Yeni Hayat Dizisi Tekrar Başlayacak mı Yeni Bölüm Ne Zaman?

Kanal D ekranlarında 29 Ekim perşembe günü 9. bölümüyle izleyiciye veda eden ve final yapan Yeni hayat dizisi izleyicileri dizinin bitmesine çok üzüldü. Yeni Hayat Dizisi Tekrar Başlayacak mı, Yeni Hayat Dizisi yeniden başlar mı gibi merak edilen soruların yanında Yeni Hayat Dizisi Tekrar Başlayacak mı Yeni Bölümler Ne Zaman yayınlanacak? soruları gündeme gelmeye başladı.

Yeni Hayat Dizisi Tekrar Başlayacak mı?

Kanal D ekranlarında perşembe akşamları yayınlanan Yeni hayat dizisi oldukça farklı konusu ile dikkatleri çekmiş ve ilk bölümleri ciddi oranda reyting almıştı. Ancak sonraki haftalarda sezon birilerinin başlaması ile birlikte Yeni Hayat dizisinin reytinglerinde düşüş başlamış ve 2 oranına gerileyen izlenme oranları Yeni Hayat dizisinin finalini getirmişti. Serkan Çayoğlu ve Melisa Aslı Pamuk gibi başarılı oyuncuları kadrosunda bulunduran Yeni Hayat dizisi 9. bölüm ile 29 Ekim 2020 Perşembe akşamı final yaparak ekrana veda edecek. Asıl merak edilen soru ise Yeni Hayat dizisi yeniden başlar mı tekrar yayınlanırmı sorusu oldu.

Yeni Hayat Dizisi Neden Bitti Final Oldu?

Perşembe akşamları yayınlanan mucize doktor ve bir zamanlar Çukurova gibi önemli diziler geçen sezondan beri en çok izlenen diziler olduğu için perşembe akşamlar yeni başlayan diziler in çok fazla şansı bulunmuyor. Yeni Hayat dizisi de bu nedenle mucize doktor ve bir zamanlar Çukurova gibi dizilerin gölgesinde kaldı diyebiliriz. Reyting oranlarında beklentilerin çok altında kalan Yeni Hayat dizisi ancak 9 bölüm dayanabildi. Sonuç olarak Yeni Hayat dizisinin final sebebini reytinglerdeki düşme olarak gösterebiliriz.Yeni Hayat Dizisi Tekrar Başlayacak mı Yeni Bölüm Ne Zaman

Yeni Hayat Dizisi Reytingleri Neden Düşük?

Yeni Hayat dizisinin reytingleri neden düşük geldi izlenme oranları niçin beklentilerin altında kaldı hemen özetleyelim. Öncelikle dizileri ayakta tutan bir kaç faktör var. Bunlardan birisi oyuncular arasındaki uyum bir diğeri ise senaryonun gerçekten güzel ve akıcı olması. Evet Yeni Hayat dizisinin farklı bir senaryosu vardı ancak bu senaryo çok akıcı ve izleyicileri peşinden sürükleyecek bir sonraki bölümün merak içinde bekleneceği bir dizi olmadı hiç. Bu nedenle izleyenler birkaç bölüm sonra Yeni Hayat dizisinin hem konusunu hem de nereye gideceğini çözdüler. Ayrıca Türk aile yapısına çok fazla uygun olmadığını düşündüğümüz evli bir adamın korumalığını yaptığı güzel bir bayan ile yakınlaşması izleyenleri çok memnun etmemiş olsa gerek. Yukarıda bahsettiğimiz gibi güçlü dizilerinde Perşembe günü olması yeni hayat dizisini iyice zora soktu.

Yeni Hayat Dizisi Başka kanala transfer olur mu?

Bazı kanalların dizi politikası senaryonun bitimi ile son bulduğu için izleyiciler dizinin bittiğine çok üzülüp kanalları fax ve mail yağmuruna tuttuğu oluyordu. Ancak Yeni Hayat dizisinin reytingleri çok düşük olduğu için başka kanalda devam etmesi ya da yeniden başlaması gibi bir ihtimali çok düşük görünüyor. Yeni Hayat dizisi başka bir kanala transfer olması ya da yeniden başlaması gibi bir ihtimal reytinglerin düşük olması nedeniyle görünmüyor. Geçtiğimiz yıllarda ATV ekranlarında final yapan Sen anlat Karadeniz final yaptı hafta bile 7 oranında Total reyting almış izleyiciler dizinin bittiğine çok üzülmüştü. Ancak Yeni Hayat dizisinin tekrar başlaması için ciddi bir izleyici kitlesi ve reyting oranı bulunmuyor.

