Ya İstiklal Ya Ölüm Dizisi Oyuncuları Kimler?

30.12.2019
736

TRT ekranlarında 2020 yılı için yeni diziler bir bir ortaya çıkmaya başladı. 2020 yılında mart ayına yetiştirilmek üzere Ya İstiklal Ya Ölüm isimli bir dizi yapım aşamasına geldi. Kısa bir süre oyuncu seçmelerine başlayacak olan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinin tüm oyuncu kadrosunu detaylı bir şekilde burada sizlere yazmak Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinin başrol oyuncularına ve kadroda yer alan bütün isimleri detaylıca sizlere sunmak istiyoruz.

TRT ekranlarında yayınlanacak olan ve sadece 6 bölümden oluşacak olan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinin 2020 Mart ayına yetiştirilmesi için yoğun çalışmalar devam ediyor. Neden mart ayı diye merak edenlere hemen açıkça yazalım Mart ayında 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve zaferini kutlama haftası olduğu için  Ya İstiklal Ya Ölüm isimli 6 bölümden oluşan güzel bir dizi ile bu haftaya katkıda bulunmak isteyen TRT kolları sıvadı.

Ya İstiklal Ya Ölüm Dizisi Oyuncuları Kimler?

TRT Milli Mücadele’nin 100’üncü yılına özel hayata geçireceği projelerin ilki olan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinin çekimleri geçen perşembe başladı. Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde Birkan Sokullu, İlker Kızmaz, Dolunay Soysert, Osman Sonant, Melis Sezen, Hilmicem İntepe, Rıza Kocaoğlu, Umut Karadağ, Ushan Çakır, Altan Erkekli, Mehmet Özgür, Serkan Ercan gibi isimlerin yer aldığı açıklanmıştı.

İlker kızmaz yeni dizisi Ya İstiklal Ya Ölümİlker Kızmaz

Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi başrol oyuncusu olarak  Kıvanç Tatlıtuğ ile görüşülse de anlaşma sağlanamadı ve başrol oyuncusu olarak İlker Kızmaz ile anlaşıldı. İlker Kızmaz Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıracak.

İlker Kızmaz 1975 yılında İzmir’de doğdu. İlker Kızmaz İzmir’de özel tiyatrolarda oyunculuk yapmıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. 2004 yılında İstanbul’a giderek Ekol Drama Sanat Evinde eğitim alır sonrasında Bahçeşehir Üniversitesinde oyunculuk eğitimi almıştır. 2002 yılında yayınlanan Aslı ile Kerem, Yeter Anne, Candan Öte gibi dizilerde rol aldı. 2012 yılında Çanakkale 1915 adlı sinema filminde Yarbay Mustafa Kemal rolünü üstlenmiştir. 2014 tarihinde TRT1‘de yayınlanan Yedi Güzel Adam dizisinde Kenan hoca rolünü oynadı. Benim Adım Gültepe dizisinde Halil karakterini canlandırmıştır. 2016 yapımı romantik komedi dizisi Tatlı İntikam’da Barış karakterini canlandırdı.
İlker Kızmaz’ın rol aldığı dizi filmler;
2002- Yeter Anne
2002- Aslı ile Kerem
2006- Fırtınalı Aşk
2007- Duvar
2009- Aşkı Memnu
2012- Yol Ayrımı
2012- Kurt Kanunu
2014- Benim Adım Gültepe
2014- Yedi Güzel Adam
2016-Sevda Kuşun Kanadında
2017- Payitaht Abdülhamid son dizisi Payitaht olan İlker Kızmaz iyne Trt1 ekranlarında yayınlanacak olan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde rol alacaktır. Hem de başrolde Mustafa Kemal Atatürk rolünde yer alacaktır.

Birkan Sokullu yeni dizisi Ya İstiklal Ya Ölüm hangi karakteri canlandırıyorBirkan Sokullu

Birkan Sokullu 1985 yılında İstanbul’da doğdu. Maltepe Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünü bitirdi. Profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynamıştır. 2003 Best Model Of Turkey yarışmasında 3. oldu. Birkan Sokullu Aslı Enver ile 2012 yılında evlenmiş ve 2015 yılında boşanmıştır.
Birkan Sokullu nun rol aldığı dizi filmler;
2008- Elif, 2008- Küçük Kadınlar,
2010- Melekler Korusun,
2010- Küçük Sırlar,
2012- Uçurum,
2013- Fatih,
2014- Kurt Seyit ve Şura,
2016-Hayat Şarkısı,
Yaşamayanlar, Yüz Yüze, Bir Aile Hikayesi, Güzelliği Portresi dizi filmlerinde rol aldı. Şimdi de Birkan Sokullu Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde başrol karakterini canlandıracaktır.

