Yavuz Cihan Hükümdarı Dizisi ve Yavuz Adaletin Kılıcı Filmi

19.08.2021
1.158

Yavuz Sultan Selim’in hayatı yepyeni iki proje ile hayat buluyor. Mavi Mantar Medya ve CY Grup’un üstlendiği projeler hem film hem de dizi olarak 2022 yılına damgasını vuracak gibi görünüyor. Türkiye’nin en yüksek bütçeli yapımları olacağı konuşulan “Yavuz Cihan Hükümdarı” dizisi ve “Yavuz Adaletin Kılıcı” filmi için hazırlıklara başlandı.Yavuz Cihan Hükümdarı Dizisi ve Yavuz Adaletin Kılıcı

Projelerin senaryosunu ise yakın zamanda büyük beğeni toplayan ve tarih dizilerinin senaristi olarak ünlenen Diriliş Ertuğrul, Uyanış Selçuklu gibi birçok başarılı projelerde imzası bulunan geçtiğimiz yılda da yılın senaristi ödülünü alan Serdar Özönalan ve ekibi kaleme alıyor. Senarist Yavuz Sultan Selim ile ilgili hem sinema hem de dizi-film senaryolarının tamamlandığını Mavi Mantar Medya’nın çıkardığı Mızmız adlı dergide dile getirdi.

Ayrıca dizi ve filmde yerli ve yabancı birçok oyuncunun yer alacağı, projenin oyuncu kadrosunun oluşturulması için çalışmalara başlandığı ve filmi İki yönetmenin çekeceği dile getirildi. Dekorasyon ve kostümler için de yoğun bir hazırlık sürecine başlayan yapım ekibi, çekimleri 2022 yılında Türkiye’de hazırlanan platoda ve Fas’taki Atlas Stüdyoları’nda gerçekleştirmeyi planlıyor.

Dizinin yayınlanacağı kanal henüz açıklanmazken dizinin başrol oyuncusu da sır gibi saklanıyor. Projenin danışmanları arasındaysa Profesör Doktor Feridun Emecen ve Profesör Dr Abdulkadir Emeksiz başta olmak üzere birçok önemli akademisyenin olacağı belirtildi. Mısır seferi sonucunda İslam dünyasını tek bir çatı altında toplayan Yavuz Sultan Selim’in Osmanlı İmparatorluğu’nun kaderini, hatta doğrudan dünya tarihini değiştiren seçimlerini, iç hesaplaşmalarını ve başarılarını konu alacak olan iki proje izleyiciler arasında merak uyandırmaya başladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.