Yemin Dizisi Erken Final mi Yapacak 3. Sezon Reytingleri Nasıl?

50 Yorum 234 kez izlendi

Kanal 7 ekranlarında 3. sezonuna başlayan Yemin dizisi geçtiğimiz sezon parlak reyting sonuçlarının ardından bu sezon ilk 25 dizi ve program arasına giremez oldu. Bizde bu konumuzda yemin dizisi 3. Sezonda erken final mi yapacak neden izlenmedi, yemin 3. sezon reyting durumları nasıl, niçin sıralamaya giremiyor gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Yemin Dizisi Erken Final mi Yapacak?

Yemin Dizisi Erken Final mi YapacakYemin dizisi Eylül ayının ilk haftası 3. Sezona başladı. Kanal 7 ekranlarında yayınlanan ve hafta içi her gün ekrana gelen yemin dizisi geçtiğimiz sezonlarda 3 hatta 4 oranlarında Total reytingler almış güçlü dizilerle boy ölçüşmeye başlamıştı. Ancak 3. sezonda yemin dizisinde işler pek yolunda gitmiyor. Bizde bu konumuzda sebepleriyle birlikte yemin dizisinin neden reyting alamadığını ve dizinin erken final yapıp yapmayacağı konusundaki bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yemin dizisi 3. sezon neden izlenmedi

Yemin dizisinde iki sezon boyunca Özge Yağız, Reyhan karakterini canlandırmış ve dizinin başrolünde oynamıştı. Ancak dizinin başrolündeki karakterlerden birisi olan Emir rolünde izlediğimiz Gökberk Demirci ile yaşamış olduğu aşk sonrasında diziden ayrılma kararı alan Özge Yağız 3. sezonda yemin dizisinin kadrosundan çıktı. Ancak diziyi iki sezondur izleyenler Özge Yağız gibi hem masum hem de güzel bir oyuncunun diziden çıkmasına anlam veremedi. Hatta kampanyalar düzenleyerek Özge Yağız olmadan yemin dizisi olmaz, Özge Yağız lütfen diziye dön gibi çeşitli etiketler oluşturup başarılı oyuncu yeniden yemin dizisinde görmek istediklerini açıkladılar. Ancak Reyhan karakterini canlandıran Özge Yağız kesin olarak diziden ayrılmış ve bir daha da dönmeyecek. Hatta Özge Yağız’ın Sol yanım dizisinin oyuncu kadrosunda yer aldığını belirtelim.

Yemin dizisinin 3. Sezon reytingleri nasıl

Yemin Dizisi 3. sezon neden izlenmedi Erken Final miGeçtiğimiz sezonlarda yemin dizisi ilk 10 dizi veya program arasına giriyor, 4 oranına yakın total reytingler alıyordu. Ancak bu sezon büyü bozuldu ve Özge Yağız’ın canlandırdığı Reyhan karakteri diziden ayrılınca dizinin reytingleri adeta bıçakla kesilmiş gibi düştü. Yeni sezonda reytinglerde umduğunu bulamayan yemin dizisi ortalama 1 civarında total reyting alıyor. Bu kadar düşük reyting elbette kanala zarar ettirmeye başladı. Bu nedenle yemin dizisinin 3. sezon reytingleri ne bakarak dizinin çok uzun sürmeyeceğini hatta erken final yapacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Yemin dizisi 3. Sezon erken final mi yapacak?

Elbette final kararı dizi yapımcısı karamel yapım ile Kanal 7 arasında yapılacak görüşmelere göre kesin karar verilecek. Ancak yemin dizisinin 3. Sezon reytingleri iyi gitmediği ve 1 oranında Total reytingler aldığı için kanala ve yapımcıya zarar ettirdiğini bir kez daha hatırlatalım. Bu kadar düşük reyting oranları ile yemin dizisi 3. Sezonda erken final kararı alacak yakın bir zamanda ekrana veda edecekler. Aslında böyle olacağı az çok tahmin edilmişti. Hangi dizi olursa olsun insanların gönlünde yer bulmuş başrol oyuncularının diziden ayrılması her zaman diziyi olumsuz etkilemiştir. Yemin dizisi de başrol oyuncusu Özge Yağız gibi başarılı ve güzel bir oyuncunun ayrılmasının hemen ardından reytinglerde çakılmış ve bu sonuçlar ile erken final yapmaya aday bir dizi olmuştur.