Dolunay Soysert yeni dizisi Ya İstiklal Ya Ölüm Dolunay Soysert

Dolunay Soysert 1973 Adana doğumludur. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunudur. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda çalıştı. İlk kez Cumhuriyet filminde Latife Hanım’ı canlandırdı. Nebraska Üniversitesi, Drama ve Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Almanya’da oyuncu eğitmenliği de yaptı. Dolunay Soysert’in yer aldığı dizi filmler;Kaygısızlar, Çılgın Bediş, Omuz Omuza, Yürek Çılgınlığı,
2008- Benim Annem Bir Melek,
2010- Veda-
2010- Adanalı,
2011- Başrolde Aşk,
2014- Muhteşem Yüzyıl,
2016- Çifte Saadet,
2016- Bana Sevmeyi Anlat,
2018- Elimi Bırakma dizileri ve filmleri rol aldığı bazı projeler. Yeni dizisi Ya İstiklal Ya Ölüm’de hangi karakterde rol alacağı şimdilik belli değil.

osman sonant ya istiklal ya ölüm dizisi Osman Sonant

Osman Sonant 1979 İstanbul doğumludur. 1997 yılında Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda Yılmaz Gruda’dan aldığı oyunculuk eğitimi ile oyunculuğa ilk adımını attı. 1998 yılında Ferhan Şensoy’un yönetimindeki Ortaoyuncular Nöbetçi Tiyatro’da çalışmalarını devam ettirdi. 1999 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları bölümünde oyunculuk lisans eğitimini tamamladı.
Osman Sonant’ın rol aldığı dizi filmler;
2001- Yılan Hikayesi
2010- Ustalar, Alimler ve Sultanlar,
2010- Türk Malı,
2011- Bahzet Ç,
2013- Leyla ile Mecnun
2013- Benden Özledim
2015- Beş Kardeş
2018- Ufak Tefek Cinayetler
2019- Zengin ve Yoksul dizilerinde rol aldı. Ya İstiklal Ya Ölüm dizisindeki karakteri şimdilik belli değil.

Melis Sezen

Hilmicem İntepe

Rıza Kocaoğlu

Umut Karadağ

Ushan Çakır

Altan Erkekli

Mehmet Özgür

Serkan Ercan

Ya İstiklal Ya Ölüm Dizisi Konusu: İstanbul’un işgalinin yüzüncü yılı olan 16 Mart 2020’de yayınlanacak dizinin 6’ıncı ve son bölümü ise TBMM’nin açılışının yüzüncü yılı olan 23 Nisan haftasında ekranlara gelecek.

Yasin Uslu’nun yönetmen koltuğunda oturacağı, yapımcılığını Vizyon Film’in üstlendiği ve senaryosunu Funda Çetin’in kaleme alacağı 6 bölümlük mini dizinin adı Ya İstiklal Ya Ölüm olarak belirlendi. Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinin oyuncu kadrosunu dizide yer alacak tüm isimleri burada sizlere belli oldukça yazacağız. Öncelikle Ya İstiklal Ya Ölüm isimli dizinin başrolünde oynaması için Kıvanç Tatlıtuğ’a teklif götürüldü ve Kıvanç Tatlıtuğ’un Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırmak üzere almış olduğu bu teklifi kabul etmedi.

Önemli >> 2020 de başlayacak Diziler hangileri?

Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi oyuncularıTrt1 Ya İstiklal Ya Ölüm Dizi için Teklif Giden Ancak Kabul Etmeyen Oyuncular

Ya istiklal ya ölüm dizisi ile ilgili sizler de yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilirsiniz. TRT ekranlarında sadece 6 bölüm sürecek olan dizinin başrolünde oynaması için teklif götürülen Kıvanç Tatlıtuğ ile ilgili yorumunuzu ve görüşünüzü aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Sizce Kıvanç Tatlıtuğ Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinden almış olduğu bu teklifi kabul eder mi ederse Mustafa Kemal Atatürk rolü sizce Kıvanç Tatlıtuğ’a yakışır mı yorumlarınızı bekliyoruz.

Not : İstiklal ya ölüm dizisinden teklif vardı. Kıvanç Tatlıtuğ ya istiklal ya ölüm dizisinden gelen teklifi reddetti..Kıvanç Tatlıtuğ ya istiklal ya ölüm diziisnden gelen teklifi reddetti

İstiklal ya ölüm dizisi 2020 yılında 16 Mart ayında TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

YORUMLAR (Sen de YAZ)

  1. Bahar Gok dedi ki:

    Ataturk rolu icin en dogru oyuncu Furkan Palali bence. Ustlendigi rolu oynamiyor, yasiyor, yasatiyor. Oynadigi dizilerle ve “Yuvaya Donus” filmiyle Uzak Dogu, Latin Amerika ve Orta Dogu ulkeleri dahil olmak uzere bir cok ulkede genis bir izleyici kitlesinin begendigi bir oyuncu. Ataturk rolunu ustlenirse bence bu mini dizi cok ulkeye satilir.