Yeni Hayat Dizisi Final Sonrası Tekrar Başlar mı?

Kanal D ekranlarında yayınlanan Yeni Hayat dizisi 29 Ekim perşembe akşama 9. bölümü ile final yaptığı ve ekrana veda etti. Geçtiğimiz sezon başlaması beklenen ve koronavirüs nedeniyle yeni sezona kalan Yeni Hayat dizisi uzun süre tanıtım fragmanları dönmesine rağmen bir türlü başlayamamış, başrol oyuncuları arasında da beklenen uyum olmamıştı. Kısacası Yeni Hayat dizisi final yaptıktan sonra tekrar başlar mı yeniden yayınlanırmı gibi sorulara maalesef hayır cevabını verebiliriz.

Yeni Hayat dizisi bitmesin final yapmasın

Reytingleri yüksek bazı diziler için bitmesin final yapmasın gibi çeşitli etkinlikler düzenleyerek izleyicileri yorum yapmaya ve bunu kanala ve yapımcıya duyurmaya çalışıyoruz. Sizlerde Yeni Hayat dizisi bitmesin final olmasın ya da tekrar başlasın farklı bir kanalda yayınlansın gibi istekleriniz varsa lütfen aşağıya yorum olarak yazınız. Yeni Hayat dizisi final olduktan sonra muhtemelen yeniden başlamayacak ancak siz yine de sosyal medyada bu sayfayı paylaşarak sevdiklerinize duyurabilirsiniz.

Bu sayfamızda Yeni Hayat Dizisi Tekrar Başlayacak mı Yeni Bölüm Ne Zaman? Konusu hakkında merak edilenlere kendi düşüncelerimizle cevap vermeye çalıştık. Siz de Yeni Hayat dizisinin başrolleri birbirine yakıştı mı farklı bir dizide oynamasını ister misiniz bu konudaki yorum ve görüşleri aşağıya yazabilirsiniz.

Yorum yaz

12 Yorum

  1. Yeni hayat dizisi yeniden 2sezonu başlamasini istiyorum getçekden super dizi şu ana kadar gordugum rn iyi dizi lutfen lutfen lutfen 2 sezonu istiyorum

  2. yeni hayat dizisini çok sevmiştim bizim izlememiz önem taşımıyormu neye göre reyting biz insan değilmiyiz bende o gereksiz olan hiç anlam ifade etmeyen çoğu diziyi sevmiyorum hiç değilse bu şiddete karşı olan anlam ifade eden tarafı vardı ya bir zamanlar gültepe dizisi de yayından kalktı erkekler ağlamaz vardı oda içim gitmişti yazık yazık bence bu sistem çöküyor dizi izlemekten insanları soğuttunuz izlenme oranları daha da düşecek başladığın bir dizi kaldırılacak korkusu yaşayınca bağlanmak istemiyorsun nasıl olsa bunu bu da kalkar diyeceklerim bu kadar bindiğiniz dalı kesiyorsunuz….

  3. Avatar çiçek hazal

    yenı hayat tekrar baslasın yenıden seneryo guçlendirilerek baslasın dızıyi yenı kavramay başlamıştık

  4. Yaa baslatsinlar yaaa. Cok güzel bir diziydi ve öyle bir yerde bitti ki insan devamini bekliyor simdi hersey cok acikta kaldi yaa. Cevabtan fazla sorular olustu kafamizda. Asil bundan sonrasi cok heycanliydi. Eminim 9. Bölümü degilde bi bölüm daha yayinlasalardi izleyiciler artar di.

  5. Avatar Hasan Salih

    Başroller başarılı ve uyumluydu, konu ve hikaye orjinal oyunculuk mükemmeldi böyle bir diziye yazık olmasın, bence KanalD ekranlarında bu dizi tekrar başlamalı.

  6. Kesinlikle başroller birbirlerine aşırı derecede uyumlulardı Çukurova dizisini hiç kaçırmayan ben tamamen o diziyi bırakıp yeni hayata adapte olmuştum ayrıca saçma bir final oldu en kısa sürede başka kanala transfer olup tekrar kaldığı yerden devam etsin çok üzgünüm anlatamam YENİ HAYAT başlamalıııııııı😢

Etiketler