Yemin dizisi 3. Sezon yorumları görüşleri

Her dizinin başlaması gelişmesi ve sona ermesi çeşitli faktörlere bağlı. Yemin dizisi de almış olduğu reyting oranlarına bakıldığında ilk sezon oldukça başarılı, 2. sezon bu başarıyı devam ettirdi ancak 3. sezonda başrol oyuncusu Özge Yağız’ın ayrılması ve yerine gelen oyuncuların onun başarısını gösterememesi nedeniyle reytinglerde geriledi ve 1 oranındaki total izlenme oranları neredeyse Hint dizlerinden daha düşük olduğu için yemin dizisi çok fazla devam etmeyecektir. Maliyeti olmayan Hint dizileri bile daha yüksek oranda izlenme alırken yemin dizisinin düşük reytingleri elbette karamel yapım ile Kanal 7’nin yeniden masaya oturmasına sebep olacak. Muhtemelen yemin dizisi 3. sezonu erken final ile noktalanacak.

Yemin 3. sezon Final mi sezon finali miYemin dizisi 3. Sezon yorumları görüşleri hakkında sizde bildiklerinizi ve düşüncelerinizi lütfen aşağıdaki yorum kısmına yazınız. Yemin dizisi 3. sezonda sizce başarılı olur mu, reytingleri daha da düşer mi, yeni gelen oyuncular Özge Yağız’ın yerini neden dolduramadı, bu konular hakkındaki yorumlarınızı görüşlerinizi samimi düşüncelerinizi bekliyoruz. Hoşçakalın..

Yemin dizisi 3. Sezonda neden tutmadı izlenmedi işte nedeni:

Yorum yaz

50 Yorum

 1. Bir dizi kimle başlamışsa onla sevilmisse reyhan karekteri çok tutuldu halk onu kızı gibi gördü onunla ağladı onunla güldü emir reyhan karekteri gerçekten çok sevildiler gönüllere tah kurdular ama reyhan diziden ayrıldı ve yemin denilen bir dizi kalmadı yeni karakterler bize aynı heycani vermiyor sevemedik bize bu sezon aşk çok saçma geliyor bence final yapın çok doğru bir karar olur bu sezon karma karışık bir hâlâ getirmişler dizide emir feride kumru kamal herkes napiyo belli değil bir konu yok rezillik diz boyu bu yüzden kimse diziyi sevemedi reyhan emir aşkı hiç yaşanmamış çocukta olmasa sanki başka birr dizi

 2. Avatar Hatice Kurtuluş

  Yemin dizisini hiç kaçırmadan izliyorduk ama yeni katılan oyuncuları hiç sevmedik özellikle kumruyu böyle bir karakter bizleri sıktı Narinin kemalle evlenip mutlu olmasını beklerken güzel Aşk sahnelerini görmek isterken Nazmiye hanım kumrunun kötülüklerini gösterip duruyo hayli seyirci bunu izlemek istemiyo ama anlamıyo bildiğini yapıyo bizde kanalı değiştirip başka dizilere bakıyoruz hele emir bu sezon berbat çocuğunu hala kabul etmedi Reyhanın acısı çıkmadan hemen aşık ettiriyorlar birde zeynep migar zafer derde bundan hiç söz etmediler cvidanı bir gösterdiler daha ortada yok ferideye lafım yok iyi oynuyo sadece kumru ve yengeyi istemiyoruz anlasın artık senarist diziyi toparlasın biraz biz seyirciyi dinlesin Narin Kemal mutlu plsun diyoruz saçmalamasın aryık.

 3. Avatar Özgür Sayın BELMA HANIM

  Hayırlı geceler..
  VE yorumuzuza 👏👏👏👏👏👏Sağlık sıhhatle ALLAH’A emanet olun..

