Zalim İstanbul Erken Final mi Yapacak? Neden Yayından Kaldırıldı?

Yorum Yap 218 kez izlendi

Kanal D ekranlarında pazartesi günleri yayınlanan Zalim İstanbul dizisi neden erken final yaptı niçin devam etmedi erken final sebebi nedir oyuncular mı yoksa senaryodan kaynaklandı gibi sorular oldukça merak edilecek gibi görünüyor. Pazartesi günleri çok iyi bir reyting alarak yoluna başlayan Zalim İstanbul dizisi 2019 yılında Kanal D ekranlarının belki de tutan tek dizisiydi.

AB ve Total reytinglerde oldukça yüksek izlenme oranlarına ulaşan Zalim İstanbul dizisi almış olduğu reyting sonuçlarının ardından pazartesi günlerinde kalıcı olduğunu göstererek sezon finali yapma kararı aldı. Sezon finali yaparak mayıs ayının sonunda ekrana ara veren Zalim İstanbul dizisi ağustos ayına kadar tatil yapacak ve oyuncular bu tarihte toplanmaya başlayacak ve dizi 2. sezon için hazırlıklara başlayacak.

Kanal D Zalim İstanbul dizisini yayından mı kaldırdıZalim İstanbul dizisi 2. sezon kaç bölüm çekilecek?

Bizim tahminlerinize göre Zalim İstanbul dizisi yeni sezonda devam edecek ve sezon sonuna kadar sürecek dizilerden birisi. Ancak dizinin oyuncularından birisi olan Ceren karakterindeki Bahar Şahin önceki günlerde sosyal medya üzerinden paylaşmış olduğu bir mesaj dizinin izleyenleri tarafından oldukça büyük bir tepki ile karşılandı. Çünkü Bahar Şahin hiç kimsenin beklemediği bir tepki göstererek dizinin almış olduğu AB ve Total Reyting sonuçlarını adeta milletin gözüne sokarcasına bir mesaj paylaşmış ve bu herkesin büyük bir tepsisine sebep olmuştur.

Zalim İstanbul erken final tarihi ne zamanZalim İstanbul dizisinin erken final yapmasının sebebi nedir?

Elbette erken konuşarak Zalim İstanbul dizisi ile ilgili spekülasyon yapmak istemiyorum ancak Kanal D’nin sezon finali yapan dizisi ‘Zalim İstanbul’un genç oyuncularından Bahar Şahin’in sosyal medyada tepki çeken sözleri de yenilir yutulur cinsten değil. Boyunu ve haddini aşan sözler sarf eden Bahar Şahin diğer dizileri de kastederek Zalim İstanbul dizisinin almış olduğu reyting oranlarını haddinden fazla abartmış ve adeta diğer dizileri küçümseyerek AB ve Total reyting sonuçlarını övünerek sosyal medyada paylaşınca birçok izleyen gelecek sezon siz görürsünüz diğer dizileri küçümsemek de ne oluyor Zalim İstanbul dizisinin almış olduğu reyting nedir ki? Kaç günlük dizisiniz de diğer dizilere ve millete hava atıyorsunuz diye yüzlerce tepki mesajı geldi.

Zalim İstanbul dizisinin Ceren’i Bahar Şahine yapılan bu tepkiler ve yazılan mesajlara baktığımızda Zalim İstanbul dizisinin çok fazla sürmeyeceğini 2. sezonda erken final yapacağını tahmin ediyorum. Ancak yine de dizi ile ilgili olumsuz konuşmak yerine Ceren karakterini canlandıran Bahar Şahin bu konuda izleyenlerden özür dilemesini ve işin tatlıya bağlanmasına tercih ederim. Yoksa Zalim İstanbul dizisinin almış olduğu 4 oranındaki Total reytinglerin oldukça düşük olduğunu final yaparak ekranlara veda eden Söz dizisinin bile 8 oranında Total reyting aldığını tekrar hatırlatmak isterim. Peki Zalim İstanbul dizisinde Ceren karakterini canlandıran Bahar Şahin sosyal medyada dizinin almış olduğu reytingler ile ilgili ne söylemişti:

Zalim İstanbul dizisi yeni sezon kaç bölüm devam edecekBahar Şahin, sosyal medya hesabında paylaştığı hikayesinde: “Beni neden yolda görünce zalim, zalimin kızı, zalim kız diye bağırıyorsunuz? Ben size halk diye bağırıyor muyum? Naber TOTAL diyor muyum? AB hiç demiyorum.” diyerek takipçilerine şikayette bulunmuş ve bu mesajından sonra yüzlerce takipçisi kendisine tepki mesajları yağdırmıştı.. Örnek: Ay böylelerini ünlü etmeyin no’lur ya Bahar Şahin sen kimsin peki oynadığı dizilerden sadece biri tuttu diye ukalalık taslayan genç kızımız..

