Zümrüdüanka Nisa Özgüç Kimdir? (Itır Esen)

Fox tv de ekrana gelen cumartesi günlerinin sevilen dizisi ZümrüdüAnka, Kuzey Yıldızını reytinglerde geride bırakınca oyuncu kadrosunu güçlendirmeye başladı. Bu amaçla yeni oyuncu transferlerine başlayan Zümrüdüanka dizisine Nisa Özgüç karakteri dahil oldu. Zümrüdüanka dizisi Nisa Özgüç kimdir, gerçek adı soyadı nedir bilgilerini ve önceki dizilerini buraya yazmak ve oyuncu hakkında kısa detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Zümrüdüanka dizisi Nisa Özgüç KimdirZümrüdüanka dizisi Nisa Özgüç Kimdir?

Zümrüdüanka dizisine Nisa Özgüç karakteri olarak dahil olan oyuncunun gerçek adı Itır Esen‘dir. Kapadokya’da çekilen dizinin yeni bölümlerinde Itır Esen Nisa Özgüç rolü olarak yer alacak. Itır Esen, daha önce bir çok dizide roller almıştı. Zümrüdüanka dizisi ile anlaşan Itır Esen yeni dizisinde Nisa Özgüç karakterine hayat verecek. Peki gelelim oyuncumuz hakkında detaylı bilgilere:

Itır Esen Kimdir? (Zümrüdüanka Nisa Özgüç)

Itır Esen 1956 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası ise seslendirme sanatçısı olan Hayri Esen’dir. Itır Esen uzun süre fotomodellik yapmış Milliyet gazetesinin vazgeçemediği kapak fotoğraflarından birisi olduktan sonra daha da ünlenmiştir. Aşk-ı memnu dizisinde Bihter rolü yerine Nihal karakterini canlandırmış ve dizinin unutulmaz yüzlerinden birisi haline gelmiştir.

Özellikle 70’li yıllarda Adile Naşit ve Münir Özkul dizilerinde rastladığımız sarışın, sürekli ağlayan ve mahzun gözleri ile etrafı süzen o sarışın kız işte Itır Esen’dir. Ünlü sinemacı Yavuz Turgul ile evlenen Itır Esen’in iki çocuğu olmuştur. 2001 yılında TRT’de yayınlanan Yeditepe İstanbul dizisi ile ekrandaki yerini almıştır. 2007 yılında ise Aşk Eski Bir Yalan dizisinin senaristliğini yapmıştır.

2004 yılında Aliye dizisinde daha sonra Çemberimde Gül Oya dizisinde 2006 yılında ise Arka Sokaklar dizisinde izlediğimiz Itır Esen yine 2006 yılında ahh İstanbul, sis ve gece gibi projelerde yer almıştır. Itır Esen Zümrüdüanka dizisinin oyuncu kadrosuna Nisa Özgüç karakteri olarak dahil olacak ve çocuklarına kol kanat geren onları sahiplenen onlar için her türlü fedakarlığı yapan bir anne karakterini canlandıracak.

Itır Esen Zümrüdüanka dizisinde Nisa Özgüç rolündeZümrüdüanka Nisa Özgüç Nasıl Bir Karakter olacak?

Itır Esen dizide Nisa Özgüç karakterinde güçlü bir anneye hayat verirken Nisa Özgüç oldukça tutucu, gelenek göreneklerine, örf ve adetlerine sıkı sıkıya bağlı olan bir rolde olacak. Nisa Özgüç Zümrüdüankada çocuklarına kol kanat geren, onları sahipsiz bırakmayan mücadeleci bir anne karakterinde oynayacak ve örnek bir kişilik olacak.

Yorum yaz

1 Yorum

  1. Hicbir diziyi izlemiyorum sadece guldur guldur sov zira bozuk moralimizi duzeltiyor cunku okadar olumsuzluklar var ki dunyada hic olmazsa biran dertlerimizden siyriliyoruz buarada izlenecek kurulus Osman ve payitaht tan baska edepli aile dizisi yok

Etiketler