 4. Hepinize sevgiler saygılar günaydınlar olsun dizeye biraz baktıktan sonra yorum yapmak daha iyi diye düşündüm.yemin reyhanın ettiği yemin feridenin cavidana ettiği yemin ,konusuna gelince çok basit,emiri iyice duygusuz,bir ruh alemi içinde gerçeklerden iyice saptırılmış çocuğuna bile tahammül edemeyen bir adam yaratmışlar,narinin körlüğüne gelince dizi zaten narinle kemâl birlikteliğle izlenecek durumdaydı,ama zannediyorlar,ki izleyici buna göz yumar,yanlış cevap tamam bir,iki sahne olurdu narinin körlüğü ve o nikâh olmalıydı,gözlerinin açılması lâzımdı,narin ilk başlardaki çok kararlı ve azimliydi,şimdi çok pasif bir duruma soktular,hele o kız kardeş bozuntusu tam bir fiyasko,bumu kardeşlik yani ablasının kocasına aşık olmak nari nin yerine yemeklere katılmak kemâl,in buna taviz vermesi çok şaşırtıcı, annesi dersen ona keza,geçmişte ne yaşandıysa anlatmalıydı,ağlamak gerçeği çözmüyor,neden böyle işleniyor bu konu ablasının yerini almak isteyen bir kardeş,aciz bir anne durumunu düzeltip anlaşma yapan bir kemâl şirket uğruna,doktor arayıp narinin derdine çare bulamayan bir kemâl ve birde konaktaki hikmet beye göz koyan düzenbaz bir kadın,kocasının hayatını hiçe sayan para uğruna yapılan zalimce bir plân şimdide aciz bir yenge sıfatında ferideye saçma sapan akıl verdiğini zanneden kişilerle ilerlermi bu dizi,bir tarafta cemreyle talaz ,yani diyorum,ki eğer,ki narinin gözleri açılmassa kemâlle evlenemesse emirin artık çocuğunla ilgilenmesini sağlamazlarsa ve o kumruyu iyi sevecen bir kardeş haline getirmezlerse dizinin izlenmesini beklemesin kimse bu nedir böyle ya böyle senorya,ya çocuk bile güler yani,sizin fikriniz nedir sayın yöneticim yorumuma cevap verirsen gün içinde konuşuruz,şimdilik hoşça kal.😀😀😀😀

 5. Sevgili Admin
  Diyoruz ki acaba artık Emanetin sayfalarını mi verseniz ?? Daha güzel olmaz mi??
  Bu senenin tutkulu çifti yaman -seher ❤❤
  Biz de dizi dünyası hakkındaki düşüncelerimizi oraya yazarız..
  Güzel olmaz mi??
  Yeminin büyüsü geçti artık

  • Haklısın ama nasıl bir sayfa istersin, mesela sen bize güzelce yazıp yorumlasan nasıl olur Belma?

   • Admincim
    Klasik bir sayfadan söz ediyorum
    Dizinin yeni bölüm tuyolari, aşk itirafları, gelen-giden oyuncular, mekanlar falan filan…
    😊😊😊

 6. Hayirli Cumalar arkadaslar Hepinize cok tesekkür ederim sagolun..özgür hanim ayselimin ve aytacin iyi olmasina cok sevindim insaallah hepsi huzura kavusur Gülaycim Calikusum sizinde iyi olmaniza sevindim
  Kendinizi iyi bakin Allaha emanet
  olun ..bende evde kiler in telefonun dan yaziyorum..O yüzden..yazilar iyi yazilmiyor..

 7. Hayırlı geceler, cuma’lar…
  Ayaklarınz her zaman mutlu, huzurlu, sağlıklı olacağınız yerlere götürsün sizleri, sevdiklerinizi Gülay’cım, gönül dostlarım Ve Sayın Yönetici.. Sevgimle kalın

 8. Avatar Özgür FERİZE HANIM

  Hayırlı geceler, cuma’lar..
  Aysel ve Aytaç ALLAH’ İn izni ile bu bölgeden uzaktalar berrak etmiyelim diye yazdı AYSEL’İMİZ TÜM AZERBAYCAN.. HER KARIŞI ALLAH’A EMANET. SONSUZA KADAR TÜRK TOPRAĞI OLARAK KALMAYI ALLAH NASİP ETSİN AMİNNN CANI GÖNÜLDEN AMİN.. SİZDE ŞU KOVİT19 UZAK SAĞLIK SIHHATLE KALIN… AMİNN

 9. Avatar Çalıkuşu

  Hayırlı geceler herkese. Hayırlı geceler feize ablacım. Ben iyiyim şükür sen nasılsın neler yapıyorsun. Yoktun Bayadır

  • Avatar Yönetici

   Bismillah, koronadan ölmemiş bir kardeşimiz daha kendini gösterdi :)) Hoşgeldin Çalıkuşu nasılsın iyimisin?

