Zümrüdüanka Meliha Kimdir? Gerçek Adı Bilgileri (Miray Akay)

Cumartesi akşamları Fox TV ekranlarında yayınlanan Pastel filmin yeni dizisi Zümrüdüanka oyuncuları son alınan reytinglerden sonra daha çok merak edilmeye başlandı. Özellikle Zümrüt’ün kardeşi olan Meliha karakterinin kim olduğu kim tarafından canlandırıldığı gerçek adı soyadı gibi sıkça sorulan sorulara burada yanıt vermek ve dizi ile ilgili son bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Zümrüdüanka Meliha resimleriZümrüdü Anka dizisi Meliha kimdir?

Başrollerinde Alp Navruz ve Ceren Yılmaz’ın yer almış olduğu Zümrüdüanka dizisinde Meliha karakterini Miray Akay canlandıracak. Nevşehir ilimizin Ürgüp ilçesinde çekimleri devam eden Zümrüdüanka dizisinde Meliha rolünün kim olduğu çok merak ediliyordu. Çünkü dizide Zümrüt’ün başrolde oynaması nedeniyle kardeşi de çokça ekrana geliyor, baş rol oyuncusunun kardeşi olması hem de sık sık sahnelerinin izleyici tarafından görülmesi sonrasında Meliha karakterini canlandıran Miray Akay iyice merak konusu oldu.

Zümrüdüanka Meliha rolü Miray AkayMiray Akay kimdir?

Zümrüdüanka dizisinde Meliha karakterini canlandırarak herkesin dikkatini çeken Miray Akay 2000 yılında Ukrayna’da doğmuştur. 17 Temmuz 2000 tarihinde Türk bir baba ile Ukraynalı bir anneden doğan Miray Akay iki kardeşe sahiptir. Gerçek adı Myroslava Kosteva Akay olan oyuncu ilk ve ortaokulu İstanbul Bahçelievler Ali Haydar Okulu’nda tamamlamıştır. Lise eğitimini İstanbul’da mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde bitirmiştir.  Her ne kadar biz onu Zümrüdü Anka dizisi ile tanımaya başlasak da Miray Akay aslında birçok dizide ve filmde yer almış oyunculardan biridir. Zümrüdüanka dizisinin tüm oyuncuları için Tıklayın >> Zümrüdüanka Oyuncu Kadrosu

Miray Akay 3 yaşından beri oyunculuk konusunda deneyim kazanmış, birçok dizide filmde veya reklamda yer almıştır. Güneşin kızları dizisinde Peri karakterini canlandıran Miray Akay 20 dakika dizisinde ise Tuba Büyüküstün ile birlikte oynamış ve Duru karakterini canlandırmıştı. Miray Akay 2017 yılında Dayan Yüreğim dizisinde Nazlı rolünde oynamış son olarak ise 2018 de Fox TV ekranlarında ki Bizim Hikaye dizisinde Zeynep karakterine hayat vermişti. 2020 yılından itibaren Zümrüdüanka dizisinde Meliha karakteri olarak dikkatleri üzerine çeken Miray Akay 1.65 boyunda 52 kilo ağırlığında ve yengeç burcudur.

Zümrüdüanka Meliha Gerçek Adı eski dizileriZümrüdüanka dizisindeki Meliha karakteri olarak dikkatleri üzerine çeken ve daha önce birçok dizi ve filmde yer alan Miray Akay’ın dizilerini ve filmlerini sizler için bir araya getirdik ve oyuncunun ne kadar çok projede yer aldığını sizlere aşağıya sıralayarak vermek istiyoruz. İşte Miray Akay’ın önceki sezonlarda yer aldığı diziler ve filmleri:

Miray Akay’ın rol aldığı diziler filmler:Zümrüdüanka Meliha Kimdir

2020 – Zümrüdüanka (Meliha)
2019 – Bizim Hikaye (Zeynep)
2018 – Servet
2017 – Dayan Yüreğim (Nazlı)
2015 – Güneşin Kızları (Peri Yılmaz)
2014 – Benim Adım Gültepe (Gülten)
2013 – Kelebeğin Rüyası (Mediha’nın Kardesi)
2013 – Halam Geldi (Reyhan)
2013 – Balık (Deniz)
2013 – 20 Dakika (Duru Halaskar)
2012 – Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 (Nihan)
2012 – Çıplak Gerçek (Selin)
2010 – Türk Malı
2010 – Bitmeyen Şarkı

Miray Akay Zümrüdüanka Meliha karakteriSizde Zümrüdüanka dizisi Meliha Kimdir? Gerçek Adı Bilgileri (Miray Akay) konumuz hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz. Sorumuz; Oyuncuyu nasıl buldunuz, Meliha karakterini başarılı oynuyor mu? Şimdiden teşekkür eder iyi seyirler dileriz.

Yorum yaz

2 Yorum

  1. Avatar Azize cakmak

    Miray Akay isallalah bu yazdığım yazıyı okursun umarım bende sisin zurudanka filimde oynamak istiyorum köyde olduğum için sise ulaşamıyorum oyun u olmak. Benim hayalim senin yaşındayım bir çok oyuncuya ulaşmak istedim ama ulaşmadım köyde olduğum için isallah sen bu yazımı grorusunde sen bana yardım edersin

Etiketler