Zümrüdüanka Saniye Arsoy Kimdir? Oya’nın Ablası Gerçek Adı Soyadı

27.01.2020
304

Zümrüdüanka dizisinde en merak edilen oyunculardan birisi de Saniye Arsoy oldu. Fox tv ekranlarında cumartesi günleri ekrana gelen ve ilk bölümü ile oldukça beğeni toplayan Zümrüdüanka dizisinde Saniye Arsoy’un kim olduğu gerçek adı ve bilgileri merak edilince bizde detaylı şekilde sizlere oyuncumuz hakkında bilgilendirmeleri yazalım istedik. Fox TV de 25 Ocak 2020 de başlayan Zümrüdü Anka dizisinde Saniye Arsoy rolünü canlandıran oyuncunun gerçek adı soyadı Sebahat Kumaş‘tır.

Zümrüdüanka Saniye ArsoyZümrüdüanka Saniye Arsoy Kimdir, Nasıl Biri?

Saniye Arsoy daha 20’li yaşlarının ortasında genç ve güzel bir kızdır. Demirkan Holding’in bünyesinde asgari ücretle çalışan yüzlerce işçiden biridir. Hem çilekeş, hem cefakâr, tüm yaşamını kardeşi Oya’ya adamış genç bir kadındır Saniye Arsoy. İş yerinde onu bir çok zorluk beklemekte, bir yandan da Zümrüt ile olan dostluğundan dolayı başına olmadık işler gelmektedir.

Zümrüdüanka dizisinde Saniye Arsoy rolündeki Sebahat Kumaş Kimdir?Zümrüdüanka dizisinde Saniye rolü

Sebahat Kumaş 1989 tarihinde Aydın ilimizde dünyaya gelmiş bir dizi oyuncusudur. Aydın’da çok fazla kalmayıp İzmir’e ailesi ile birlikte taşınan Sebahat Kumaş çocukluk yıllarını İzmir’de geçirmiş, lise yıllarından sonra ise Fotoğrafçılık alanında kendisini göstermek için üniversite tercihlerini yapmış ve Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünde yüksek eğitim alarak kendisini geliştirmiştir.

Sebahat Kumaş Nasıl Biri, Eğitim durumu: Yemek yapmayı çok seven Sebahat Kumaş ikinci bir üniversiteye kayıt olarak şimdilerde Anadolu Üniversitesinde Aşçılık bölümünü de açıktan okumaktadır. Lise yıllarından sonra ablası ile birlikte İstanbul’a taşınan ve burada çeşitli eğitimler aldıktan sonra çocukluk yıllarının hayali olan film-dizi oyunculuğu için çalışmalara başlayan ve aldığı özel eğitimlerle kendisini yetiştiren Sebahat Kumaş Ekol drama sanat okulundan oyunculuk eğitimleri almış ve sonrasında dizilerden teklifler gelmeye başlamıştır.Sabahat Kumaş Zümrüdüanka dizisinde Saniye Arsoy

Sebahat Kumaş Hangi Dizilerde Oynadı? Sebahat Kumaş ilk olarak Fox tv de ekrana gelen Arka Sıradakiler dizisinde kendisini göstermiştir. Daha sonra 2011 senesinde Kanal D de ekrana gelen Muhteşem Yüzyıl dizisinde 2 yıl boyunca Esma Hatun karakterine hayat vermiştir. Daha sonra yine Fox tv de ekrana gelmiş olan Karagül dizisinde Melek karakteri olarak 2013-2016 yılları boyunca 3 sezon karşımıza çıkmış olan güzel oyuncu Sebahat Kumaş yine Fox da ekrana gelen Kalbimdeki Deniz isimli dizide Kutsi ile birlikte ekran karşısına geçmiş ve Diyar karakteriyle oldukça başarılı bir oyunculuk çıkarmıştır. 2020 yılında ise Zümrüdü Anka dizisinde Saniye Arsoy olarak rolünün hakkını vermeye devam eden Sebahat Kumaş canlandırdığı tüm rollerinde başarılı olmuştur.

Zümrüdüanka Saniye kim Oya'nın AblasıSebahat Kumaş’ın (Zümrüdüanka Saniye Arsoy) Oynadığı Diziler

2020 Zümrüdüanka dizisi Saniye Arsoy rolü
2016 Kalbimdeki Deniz Diyar rolü
2013 Karagül dizisi Melek rolü
2011 Muhteşem Yüzyıl Esma Hatun rolü
2008 Arka Sıradakiler dizisi
Bahar Dalları dizisi
Adanalı dizisi
Türk Malı dizisi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.