   • Avatar Çalıkuşu

    Hoşbuldum oğuz hocam. Yok daha ölmedim merak etmeyin 🙂 ama bende geçirdim coronayı. Allah korusun herkesi

    • Avatar Yönetici

     Aaa gerçekten mi, büyük geçmiş olsun, ne kadar temiz kalpliyim, nasıl tahmin etmişim :)) Karadenizli arkadaşlara hiç uğrayamıyormuş bu arada covid61 pardon 19 :))

     • Avatar Çalıkuşu

      Sağolun oğuz hocam evet bildiniz:) valla virüs bu geliyor bi şekilde. Allah korusun herkesi. Sizde durum ne. Siz geçirdiniz mi

     • Hee uğramayi nasi bildun oni…
      Bizede temasa bağlı olarak tedbir amaçlı test yapıldı 14 gün karantina süresini bekledik..koronanın yayılma hızıyla köyde dedikodumuzun yayılma hızı birebir yarıştı…korona varmı yokmu diye düşünürken vay efendim jandarma gelmiş ondan kaçmışız, yok efendim test yaptırmadan kaçmışız uyy nenem lailaheillallah 🤣🤣🤣

      • Avatar Yönetici

       :)) Efsane olmuşsunuz demekki, korona olsan bundan iyiydi, bak Çalıkuşuna nasıl dayanıklı çıktı, Artık her türlü virüsü püskürtür :)) Size de geçmiş olsun.

       • Avatar Çalıkuşu

        Biz hafif atlattık oğuz hocam. Ama hala kokuları net alamıyorum ben. O kadarda dayanıklı değilmişiz yanii

        • Avatar Gülay Albasan

         Yinede dikkatli olun çalıkuşum
         Korona olanlarda, yine tekrarlayabiliyormuş bazen hastalık..
         Bu arada ALLAH KAVUŞTURSUN..
         Sağsalim dönsün nişanlın askerden.

         • Avatar Çalıkuşu

          Evet ablacım maalesef yeniden gelebiliyormuş. Dikkat etmeye çalışıyoruz.
          Sağolasın amin inşallah

      • Avatar Çalıkuşu

       Demek dedikodu koronadan daha çabuk yayılıyormuş 😁 valla kaçma gibi birşey olmuyor ki. Neredeyse her gün polis geliyor. Telefonun izlemede

 10. Şimdi diziyi,onu bunu bir kenera bırakalım da, hayatın gerçeklerine dönelim, habu uşacuklarımızı okula gönderek mi göndermiyek mi?? fikirlerinizi alalım 🤔🤔

  • Avatar Yönetici

   Tabiki göndereceğiz, tedbiri alıp tevekkül edeceğiz. Anneler bir öğretmenin yerini tutamaz..

   • Zaten göndermez isem evde koronadan değilde stresten gidecem, her odanın her bi ayrı yerinden öğretmen sesi geliyor..Evde resmiyet halindeyiz kahvaltı saatine, yemek saatine tenefüs ayarı yapayım diyorum,birinin tenefüs saatine ötekinin ders saati denk geliyor, soframızın da tadı ayarı kaçtı..Bu analar neler çekiyo eyy gidi😅😅

    • Avatar Yönetici

     Yaaa işte öyle, öğretmenlerin kıymetini bilin işte biraz.. Herkesin evladına gücü yetmiyor, öğretmenler neler çekiyor bi anlayın.. :))

     • Anladık anladık!! Bir öğrencinin yeri öğretmeninin yanıdır!! Tabiki de okulda🤣🤣

 11. Yine dizi sezonu ve yine hedef kadınlar….
  Ha bir de yeni dizi dönemi başladı ki bence harika oldu. Sevgili Dr. Gülseren Budayicioglu sayesinde artık insan denen karmaşık varlığın iç dünyasına, halet-i ruhiyesine yolculuk yapmayı öğrendik . Yani kilit soru
  Insan bu yaptiklarini neden yapıyor yani psikoloji..
  Sevgili Dr. Gülseren Budayicioglu ”na sonsuz teşekkürler bize 3 önemli dizi kazandırdı : Doğduğun ev kaderindir, Kırmızı Oda, Masumlar Apartmanı..
  👏👏👏
  Ister gerçek hikaye ister hayal ürünü olsun. Kurgu, hikâye hep aynı, acılar hep ortak
  “Kadına ayıplı mal,defolu mal muamelesi yaparak toplumun kanamayan yarasına hadsizce parmak basmak ki”””Hepimiz biliyoruz ki esas basması gereken parmaklar katkı paylarını hesaplamakla meşgulken meydan sizin gibilere kaldı …
  AMA NOLUR ÇEKİN ARTIK ONLARI hem dizilerin hem KADINLARINNNNNN Üzerinden😬👆👆👆👆 bir zahmet
  Sürç-i lisan etmiş isek affola!!!!

