Yargı Dizisi Turgut Ali Kimdir, Diziye Neden Geldi (Yurdaer Okur)

17.03.2023
26

Yargı dizisinde birkaç haftadır olaylar bitmiyor. Son olarak Pars Savcı’nın diziyi aniden bırakmasının ardından yerine kimin geleceği merak konusu olmuştu. Yapım şirketi ve senarist hiç ara vermeden diziye yeni bir oyuncu dahil etti. Yargı dizisinde daha önce rol alan Yurdaer Okur bu sefer diziye kalıcı olarak geliyor. Yurdaer Okur Yargı dizisinde hangi rolde olacak, neden diziye tekrar geldi bakalım. yargi dizisi yurdaer okur turgut ali duymaz

Yargı Dizisi Turgut Ali Duymaz Kimdir?

Kanal D’nin sevilen dizisi Yargı’nın yapımcılığını Ay Yapım üstlenirken yönetmen koltuğunda Ali Bilgin oturuyor. Senaryosunu Sema Ergenekon’un yazdığı Yargı dizisinde başrolleri Pınar Deniz, Kaan Urgandırıcıoğlu, Şükran Ovalı ve Mehmet Yılmaz Ak canlandırıyordu. Ancak ülkemizi derin yasa boğan deprem felaketinin ardından Pars Savcı rolünü canlandıran Mehmet Yılmaz Ak diziden ayrılmak istedi. Dizi de önemli bir karakter olan Fars savcının diziden ani ayrılışı seyirciyi, dizi çalışanlarını ve senaristi Sema Ergenekonu üzdü.

Bu yüzden Pars Savcı için farklı bir final yazdı ve son bölümde yayınladı. Cinayete kurban gitmiş olarak gösterilen Pars Savcı’nın olayını çözmek için diziye yeni bir karakter geliyor. Pars Savcı cinayetini araştırmak için Turgut Ali Duymaz rolü diziye katıldı. Yargı dizisine daha önce de konuk oyuncu olarak gelen Turgut Ali Duymaz Hakimler Savcılar Kurulu Başmüfettişiydi. Bu sefer de aynı rolle mi gelecek yoksa Pars Savcı’nın yerine Cumhuriyet Başsavcısı olarak mı gelecek göreceğiz. yargi dizisi yurdaer okur geliyor

Turgut Ali Duymaz Yargı Dizisine Neden Geldi?

Daha önce konuk oyuncu olarak yer aldığı Yargı dizisinde karakteri çok beğenilmişti. Yurdaer Okur daha önce dizide yer aldığı için ve seyirci tarafından onaylandığı için karakter tekrar diziye dahil oldu d iye düşünüyoruz. Yurdaer Okur gibi başarılı bir oyuncunun diziye dahil olmasının da önemli bir karar olduğunun farkındayız.

Turgut Ali Duymaz Yargı dizisine 1-2 bölüm konuk olmuş olsa da çok sevilmişti. Bu yüzden de diziye tekrar katılması seyirciyi umutlandırdı. Yurdaer Okur’un Yargı dizisinde kalıcı olacağını düşünüyoruz. Çünkü Pars Savcı’nın bıraktığı boşluğu önemli bir oyuncunun doldurması gerekecektir.

Yurdaer Okur Kimdir?

1974 Rize doğumlu olan Yurdaer Okur Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde okudu. Daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans yaptı.  Oyunculuğa tiyatro yaparak başladı. Tiyatro oyunlarının yanı sıra yönetmenlik yaptı ve tiyatro dersleri verdi. Oyuncu ilk olarak Ferhunde Hanımlar dizisinde oynadı. Karadayı dizisi ile meşhur olan Yurdaer Okur bu zamana kadar birçok dizi filmler rol aldı. Nöbet, Sevgili Geçmiş, Kuruluş Osman, Kefaret, Alparslan, Hakim ve Yargı dizilerinde rol aldı.

Yargı dizisinde Pars Savcı’nın ani ayrılığını nasıl yorumluyorsunuz? Mehmet Yılmaz Ak’ın Yargı dizisinden ayrılmasından sonra diziye katılan Yurdaer Okur’un oyunculuk performansını nasıl buluyorsunuz? Yorumlarınızı düşüncelerinizi aşağıya yazabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
1991 Kırıkkale doğumluyum. Kırıkkale Üniversitesi Sınıf Öğretmeni mezunuyum. www.dizioyuncu.com sitesinde yıllardır yazarlık yapıyorum. Güncel dizi film haberlerini dizioyuncu.com sitemizde ziyaretçilerimize sunuyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yaz..