmiyorsa seyretme. Kanalları sen mi yönetiyorsun?

 11. Sevgi Meriç dedi ki:

  Kanal D camdaki kız devam etmesini

 12. Arka sokaklar dedi ki:

  arka sokaklar ilgili haber bekliyorum

  1. Anonim dedi ki:

   Mesut dönsün dizi devam etsin

   1. Anonim dedi ki:

    Bana dizilerden Esaret, Gülcemal, Ateş kuşlari, Adim Farah kalsa yeterli digerleri bitebili

 13. Gokhan dedi ki:

  Bütün diziler bitsin millete kötü
  Örnek oluyor

  1. onurummm dedi ki:

   Bir küçük gün ışığı final olsun ve camdaki kız ve gecenin ucunda emanet

   1. Sevinç dedi ki:

    Bu yaşa geldim,aşk ve umut kadar saçma bir dizi görmedim.

 14. Sıla yılmaz dedi ki:

  Aldatmak ve kızılcık şerbeti final yapmaz inşallah

  1. Anonim dedi ki:

   Lutfan aldatmak we kyzyljyk sarbeti final yapsyn😢😢😢

  2. İsimsiz dedi ki:

   İnşallah kızılcık şerbeti , camdaki kiz , o kiz ve aldatmak , çöp adam final olurlar

   1. Anonim dedi ki:

    O kiz final yapmasin aptal

  3. Gül dedi ki:

   Insallah yapmaz…

 15. Zeynep gul dedi ki:

  Duy beni bir kucuk gun isigi yaşak elma

 16. Fan dedi ki:

  Yazgi!!!
  Dizinin sadece 5 bölüm vardı ve final hakkında yazıyorsunuz!?!?! 13.30’da yayınlanıyor, canlı izleyemeyiz! YouTube’da izliyoruz !!!