 12. Selamun aleykum arkadaşlar nasılsınız ?
  Umarım herkez iyidir..
  Uzun zamandır yazmadım arada bakıyorum.sizlerde artık yazmıyosunuz..
  Bu aralar Ayselim Günelim yazmışmı diye bakıyorum..
  Bugünlerde kardeş ůlke azerbaycandaki duruma çok üzülüyorum…
  Dualarım sizinle azerbaycan.. az önce haber izleyince
  Kalbim dayanmadı yazayım dedim..
  Allah zalimleri tez zamanda cezalandırsın…
  Çalıkuşum Gůlaycım özgür hanım.şulecim nurbanu sema hanım
  oğuz hoca emine hanım günel Ayselcim hepinize selam olsun..
  Allaha emanet olun…

  • Ve aleyküm selam Ferize abla çok şükür iyiyiz siz nasılsınız? Evet sitede eskisi kadar olamıyoruz arada bir uğrayabiliyoruz anca. Aysel ile yakın zamanda konuşmuştum çok şükür iyi ama tabiki üzgün Rabbim Azerbaycanlı kardeşlerimizin yardımcısı olsun inşaAllah dualarımız her daim onlarla..Umarım sizde iyisinizdir Allah’a emanet olun ve kendinize iyi bakın…

   • Iyi aksamlar canım iyiyim çok şükür bende ..ne olsun işte bütün zorluklara rağmen hayat devam ediyor…
    ülke olarakda devletimiz azerbaycanla bizde dualarımızla inşallah ..
    Hayırlısıyla buda geçer ..kısa zamanda..
    Çalıkuşumuda
    çok özledim sohbetlerimizi ne güzel günlerdi yahu ..sizlerde kendinize iyi bakın sagol canım cevap yazdigin için.

    .

    • Avatar Gülay Albasan

     Hayırlı geceler Ferize ablacım..
     Uzun bir aradan sonra sizi tekrar burada görmek ne güzel..
     Hoş geldiniz, ve gerçekten merak ediyordum sizi.
     İyi olmanıza çok sevindim, ALLAHA EMANET OLUN..

     • Gülayım geçen mesaj atan sendin galiba cevap yazdım ama dönmedin gruptan çıkmamışsın ki ekli gözüküyorsun

      • Avatar Gülay Albasan

       NURBANUM, malum telefon bozulunca..
       Eşimin telefona taktım hattı.
       Sonra, gruptan çıktınız, mesaj atamazsınız diye Bi yazı geldi..
       O yüzden dedim eklermisin diye.

 13. Başarısızlığı genç oyuncuya bağlamak doğru değil. Özge Yağız’ın ayrılacağı çok önceden biliniyordu. Senaryoyu toparlayamadılar. Hikmet Bey’in iyileşme süreci,Cavidan’ınentrikalarının çözülmesi işlenseydi ve ikinci bölüm mutlu sonla bitseydi hoş olacaktır. Nazmiye Hanım nedense başrol oyuncularınıı öldürüyor. Aynı Adını Sen Koyda olduğu gibi. Devam dizisi çekildi işe yaramadı. Bir diziyi zorlayarak uzatmak yerine sonuçlandırıp başka bir diziye başlamak daha akılcı olur bence.

 14. Avatar Konyalı Emine

  Geçen sezon hikmet Bey’in hastalığı,bu sezon Narin’in körlüğü çok sıkıcı oluyor,Kemal Narin uyumu mutlu gitseydi belkide izlenirdi,bide Emir’in oğlunu kabul etmemesi de çok saçma oldu,oğluna titreyen bir baba olsaydı daha anlamlı olurdu .

 15. Çok güzel diziyi Rehanin gidişi hiç iyi olmadi yazık oldu güzelim diziye benim tanıdıklarım çoğu izlemiyoruz Emir Rehanla daha güzeldi diyorlar ben yapımcılar bunu göz önünde tutmalıydı biz sadeece Emir için izliyorum

 16. Buralarda bir “Hallederiz Ziya”vardı,aslında ben ona “Emanet”dizisiyle ilgili sayfa demiştim ama, yanlış anlamış sanırım, hep bu ebanın azizliği hep..🤣🤣
  Madem açmış bu sayfayı fikrimi belirteyim, yazık oluyor Gökberk Demirci’ye gitsin Kuruluş Osman dizisine gitsin Osman’a gardaş yoluna yoldaş olsun…

 17. Avatar Gülay Albasan

  Günaydın, hayırlı sabahlar cümleten..
  Diziyi bu sezon takip etmiyorum..
  Geçen sezonda yarısını izleyip, yarısını izlememiştim..
  Bu yüzden yeni sezonla ilgili hiçbir fikrim yok..
  ” BU ARADA NURBANUM TEŞEKKÜR EDERİM GÜZEL DİLEKLERİN İÇİN..

Etiketler