Bahar Şahin’in bu sözleri takipçileri tarafından tepki topladı. Bahar Şahin Zalim İstanbul dizisindeki kötü karakterlerinden biri olan Ceren karakterine hayat verdiğini ve dizinin almış olduğu reyting oranları ile pazartesi günleri yayınlanan Yasak Elma dizisinin reytinglerini düşürdüğünü diğer dizilerden iyi bir reyting aldığını izlemiştik. Yeni sezonda söz dizisinin de olmayacağını düşünerek Zalim İstanbul’un reyting oranlarında artış yaşanabilir. Ancak oyuncuların bu tarzdaki övünmeleri izleyicilerin oldukça büyük bir tepkisini çekmekte ve izleyenleri bile izlemez hale getirmektedir.

Zalim İstanbul dizisinin 2. sezondaki bölüm sayısıZalim İstanbul dizisi kaç bölüm sürecek kaçıncı bölümde final yapacak?

Zalim İstanbul dizisinin almış olduğu reytinglere baktığımızda oldukça zorlu bir gün gözüken Pazartesi günlerinde Söz ve Çukur gibi dizilere rağmen oldukça yüksek reytingler aldığına ve 2. sezonda da kaldığı yerden devam edeceğini bizlere gösterdiğini hemen açıklayalım. Yeni sezonda Zalim İstanbul dizisi söz dizisi gibi güçlü bir rakip olmadan başlayacağı için biraz daha reytinglerini yükseltebilir. 9. bölüm ile sezon finali yapan ve 10. bölüm sezona başlayacak olan Zalim İstanbul yeni sezonda yaklaşık 35 bölüm çekerek sezon sonuna kadar 44.-45. bölüme ulaşması bekleniyor.

Zalim İstanbul dizisi yayından neden kaldırıldıZalim İstanbul dizisi 2 sezonun sonunda 45. bölümde biter mi yoksa reytingleri yüksek kaldığı için 3. sezon içinde plan yapılır mı şimdilik bilinmiyor, gelişmeler oldukça sizlere burada yazmaya devam edeceğim. Ancak bizim tahmininiz 2. sezonun sonuna kadar Zalim İstanbul dizisi devam edemeyecektir. Çünkü dizinin saman alevi gibi yükselen reytingleri hızlı bir şekilde düşmeye başlayacak yeni sezonda biraz yayınlandıktan sonra final yaparak ekranlara veda edecek bu bizim tahminimiz. Zalim İstanbul Dizisi Ne Zaman Bitecek Kaçıncı Bölümde Final Yapacak? konumuza mutlaka göz atmanızı ve konuyla ilgili detaylı yorumlarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Zalim İstanbul Dizisi Erken Final mi Yapacak?

Zalim İstanbul Dizisi 2. sezonda reytinglerinin düşeceğini tahmini olarak yukarı yazmıştık. Zaten ilk sezonda biraz parlayan ancak çok yüksek reytinglere ulaşamayan diziler yeni yayınlanan 2. sezonda genellikle hızlı bir düşüş gösteriyor. Bunun nedeni yeni diziler başlayınca insanlar o dizileri merak ediyor ve eski dizileri bir kenara bırakıyor. Bu da reytinglerin hızla düşmesi anlamına geliyor ve diziler kısa sürede erken final kararı alıyor. Zalim İstanbul Dizisi de böyle bir erken final yapacak diye bekliyoruz.

Zalim İstanbul dizisi kaç bölüm sürecek 2. sezondaZalim İstanbul dizisi bitmesin final yapmasın:

Sevilerek izlenen Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Zalim İstanbul dizisi bitmesin 2. sezon sonuna kadar devam etsin, Zalim İstanbul yayından kaldırılmasın gibi istekler ve görüşleri burada paylaşmaya ve aşağıya yorum olarak yazmanıza olanak sunuyoruz. Lütfen dizinin devam etmesi ve yayından kalkmaması için sizlerde aşağıya görüşlerinizi yazarak Zalim İstanbul dizisi bitmesin, erken final olmasın dizi sezon sonuna kadar devam etsin tarzındaki görüşlerinizi bizimle paylaşarak aşağıdaki yorum kısmına belirtiniz lütfen.. Ayrıca bu sayfayı instagram ve twitter facebook gibi sosyal alanlarda paylaşarak herkesin dizimize sahip çıkması için paylaşınız lütfen..

Zalim İstanbul bitmesin final olmasınZalim İstanbul Yayından Neden Kaldırıldı?

Zalim İstanbul Dizisinin yeni sezonu başlayınca diğer yeni dizilerin olumsuz etkisiyle kısa sürede erken final yapacağını ve yayından kaldırılacağını belirttik. Gerçekten de daha uzun bir süre var gibi görünebilir ancak Zalim İstanbul Dizisinin düşen reytingler nedeniyle yayından kaldırılacağını şimdiden söylüyor ve iddia ediyoruz.

Sizlerde Zalim İstanbul Dizisiyle ilgili yorum ve görüşünüzü lütfen aşağıya yazınız.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba